Ateizm

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
Ja nie wierzę w boga takiego jak kreuje nam Kościół katolicki , wiem , że jakiś bóg musi być lecz wątpię że taki jak nam go przedstawiają
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Ja nie wierzę w boga takiego jak kreuje nam Kościół katolicki , wiem , że jakiś bóg musi być lecz wątpię że taki jak nam go przedstawiają

Katolicki Bóg umiera razem z papieżem. Potem wybierają sobie nowego bożka który przybiera tytuły boskie należne tylko Bogu. Uzurpator zawłaszczył sobie tytuł Ojca świętego i najwyższego kapłana, Pontifexa Maksimusa który należy się tylko Chrystusowi. Prawdziwy Bóg jest ten do którego modlił się sam Syn Boży. Bóg jest Ojcem Świętym.
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
K. Marxa porównałbym do "św." Pawła.

Jeden wielce nienawidził rzymu i pałał do niego bardzo serdeczną chęcią szkodzenia.
Drugi to samo ale do narodu niemieckiego.

imo to bardzo wpływali na dzieje świata. Ateizm to też ich zasługa. Wielu myślicieli i ideologów ateizmu było Żydami.

OMFG! zupelnie wyjete z audycji Ojca zbawiciela najzdolniejszego polaka nieszkodnika wpanialego cudownego i seksownego Rydzyka.
 

Aga666

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2008
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Uniejów
Mysle ze zwiazek powinien polegac na pewnej wspolnocie i partnerzy powinni isc przez zycie razem a nie jedno nizej od drugiego... Takie despotyczne podejscie do zycia. Kaznodzieya ma racje, niech mnie los chroni;)
 

tewiemleczarz

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
1 736
Punkty reakcji
36
Wiek
58
Miasto
woj. śląskie
Chyba Ty masz katolików za jakiś świętych. Najlepszą świętą to mają Joannę D'Arce. Okrutnice. Wątpliwy wzór cnót :/ I taki jest i cały niemal katolicyzm. Popatrz i rozejrzyj się wokół ilu katolików pije z tych Twoich źródeł.
Katolików nie należy mylić z wolnymi chrześcijanami. My nie mamy z katolicyzmem nic wspólnego ani z ich wojnami i krucjatami.
Według Biblii niewielka liczba chrześcijan idzie za Jezusem choć zbawienie jest dzięki Jego ofierze dostępne dla wszystkich ale nie każdy chce z niego skorzystać :(
Zbawienie powszechne, droga wąska Mat. 7:13,14

http://brzeg.own.pl/czykatolicy.htm
Uwaga ! Osoby nadwrażliwe niech nie czytają poniższego postu !

Armagedon - proszę, ja cię naprawdę lubię, nie znęcaj się nade mną tak infantylnymi postami... :D
 

andre250

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
50
Miasto
Lubuskie
Większość ludzi ma potrzebę wierzyć w Coś, i dlatego chciałbym, żeby księża uczyli jak uwierzyć w Siebie, jak uwierzyć w drugiego Człowieka, bo to jest najważniejsze! Wiara w Boga jest dla mnie z zasady nie do zaakceptowania, niesie ze sobą więcej złego niż dobrego... Przykłady ? Tysiące... Wszak najwięcej ludzi zginęło w imię niejakiego Boga (który jest Niemiłosierny! Naprawdę!)... A z mojego podwórka - mam w rodzinie siostrę zakonną, bardzo pobożna, ma bardzo dobry kontakt z Bogiem, dużo pracuje, rodzinka happy bo myśli że już cała ma zaklepane miejsce w królestwie niebieskim... a ojciec tejże zakonnicy od 5-ciu lat jest skłócony i nie rozmawia ze swoją rodzoną jedyną siostrą (poszło oczywiście o kasę i takie tam...) !!! I co na to zakonnica ? Nie widzi tego , bo tak kurna wygodniej ! Lepiej pogadać sobie z Bogiem, niż z drugim Człowiekiem? Z kolei moja babcia baaaaaaardzo pobożna, swoje w życiu przeszła, ale nie mogę patrzeć na to z jaką pogardą wypowiada się na temat ludzi o innym wyznaniu, bo według niej Jedyna Słuszna Prawdziwa Religia to Katolicyzm... Szok szok szok! I dlatego NIE DZIERŻĘ wszelkiego obłudnego zaślepionego poprzez religię (jakąkolwiek) zapatrywania na Świat...
Wolę porozmawiać z Człowiekiem, podać mu Rękę, ofiarować mu Chleb, uśmiechnąć się do Niego...
 

tewiemleczarz

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
1 736
Punkty reakcji
36
Wiek
58
Miasto
woj. śląskie
andre250, przeczytaj swój post na spokojnie - choćby 10 razy, może zobaczysz w nim to, co ja zauważyłem od razu. :D
Pozdrawiam wszystkich - ja.
 

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Głogów
Powiem wam tylko tyle, że najnormalniej w świecie jesteście ograniczeni, a właściwie ograniczone. Bo szanuję jej światopogląd a ona szanuje mój. Mnie nie obchodzi, czy ktoś jest wierzący czy nie jest. To jest jego prywatna sprawa i ja nie mam zamiaru w to ingerować, ale wymagam też żeby on nie ingerował w moją wiarę, a właściwie jej brak. Wasz problem polega na tym, że od razu skreślacie ludzi wierzących, jedziecie na stereotypach i wykazujecie się strasznie niską inteligencją. Mnie nic do tego, czy ktoś jest wierzący, mogę z nim normalnie rozmawiać i się z nim przyjaźnić. Mi się nie podoba Kościół jako instytucja i osoby. Nie popieram jego praktyk, a nawet je potępiam. A wiary też nie popieram, ale jestem w stosunku do niej neutralny.
Ja też nikogo nie potępiam za światopogląd i nie jestem ograniczona.Po prostu spotkałam i się zakochałam w fcecie, który akurat jest ateistą i tyle.Mam wielu przyjacioł katolikow i całkiem dobrze z nimi żyję.
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Uwaga ! Osoby nadwrażliwe niech nie czytają poniższego postu !

Armagedon - proszę, ja cię naprawdę lubię, nie znęcaj się nade mną tak infantylnymi postami... :D

Tewie muszę przyznać z całym bólem serca że nie zrozumiałeś tekstu anarchisty który jakby chodzących na msze czynił świętymi a to są tacy sami grzesznicy jak i Ci co nie chodzą do kościoła. I o to mi chodziło. Ja żyję wśród obu tych grup. Nie widzę dużej różnicy, no chyba że w tym że się z tego spowiadają a tamci nie :D
A ja naiwny liczyłem na Twoją chrześcijańską postawę Ty jednak wybierasz nadal swoją ulubioną kpinę. Taki nowy model chrześcijaństwa sobie zakładasz. Szukam jakiejś nazwy na ten nowy nurt.
Jezus mnie kocha takim jakim jestem. Ważne dla mnie jest co On o mnie myśli a nie Ty. Co mi po Twoim lubieniu, skoro ostrzegasz innych przed chrześcijanami. :]
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
andre250, przeczytaj swój post na spokojnie - choćby 10 razy, może zobaczysz w nim to, co ja zauważyłem od razu. :D

A ja andre250 zrozumiałem w przeciwieństwie do Ciebie. W katolicyzmie widzi on dużo nielogiczności i sprzeczności oraz niekonsekwencji. To co napisał to pewnie drobny ułamek tego wszystkiego.
Katolicyzm prowadzi do ateizmu, fanatyzmu lub usypiającej dewocji z powodu braku ugruntowania na Słowie Bożym.
 

fasolka:pp

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kraków
no więc.. nie mam nic do ateistów ponieważ sama nie wierze w Boga... uważam że jeżeli człowiek niewierzy to nie można go do tego zmuszać jak zresztą do innych rzeczy tez :D
 

tewiemleczarz

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
1 736
Punkty reakcji
36
Wiek
58
Miasto
woj. śląskie
A ja andre250 zrozumiałem w przeciwieństwie do Ciebie. W katolicyzmie widzi on dużo nielogiczności i sprzeczności oraz niekonsekwencji. To co napisał to pewnie drobny ułamek tego wszystkiego.
Katolicyzm prowadzi do ateizmu, fanatyzmu lub usypiającej dewocji z powodu braku ugruntowania na Słowie Bożym.

Jasne, Armi, oczywiście... Śpij dalej :D
 

marek12

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2008
Posty
232
Punkty reakcji
0
A ja andre250 zrozumiałem w przeciwieństwie do Ciebie. W katolicyzmie widzi on dużo nielogiczności i sprzeczności oraz niekonsekwencji. To co napisał to pewnie drobny ułamek tego wszystkiego.
Katolicyzm prowadzi do ateizmu, fanatyzmu lub usypiającej dewocji z powodu braku ugruntowania na Słowie Bożym.

Nie wierzę Armi żebyś po zwykłej trawie to wymyślił

Jakie są objawy i skutki zażywania narkotyku ekstazy?
odpowiada Krystyna Karwicka-Rychlewicz, autorka książki
Ekstazy jest narkotykiem syntetycznym, chemicznie zbliżonym do amfetaminy. Łączy w sobie właściwości amfetaminy i meskaliny, czyli jest środkiem stymulującym i halucynogennym.

Podkreślam, halucynogennym.
Jak weźmiesz trochę więcej tego to może powiesz nam kiedy koniec świata, bo ostatnia data to niewypał. :D
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Jak weźmiesz trochę więcej tego to może powiesz nam kiedy koniec świata, bo ostatnia data to niewypał. :D

A może będziesz łaskaw podać tę datę końca świata o którą Ci chodzi i o której piszesz już w 2 poście. Najlepiej daj cytat bo robisz jak zwykle jakieś niestosowne insynuacje. Pewnie znowu zamilkniesz aż sprawa ucichnie. Ja wszystkich zachęcam do analizy Twoich ostatnich ''chrześcijańskich epitetów'' i słownictwa jakim operujesz. Powiedz mi tak szczerze czy czułbym się bezpieczny w Twoim towarzystwie w czasach ''świętej'' Inkwizycji. Czy mógłbym głosić swobodnie chrześcijańskie poglądy i kochać Chrystusa bez przymusu KrK, papieża i jego żołnierzy ?
 
Do góry