Reżim Donalda Tuska, czas obalić dyktature PO !

Status
Zamknięty.

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
viku,

można porównywać koszty eksploatacji kopalni odkrywkowychy z głębinowymi? Systemy socjalne z Europy i USA? I to wszystko sprowadzać do wspólnego mianownika ceny tony wegla?
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
viku,

można porównywać koszty eksploatacji kopalni odkrywkowychy z głębinowymi? Systemy socjalne z Europy i USA? I to wszystko sprowadzać do wspólnego mianownika ceny tony wegla?


W Australii sa glebinowe kopalnie wegla a nie tylko odkrywkowe i oczywiscie w glebinowych place sa wyzsze dla pracujacych pod ziemia niz odkrywkowych. Wydajnosc pracy w kopalniach wegla w Polsce jest znacznie nizsza niz w Australii bo niecale 1000t wegla rocznie na pracujacego pod ziemia ale to glownie wina dyrekcji bo nie inwestowano w nowoczesne technologie wydobycia i przerostu administracji. W Polsce na 3.5 pracujacych pod ziemia jeden pracuje na wierzchu. Tym nie mniej 1000t to ponad pol miliona zl na pracujacego pod ziemia. Co sie z ta kasa robi?

pozdrawiam,
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
sam widzisz jakie są przyczyny takich kosztów - tylko jakoś nic się nie zmienia, żadna ekipa rządząca nic nie robi bo się boi górników. A ci dołowi solidarnie bronią tych, którzy nie pracują przy wydobyciu. Do tego każda ekipa rządząca lubiła wsadzić swoich kolegów na całą masę stołków w zarządach spółek węglowych itp. Ciesz się że żyjesz w normalnym kraju, gdzie związki zawodowe nie trzęsą wydobyciem węgla i nie podrażają kosztu 1 tony
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
To na pewno ma wielki wpływ na obalenie lub uyrzymanie przy władzy ekipy Tuska
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Co sie z ta kasa robi?

Audi Q7 kupuje... Wille stawia...

Witam po 2 miesięcznej przerwie Wilka, Herbatniczka i resztę ... Powróciłem :)

A co do pytania VIK-a123 ... to własnie przed chwila w TV POLSZMACIE powiedzieli, ile MILIARDÓW długów MY POLACY mamy :)

Wilku - jaki "rześ" słonecznik w avatar za-pin-doli-ł ---- dosłownie Cię nie poznaję...
Muszę tylko cofnąć sie o 2 miechy do tyłu i posty nadrobić - ciekawe czy też będa pomarańczowo - żółte czy ... czarno / szare :tongue: :tongue: :310:
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
sie masz

politycy to często ludzie z pipidówek, którzy ze słomą w butach wyszli w wielki świat i muszą mieć takie wielkomiejskie zabawki, auto. wypasiona komóra, biuro koniecznie z dużym TV
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 446
Punkty reakcji
107
Miasto
Dąbrowa Górnicza
W Australii sa glebinowe kopalnie wegla a nie tylko odkrywkowe i oczywiscie w glebinowych place sa wyzsze dla pracujacych pod ziemia niz odkrywkowych. Wydajnosc pracy w kopalniach wegla w Polsce jest znacznie nizsza niz w Australii bo niecale 1000t wegla rocznie na pracujacego pod ziemia ale to glownie wina dyrekcji bo nie inwestowano w nowoczesne technologie wydobycia i przerostu administracji. W Polsce na 3.5 pracujacych pod ziemia jeden pracuje na wierzchu. Tym nie mniej 1000t to ponad pol miliona zl na pracujacego pod ziemia. Co sie z ta kasa robi?

pozdrawiam,
Przez wiele lat rządziło SLD które rujnowało Polskie górnictwo. Nie liczyła się Ekonomia tylko likwidacja przemysłu. Wiele kopalń miało dobre wyniki i ich likwidacja nie miała sensu np Będzinie istnieje kopalnia Paryż i jest tam węgiel idealnie nadający się do huty Katowice i do dziś są tam pokłady węgla . Niestety została zlikwidowana a Huta sprowadza węgiel z Ukrainy i ten sposób Polscy obywatele stracili prace i miasto upadło . Kopalnie Zagłębiowskie miały dobre wyniki i tych kopalniach nie było metanu . Niestety rządził Buzek który bez powodu je zlikwidował . Dziś kopalń jest niewiele i zostały te których znajduje się metan.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to w końcu kto te kopalnie zamykał Buzek czy SLD ?
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
Reżim Donalda Tuska, czas obalić dyktature PO !

ZGADZAM SIĘ!!!
Koniec z rządami nieudaczników i sprzedawczyków.


Polecam ten filmik ponieważ jest o nim mowa o tym kto pociąga za sznurki Donalda.
cz. 1
 

Gr33n Acid

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2012
Posty
60
Punkty reakcji
0
Michalkiewicz to podręcznikowy przykład niewolnika jednej ideologii w stanie paranoi z syndromem oblężonej twierdzy. Rzuca tezy, bez rzadnych dowodów. Najmocniejszym dowodem jest zawsze brak dowodów, czytaj: ktoś na pewno je zatuszował. Hehe
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
Michalkiewicz to podręcznikowy przykład niewolnika jednej ideologii w stanie paranoi z syndromem oblężonej twierdzy. Rzuca tezy, bez rzadnych dowodów. Najmocniejszym dowodem jest zawsze brak dowodów, czytaj: ktoś na pewno je zatuszował. Hehe

Towarzysz Donald jest z ciebie dumny! A posadę w TVN masz jak w banku.
Może podasz jakieś kontr argumenty? Zarzucasz panu Michalkiewiczowi brak dowodów a gdzie są Twoje?
Podaje dowody ale jak ktoś jest przesiąknięty propagandą mas mediów to ich nie słyszy albo nie chce słyszeć bo dobrze mu się żyje w iluzji państwa dbającego o własnych obywateli. Co widać np. po jakości dróg, które są tak bezpieczne że możesz jeździć po nich i nie martwić się że Ci auto nawali od podskakiwania.
 

H.Joanna56:)

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2012
Posty
478
Punkty reakcji
19
Cytat
Reżim Donalda Tuska, czas obalić dyktature PO !

ZGADZAM SIĘ!!!
Koniec z rządami nieudaczników i sprzedawczyków.
No i doczekaliśmy się!
Nienawiść, ujawniająca się także w tym temacie, znalazła ujście.
Doktor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie myślał podobnie do niektórych forumowiczów, z przykrością stwierdzam, że także kobiet.

Tak się kończy bezmyślna niechęć do własnego państwa.
Dobrze, że jego służby okazały się bardziej przytomne.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tak Joasiu, przecież tylu było proroków - obalić, dokonać przemocy i co mamy dzisiaj ? Czy ci wszyscy zwolennicy dziś powiedzą "ale szkoda, było tak blisko, po co mu przeszkadzali". Wielu tych protestujących to ludzie młodzi, którzy naprawdę nie wiedzą czym są rządy ulicy, czym są wojny i zamieszki uliczne. To nie jest patriotyczne uniesienie, śpiewanie Roty, deklamowanie wierszy o Ojczyźnie. Przemoc powoduje, iż z człowieka wychodzą najgorsze instynkty. Obalenie kogoś lub czegoś to nie patriotyczne wezwanie do obalanego - idź spakuj się i wyjdź. To jest wdarcie się do do konkretnego budynku, użycie przemocy wobec drugiego człowieka, rabowanie i palenie czego popadnie. To popchnięcie ludzi w ramiona diabła. Szkoda że ci młodzi tak pragnący obalać, używać przemocy nie mogą się cofnąć w czasie do II wojny światowej, nie tej z fajnych filmów gdzie główny bohater oczywiście kryształowy człowiek, szlachetnie odbiera wrogowi Polskę. To mroki morderstw, niszczenia ludzkich losów, płacz, grabież i gwałty. To ból, zniszczenie i zezwierzęcenie postaw ludzkich a nie komiks
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
No i doczekaliśmy się!
Nienawiść, ujawniająca się także w tym temacie, znalazła ujście.
Doktor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie myślał podobnie do niektórych forumowiczów, z przykrością stwierdzam, że także kobiet.

Tak się kończy bezmyślna niechęć do własnego państwa.
Dobrze, że jego służby okazały się bardziej przytomne.


Niechęć nie rodzi się znikąd. Wiem, że to co napisze zabrzmi brutalnie ale takie są reali rządów PO. Szkoda, że mu nie wyszło!

@Herbatniczek
Ale jak policja strzela do uczestników marszu i rzuca im pod nogi gaz to jest wszystko OK bo przecież tam byli sami faszyści i naziści prawda? I wszystko jest OK kiedy to policja sama prowokuje takie zamieszki? Ale zaraz o czym ja mówię? Prowokacja? Jaka prowokacja??! Przecież TVN i pozostałe mas media mówią, żę tam nie było prowokacji....
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a gdyby mu wyszło i jednocześnie zabił przypadkowych przechodniów czy też posłów opozycyjnych to też byłbyś zadowolony ?
 

ciekawPl

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Donald Tusk jest zużyty jak guma do żucia trzeba ją już wypluć :) - szef partii mającej w nazwie Obywatelska ma w d.... obywateli taki paradoks. Pokazała to sprawa ACTA, 67, podniesienie podatku... Wielka polityka nie polega na zaprzęganiu ludzi jak woły do wozu „by żyło się lepiej” bo wtedy komu żyje się lepiej na pewno nie tym wołom... Może tylko tym na wozie ...
 

szkarupa

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Szkoda tylko, że każdy tak pięknie wypowiada się o tym co trzeba zmienić w Polsce, ale niektórzy pewnie nawet na wybory nie chodzą, ponieważ twierdzą, że ich głos nic nie da, albo i tak się nic nie zmieni :/
 

H.Joanna56:)

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2012
Posty
478
Punkty reakcji
19
Niechęć nie rodzi się znikąd. Wiem, że to co napisze zabrzmi brutalnie ale takie są reali rządów PO. Szkoda, że mu nie wyszło!
Nie tylko jest to brutalne, ale i głupie. Mógłbyś przecież być w pobliżu.
Sposób rządzenia, prezentowany przez rząd koalicji, może Ci się nie podobać, ale z całą pewnością nie jest brutalny.
Policja, no cóż - popatrz na zachowanie policji w czasie manifestacji w innych krajach - zobaczysz różnicę.
 

ciekawPl

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Nie tylko jest to brutalne, ale i głupie. Mógłbyś przecież być w pobliżu.
Sposób rządzenia, prezentowany przez rząd koalicji, może Ci się nie podobać, ale z całą pewnością nie jest brutalny.
Policja, no cóż - popatrz na zachowanie policji w czasie manifestacji w innych krajach - zobaczysz różnicę.

Co do nienawiści uczucie jak każde inne skrajne... z miłości też ludzie niszczą innym życie i popełniają zbrodnie. Tyle, że w mediach te słowo ostatnio często występuje więc i tutaj je się przytacza jako argument. Jestem programistą i zazdroszczę mediom, że tak świetnie programują ludzi ;)
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
Co do nienawiści uczucie jak każde inne skrajne... z miłości też ludzie niszczą innym życie i popełniają zbrodnie. Tyle, że w mediach te słowo ostatnio często występuje więc i tutaj je się przytacza jako argument. Jestem programistą i zazdroszczę mediom, że tak świetnie programują ludzi ;)

Nie dziwie Ci się. Ludźmi jest tak łatwo manipulować...... politycy robią to za pośrednictwem mediów masowych.

@Joanna
Na co mam tam patrzeć? "Polacy nie gęsi iż swój język mają" Co mnie obchodzą inne narody? Jestem Polakiem i żyję w Polsce i chcę aby był tu porządek i dobrobyt. Nie chcę tu żadnej Irlandii ani w Warszawie Budapesztu!
 
Status
Zamknięty.
Do góry