Reżim Donalda Tuska, czas obalić dyktature PO !

Status
Zamknięty.
S

Stop Reżimowi Tuska

Guest
Polska nie jest krajem demokratycznym ponieważ mamy dyktatora Donalda Tuska który na swoim koncie ma około kilkanaście mln złotych i to jest już powód by Donald Tusk odpowiadał w Hadze za Korupcje i sprzeniewierzenie środków państwowych.I nie można go rozstrzelać ponieważ jest on bezkrwawym dyktatorem...

Pierwszym więźniem politycznym jest 19-letni uczeń technikum który napisał na murach szkoły antyrządowego hasła.Sąd skazał 19 letniego ucznia Jacka B. na 10 miesięcy zawieszeniu na 3 lata.Donald Tusk chce darzyć do dyktatury, ludzie nie mogą wyrażać własnych poglądów ponieważ pójdą do więzień politycznych gdzie będą prawdopodobnie torturowani....

Kibice Jagiellonii Białystok manifestowali przed tamtejszym Urzędem Wojewódzkim przeciwko polityce Donalda Tuska, w tym zamykaniu stadionów. Krzyczeli, podobnie jak kibice w całej Polsce, „Donald matole, twój rząd obalą kibole” oraz „Precz z komuną”. Policja zatrzymała ich za... znieważanie premiera.Prawdziwy powód zamykania stadionów to hasła antyrządowe i nie mogą zamykać stadionów bo to jest kolejna zbrodnia.To jest głupota że ludzie za krytykowanie rządu muszą płacić pół swojej wypłaty politycznej policji.Społeczeństwo wybuchnie gniewem tak jak było w Egipcie czy Tunezji, brak wolności słowa i wiele zbrodni dokonanych przez rząd Donalda Tuska to już duży powód by mógł odpowiadać w Hadze za zbrodnie : Korupcja i sprzeniewierzenie środków państwowych.Jeśli PO wygra wybory to będą najprawdopodobniej sfałszowane a w Polsce wybuchną zamieszki
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Ja tylko jestem ciekawa, kto w ogóle na tą Platformę głosował ?! Co on takiego zrobił dla Polski, że zasłużył na ponowne zwycięstwo ?
 
S

Stop Reżimowi Tuska

Guest
Ja tylko jestem ciekawa, kto w ogóle na tą Platformę głosował ?! Co on takiego zrobił dla Polski, że zasłużył na ponowne zwycięstwo ?

Wyelimonowli opozycje z wyborów toteż zdobyli kilka głosów - oni w 2011 roku zdobyli władze nielegalnie

Jak wiemy kibice w kwietniu i maju bardzo intensywnie krytykowali rząd - no to Tusk czując się oburzony musiał coś zrobić by nie utracić władzy - powołał specjalną policje polityczną która pobiła by kibiców za krytyke rządu - tak się stało

Ale mało tego kibice cały czas są łapani przez policje i wsadzani do wiezienia

Mało tego jeszcze w internecie jest bezprawna nagonka na kibiców która ujawnia ich twarze


Donald Tusk bojąc się dalszej utraty władzy powołał kolejny oddział policji to zwalczania niewygodnych -tymi nie wygodnymi byli patrioci i nacjonaliści

Wiec na marszu było też dużo policji i politycznych tajniaków którzy mieli szerzyć rządowy terror

a oto to dowód brutalności rządowych


2010 roku antyklerykalizm u Tuska bardzo się nasilił - a po katastrofie w smoleńsku ludzie wierzący zaczeli mniej ufać Donaldowi Tuskowi

Ale w sierpniu obrona kzyża miała podłoże religijne i polityczne

Wiec Donald Tusk pokazać że jest silny - kazał policji politycznej bić ludzi za wyznania religijne i za postawne antyrządową - to jest początek rosnącego reżimu Tuska

co o tym sądzisz ?
 

Tiwaz

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2007
Posty
650
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Kielce
To nie tylko ta cała akcja pod krzyżem, obrażenia, nasyłanie młodych podpitych młodych ludzi, którzy obrażali tych ludzi modlących się pod krzyżem.
Ja od początku wiedziałem że rządy Po, to nie będzie nic dobrego. Co ma Tusk na koncie:
- upadek Stoczni
- ogromny wzrost długu publicznego
- niespełnione obietnice (podwyżki i inne)
- nierozwiązanie przyczyn katastrofy smoleńskiej ( do dziś nie mamy orginałów czarnych skrzynek, ani nie sprowadziliśmy wraku
- różne afery m.in afera hazardowa.
- wyprzedaż majątku narodowego
- wprowadzony jakiś dziwny przepis w aptekach, że jeżeli źle jest napisany lek, pacjenci muszą zapłacić 100 procent ceny leku
Masa rzeczy, po prostu powinni już dawno odejść, tylko społeczeństwo jest zbyt zaślepione i wierze w każde słowo które mówią w tv.
 
K

krzysztofandraszak

Guest
Polska nie jest krajem demokratycznym ponieważ mamy dyktatora Donalda Tuska który na swoim koncie ma około kilkanaście mln złotych i to jest już powód by Donald Tusk odpowiadał w Hadze za Korupcje i sprzeniewierzenie środków państwowych.
Masz jakieś dowody na poparcie swoich tez, czy rzucasz to ot tak z rękawa? Mówiąc dowody mam na myśli - dokumenty, zdjęcia, filmy, wyciągi bankowe, spisane pod przysięgą zeznania pracowników PKW o nadużyciach wyborczych... Masz coś takiego?

Pierwszym więźniem politycznym jest 19-letni uczeń technikum który napisał na murach szkoły antyrządowego hasła.Sąd skazał 19 letniego ucznia Jacka B. na 10 miesięcy zawieszeniu na 3 lata.Donald Tusk chce darzyć do dyktatury, ludzie nie mogą wyrażać własnych poglądów ponieważ pójdą do więzień politycznych gdzie będą prawdopodobnie torturowani....
Nie nazwałbym tego chłopaka więźniem politycznym... Moim zdaniem przesadzasz. Niemniej - wymiar sprawiedliwości zanotował parę wpadek za rządów PO i ktoś za to powinien odpowiedzieć. Czy Tusk osobiście kazał przymknąć tego chłopaka? Nie sądzę. Prawdopodobnie nawet nie wiedział, że coś takiego tam było. Bardziej stawiałbym na to, że jakiś nadgorliwy urzędas/policjant chciał się przypodobać jakimś kolegom z PO i zrobił z idły widły.

Kibice Jagiellonii Białystok manifestowali przed tamtejszym Urzędem Wojewódzkim przeciwko polityce Donalda Tuska, w tym zamykaniu stadionów. Krzyczeli, podobnie jak kibice w całej Polsce, „Donald matole, twój rząd obalą kibole” oraz „Precz z komuną”.
Szczerze? I dobrze zrobili, że ich przymknęli... Trzeba wreszcie coś zrobić w tym kraju z demonstracjami, bo pozwalamy ludziom na tak wiele, że aż strach. Dla mnie oburzające jest to, że ludzie zamiast protestować przeciw czemuś i głosić merytoryczne argumenty wychodzą na ulicę i obrażają - kogokolwiek.

Nie bronię w tej chwili ani Tuska, ani PO. Tak samo nie podobało mi się jak ktoś najeżdżał na PiS czy wcześniej na SLD. Moim zdaniem takie demonstrowanie na zasadzie wykrzyczenia, że coś jest hańbą, że ktoś jest zdrajcą, że nie ma demokracji, etc. jest antyproduktywne i bezsensowne. Nie wspominając o tym, że jest chamskie i wulgarne, za co powinno się to ukrócić.

Nie dla chamstwa w sferze publicznej - to moja odpowiedź.

Policja zatrzymała ich za... znieważanie premiera.
I bardzo dobrze zrobiła. Powtórzę - nie dla chamstwa na manifestacjach.

Jakby kulturalnie protestowali przeciwko rządowi i zostali za to aresztowani to wówczas uznałbym to za skandal, a tak to dla mnie było tylko dbanie o względu porządek.

Prawdziwy powód zamykania stadionów to hasła antyrządowe i nie mogą zamykać stadionów bo to jest kolejna zbrodnia.
Tu możesz mieć trochę racji, ale znowu - nie sądzę, aby to Tusk osobiście zamykał stadiony. Myślę, że to zasługa pomniejszych polityków platformy, którzy chcą swoją nadgorliwością się przypodobać władzy.

A stadiony... No cóż - biorąc pod uwagę to jakie chamstwo i wieś jest na niektórych meczach... No przepraszam bardzo, ale wyzywanie przeciwników od kur... i innych takich, rzucanie przedmiotami, wzbudzanie zamieszek, wywieszanie wulgarnych i niekulturalnych transparentów, gwizdanie jak przeciwnik ma piłkę, niewybredne piosenki... Moim zdaniem za to powinni karać o wiele bardziej, zarówno kluby jak i kibiców... I jak jakiś klub nie potrafi utrzymać porządku na stadionie to niestety, ale powinien grać bez publiczności.

NIE MÓWIĘ, ŻE TUSK JEST ŚWIĘTY, BO MOŻNA MU ZARZUCIĆ NAPRAWDĘ DUŻO, ALE NIE JEST DYKTATOREM.

Najlepszy dowód na to? Ano to, że Ty i Tobie podobni mogą mimo wszystko napisać to, co myślą w internecie, albo krytycznie wypowiedzieć się w telewizji. Było dużo więcej osób, które nie zostały ukarane za krytykę rządu niż tych, które zostały.

A Tusk? Moim zdaniem jest tragicznym premierem - nie dlatego, że jest dyktatorem, ale dlatego, że nie widzę ani po nim, ani po jego ekipie przejawów kompetencji i troski o państwo... Dlatego, że moim zdaniem rząd PO jest zwyczajnie bez jaj i nie zrobi nic dobrego dla kraju, bo jeszcze by im słupki poleciały. Taka prawda.i

A że ludzie są naiwni i na nich głosują... Cóż na to poradzimy?
 
K

krzysztofandraszak

Guest
Ja mam odmienny pogląd na tą całą sprawę z krzyżem... Ja uważam, że to, co się działo po pałacem prezydenckim było zwyczajnie nie ma miejscu, ponieważ ci modlący się ludzie wcale nie byli tacy niewinni. Wystarczy obejrzeć materiały filmowe i popatrzec jak niektórzy z nich się zachowywali. Po drugie - pałac prezydencki to nie miejsce na krzyż i bardzo dobrze, że go przenieśli. Takie moje zdanie.

Dlatego - nie uważam, że to, co się działo pod pałacem było zbrodnią. Jedyne, co zarzuciłbym władzom to zbytnią opieszałość i brak zdecydowania.

Co do tego, co Tusk ma na koncie - pełna zgoda. Też uważam, że rząd jest tragiczny.
 
S

Stop Reżimowi Tuska

Guest
Cenzura rządowa jest na takich stronach jak


demotywatory.pl
polityka.org.pl
historycy.org
onet.pl
epuls.pl
uwaga.tvn.pl
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Na historykach jest cenzura? Nie zauważyłem. Może jak ktoś bredzi to po prostu kasują posty. I sądząc po ilości Twoich postów jak i ich treści jesteś spamerem. :D
 
S

Stop Reżimowi Tuska

Guest
Na historykach jest cenzura? Nie zauważyłem. Może jak ktoś bredzi to po prostu kasują posty. I sądząc po ilości Twoich postów jak i ich treści jesteś spamerem. :D

Czyżby jesteś agentem rządowym czy zwykłym aroganckim typem ?
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Oczywiście, że agentem rządowym. I nie lubię typów, co wpadają i robią bajzel na forum zakładając tematy różniące się tylko interpunkcją. :)
 

dorkfargog

Bywalec
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
869
Punkty reakcji
31
Wiek
31
Miasto
Pomorze Zachodnie
2010 roku antyklerykalizm u Tuska bardzo się nasilił - a po katastrofie w smoleńsku ludzie wierzący zaczeli mniej ufać Donaldowi Tuskowi

Co ma katastrofa w Smoleńsku do jakichkolwiek spraw religijnych.
To, że w następstwie pewne środowiska zaczęły używać symboliki religijnej do rozgrywki politycznej nie oznacza, że walka z nimi była przejawem antyklerykalizmu.

Widocznie niechęć do Tuska zaczyna mieć u niektórych znamiona paranoi :)
 

dorkfargog

Bywalec
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
869
Punkty reakcji
31
Wiek
31
Miasto
Pomorze Zachodnie
aha czyli jak ktoś walczył o Polske w latach 1939 - 1945 - też miał parnoje,
wieźniowie w Auschwitz też mieli paranoje ?

Ja rozumiem, że można być przeciwnikiem obecnego rządu i być mocno krytycznym względem obecnej sytuacji, ale porównywanie jej do lat wojny czy odnoszenie się w tej kwestii do więźniów w Auschwitz to jakiś absurd.

Z resztą, jak ktoś widzi rządową cenzurę na "historykach.org" to jak dla mnie jest to oznaka mani obsesyjnej :)
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
I co ?
Zamiast rezimu PO po wyborach rezim PiS ?
Nie dzieki...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
PO wygrało dzięki słabości konkurencji a nie dzięki swojej cudownej sile. A dopóki partia JKM bądź podobna nie stanie się czymś więcej niż grupką dyskutantów kanapowych to nic się nie zmieni. Nie wystarczy mieć racji trzeba zbudować silne struktury, władować kasę i dopiero zdobywać władzę.

to w końcu który jest bardzie antykatolicki Tusk czy Palikot ?
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Partia JKM.. ani zadna prawicowa nie ma szans wygrac w durnokracji bo glosi niepopularne dla motlochu hasla.

Aby zbudowac silne struktury i wladowac kase... trzeba MIEC kase. JKM ma kase i cos tam wydaje.. ale to za malo.

MAJA KASE TE PARTIE ktore dostaja z budzetu panstwa. I one trzymaja sie przy wladzy, sprytnie to sobie wymyslili co ? Nikt inny nie podskoczy. Wiec nie wytykaj ze ktos jest "grupka dyskutantow kanapowych" poniewaz jak mozna sie wybic i przebic jak rezimowi socjalisci maja i kase i media ?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
stwórz partię, wygraj wybory i przejmij władzę zamiast ujadać. Krowa która dużo ryczy mało mleka daje
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Pod krzyzem to Krzyzacy byli tam nielegalnie i lamali prawo. Rzad Tuska nie zareagowal odpowiednio. Powinen z miejsca rozgonic to towarzystwo.

Na tym polega nieudolnosc durnokracji. Nie ma prawa, nie ma wladzy... jest tylko opinia spoleczna. Rzad sie bal zareagowac jak nalezy dlatego zrobilo sie z tego takie bagno.

To nie tylko ta cała akcja pod krzyżem, obrażenia, nasyłanie młodych podpitych młodych ludzi, którzy obrażali tych ludzi modlących się pod krzyżem.
Ja od początku wiedziałem że rządy Po, to nie będzie nic dobrego. Co ma Tusk na koncie:
- upadek Stoczni
- ogromny wzrost długu publicznego
- niespełnione obietnice (podwyżki i inne)
- nierozwiązanie przyczyn katastrofy smoleńskiej ( do dziś nie mamy orginałów czarnych skrzynek, ani nie sprowadziliśmy wraku
- różne afery m.in afera hazardowa.
- wyprzedaż majątku narodowego
- wprowadzony jakiś dziwny przepis w aptekach, że jeżeli źle jest napisany lek, pacjenci muszą zapłacić 100 procent ceny leku
Masa rzeczy, po prostu powinni już dawno odejść, tylko społeczeństwo jest zbyt zaślepione i wierze w każde słowo które mówią w tv.


Stocznie upadly sobie same, chcieli w realiach rynkowych pozostac dalej w socjalizmie, stocznie wykonczyly zwiazki zawodowe. Ok kiedy to obowiazkiem rzadu ma byc dbanie o rentownosc jakiegos przedsiebiorstwa ?

Niespelnione obietnice ? Kazdy rzad ma takie. Dlug publiczny ? W socjalizmie kazdy rzad go powieksza.

Katastrofa smolenska ? Zaden inny rzad by jej nie "wyjasnil". Kazdy rzad forsowalby swoja "prawde". Pozatym nie mozna winic rzady za dzialania Ruskich, bo Ruskie i tak by robili swoje i g.. mielibysmy do powiedzenia.

Rozne afery ? Polska wladza to jedna wielka afera od 89 roku.

Popelniacie jeden blad. Polacy popelniaja jeden blad. Od 89 kazdorazowo ocenia sie kazdorazowy rzad. Zawsze jest do bani. I tak w kolko.
Wiec moze nalealoby zaczac oceniac ten ustroj co ? Tutaj szukac zmiany...

Bo to juz nie wazne jaki bedzie rzad, PO, PiS, LSD, Palikot.. ONI WSZYSCY PO JEDNYCH PIENIADZACH. Naszych pieniadzach ktorych zabieraja nam 3/4 z pensji.

Krowa która dużo ryczy mało mleka daje

Albo inaczej, male psy szczekaja najglosniej...

Kolejne puste haselko. Obalic rzad PO!

Ale JAK? i CO W ZAMIAN? to juz kwestie drugorzedne co ?
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 447
Punkty reakcji
107
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Pod krzyzem to Krzyzacy byli tam nielegalnie i lamali prawo. Rzad Tuska nie zareagowal odpowiednio. Powinen z miejsca rozgonic to towarzystwo.

Na tym polega nieudolnosc durnokracji. Nie ma prawa, nie ma wladzy... jest tylko opinia spoleczna. Rzad sie bal zareagowac jak nalezy dlatego zrobilo sie z tego takie bagno.

To nie tylko ta cała akcja pod krzyżem, obrażenia, nasyłanie młodych podpitych młodych ludzi, którzy obrażali tych ludzi modlących się pod krzyżem.
Ja od początku wiedziałem że rządy Po, to nie będzie nic dobrego. Co ma Tusk na koncie:
- upadek Stoczni
- ogromny wzrost długu publicznego
- niespełnione obietnice (podwyżki i inne)
- nierozwiązanie przyczyn katastrofy smoleńskiej ( do dziś nie mamy orginałów czarnych skrzynek, ani nie sprowadziliśmy wraku
- różne afery m.in afera hazardowa.
- wyprzedaż majątku narodowego
- wprowadzony jakiś dziwny przepis w aptekach, że jeżeli źle jest napisany lek, pacjenci muszą zapłacić 100 procent ceny leku
Masa rzeczy, po prostu powinni już dawno odejść, tylko społeczeństwo jest zbyt zaślepione i wierze w każde słowo które mówią w tv.


Stocznie upadly sobie same, chcieli w realiach rynkowych pozostac dalej w socjalizmie, stocznie wykonczyly zwiazki zawodowe. Ok kiedy to obowiazkiem rzadu ma byc dbanie o rentownosc jakiegos przedsiebiorstwa ?

Niespelnione obietnice ? Kazdy rzad ma takie. Dlug publiczny ? W socjalizmie kazdy rzad go powieksza.

Katastrofa smolenska ? Zaden inny rzad by jej nie "wyjasnil". Kazdy rzad forsowalby swoja "prawde". Pozatym nie mozna winic rzady za dzialania Ruskich, bo Ruskie i tak by robili swoje i g.. mielibysmy do powiedzenia.

Rozne afery ? Polska wladza to jedna wielka afera od 89 roku.

Popelniacie jeden blad. Polacy popelniaja jeden blad. Od 89 kazdorazowo ocenia sie kazdorazowy rzad. Zawsze jest do bani. I tak w kolko.
Wiec moze nalealoby zaczac oceniac ten ustroj co ? Tutaj szukac zmiany...

Bo to juz nie wazne jaki bedzie rzad, PO, PiS, LSD, Palikot.. ONI WSZYSCY PO JEDNYCH PIENIADZACH. Naszych pieniadzach ktorych zabieraja nam 3/4 z pensji.
Stocznie nie musiały upaść.Upadły przez UE która wymyśliła sobie że pomoc państwa dla stoczni była nie legalna i Niemcy ten sposób zniszczyli konkurencje i Niemcy dotują swoje stocznie a UE to ignoruje. Francja miał ten sam problem i odwołali się. Uznano ich racje i uratowano te stocznie. Tusk zignorował to . Zlikwidowano Stocznie Szczecińską która przynosiła zyski i miała zamówienia. Szczecin upadł gospodarczo i kilka tysięcy ludzi straciło prace .Stoczniowcy chcieli by Tusk odwołał się od decyzji UE i sposób pokojowy protestowali. Rząd wysłał policje która ich napadła i rzuciła gazem.
PO pozwala nie którym łamać prawo. Obrońcy Krzyża byli prześladowani i poniżani przez przeciwników . Przeciwnicy Krzyża złamali wiele praw. Obrońcy zachowywali się normalnie i protestowali bo mogą. Policja patrzyła jak przeciwnicy Krzyża poniżają ludzi i ludzie którzy to zgłaszali zostali ignorowali i chcieli aresztować dziennikarkę która kręciła film Krzyż ale nie potrafili powiedzieć za co . Policja Patrzyła jak przeciwnicy Krzyża łamią prawo i manifestacja przeciwników Krzyża była jedyną której pozwolono manifestować podczas ciszy nocnej i miejscu publicznym pili piwo za to powinni dostać mandat a nie dostali go.


Przeciwnikom Krzyża pozwalała łamać prawo. 1 Mis na krzyżu i krzyż zrobiony Piwa Lech zniewaga symboli religijnych. 2 Wulgaryzmy miejscu publicznym. 3 Wulgarne napisy i radowanie się że śmierci Prezydenta .4 Porwanie pluszowej kaczki zniewaga Prezydenta. 5 Pijaństwo i picie piwa. 6 Hałasy i puszczanie muzyki po godzinie 22 . 7 Znieważanie innych ludzi i przez parodiowanie uroczystości religijnych zniewaga uczuć religijnych.8 Po 22 nie mogą się odbywać żadne manifestacje i jako jedyna manifestacja dostali na to zgodę. Podczas tej manifestacji złamali wiele przepisów , Wchodzenie na latarnie miejską. Hałasy i muzyka po godzinne 22. Wulgaryzmy i pijaństwo.PRL też partia komunistyczna tworzyła aktyw robotniczy który rzeczywistości składał MO , ORMO i SB. Prześladowali ludzi i łamali prawo. Władza komunistyczna kreowała to że ludzie ją popierają . Tak samo PO zrobiło. Przeciwnicy Krzyża byli to młodzi ludzie i nikt nie zadał pytania za co żyli przeciwnicy Krzyża . Przez wiele dni stali w tym miejscu. Prawdopodobnie PO ich sponsorowało. Byli tam ludzie który mieli koszulkę K2 która znieważała Prezydenta i na filmie Krzyż widać jak znieważają Prezydenta. Ci ludzie są radnymi PO z Nowego Targu. Policja nie reagowała na znieważanie ludzi i sikanie na znicze.Obrończy Krzyża chcieli sposób pokojowy rozmawiać rządem na temat postawienia pomnika i tablicy. Sakiewicz chciał rozmawiać rządem na ten temat . Sakiewicz rozmawiał przeciwnikami krzyża. Byli bardzo agresywni i jeden z tych ludzi sposób wulgarny powtarzał że PIS są Pi ... i pomimo zwrócenia mu uwagi powtarzał swoje wulgaryzmy. Przeciwnicy chcieli zabrać kamerę GP i jeden przeciwników krzyża chciał napaść na dziennikarza i dodatkowo sugerował mu że jest gejem. Może i jest gejem. Okazało się że jest kryminalistą z Pragi.
Precz z krzyżami, na stos z moherami" - oto jedno z haseł, z jakimi pojawili się na Krakowskim Przedmieściu zwolennicy usunięcia krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego. Po godz. 23 było tam kilka tysięcy ludzi.


Atmosfera jest napięta, na Krakowskim Przedmieściu jest kilkuset policjantów i tłum ok. 8-10 tys. ludzi. Przeciwnicy krzyża zachowują się wulgarnie i agresywnie, wykrzykują hasła szydzące z religii chrześcijańskiej i PiS. Zwolennicy pozostawienia krzyża śpiewają pieśni religijne lub próbują się modlić.

Dochodzi do przepychanek, jeden z pijanych "liberałów" wdarł się na latarnię. Policja nie interweniuje. O godz. 23:10 pijany motłoch zaczął skandować: "Do kościoła! Do kościoła!". Obrońcy krzyża odpowiadają im: "Tu jest Kościół!". 23:30: przeciwnicy krzyża wyzywają obrońców tego symbolu od "fanatyków". 23:32: mężczyzna, który wdrapał się wcześniej na latarnię, właśnie spadł.Minęła północ, ale tłum się nie rozchodzi. "Młodzi, wykształceni" popisują się takimi tekstami jak "Pokaż cycki" w stosunku do starszej kobiety. Grupka chudych gejów lub osobników przypominających gejów wyśmiewa się z pary odmawiającej różaniec. Pojawiają się transparenty: "Pokaż d*pę" i "Precz z mocherami" (pisownia oryginalna). Policja zachowuje się tak, jakby dogadała się z bandytami - nie reaguje na picie alkoholu w miejscu publicznym, obraźliwe słowa czy przepychanki. Tym razem na latarnię włazi dziewczyna - padają okrzyki: "Idź na całość", "Pokaż cycki" (jak widać, niektórzy zwolennicy Bronisława Komorowskiego - i nie chodzi nam tu o chudych gejów - mają poważne zaburzenia psychoseksualne).

Kwadrans po północy tłum zaczyna powoli się przerzedzać. Pojawia się transparent: "Krzyże do kościoła, bydło do obory". Przebrany za papieża mężczyzna zaczął pozdrawiać z balkonu na jednym z budynków przy Krakowskim Przedmieściu stojące poniżej tłumy. Odpowiedziały mu ogromne oklaski. Pojawił się też kolejny transparent: "Przecz z krzyżami, na stos z moherami". Dochodzi do przepychanek. Na to pozwoliło PO.
1323944822_by_kempii_500.jpg
1319704208_by_kempii_500.jpg
 
Status
Zamknięty.
Do góry