Stwórca i Jego Duch oraz dusza żyjąca - człowiek i jego duch

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
rozumiem, nasze pozycje są więc bliższe niż myślałem...
 

ilonkaa4

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2013
Posty
60
Punkty reakcji
0
Według mojego zrozumienia Biblii Jezus z Nazaretu po chrzcie w rzece Jordan z Proroka stał się Mesjaszem.
No i właśnie jako obiecany Mesjasz mógł On przystąpić do drugiej fazy swojej misji, zadanej Mu przez Boga.
Uważam też, że nie tylko Jezus, ale także wszyscy ludzie są dziećmi tego samego Ojca Boga, od dnia urodzenia.
(napisał MD)
nie jestem pewna czy dobrze zrozumialam Twoj przekaz. Jezus byl czlowiekiem, ktory po chrzcie stal sie Bogiem czy tez synem Bozym, takim samym jak kazdy wierzacy czlowiek? bede wdzieczna za wyjasnienie

kazdy czlowiek moze zostac przybranym dzieckiem Bozym przez wiare w Syna Bozego (Ewangelia wg Sw Jana 1,12).
kazdy dotaje takie "zaproszenie", a od nas samych zalezy czy na nie odpowiemy
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
nie jestem pewna czy dobrze zrozumialam Twoj przekaz. Jezus byl czlowiekiem, ktory po chrzcie stal sie Bogiem czy tez synem Bozym, takim samym jak kazdy wierzacy czlowiek? bede wdzieczna za wyjasnienie

kazdy czlowiek moze zostac przybranym dzieckiem Bozym przez wiare w Syna Bozego (Ewangelia wg Sw Jana 1,12).
kazdy dotaje takie "zaproszenie", a od nas samych zalezy czy na nie odpowiemy


Odpowiadam:
Według mojego zrozumienia Biblii to Jezus przed chrztem był Prorokiem, natomiast po chrzcie w rzece Jordan stał się On obiecanym przez Boga Mesjaszem. Bóg uczynił Go wybranym Synem Bożym i Go namaścił.
Jezus po matce dostał ciało, od Boga zaś dostał Ducha Świętego który w nim zamieszkał.
To prawda jak piszesz, że każdy człowiek dostaje takie zaproszenie jakie dostał Jezus, aby stać się przybranym Synem Bożym, ale od nas samych zależy czy na nie odpowiemy.
(napisał MD)
 

ilonkaa4

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2013
Posty
60
Punkty reakcji
0
Kiedy wyznajesz swoja wiare, wypowiadasz nastepujace slowa: " On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy, i stał się człowiekiem".
Z Ewangelii wg Sw. Jana 1,1 oraz 1,14: "Na poczatku bylo Slowo, a Slowo bylo u Boga i Bogiem bylo Slowo", "A Slowo stalo sie cialem i zamieszkalo wsrod nas (...)".
Z Ewangelii wg Sw. Jana 8,58: "Rzekl do nich Jezus: Zaprawde, zaprawde, powiadam wam: zanim Abraham stal sie, JA JESTEM".
Z Ewangelii wg Sw. Jana 17,5: "A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie ta chwala, ktora mialem u Ciebie wpierw, zanim swiat powstal"
 

hehehehehehe

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
72
Punkty reakcji
2
Dusza jest nieśmiertelna, a czy zawsze istniała? Czy istniejemy od momentu naszych narodzin, czy wcześniej też byliśmy w jakiejś postaci?
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
Kiedy wyznajesz swoja wiare, wypowiadasz nastepujace slowa: " On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy, i stał się człowiekiem".
Z Ewangelii wg Sw. Jana 1,1 oraz 1,14: "Na poczatku bylo Slowo, a Slowo bylo u Boga i Bogiem bylo Slowo", "A Slowo stalo sie cialem i zamieszkalo wsrod nas (...)".
Z Ewangelii wg Sw. Jana 8,58: "Rzekl do nich Jezus: Zaprawde, zaprawde, powiadam wam: zanim Abraham stal sie, JA JESTEM".
Z Ewangelii wg Sw. Jana 17,5: "A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie ta chwala, ktora mialem u Ciebie wpierw, zanim swiat powstal"

Odpowiadam:
Główne przesłanie Jezusa!!!

Oczywiście Jezus dokonał przed uczniami również wielu innych znaków , które nie są zapisane w tej Księdze. Niektóre zaś spisano, abyście uwierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Boga i abyście wierząc, mieli życie w Jego imię – Ew. Jana 20,30 – 31.
Wiemy też, że Syn Boga przyszedł i dał nam rozum, abyście poznali Tego, który jest prawdziwy. Jesteśmy w Tym, który jest prawdziwy i w Jego Synu, Jezusie Mesjaszu.
Stwórca jest prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym.
Dzieci, strzeżcie się fałszywych bogów – Pierwszy list Jana 5,20 – 21.

Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Mesjaszem, narodził się z Boga i każdy, kto miłuje Tego, który dał życie, miłuje też tego, który życie od Niego otrzymał.
Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania – Pierwszy list Jana 5,1 – 2.

Bóg skierował do Jeremiasza następujące słowa:
„ Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, uświęciłem cię. Uczyniłem cię prorokiem dla narodów” – Jeremiasza1, 4 – 5.

Dowiadujemy się z powyższego tekstu, że Bóg jeszcze przed narodzeniem konkretnych osób, wyznaczył duchom tych osób konkretne zadania.
(napisał MD)

Dusza jest nieśmiertelna, a czy zawsze istniała? Czy istniejemy od momentu naszych narodzin, czy wcześniej też byliśmy w jakiejś postaci?


Odpowiadam:
Według mojego zrozumienia Biblii nasze duchy zostały stworzone przez Pana Boga dnia szóstego, symbolicznego dnia stwarzania świata. W dniu tym Bóg podjął decyzję aby na swoje podobieństwo stworzyć człowieka.
Z Biblii wywnioskowałem też, że nasze duchy otrzymane od Boga, Bóg może nieodwracalnie zniszczyć.
(napisał MD)

Zapomniałem dodać, że pierwszym stworzonym duchem był duch Mesjasza, a następnie Bóg stworzył duchy Proroków.
Bóg za ciężkie grzechy może zniszczyć ducha człowieka.
Ciężkim grzechem jest na przykład kpina z Boga i to jest podstawa do tego aby Bóg nieodwracalnie zniszczył ducha tego człowieka.
(napisał MD)



PROSZĘ O NIE PISANIE POSTA POD POSTEM - POŁĄCZYŁEM - NIE PRZYZWYCZAJAJ SIĘ
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
Kiedy wyznajesz swoja wiare, wypowiadasz nastepujace slowa: " On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy, i stał się człowiekiem".
Z Ewangelii wg Sw. Jana 1,1 oraz 1,14: "Na poczatku bylo Slowo, a Slowo bylo u Boga i Bogiem bylo Slowo", "A Slowo stalo sie cialem i zamieszkalo wsrod nas (...)".
Z Ewangelii wg Sw. Jana 8,58: "Rzekl do nich Jezus: Zaprawde, zaprawde, powiadam wam: zanim Abraham stal sie, JA JESTEM".
Z Ewangelii wg Sw. Jana 17,5: "A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie ta chwala, ktora mialem u Ciebie wpierw, zanim swiat powstal"


Otwieram encyklopedię popularną PWN i czytam:

Monoteizm – (jedynobóstwo), wiara w istnienie jedynego Boga (judaizm, islam, chrześcijaństwo i inne).

Według mojego zrozumienia Biblii, to obecne wielkie kościoły chrześcijańskie nie mają zbyt wiele wspólnego z Biblią. Opierają się One bardziej na tradycji niż na prawdzie objawionej w Biblii.
W kościołach tych tradycja postawiła na istnienie drugiego Boga którego urodziła bogini.
Według mnie jest to absurd.
Według mnie to 2013 lat temu Maryja urodziła zapowiadanego w Starym Testamencie Mesjasza i to jest cała prawda, która jest objawiona w Biblii.
(napisał MD)
 

ilonkaa4

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2013
Posty
60
Punkty reakcji
0
Kosciol katolicki nie naucza o istnieniu drugiego Boga, a o Trojcy Swietej, czyli jeden Bog w trzech osobach.
Przytaczalam we wczesniejszym poscie fragmenty z Pisma Swietego, w ktorych Jezus mowi o sobie, o tym kim jest.
I jaki czlowiek moglby wziac nasze grzechy, nasza kare? Biblia daje odpowiedz - Ten, ktory nie znal grzechu, ktory sam byl doskonaly.
Jezus mogl uniknac ukrzyzowania, mogl powiedziec, ze zmyslal, ze nie jest Synem Bozym (Bog z Boga). On natomiast uzywal nawet sformulowania "JESTEM", tak samo jak w Starym Testamencie, kiedy Bog powiedzial JESTEM, KTORY JESTEM.
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
[quote post="3122886" timestamp="1362468763"]
Kosciol katolicki nie naucza o istnieniu drugiego Boga, a o Trojcy Swietej, czyli jeden Bog w trzech osobach.
Przytaczalam we wczesniejszym poscie fragmenty z Pisma Swietego, w ktorych Jezus mowi o sobie, o tym kim jest.
I jaki czlowiek moglby wziac nasze grzechy, nasza kare? Biblia daje odpowiedz - Ten, ktory nie znal grzechu, ktory sam byl doskonaly.
Jezus mogl uniknac ukrzyzowania, mogl powiedziec, ze zmyslal, ze nie jest Synem Bozym (Bog z Boga). On natomiast uzywal nawet sformulowania "JESTEM", tak samo jak w Starym Testamencie, kiedy Bog powiedzial JESTEM, KTORY JESTEM.[/quote]

Odpowiadam:
Mesjasz z Nazaretu, a w Ewangelii jest to zapisane, wielokrotnie powtarzał, że jest objecanym Mesjaszem o którym to Mesjaszu mówi Stary Testament.
Jeśli Jezus nie był obiecanym Mesjaszem to oznacza, że współcześni wyznawcy judaizmu mają rację twierdząc, że Mesjasz to dopiero nadejdzie.
Oczywiście są tacy którzy twierdzą, że Jezus jest Bogiem, jednak Jezus ich do tego nie upoważnił aby tak twierdzili.
Oczywiście Jezus wielokrotnie mówił, że jest synem Boga, lecz z Biblii wynika, że wszyscy jesteśmy dziećmi tego samego Boga Ojca.
Jezus też wielokrotnie mówił, że jest Synem Człowieczym.
(napisał MD)
Dusza jest nieśmiertelna, a czy zawsze istniała? Czy istniejemy od momentu naszych narodzin, czy wcześniej też byliśmy w jakiejś postaci?

Odpowiadam:
Według mojego zrozumienia Biblii duszą jest żyjący człowiek.
Człowiek zaś składa się z materii oraz z ducha.
Mesjasz z Nazaretu, a jest to zapisane u wszystkich czterech Ewangelistów, kończąc swój żywot na krzyżu powiedział, że oddaje ducha swojego w ręce Boga i po tych słowach skonał.
Wynika z tego, że dusza jest śmiertelna.
W księdze Jeremiasza 1,5 Bóg powiedział do Proroka Jeremiasza, że znał jego ducha jeszcze przed narodzeniem się Jeremiasza.

Śmiertelny może być też duch człowieka, gdy na Sądzie ostatecznym Bóg wyda na niego wyrok wymazujący go z Księgi życia, mowa o tym w Apokalipsie.
(napisał MD)
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
Żyjemy w czasach gdzie kłamstwo lepsze jest od prawdy !!!

Czy Stwórcy podobają się kłamstwa zawarte w Biblii?

Paweł Apostoł napisał:
„Następnie po trzech latach nauczania wstąpiłem do Jerozolimy, aby zapoznać się z Kefasem (Piotrem). Zatrzymałem się u niego piętnaście dni. Żadnego innego z Apostołów nie widziałem, poza Jakubem, bratem Pana. Bóg mi świadkiem, że w tym, co piszę, nie kłamię – List do Galatów 1,18 – 20 – „Przekład Ekumeniczny Na Trzecie Tysiąclecie.”
<W Biblii Tysiąclecia wiersz 19 jest przekłamany, wstawiono tam wyraz „grona”> , a w odnośniku 1,19 napisano: Jest to Jakub syn Alfeusza, należący do grona Dwunastu.
Aby udowodnić, że tym bratem Jezusa którego spotkał Paweł był Jakub Mniejszy -syn drugiej Marii, a nie syn Alfeusza, to dalej w moich rozważaniach opieram się tylko na Biblii Tysiąclecia.

Otwieram Biblię i w Ewangelii Jana czytam wiersze 7,2 – 3 i wiersz 5: A zbliżało się żydowskie Święto Namiotów. Rzekli więc Jego bracia do Niego: „Wyjdź stąd i idź do Judei, aby i uczniowie Twoi ujrzeli czyny, których dokonujesz”. Bo nawet Jego bracia nie wierzyli w Niego - (w Niego - czyli w Jezusa, że jest Mesjaszem).

Aby te przytoczone wiersze były jasne to należy też przeczytać Ew. Jana 2,1–2: Trzeciego dnia odbywało się wesele w Kanie Galilejskiej i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów.
Ew. Mateusz w 13,55 – 56 napisał: Czyż nie jest On synem cieśli? Czy Jego Matce nie jest na imię Mariam, a Jego braciom – Jakub, Józef, Szymon i Juda? Takie samo zdanie napisał też Ew. Marek 6,3.

Ewangelista Marek 15,40 napisał też wiersz na temat drugiej Marii: Były tam również niewiasty , które przypatrywały się z daleka, między nimi: Maria Magdalena, Maria – matka Jakuba Mniejszego i Józefa i Salome. W Ew. Jana 19,25 czytamy: „A obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego – Maria oraz…” (obie Marie były to siostry cioteczne).

W 49/50 roku naszej Ery został zwołany tzw. Sobór Jerozolimski i to Jakub Mniejszy przewodniczył temu Soborowi i to przed Jakubem Mniejszym Paweł Apostoł składał sprawozdanie ze swojej Misji do pogan nieobrzezanych – Galatów 2,7 -8. Apostoł Piotr zaś składał swoje sprawozdanie ze swojej Misji do pogan obrzezanych, którzy byli rozproszeni w Azji mniejszej aż po Babilon – (pierwszy list Piotra 1,1 - 3 i 5,12 – 14 oraz drugi list Piotra 1,13 – 21 i 3,1 - 2). Jakub Mniejszy na tym Soborze powiedział: „Posłuchajcie mnie bracia! Szymon opowiedział, jak Bóg raczył wybrać sobie lud spośród pogan. Zgadzają się z tym słowa Proroków, bo napisano: „Potem powrócę i odbuduję przybytek Dawida, który znajduje się w upadku. Odbuduję jego ruiny i wzniosę go, aby pozostali ludzie szukali Pana i wszystkie narody, nad którymi wzywane jest imię moje – mówi Pan, który to sprawia. To są [Jego] odwieczne wyroki.” - Dzieje Apostolskie 15,13 – 18.

- Według mnie do 62 roku papieżem w nowo powstałym chrześcijaństwie był Jakub Mniejszy brat Mesjasza, natomiast od 62roku do 64 roku prawdopodobnie Papieżem był Szymon Piotr, a od 64 roku do 67 roku Papieżem był prawdopodobnie Paweł – Apostoł narodów. Po Pawle Papieżem prawdopodobnie został Jan, brat Jakuba, a syn Zebedeusza. Jan ze względów bezpieczeństwa przyjął imię Linus i od tamtej właśnie pory Papieże zaczęli przyjmować inne imiona niż były ich własne. - Reasumując, czterej pierwsi Papieże byli Hebrajczykami i jest to zgodne z napisaną Ewangelią i zgodne z ich działalnością w szerzeniu nowo powstałego chrześcijaństwa. W 64 roku Piotr poniósł śmierć męczeńską? - ( zajrzyj w BT do tablicy chronologicznej, która znajduje się na końcu Biblii).
(napisał MD )
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
Nie bój się prawdy, prawda Cię wyzwoli !!!
Stwórca jednak czuwał nad bękartem
Jezus powiedział do kapłanów: „Wy popełniacie czyny ojców waszych”. Wtedy rzekli do Niego kapłani: „Myśmy się nie urodzili z nierządu” – Ew. Jana 8,41. Wróćmy do źródła, jak to było z tym narodzeniem się Jezusa?

Młodą dziewczynę o imieniu Maria, która była w dziewiątym miesiącu ciąży rodzina zabiera w pieszą drogę z Nazaretu do Betlejem. Podróż ta była niby koniecznością, ponieważ cesarz rzymski zarządził spis ludności w Palestynie.
Ludzie mieli więc obowiązek zarejestrować się, każdy w miejscu urodzenia.
Betlejem było oddalone od Nazaretu około 140 kilometrów. W owym Betlejem dochodzi do narodzin Jezusa, który okazał się być zapowiadanym w Starym Testamencie Mesjaszem.
Należy dodać, że poród odbył się w zwykłej stajni przeznaczonej dla zwierząt.
Czy to było celowe działanie rodziny Marii aby pozbyć się w taki właśnie prosty sposób niechcianego bękarta, stwarzając mu już w momencie narodzin warunki tak dalekie od warunków sanitarnych, aby tego nie przeżył?
Następnie, jak to napisał Ew. Mateusz, Jezus zostaje wywieziony na poniewierkę do Egiptu, zaś Ew. Łukasz napisał, że Jezusa po narodzeniu obrzezano 8-mego dnia i zabrano do domu, do Nazaretu.
Prawdopodobnie, jak to było naprawdę z tym narodzeniem się Mesjasza to już się nigdy nie dowiemy?
Możemy jednak domniemywać, że Jezus dorastając w Nazarecie był ciągle szykanowany przez otoczenie, które to otoczenie wytykało Mu, że jest synem nieznanego ojca, czyli, że jest bękartem.
Fakt ten, że Jezus źle się czuł w rodzinnym Nazarecie, zauważył i opisał Ewangelista Łukasz 2,41 – 50.
Jest to opis o tym, jak to 12-nastoletni Jezus podczas pielgrzymki do Jerozolimy odłączył się od swojej rodziny oraz od swoich krewnych i pozostał w świątyni w Jerozolimie, gdzie przysłuchiwał się nauczycielom Prawa oraz zadawał im pytania.
Śmiem twierdzić, że był to Jego pierwszy kontakt z Esseńczykami, którzy to mieszkali w jaskiniach nad wybrzeżem Morza Martwego, w okolicach Qumran.
Należy domniemywać, że Jezus gdy dorósł to opuścił rodzinny Nazaret i zamieszkał wśród Esseńczyków.
Jezus wypowiedział także znamienne słowa:
„Tylko w swojej ojczyźnie i w swoim domu może być Prorok lekceważony” – Ew. Mateusza 13,57.

Jaki jest na to dowód, że Jezus zamieszkał wśród Esseńczyków?
Otóż dowodem, że tak właśnie było są znalezione zwoje w okolicach Qumran, w których to zwojach jest spisana nauka, a przynajmniej jej większość, którą to naukę głosił Jezus jako Mesjasz.
Badania wykazały, że znalezione zwoje w okolicach Qumran zostały napisane jeszcze przed narodzeniem się Jezusa, który okazał się być zapowiadanym Mesjaszem.
(napisał MD)
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
BRACIA POLSCY !!!

Czterysta lat temu byli tacy w Polsce.

Szukaj w Internecie <BRACIA POLSCY Arianie - Unitarianie>
zobacz też <Bracia Polscy 2013>
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
MietekD napisał:
Według mojego zrozumienia Biblii to Jezus przed chrztem był Prorokiem, natomiast po chrzcie w rzece Jordan stał się On obiecanym przez Boga Mesjaszem. Bóg uczynił Go wybranym Synem Bożym i Go namaścił.
Jezus po matce dostał ciało, od Boga zaś dostał Ducha Świętego który w nim zamieszkał.
To prawda jak piszesz, że każdy człowiek dostaje takie zaproszenie jakie dostał Jezus, aby stać się przybranym Synem Bożym, ale od nas samych zależy czy na nie odpowiemy.
(napisał MD)
Pan Jahszuah powiedział tak - kiedy Mnie Wywyższycie ,wtedy pociągne was do Siebie -
Jeszuah nie miał po matce ciała bo ciało ma zapis genetyczny a Miriam powiedziała ze ....tez potrzebuje Zbawiciela ...
Jeszuah nie dostał zaproszenia , to On Wybiera .
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
MietekD napisał:
Według mojego zrozumienia Biblii to Jezus przed chrztem był Prorokiem,
możesz zacytować jakies proroctwa Jezusa podane w wiarygodnym źródle?
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
irish napisał:
Według mojego zrozumienia Biblii to Jezus przed chrztem był Prorokiem,
możesz zacytować jakies proroctwa Jezusa podane w wiarygodnym źródle?



Odpowiadam:

Z Proroka Mesjasz !!!
1. Przyszedł Jezus do swego miasta rodzinnego i nauczał lud w synagodze, tak, że byli zdumieni i pytali: Skąd u Niego ta mądrość i cuda? Czyż nie jest On synem cieśli? Czy Jego matce nie jest na imię Miriam, a jego braciom: Jakub, Józef, Szymon i Juda?
Także Jego siostry czy nie żyją wszystkie u nas? Skądże ma to wszystko? I powątpiewali o Nim.
A Jezus rzekł do nich:
„Tylko w swojej ojczyźnie i w swoim domu może być Prorok lekceważony” – Ew. Mateusza 13,54 – 57.

2. A gdy Jezus został ochrzczony, to natychmiast wyszedł z wody.
A oto otworzyły Mu się niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołąb i przychodzącego na Niego. A głos z nieba mówił : „Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam umiłowanie” – Ew. Mateusza 3,16.

3. Potem Jezus udał się ze swoimi uczniami do wiosek pod Cezareą Filipową. W drodze pytał uczniów: <Za kogo uważają mnie ludzie?>
Oni Mu odpowiedzieli:
<Za Jana Chrzciciela, inni zaś za Eliasza, jeszcze inni za jednego z proroków.>
Jezus swoich wybranych uczniów zapytał:
„A wy za kogo mnie uważacie?” Odpowiedział Mu Piotr:
„Ty jesteś Mesjasz.”
Wtedy surowo im przykazał, żeby nikomu o Nim nie mówili – Ew. Marka 8,27 – 30.
<napisał MD>
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
irish napisał:
rozumiesz pytanie?
Odpowiadam:

Po pierwsze: to uważam, że wyczerpująco Ci odpowiedziałem na Twoje wątpliwości, że Jezus w czasie chrztu został przez Boga pasowany, z Proroka na Mesjasza.

Po drugie: to oprócz Biblii nie ma wiarygodnych źródeł którym by można ufać i traktować je jako wiarygodne źródła. Rzymianie po pacyfikacji Palestyny po prostu je zniszczyli, a Jerozolimę doszczętnie zburzyli. Słynna ściana płaczu dzisiaj jest tego dowodem.
(napisał MD)
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
napiszę wyraźniej:
twierdzisz że Jezus przed chrztem był prorokiem, więc pytam jakie proroctwa są autorstwa Jezusa. nie pytam i nie neguję jego mesjańskiego posłannictwa i tego że jako chrystus, mesjasz spełnił się znakomicie ku wysławianiu Stwórcy i ku pożytkowi wielu ludzi. więc skup się nie na okresie jego mesjańskiego życia lecz prorockiego. skoro prócz Biblii - jak twierdzisz - nie ma wiarygodnych źródeł informacji więc podaj miejsca w Biblii, które mówią że Jezus był prorokiem przed chrztem.
zrób to albo przestań wymyślać.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Irish przeczytaj wszystkie posty w temacie, nie będzie się musiał Mietek powtarzać
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
Brave napisał:
Irish przeczytaj wszystkie posty w temacie, nie będzie się musiał Mietek powtarzać
Dziękuję Moderatowi Brave za wsparcie.

A oto mój kolejny post:


Czy ludzie z planety Ziemia są powiązani z Bogiem więzami krwi?

Otwieram Biblię i czytam:
Szóstego dnia (dzień symboliczny) rzekł Bóg do istot niebiańskich:
„Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi.”
Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył:
Stworzył mężczyznę i niewiastę” – Księga Rodzaju 1,26 – 27.
I Wszechmogący Bóg przystąpił do kształtowania człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza dech życia (ducha) i człowiek stał się duszą żyjącą” – Księga Rodzaju 2,7.

Wiele kościołów chrześcijańskich naucza, że tylko Mesjasz z Nazaretu którego grecki tytuł brzmi Chrystus jest powiązany więzami krwi z Bogiem poprzez plemnik dany od Boga Jego matce – Pierwszy rozdział Ewangelii według Mateusza i Pierwszy rozdział Ewangelii według Łukasza.

Ja jednak czytam Ewangelię dalej:
„A jeśli mieszka w Was Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, ożywi również wasze śmiertelne ciała przez swojego Ducha, który w Was mieszka” – List do Rzymian 8,11.
„Czyż nie wiecie, że jesteście świątynią Boga i czy nie wiecie, że Duch Boga w Was mieszka?
Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest święta, a Wy nią jesteście” – List Pierwszy do Koryntian 3,16 – 17.

„Gdyż nie otrzymaliście ducha niewoli, na nowo wzbudzającego bojaźń, lecz otrzymaliście Ducha usynowienia, przez którego to Ducha wołamy: „Abba - Ojcze.
Duch ten również świadczy, wespół z naszym duchem, że jesteście dziećmi Bożymi” – List do Rzymian 8,15 – 16.

- Z powyższych wierszy wynika, że ludzie z planety Ziemia są powiązani z Bogiem poprzez Ducha Świętego, a nie poprzez plemnik, czyli przez więzy krwi. -

„W jedności z Jezusem również Wy jesteście razem budowani, by w swoim duchu stać się mieszkaniem Boga.
Pozwólcie natomiast, aby się odnowił duch Waszego myślenia i przyjmijcie osobowość nowego człowieka, który to został stworzony na obraz Boga, w sprawiedliwości i prawdziwej świętości.
Dlatego odrzućcie kłamstwo i mówcie sobie nawzajem prawdę, bo jesteście członkami należącymi do siebie nawzajem” – Efezjan 2,22 oraz 4,23 – 25.
Mieczysław Dębski
 
Do góry