Stwórca i Jego Duch oraz dusza żyjąca - człowiek i jego duch

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
vivere 15 sierpnia 2010 roku napisał:

Ja napisałem prosto i zrozumiale:

< Bóg Ojciec jest Duchem Bożym, Bożą energią, z której wszystko powstało i nadal powstaje. Jest "sercem" naszego ducha, gdzie przebywa przez swojego Ducha Bożego. >

Według mnie jest to mądra wypowiedź. Jest to wypowiedź człowieka który jest w przyjaźni z Panem Bogiem.
MD
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
- Czy możliwe jest zjednoczenie się skłóconych ze sobą chrześcijan, poprzez powrót do chrześcijaństwa z Pierwszego wieku naszej Ery? –

Tak, jest to możliwe, zaś powrót do chrześcijaństwa z pierwszego wieku naszej Ery automatycznie odrzuci bajki o Świętej Trójcy oraz bajki o pannie Maryji zawsze dziewicy.
Ludy świata poznają zaś Boga Prawdziwego. Niech Apostoł Pana Boga: Duch Święty - niech na zawsze będzie z Nami Wszystkimi !!!


• ZASADY WIARY prawdziwych chrześcijan !!!

1. Chrześcijanie wierzą w Boga - Wiecznego Ojca i wierzą także w Mesjasza zwanego Jezusem – który jest pośrednikiem między Bogiem a ludźmi oraz wierzą w Ducha Świętego: Apostoła Pana Boga – poprzez którego powstał świat i ludzie…

2. Chrześcijanie wierzą, że ludzie zostaną ukarani za swe własne grzechy, a nie za grzech pierworodny Adama.

3. Chrześcijanie wierzą, że Biblia jest słowem Bożym, o ile jest poprawnie przetłumaczona.

4. Chrześcijanie wierzą w poprawność organizacji, jaka istniała we wczesnym Kościele Jezusa Mesjasza, tj. organizacji z apostołami, prorokami, starszymi oraz ewangelistami.

5. Chrześcijanie wierzą we wszystko, co Bóg objawił, we wszystko, co teraz objawia i wierzą także , że objawi On jeszcze wiele wielkich i doniosłych rzeczy w odniesieniu do Królestwa Bożego.

6. Chrześcijanie wierzą, że przez zadośćuczynienie Mesjasza z Nazaretu cała ludzkość, przestrzegając praw i obrzędów Ewangelii, może dostąpić zbawienia.

7. Chrześcijanie to ludzie prawi którzy:
Przestrzegają, szanują i popierają prawo.
Chrześcijanie są posłuszni królom, prezydentom, władcom i rządom, o ile te wyżej wymienione podmioty władzy same nie łamią prawa.

8. Chrześcijanie wierzą w uczciwość, wierność, cnotę, dobrą wolę, szlachetność i dobroczynność wobec wszystkich ludzi.
Wszystko co jest cnotą, zaletą, uznane za dobre czy godne pochwały staje się celem prawdziwych chrześcijan.
Mieczysław Dębski 11 maj 2012r. Piastów
prześlij dalej !!!
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5


Orsa napisał:
Grzech pierworodny na swoich barkach poniósł do Nieba - Zbawiciel !!!
grzech pierworodny? co ty wymyślasz ?? co to jest "grzech pierworodny"??


MietekD napisał:
Chrześcijanie wierzą, że ludzie zostaną ukarani za swe własne grzechy,
spłycasz głębokie sprawy Boże. Dzieje 24:15


MietekD napisał:
Chrześcijanie wierzą, że Biblia jest słowem Bożym, o ile jest poprawnie przetłumaczona.
Biblia JEST Słowem Bozym. i nie ma "ale" - z twojego posta wynika że nie zawsze jest. ale chyba zapominasz o Obj. 22:18-19 i bieżesz się za osądzanie. uważaj.
MietekD napisał:
prześlij dalej !!!
sorki ale nie ma szans bym to dalej "przesłał" (cokolwiek masz na myśli xD)
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
W Apokalipsie Jana 13,18 jest zdanie:
"A liczba jego: "sześćset sześdziesiąt sześć"


Liczba 666 tłumaczona jest przez chrześcijan jako imię bestii, zaś bestią tą jest Szatan - czyli Diabeł.
Skąd się wzięła ta wywołująca dreszcz u chrześcijan liczba 666.

Otwieram encyklopedię i czytam:
Obóz zwykłej armii rzymskiej konsularnej składał się z dwóch legionów oraz z dwóch oddziałów jazdy. Wytyczony był w formie kwadratu (666 x 666 m) i otoczony był wałem ziemnym z palisadą i fosą; miał cztery bramy.

Dodam, że armia rzymska przez długie wieki była nie do pokonania i dlatego armię rzymską nazywano Bestią, Diabłem, Szatanem.
MD
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
MietekD napisał:
Liczba 666 tłumaczona jest przez chrześcijan jako imię bestii, zaś bestią tą jest Szatan - czyli Diabeł.
a ja otwieram Biblię i czytam "Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba ta bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć. " Można prosić o nieprzeinaczanie Słowa Bożego? Dziękuję
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
irish napisał:
Liczba 666 tłumaczona jest przez chrześcijan jako imię bestii, zaś bestią tą jest Szatan - czyli Diabeł.
a ja otwieram Biblię i czytam "Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba ta bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć. " Można prosić o nieprzeinaczanie Słowa Bożego? Dziękuję



Odpowiadam:

W Biblii Tysiąclecia jest napisane: "liczba to bowiem człowieka", a Ty napisałeś: "liczba ta bowiem człowieka"

Przy okazji, kogoś pouczał aby nie przeinaczał Słów Bożych a sam Je przeinaczasz.

Według mnie zdanie to powinno brzmieć: "liczbą tą jest człowiek". Chodzi tu o któregoś z Cesarzy rzymskich. Prawdopodobnie chodzi tu o Cesarza Nerona kata chrześcijan.

MD
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
MietekD napisał:
Liczba 666 tłumaczona jest przez chrześcijan jako imię bestii, zaś bestią tą jest Szatan - czyli Diabeł.
a ja otwieram Biblię i czytam "Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba ta bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć. " Można prosić o nieprzeinaczanie Słowa Bożego? Dziękuję



Odpowiadam:

W Biblii Tysiąclecia jest napisane: "liczba to bowiem człowieka", a Ty napisałeś: "liczba ta bowiem człowieka"

Przy okazji, kogoś pouczał aby nie przeinaczał Słów Bożych a sam Je przeinaczasz.

Według mnie zdanie to powinno brzmieć: "liczbą tą jest człowiek". Chodzi tu o któregoś z Cesarzy rzymskich. Prawdopodobnie chodzi tu o Cesarza Nerona kata chrześcijan.

MD


Zapis tej liczby ,maja na czołach islamscy jak ich nazwac ? terroryści.
oni o tym wiedza i ukrywają to przed chrześcijanami.
.
Nie ma juz powrotu do pierwszego chrześcijanstwa Czas juz dobiegł Końca.
Teraz wraca sie do Matki Rzym .
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
uzgodnijcie sobie przekłady. korzystając z internetowych przekładów BT można się natknąć na różnice. poza tym nie przenoś ciężary zdania na niewiele znaczący wyraz bo czy "to" czy "ta" to itak dotyczą CZŁOWIEKA a nie jak napisałeś "DIABŁA". nie wiem jak to jest ale wam wszystkim jakoś meritum łatwo ucieka..
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
Bóg i Jego dzieło człowiek !!!

Czy ludzie z planety Ziemia są powiązani z Bogiem więzami krwi?

Otwieram Biblię i czytam:

Szóstego dnia (dzień symboliczny) rzekł Bóg do istot niebiańskich:
„Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi.”
Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył:
Stworzył mężczyznę i niewiastę” – Księga Rodzaju 1,26 – 27.
I Wszechmogący Bóg przystąpił do kształtowania człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza dech życia (ducha) i człowiek stał się duszą żyjącą” – Księga Rodzaju 2,7.

- Wiele kościołów chrześcijańskich naucza, że tylko Mesjasz z Nazaretu którego grecki tytuł brzmi Chrystus jest powiązany więzami krwi z Bogiem poprzez plemnik dany od Boga Jego matce – Pierwszy rozdział Ewangelii według Mateusza i Pierwszy rozdział Ewangelii według Łukasza. -

Ja jednak czytam Ewangelię dalej:
„A jeśli mieszka w Was Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, ożywi również wasze śmiertelne ciała przez swojego Ducha, który w Was mieszka” – List do Rzymian 8,11.
„Czyż nie wiecie, że jesteście świątynią Boga i czy nie wiecie, że Duch Boga w Was mieszka?
Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest święta, a Wy nią jesteście” – List Pierwszy do Koryntian 3,16 – 17.

„Gdyż nie otrzymaliście ducha niewoli, na nowo wzbudzającego bojaźń, lecz otrzymaliście Ducha usynowienia, przez którego to Ducha wołamy: „Abba - Ojcze.
Duch ten również świadczy, wespół z naszym duchem, że jesteście dziećmi Bożymi” – List do Rzymian 8,15 – 16.

- Z powyższych wierszy wynika, że ludzie z planety Ziemia są powiązani z Bogiem poprzez Ducha Świętego, a nie poprzez plemnik, czyli przez więzy krwi. -

„W jedności z Jezusem również Wy jesteście razem budowani, by w swoim duchu stać się mieszkaniem Boga.
Pozwólcie natomiast, aby się odnowił duch Waszego myślenia i przyjmijcie osobowość nowego człowieka, który to został stworzony na obraz Boga, w sprawiedliwości i prawdziwej świętości.
Dlatego odrzućcie kłamstwo i mówcie sobie nawzajem prawdę, bo jesteście członkami należącymi do siebie nawzajem” – Efezjan 2,22 oraz 4,23 – 25.

Mieczysław Dębski 27 lipiec 2013 rok







Czytaj Biblię ze zrozumieniem to unikniesz Piekła !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

CHRZEŚCIJAŃSTWO GINIE - Biała rasa też ginie !!!
ABY URATOWAĆ CHRZEŚCIJAŃSTWO TO NALEŻY POWRÓCIĆ DO PIERWOTNEGO CHRZEŚCIJAŃSTWA Z CZASÓW MESJASZA ZWANEGO JEZUSEM Z NAZARETU.

- Czy możliwe jest zjednoczenie się skłóconych ze sobą chrześcijan, poprzez powrót do chrześcijaństwa z Pierwszego wieku naszej Ery? –

Tak, jest to możliwe, zaś powrót do chrześcijaństwa z pierwszego wieku naszej Ery automatycznie odrzuci bajki o Świętej Trójcy oraz bajki o pannie Maryi zawsze dziewicy.
Ludy świata poznają zaś Boga Prawdziwego. Niech Apostoł Pana Boga: Duch Święty - niech na zawsze będzie z Nami Wszystkimi !!!

W roku 966 władca Polan Mieszko I przyjął wraz z ówczesną elitą Chrzest.
Oznaczało to, że państwo polskie dołączyło do chrześcijańskiej Europy.
W tym miejscu należy podkreślić, że ówczesne państwa chrześcijańskie Europy były jednolite pod względem zasad wyznawanej religii chrześcijańskiej.
Nieco później, to jest w roku 1054 papież Leon IX ogłosił dogmat, że Duch Święty pochodzi od Boga oraz od Jego Syna zwanego Jezusem.
Dogmatowi temu sprzeciwił się patriarcha kościoła w Konstantynopolu Michał Cerulariusz, który podtrzymał dotychczasową naukę chrześcijańską, że Duch Święty pochodzi tylko od Boga Ojca poprzez Syna… Syn zaś jest Pośrednikiem między Bogiem, a ludźmi.
Cerulariusz został za to ekskomunikowany przez papieża Leona IX.
Ten błędny dogmat, który jest niezgodny z Ewangelią spowodował, że wszystkie kościoły chrześcijańskie leżące na wschodzie Europy odłączyły się od kościoła zachodniego, którego siedzibą jest Rzym.

W Ewangelii zaś jest napisane, że Mesjasz z Nazaretu powiedział:
„A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem” – Ew. Jana 14,26.
Nie przeszkodziło to kościołowi zachodniemu z siedzibą w Watykanie, aby papieża Leona IX ogłosić świętym, chociaż to ten papież podzielił chrześcijaństwo nierozsądnym dogmatem.

Drugi dogmat, który jeszcze bardziej poróżnił kościoły chrześcijańskie został ogłoszony 8 grudnia 1854 roku przez papieża Piusa IX.
Dogmat ten nakazuje wierzyć w Niepokalane Poczęcie Maryi Panny, chociaż Ewangelia nie podaje żadnych danych na temat rodziców matki Jezusa.

Trzeci dogmat, który jeszcze bardziej utwardził podziały w kościołach chrześcijańskich został ogłoszony w roku 1950 przez papieża Piusa XII. Dogmat ten nakazuje wierzyć w Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, wraz z duchem i ciałem.
Dogmat ten jest nie do przyjęcia przez pozostałe kościoły chrześcijańskie, ponieważ Ewangelia na ten temat milczy.




• ZASADY WIARY prawdziwych chrześcijan !!!

1. Chrześcijanie wierzą w Boga - Wiecznego Ojca i wierzą także w Mesjasza zwanego Jezusem – który jest pośrednikiem między Bogiem a ludźmi oraz wierzą w Ducha Świętego: Apostoła Pana Boga – poprzez którego powstał świat i ludzie…

2. Chrześcijanie wierzą, że ludzie zostaną ukarani za swe własne grzechy, a nie za grzech pierworodny Adama.

3. Chrześcijanie wierzą, że Biblia jest słowem Bożym, o ile jest poprawnie przetłumaczona.

4. Chrześcijanie wierzą w poprawność organizacji, jaka istniała we wczesnym Kościele Jezusa Mesjasza, tj. organizacji z apostołami, prorokami, starszymi oraz ewangelistami.

5. Chrześcijanie wierzą we wszystko, co Bóg objawił, we wszystko, co teraz objawia i wierzą także , że objawi On jeszcze wiele wielkich i doniosłych rzeczy w odniesieniu do Królestwa Bożego.

6. Chrześcijanie wierzą, że przez zadośćuczynienie Mesjasza z Nazaretu cała ludzkość, przestrzegając praw i obrzędów Ewangelii, może dostąpić zbawienia.

7. Chrześcijanie to ludzie prawi którzy:
Przestrzegają, szanują i popierają prawo.
Chrześcijanie są posłuszni królom, prezydentom, władcom i rządom, o ile te wyżej wymienione podmioty władzy same nie łamią prawa.

8. Chrześcijanie wierzą w uczciwość, wierność, cnotę, dobrą wolę, szlachetność i dobroczynność wobec wszystkich ludzi.
Wszystko co jest cnotą, zaletą, uznane za dobre czy godne pochwały staje się celem prawdziwych chrześcijan.
Mieczysław Dębski 11 maj 2012r. Piastów
prześlij dalej !!!

- Okazuje się, że warto czytać Biblię aby poznać prawdę -
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Mietku w zasadzie, to nikt z nas nie wie jakie było pierwotne chrześcijaństwo, pamiętników ci chrześcijanie nie spisywali, jest problem nawet ze starymi rękopisami ewangelii..
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
Czytaj Biblię ze zrozumieniem to zostaniesz prawdziwym Chrześcijaninem i się dowiesz, że Mesjasz z Nazaretu to był Wielki Reformator z woli Boga…

Aby zrozumieć Biblię to trzeba wykreślić pierwszy i drugi rozdział z Ewangelii Mateusza, ponieważ rozdziały te zostały Mu dopisane przez fałszerzy Biblii…

Otwieram Ewangelię Łukasza 2,21 – 22 i czytam:
Kiedy minęło osiem dni, chłopca obrzezano i nadano Mu imię Jezus, które wskazał anioł, jeszcze przed Jego poczęciem.
Gdy nadeszły dni ich oczyszczenia przewidziane przez Prawo Mojżesza, Maria z dzieckiem udała się do Jerozolimy, aby Je ofiarować Bogu.

Księga Kapłańska 12,3 – 4 wszystko nam wyjaśnia:
A w ósmym dniu zostanie obrzezane ciało jego napletka.
Przez dalsze trzydzieści trzy dni pozostanie ona we krwi oczyszczenia. Nie może dotknąć niczego świętego i nie może wejść do świętego miejsca, dopóki nie dopełnią się dni jej oczyszczenia.

W Księdze Powtórzonego Prawa 22,23 – 25 i 27 (5 Mojżeszowa) czytamy:
Jeśli dziewczynę będącą dziewicą, zaręczoną z mężczyzną, spodka w mieście jakiś mężczyzna i będzie z nią obcował, to ich oboje wyprowadzicie do bramy tego miasta i umrą – dziewczyna dlatego, że nie krzyczała w mieście, a mężczyzna dlatego, że upokorzył żonę swojego bliźniego.
Tak usuniesz spośród siebie zło Izraelu.
Jeśli jednak mężczyzna spotkał zaręczoną dziewczynę na polu i mężczyzna ten chwycił ją i z nią obcował, umrze sam.
Spotkał ją bowiem na polu. Zaręczona dziewczyna krzyczała, lecz nie było nikogo, by ją wyratować.

Bezpłodność u Izraelitów uchodziła za karę Bożą i za hańbę w oczach ludzi.
W Ewangelii Łukasza 1,25 Elżbieta żona Zachariasza gdy stała się brzemienna to powiedziała:
„Tak mi uczynił Bóg w tych dniach, wejrzał bowiem na mnie i zdjął ze mnie moją hańbę w oczach ludzi”.

Aby to zrozumieć i wyciągnąć prawidłowe wnioski, to należy przeczytać:
Księgę Wyjścia 23,25 – 26:
Będziecie oddawać cześć Panu Bogu waszemu, a On będzie błogosławił wasz chleb i waszą wodę.
Oddalę od was wszelką chorobę. Żadna wasza kobieta nie będzie miała przedwczesnego porodu i żadna nie będzie bezpłodna.

Księga Rodzaju 30,22 – 24 poucza nas:
W końcu Bóg zlitował się nad Rachelą; wysłuchał ją Bóg i otworzył jej łono.
Gdy więc poczęła i urodziła syna, rzekła: „Zdjął Bóg ze mnie hańbę”! Dając mu zaś imię Józef westchnęła: „Oby Bóg dał mi jeszcze jednego syna”.

Czytając powyższe Księgi dowiedzieliśmy się, że w Izraelu kobieta bezpłodna, lub mająca tylko jedno dziecko, to była postrzegana jako przeklęta, przez Pana Boga.
Po przeczytaniu powyższego tekstu zastanawiamy się, czy Maria, matka Jezusa urodziła też inne dzieci ???

CHRZEŚCIJAŃSTWO GINIE !!!
ABY URATOWAĆ CHRZEŚCIJAŃSTWO przed zanikiem, to należy powrócić do pierwotnego chrześcijaństwa z czasów MESJASZA zwanego JEZUSEM z Nazaretu…

- Czy możliwe jest zjednoczenie się skłóconych ze sobą chrześcijan poprzez powrót do Chrześcijaństwa z Pierwszego wieku naszej Ery? –

Tak, jest to możliwe, zaś powrót do chrześcijaństwa z pierwszego wieku naszej Ery automatycznie odrzuci bajki o Świętej Trójcy oraz bajki o pannie Maryi zawsze dziewicy.
Ludy świata poznają zaś Boga Prawdziwego. Niech Apostoł Pana Boga: Duch Święty - niech na zawsze będzie z Nami Wszystkimi !!!

W roku 966 władca Polan Mieszko I przyjął wraz z ówczesną elitą Chrzest.
Oznaczało to, że państwo polskie dołączyło do chrześcijańskiej Europy.
W tym miejscu należy podkreślić, że ówczesne państwa chrześcijańskie Europy były dość podobne pod względem zasad wyznawanej religii chrześcijańskiej.
Nieco później, to jest w roku 1054 papież Leon IX ogłosił dogmat, że Duch Święty pochodzi od Boga oraz od Jego Syna zwanego Jezusem.
Dogmatowi temu sprzeciwił się patriarcha kościoła w Konstantynopolu Michał Cerulariusz, który podtrzymał ówczesną naukę chrześcijańską, że Duch Święty pochodzi tylko od Boga Ojca, zaś poprzez Mesjasza z Nazaretu zwanego Jezusem trafił do ludu ziemskiego… Syn człowieczy, zwany też synem bożym jest Pośrednikiem między Bogiem, a ludźmi.
Cerulariusz został za to ekskomunikowany przez papieża Leona IX.
Ten błędny dogmat, który jest niezgodny z Ewangelią spowodował, że wiele kościołów chrześcijańskich leżących na wschód od Rzymu odłączyło się od nauki głoszonej przez Watykan…

W Ewangelii zaś jest napisane, że Mesjasz z Nazaretu powiedział:
„A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem” – Ew. Jana 14,26.
Nie przeszkodziło to kościołowi zachodniemu z siedzibą w Watykanie, aby papieża Leona IX ogłosić świętym, chociaż to ten papież skłócił chrześcijaństwo swoim nierozsądnym dogmatem.

Drugi dogmat, który jeszcze bardziej poróżnił kościoły chrześcijańskie został ogłoszony został 8 grudnia 1854 roku przez papieża Piusa IX.
Dogmat ten nakazuje wierzyć w Niepokalane Poczęcie Maryi Panny, chociaż Ewangelia nie podaje żadnych danych na temat rodziców matki Jezusa.
Trzeci dogmat, który jeszcze bardziej utwardził podziały w kościołach chrześcijańskich został ogłoszony w roku 1950 przez papieża Piusa XII. Dogmat ten nakazuje wierzyć w Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, wraz z duchem i ciałem.
Dogmat ten jest nie do przyjęcia przez pozostałe kościoły chrześcijańskie,
ponieważ Ewangelia na ten temat milczy.

ZASADY WIARY prawdziwych chrześcijan !!!

1. Chrześcijanie wierzą w Boga - Wiecznego Ojca i wierzą także w Mesjasza zwanego Jezusem – który jest pośrednikiem między Bogiem a ludźmi oraz wierzą w Ducha Świętego: który jest Apostołem Pana Boga – poprzez którego powstał świat i ludzie…

2. Chrześcijanie wierzą, że ludzie zostaną ukarani za swe własne grzechy, a nie za grzech pierworodny Adama.

3. Chrześcijanie wierzą, że Biblia jest słowem Bożym, o ile jest poprawnie przetłumaczona.

4. Chrześcijanie wierzą w poprawność organizacji, jaka istniała we wczesnym Kościele Jezusa Mesjasza, tj. organizacji z apostołami, prorokami, starszymi oraz ewangelistami.

5. Chrześcijanie wierzą we wszystko, co Bóg objawił, we wszystko, co teraz objawia i wierzą także , że objawi On jeszcze wiele wielkich i doniosłych rzeczy w odniesieniu do Królestwa Bożego.

6. Chrześcijanie wierzą, że przez zadośćuczynienie Mesjasza z Nazaretu cała ludzkość, przestrzegając praw i obrzędów Ewangelii, może dostąpić zbawienia.

7. Chrześcijanie to ludzie prawi którzy:
Przestrzegają, szanują i popierają prawo.
Chrześcijanie są posłuszni królom, prezydentom, władcom i rządom, o ile te wyżej wymienione podmioty władzy same nie łamią prawa.

8. Chrześcijanie wierzą w uczciwość, wierność, cnotę, dobrą wolę, szlachetność i dobroczynność wobec wszystkich ludzi.
Wszystko co jest cnotą, zaletą, uznane za dobre czy godne pochwały staje się celem prawdziwych chrześcijan.
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Czy Bóg jest Pedofilem???

13-nastoletnią Żydówkę o imieniu Maria przed ukamienowaniem jej u bram miasta, za to, że zaszła w ciążę z niewiadomym mężczyzną, to uratował Ją przed tą haniebną śmiercią Jej wujek Zachariasz – był to kapłan Faryzeusz – Przeczytaj Ewangelię Łukasza rozdział Pierwszy i Drugi.
W Ewangelii Łukasza rozdział Pierwszy, a wiersz 36 anioł powiedział do Marii: „A oto również krewna Twoja Elżbieta, poczęła w swojej starości syna” – była to żona Zachariasza…….
Zachariasz zaś był kapłanem w ósmym oddziale Abiasza, na zmianę z innymi oddziałami kapłanów oddział ten pełnił służbę w Świątyni Jerozolimskiej – Przeczytaj Ewangelię Łukasza rozdział Pierwszy…

Warto wiedzieć, że młode Żydówki mogły zamieszkać ze swoimi poślubionymi mężami dopiero po skończeniu 15-nastu lat.
W czasach Jezusa, to rodzice poślubiali ze sobą kilkuletnie dzieci i w ich imieniu zawierali pełnoprawne małżeństwa.
- Okazuje się, że warto czytać Biblię aby poznać prawdę –

Mieczysław Dębski prześlij dalej !!!
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
[SIZE=16pt]PRZED PRAWDĄ ZAWARTĄ W BIBLII NIE UCIEKNIESZ…[/SIZE]

[SIZE=16pt]Gdy wygnano moich synów z Polski do Italii to zacząłem czytać Biblię !!! [/SIZE]Wam zaś przekazuję następującą mądrość:

[SIZE=16pt]Czytajcie Biblię ze zrozumieniem i zostańcie prawdziwymi Chrześcijanami, a dowiecie się, że Mesjasz z Nazaretu to był Wielki Reformator z woli Pana Boga[/SIZE][SIZE=16pt]…[/SIZE]([SIZE=14pt]Jeśli poznacie poniższą prawdę, to po swojej śmierci nie odważycie się Panu Bogu [/SIZE]wciskać kit, że Was oszukano)
[SIZE=16pt] [/SIZE]
[SIZE=16pt]Aby zrozumieć Biblię to trzeba wykreślić pierwszy i drugi rozdział [/SIZE]z Ewangelii Mateusza, ponieważ rozdziały te zostały Mu dopisane przez fałszerzy Biblii…
[SIZE=16pt]Chodzi tu o Pedofilię, której kategorycznie zakazał Mesjasz z Nazaretu, uznał On taki postępek za grzech ciężki, którego konsekwencje będą straszne.[/SIZE]
[SIZE=16pt] [/SIZE]Trzej Ewangeliści tę kwestię w swoich Ewangeliach zapisali: Mateusz 18,5 - 9 i Ew. Marek 9,42 – 48 i Ew. Łukasz 17,1- 2…
[SIZE=16pt]Jest wykluczone, aby Ewangelista Mateusz napisał rozdział Pierwszy i rozdział Drugi, jeśli najpierw przeczytamy wiersze od 5 do 9 w rozdziale 18-tym z Ewangelii Mateusza.[/SIZE]
[SIZE=16pt] [/SIZE]
[SIZE=16pt]Otwieram Ewangelię Łukasza 2,21 – 22 i czytam: [/SIZE]
[SIZE=16pt]Kiedy minęło osiem dni, chłopca obrzezano i nadano Mu imię Jezus, które wskazał anioł, jeszcze przed Jego poczęciem.[/SIZE]
[SIZE=16pt]Gdy nadeszły dni ich oczyszczenia[/SIZE][SIZE=16pt] przewidziane przez Prawo Mojżesza, Maria z dzieckiem udała się do Jerozolimy, aby Je ofiarować Bogu.[/SIZE]
[SIZE=16pt] [/SIZE]
[SIZE=16pt]Księga Kapłańska 12,3 – 4 wszystko nam wyjaśnia:[/SIZE]
[SIZE=16pt]A w ósmym dniu zostanie obrzezane ciało jego napletka.[/SIZE]
[SIZE=16pt]Przez dalsze trzydzieści trzy dni pozostanie ona we krwi oczyszczenia. Nie może dotknąć niczego świętego i nie może wejść do świętego miejsca, dopóki nie dopełnią się dni jej oczyszczenia.[/SIZE]
[SIZE=16pt] [/SIZE]
[SIZE=16pt]W Księdze Powtórzonego Prawa 22,23 – 25 i 27 (5 Mojżeszowa) czytamy:[/SIZE]
[SIZE=16pt]Jeśli dziewczynę będącą dziewicą, zaręczoną z mężczyzną, spotka w mieście jakiś mężczyzna i będzie z nią obcował, to ich oboje wyprowadzicie do bramy tego miasta i umrą – dziewczyna dlatego, że nie krzyczała w mieście, a mężczyzna dlatego, że upokorzył żonę swojego bliźniego.[/SIZE]
[SIZE=16pt]Tak usuniesz spośród siebie zło Izraelu.[/SIZE]
[SIZE=16pt]Jeśli jednak mężczyzna spotkał zaręczoną dziewczynę na polu i mężczyzna ten chwycił ją i z nią obcował, umrze sam.[/SIZE]
[SIZE=16pt]Spotkał ją bowiem na polu. Zaręczona dziewczyna krzyczała, lecz nie było nikogo, by ją wyratować.[/SIZE]
[SIZE=16pt] [/SIZE]
[SIZE=16pt]Bezpłodność u Izraelitów uchodziła za karę Bożą i za hańbę w oczach ludzi.[/SIZE]
[SIZE=16pt]W Ewangelii Łukasza 1,25 Elżbieta żona Zachariasza gdy stała się brzemienna to powiedziała:[/SIZE]
[SIZE=16pt]„Tak mi uczynił Bóg w tych dniach, wejrzał bowiem na mnie i zdjął ze mnie moją hańbę w oczach ludzi”.[/SIZE]
[SIZE=16pt] [/SIZE]
[SIZE=16pt]Aby to zrozumieć i wyciągnąć prawidłowe wnioski, to należy przeczytać:[/SIZE]
[SIZE=16pt]Księgę Wyjścia 23,25 – 26:[/SIZE]
[SIZE=16pt]Będziecie oddawać cześć Panu Bogu waszemu, a On będzie błogosławił wasz chleb i waszą wodę.[/SIZE]
[SIZE=16pt] [/SIZE]Oddalę od was wszelką chorobę. Żadna wasza kobieta nie będzie miała przedwczesnego porodu i żadna nie będzie bezpłodna.
[SIZE=16pt] [/SIZE]
[SIZE=16pt]Księga Rodzaju 30,22 – 24 poucza nas:[/SIZE]
[SIZE=16pt]W końcu Bóg zlitował się nad Rachelą; wysłuchał ją Bóg i otworzył jej łono.[/SIZE]
[SIZE=16pt]Gdy więc poczęła i urodziła syna, rzekła: „Zdjął Bóg ze mnie hańbę”! Dając mu zaś imię Józef westchnęła: „Oby Bóg dał mi jeszcze jednego syna”.[/SIZE]
[SIZE=16pt] [/SIZE]
[SIZE=16pt]Czytając powyższe Księgi dowiedzieliśmy się, że w Izraelu kobieta bezpłodna, lub mająca tylko jedno dziecko, to była postrzegana jako przeklęta, przez Pana Boga.[/SIZE]
[SIZE=16pt]Po przeczytaniu powyższego tekstu zastanawiamy się, czy Maria, matka Jezusa urodziła też inne dzieci ???[/SIZE]
[SIZE=16pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]ABY URATOWAĆ CHRZEŚCIJAŃSTWO [SIZE=14pt]przed zanikiem, to należy [/SIZE]powrócić do pierwotnego chrześcijaństwa z czasów MESJASZA, zwanego JEZUSEM z Nazaretu…
[SIZE=16pt]- Czy możliwe jest zjednoczenie się skłóconych ze sobą chrześcijan poprzez powrót do Chrześcijaństwa z Pierwszego wieku naszej Ery?[/SIZE]
[SIZE=16pt] [/SIZE]
[SIZE=16pt]Tak, jest to możliwe, zaś powrót do chrześcijaństwa z pierwszego wieku naszej Ery automatycznie odrzuci bajki o Świętej Trójcy oraz bajki [/SIZE]o pannie Maryi zawsze dziewicy.
[SIZE=16pt]Ludy świata poznają [/SIZE]zaś Boga Prawdziwego…Niech Apostoł Pana Boga: Duch Święty - niech na zawsze będzie z Nami Wszystkimi !!!
[SIZE=16pt] [/SIZE]
[SIZE=16pt]W roku 966 władca Polan Mieszko I przyjął wraz z [/SIZE]ówczesną elitą Chrzest.
[SIZE=16pt]Oznaczało to, że państwo polskie dołączyło do chrześcijańskiej Europy.[/SIZE]
[SIZE=16pt]W tym miejscu należy podkreślić, że ówczesne państwa chrześcijańskie Europy były dość podobne pod względem zasad wyznawanej religii chrześcijańskiej.[/SIZE]
[SIZE=16pt]Nieco później, to jest w roku 1054 papież Leon IX ogłosił dogmat, że Duch Święty pochodzi od Boga oraz od Mesjasza z Nazaretu zwanego Jezusem.[/SIZE]
[SIZE=16pt]Dogmatowi temu sprzeciwił się patriarcha kościoła w Konstantynopolu Michał Cerulariusz, który podtrzymał ówczesną naukę chrześcijańską, że Duch Święty pochodzi tylko od Boga Ojca, zaś poprzez Mesjasza z Nazaretu zwanego Jezusem trafił do ludu ziemskiego… [/SIZE]
[SIZE=16pt] [/SIZE]Cerulariusz został za to ekskomunikowany przez papieża Leona IX.
[SIZE=16pt]Ten błędny dogmat, który jest niezgodny z Ewangelią spowodował, że wiele kościołów chrześcijańskich leżących na wschód od Rzymu odłączyło się od chrześcijańskiej nauki głoszonej przez Watykan…[/SIZE]
[SIZE=16pt] [/SIZE]
[SIZE=16pt]W Ewangelii zaś jest napisane, że Mesjasz z Nazaretu powiedział:[/SIZE]
[SIZE=16pt]„A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem” – Ew. Jana 14,26.[/SIZE]
[SIZE=16pt]Tylko Jezus – który sam zwał siebie:Raz zwał Siebie Synem Człowieczym, innym zaś razem zwał Siebie Synem Bożym. [/SIZE]Według Biblii jest On Pośrednikiem między Bogiem, a ludźmi – Pierwszy list do Tymoteusza 2,3 – 7…
[SIZE=16pt] [/SIZE]
[SIZE=16pt]Nie przeszkodziło to jednak kościołowi zachodniemu z siedzibą [/SIZE]w Watykanie, aby papieża Leona IX ogłosić świętym, chociaż to papież Leon IX skłócił chrześcijaństwo swoim nieprzemyślanym dogmatem.
[SIZE=16pt] [/SIZE]
[SIZE=16pt]Drugi dogmat, który jeszcze bardziej poróżnił kościoły chrześcijańskie został ogłoszony 8 grudnia 1854 roku przez papieża Piusa IX.[/SIZE]
[SIZE=16pt]Dogmat ten nakazuje wierzyć w „Niepokalane Poczęcie Maryii Panny.”[/SIZE][SIZE=16pt] Ewangelia zaś nie podaje żadnych danych na temat rodziców matki Jezusa.[/SIZE]
[SIZE=16pt] [/SIZE]
[SIZE=16pt]Trzeci dogmat, który jeszcze bardziej utwardził podziały w kościołach chrześcijańskich został ogłoszony w roku 1950 przez papieża Piusa XII. Dogmat ten nakazuje wierzyć w „Wniebowzięcie Najświętszej Maryii Panny, wraz z duchem i ciałem.”[/SIZE]
[SIZE=16pt] [/SIZE]Dogmat ten jest nie do przyjęcia przez pozostałe kościoły chrześcijańskie,
[SIZE=16pt]ponieważ Ewangelia na ten temat milczy.[/SIZE]
[SIZE=16pt] [/SIZE]
[SIZE=16pt] [/SIZE]
[SIZE=16pt] [/SIZE]ZASADY WIARY [SIZE=14pt]prawdziwych [/SIZE]chrześcijan !!!
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]1. [/SIZE][SIZE=14pt]Chrześcijanie wierzą w Boga[/SIZE][SIZE=14pt] [/SIZE]- Wiecznego Ojca i wierzą także w Mesjasza zwanego Jezusem – który jest pośrednikiem między Bogiem a ludźmi oraz wierzą w Ducha Świętego: który jest Apostołem Pana Boga – poprzez którego powstał świat i ludzie…
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]2. [/SIZE][SIZE=14pt]Chrześcijanie wierzą, że ludzie zostaną ukarani [/SIZE]za swe własne grzechy, a nie za grzech pierworodny Adama.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]3. [/SIZE][SIZE=14pt]Chrześcijanie wierzą, że Biblia jest słowem Bożym, o ile jest poprawnie przetłumaczona.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]4. [/SIZE][SIZE=14pt]Chrześcijanie wierzą w poprawność organizacji, jaka istniała we wczesnym Kościele Jezusa Mesjasza, tj. organizacji z apostołami, prorokami, starszymi oraz ewangelistami.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]5. [/SIZE][SIZE=14pt]Chrześcijanie wierzą we wszystko, co Bóg objawił, we wszystko, co teraz objawia i wierzą także , że objawi On jeszcze wiele wielkich i doniosłych rzeczy [/SIZE]w odniesieniu do Królestwa Bożego.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]6. [/SIZE][SIZE=14pt]Chrześcijanie wierzą, że przez zadośćuczynienie Mesjasza z Nazaretu cała ludzkość, przestrzegając praw i obrzędów Ewangelii, może dostąpić zbawienia.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
7. [SIZE=14pt] [/SIZE]Chrześcijanie to ludzie prawi którzy:
[SIZE=14pt] [/SIZE]Przestrzegają, szanują i popierają prawo.
[SIZE=14pt]Chrześcijanie są posłuszni królom, prezydentom, władcom i rządom, o ile te wyżej [/SIZE]wymienione podmioty władzy same nie łamią prawa.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]8. [/SIZE][SIZE=14pt] [/SIZE]Chrześcijanie wierzą w uczciwość, wierność, cnotę, dobrą wolę, szlachetność i dobroczynność wobec wszystkich ludzi.
[SIZE=14pt]Wszystko co jest cnotą, zaletą, uznane za dobre czy godne pochwały staje się celem prawdziwych chrześcijan.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Prorok Izajasz to wszystko przepowiedział:[/SIZE]
[SIZE=14pt]„Oto mój sługa którego podtrzymuję. Wybrany mój, w którym mam upodobanie. [/SIZE]On przyniesie narodom sprawiedliwość. Sprawię, że Duch mój na nim spocznie.
[SIZE=14pt]Tak mówi prawdziwy Bóg, który stworzył i rozpiął niebo i rozszerzył ziemię wraz z jej plonami.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Dał ludziom na niej dech ożywczy i ducha tym którzy po niej chodzą. Ja któremu na imię Jahwe, mówi Bóg, chwały mojej nie odstąpię innemu, ani czci mojej bożkom. Zawrócą, bardzo się zawstydzą Ci, którzy pokładają ufność w rzeźbionych [/SIZE]wizerunkach, którzy mówią do odlanych posągów”:
[SIZE=14pt]„Jesteście naszymi bogami” – Księga Izajasza 42,1 i 5 i 8 i 17...[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]------- powyższy tekst uzupełniono o Proroctwa Izajasza -------
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Prorok Izajasz urodził się około 765 roku przed Chrystusem.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Jest Prorokiem i teologiem jedynego, prawdziwego, najświętszego Boga - Jahwe… Był On i jest obecnie [/SIZE]przeświadczony o Bożej świętości i sprawiedliwości, albowiem tacy wielcy Prorocy jak On weszli i nadal wchodzą do Królestwa Boga.
[SIZE=14pt] [/SIZE]

[SIZE=14pt] [/SIZE]

[SIZE=14pt]-------------------------------------------------------------------------------------------------------[/SIZE]
[SIZE=14pt]Czy Bóg jest Pedofilem???[/SIZE]
[SIZE=14pt]Żadną miarą !!![/SIZE]
[SIZE=14pt]13-nastoletnią Żydówkę o imieniu Maria przed ukamienowaniem jej u bram miasta, za to, że zaszła w ciążę z [/SIZE]niewiadomym mężczyzną, to uratował Ją przed tą haniebną śmiercią Jej wujek Zachariasz – był to kapłan Faryzeusz… Przeczytaj Ewangelię Łukasza rozdział Pierwszy i rozdział Drugi, a dowiesz się, że Maria zaszła w ciążę przed zamieszkaniem ze swoim poślubionym mężem Józefem, ponieważ nie skończyła jeszcze 15-tu lat.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]W Ewangelii Łukasza rozdział Pierwszy, a w wierszu 36 anioł powiedział do Marii: [/SIZE]„A oto również krewna Twoja Elżbieta, poczęła w swojej starości syna” – była to żona Zachariasza…….
[SIZE=14pt]Zachariasz zaś był kapłanem w ósmym oddziale Abiasza i na zmianę z innymi oddziałami kapłanów oddział ten pełnił służbę w Świątyni Jerozolimskiej – Przeczytaj Ewangelię Łukasza rozdział Pierwszy. [/SIZE]
[SIZE=14pt]Warto wiedzieć, że młode Żydówki mogły zamieszkać ze swoimi poślubionymi mężami dopiero po skończeniu 15-nastu lat, bo tak nakazywało Prawo (Zakon) – Prawo ustanowione przez Mojżesza.[/SIZE]
[SIZE=14pt]W czasach Jezusa, to rodzice poślubiali ze sobą kilkuletnie dzieci i w ich imieniu zawierali pełnoprawne [/SIZE]małżeństwa.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]- Okazuje się, że warto czytać Biblię aby poznać prawdę –[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]Mieczysław Dębski 2014 rok prześlij dalej !!!

[SIZE=14pt] [/SIZE]
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
[SIZE=16pt]Polski Katolicyzm, CZY TO JESZCZE CHRZEŚCIJAŃSTWO ???[/SIZE]
[SIZE=16pt] [/SIZE]
[SIZE=16pt]W Polsce świętuje się pogańskie Święto Trzech Króli, ale nie świętuje się Święta Zesłania Ducha Świętego, bez którego działalności nie byłoby Chrześcijaństwa UTWORZONEGO PRZEZ MESJASZA [/SIZE]z NAZARETU !!!
[SIZE=16pt]Nikt nie zrozumie kim był Mesjasz - Jezus z Nazaretu, bez zrozumienia kim lub czym jest Duch Święty ???[/SIZE]
[SIZE=16pt] [/SIZE]
[SIZE=16pt]FILIOQUE[/SIZE][SIZE=16pt] – (łac., i Syna), dodatek do Chrześcijańskiego Wyznania Wiary w Kościele zachodnim. [/SIZE] Jest to dogmat głoszący, że Duch Święty „od Ojca i Syna pochodzi”; nie akceptowany w Kościołach wschodnich. Dogmat FILIOQUE jest to tak zwane Credo Nicejskie. Przez to jedno słowo w roku 1054 doszło do schizmy kościoła wschodniego. Kościół wschodni określa pochodzenie Ducha Świętego „od Ojca przez Syna” – a Patre per Filium.
[SIZE=16pt]Duch Święty przez którego różne zrozumienie podzieliło się pierwotne chrześcijaństwo – to kim, lub czym On jest i dlaczego On nie ma swojego Święta?[/SIZE]
[SIZE=14pt]W Biblii Duch Święty występuje też pod nazwą: [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Duch Boży – Duch Prawdy – Wspomożyciel oraz [/SIZE]znajdujemy Go w Biblii pod nazwą Duch, pisany z dużej litery.
[SIZE=14pt]Dowiadujemy się też z Biblii, że Duch Święty jest nierozerwalnie związany [/SIZE]z Bogiem.
[SIZE=14pt]Duch Święty jest posłannikiem naszego Boga Ojca niebiańskiego i stanowi dla nas szczególny dar.[/SIZE][SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Mesjasz z Nazaretu o Duchu Świętym [/SIZE]powiedział: „[SIZE=14pt]Gdy jednak przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie. [/SIZE] Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od samego początku” [SIZE=14pt]– Ewangelia Jana 15,26 – 27.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Duch jak sama nazwa wskazuje jest niewidzialny, ale [/SIZE]można widzieć Jego działalność oraz odczuwać wpływ na ludzi jednocześnie w różnych miejscach.
[SIZE=14pt]Wiemy to z własnych obserwacji [/SIZE]i doświadczeń oraz z przekazów biblijnych.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Człowiek gdy się rodzi otrzymuje od Boga „ducha”. [/SIZE]Ducha dla niego przeznaczonego – Księga Jeremiasza 1,5 oraz Drugi list do Koryntian 5,5…Jest to zgodne ze słowami Pana Boga który powiedział w Księdze Rodzaju do istot niebiańskich: „Uczyńmy człowieka na Nasz obraz i na Nasze podobieństwo.”
[SIZE=14pt]Słowa te mógł też Bóg wypowiedzieć sam do siebie, ponieważ nie ma Boga nad Boga…[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]W Biblii słowo Bogowie = Bóg.
[SIZE=14pt]Wiemy też z Biblii, że dusza - to żyjący, myślący i czujący człowiek - czyli ciało + duch = człowiek.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Z Biblii też wiemy, że Biblię napisało około 40-tu natchnionych mężczyzn, natchnionych za sprawą Ducha Świętego.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Jednakże w Bibliach słowo duch jest pisane z małej lub też dużej litery, co niejednokrotnie [/SIZE]powoduje, że czytający Biblię ma mętlik w głowie.
[SIZE=14pt]W wielu miejscach jest nie wiadomo, czy autorowi chodzi o „Ducha” pochodzącego od Boga, czy też może chodzi autorowi [/SIZE]o „ducha” którego człowiek otrzymał od Stwórcy w momencie przyjścia na świat…
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Jezus przed swoim odejściem do Boga Ojca pocieszał swoich uczniów mówiąc:[/SIZE]
[SIZE=14pt]„ Kiedy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Nie będzie bowiem mówił od siebie, ale będzie mówił co usłyszy od Boga i objawi wam to, co ma nastąpić” – Ewangelia [/SIZE]Jana 16,13.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Jest to zgodne z wcześniejszymi słowami Jezusa, a było to tak:[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]Jezus oznajmił obecnym w Świątyni Jerozolimskiej:
[SIZE=14pt] [/SIZE]„Moja nauka nie pochodzi ode Mnie, ale od Tego, który Mnie posłał” -Ewangelia Jana 7,16.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Duch Święty[/SIZE][SIZE=14pt] – to On objawia Nam wiedzę o Bogu i Jego Prawach, oczywiście przez natchnionych przez Niego ludzi, także Duch Święty sam często działa w Nas ludziach.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Bóg działa w Nas także poprzez Mesjasza z Nazaretu zwanego Jezusem, którego [/SIZE]na Ziemię posłał Sam Stwórca – czyniąc Go Pośrednikiem między Bogiem, a ludźmi – Pierwszy list do Tymoteusza 2,3-7.
[SIZE=14pt]Wszyscy Oni mają jedno zadanie:[/SIZE]
[SIZE=14pt]Zadanie ich polega na ukazaniu praw Bożych, które to prawa każdy mieszkaniec Ziemi ma obowiązek poznać oraz [/SIZE]przestrzegać ich: Nie uzyskamy zbawienia, jeśli nie będziemy chcieli poznać tych Praw oraz nie będziemy chcieli tych Praw stosować na co dzień.
[SIZE=14pt]Kiedy otrzymujemy wiedzę przez objawienie od Ducha Świętego, to czujemy jak Duch Boży przemawia w naszych myślach i w naszych sercach i czujemy w sobie płomień prawdy.[/SIZE]

[SIZE=16pt]Ponadto Duch Święty oczyszcza, czyli uświęca nas, aby przygotować nas do przebywania w obecności [/SIZE]Boga.

[SIZE=14pt]Czym jest dar Ducha Świętego? [/SIZE]
[SIZE=14pt]Dar Ducha Świętego jest przywilejem, jest to przywilej dawany ludziom, którzy pokładają swą wiarę w Bogu oraz w Mesjaszu z Nazaretu.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Dary duchowe są święte, lecz nie wszyscy ludzie dostają każdy dar. [/SIZE] Jedni dostają na przykład dany dar, a drudzy dostają inny dar, aby wszyscy ludzie z tych darów korzystali.
[SIZE=14pt]Nasze dary powinny być używane dla dzieła budowania królestwa Bożego i dla wzmacniania naszej wiary w Boga.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Apostoł Pana Boga - Duch Święty –[/SIZE][SIZE=14pt] jest to niebiański posłannik który objawia ludziom wiedzę o Bogu oraz o Jego Prawach.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]Nigdy nie uzyskamy zbawienia, jeśli nie będziemy stosować praw ustanowionych przez Boga w życiu codziennym.
[SIZE=14pt]Prawa Boże są uniwersalne.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Poprzez moc Ducha Świętego poznajemy prawdę.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Mesjasz z Nazaretu wielokrotnie podkreślał, że każdy grzech przeciwko Duchowi Świętemu jest grzechem śmiertelnym – Mateusza 12,31-33; [/SIZE]Marka 3,28-29; Łukasza 12,10…
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Aby uniknąć grzechu przeciwko Duchowi Świętemu to należy poznać tylko trzy wiersze z Biblii i zapamiętać je[/SIZE][SIZE=14pt], a oto te wiersze:[/SIZE]
„Każdy kto wierzy, że Jezus jest Mesjaszem, narodził się z Boga i każdy, kto miłuje Tego, który dał życie, miłuje też tego, który życie od Niego otrzymał.
[SIZE=14pt]Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Miłość względem Boga polega bowiem na przestrzeganiu Jego przykazań, [/SIZE] a przykazania Jego nie są ciężkie” [SIZE=14pt]- [/SIZE][SIZE=14pt]Pierwszy List Jana 5,1 – 3.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Z Biblii wynika, że Duch Święty był i nadal jest Apostołem w służbie u Pana Boga !!! – [/SIZE][SIZE=14pt]Dzieje Apostolskie 2,1 – 4.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Duch Święty jest jak wiatr, który wieje gdzie chce i słyszysz jego szum, ale nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd odchodzi… [/SIZE]
[SIZE=14pt]--------------------------------------------------------------------------------------------------------- [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]- Potęgę Pana Boga można porównać tylko z potęgą Kosmosu.-[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]- Piastów 08 luty 2012 rok [/SIZE]Mieczysław Dębski –
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Przed chrześcijaństwem są dwie możliwości: Reforma chrześcijaństwa lub jego upadek…[/SIZE]
[SIZE=14pt]Zielony sztandar Mahometa już czeka, aby załopotać nad Watykanem…[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]Mieczysław Dębski
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
[SIZE=16pt] [/SIZE]PIERWSI PAPIEŻE
[SIZE=14pt] [/SIZE]Otwieram Biblię Tysiąclecia i czytam…
[SIZE=16pt] [/SIZE][SIZE=14pt]Kiedy Apostołowie w Jerozolimie dowiedzieli się, że Samaria przyjęła słowo Boże, to wysłali do Samarii Piotra i Jana, którzy przyszli i modlili się za nich, aby mogli otrzymać Ducha Świętego.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Bo na żadnego z nich Duch Święty jeszcze nie zstąpił. Byli Oni jedynie ochrzczeni w imię Pana Jezusa. [/SIZE]
[SIZE=14pt]Piotr i Jan byli Apostołami należącymi do Grona dwunastu.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Wtedy więc wkładali Apostołowie ręce na Samarytan, a Oni otrzymywali Ducha Świętego – Dz. 8,14-17.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Wynika z tego, że to kierownicze ciało Kościoła Jerozolimskiego wysłało tych dwóch Apostołów z tą tak ważną misją do Samarytan, oczywiście po śmierci Mesjasza z Nazaretu.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Wniosek z powyższych wierszy jest taki, że Apostołowie Piotr i Jan nie pełnili jeszcze w nowopowstałym Kościele z siedzibą w Jerozolimie wyższych kierowniczych funkcji.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Byli Oni jednak Apostołami z Grona Dwunastu wysłanymi do Pogan w Samarii celem, aby Samarytanie otrzymali Ducha Świętego przez nałożenie na ich głowy rąk.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Dalej w Dziejach czytamy:[/SIZE]
[SIZE=14pt]W tym też czasie Herod Agryppa Pierwszy zaczął prześladować niektórych członków Kościoła Jerozolimskiego.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]Nakazał On ściąć mieczem Jakuba Starszego, był to brat Jana, a gdy Herod spostrzegł, że to spodobało się wyznawcom Judaizmu, uwięził nadto Piotra.
[SIZE=14pt] [/SIZE]A były to dni Przaśników – Dz. 12,1-3.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Z powyższego wniosek jest taki, że to Jakub Starszy brat Jana, a syn Zebedeusza był zwierzchnikiem Kościoła Jerozolimskiego, czyli był Pierwszym Papieżem, był On osobą która zagrażała Judaizmowi i dlatego Herod nakazał Go ściąć mieczem.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Czytamy dalej w Dziejach Apostolskie:[/SIZE]
[SIZE=14pt]Szymon Piotr po cudownym uwolnieniu z więzienia skierował się do domu Marii, matki Jana, zwanego Markiem, gdzie zebrało się wielu na modlitwie. Kiedy wreszcie otworzyli mu bramę, ujrzeli Piotra i zdumieli się.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Piotr zaś nakazał ręką milczenie i opowiedział, jak to Pan wyprowadził go [/SIZE] z więzienia i rzekł:
[SIZE=14pt]„Donieście o tym Jakubowi i braciom” i udał się gdzie indziej – Dz. 12,12 – 17. [/SIZE]
[SIZE=14pt]Z Ewangelii dowiadujemy się też, że powyższy Marek był synem Piotra.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]Piotra z Grona Dwunastu.
[SIZE=14pt]Otwieram i nadal czytam Ewangelię:[/SIZE]
[SIZE=14pt]„Pozdrawia Was Ta, która jest w Babilonie razem z Wami wybrana oraz Marek, mój syn” – Pierwszy List Piotra 5,13.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Wyjaśniam, że w tamtym czasie w Ewangelii Kościół - Ekklesia był rodzaju żeńskiego.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Piotr po ucieczce z więzienia dobrze wiedział, że w Kościele Jerozolimskim zwierzchnictwo po Jakubie Starszym objął kolejny Jakub, a był to Jakub Młodszy zwany też (Jakubem Mniejszym), syn drugiej Marii i nie należał On do Grona Dwunastu.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Był On przyrodnim bratem Jezusa.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Dla potwierdzenia tego faktu w Ewangelii czytamy:[/SIZE]
[SIZE=14pt]Jakub, sługa Boga i Pana Jezusa Mesjasza, śle pozdrowienia dwunastu pokoleniom w rozproszeniu – List Jakuba Apostoła 1,1.[/SIZE]
[SIZE=14pt]W zdaniu powyższym Jakub zachowuje się jak osoba, która ma znaczną władzę w Kościele Jerozolimskim.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Biblia we „Wstępie” do „Listu Jakuba” potwierdza, że Jakub Młodszy zwany też Jakubem Mniejszym, który był synem drugiej Marii, że był On zwierzchnikiem Kościoła Jerozolimskiego, czyli był Drugim Papieżem…[/SIZE]
[SIZE=14pt]Nie należał On do Grona [/SIZE]Dwunastu, był On zaś przyrodnim bratem Mesjasza.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Na poparcie moich powyższych wywodów odnośnie Jakuba Młodszego, to [/SIZE]cytuję z Ewangelii:
[SIZE=14pt]„Były tam również niewiasty, które przypatrywały się z daleka, między nimi Maria Magdalena, Maria – matka Jakuba Mniejszego i Józefa i Salome. Kiedy przebywał [/SIZE]w Galilei, one towarzyszyły Mu i usługiwały.
[SIZE=14pt]Było też wiele innych kobiet które razem z Mesjaszem przyszły do Jerozolimy” - [/SIZE] Ew. Marka 15,40-41.
[SIZE=14pt]Drugim [/SIZE]Papieżem więc był Jakub Młodszy (zwany również Jakubem Mniejszym), syn drugiej Marii, a przyrodni brat Mesjasza.
[SIZE=14pt]Śmierć męczeńska Jakuba Młodszego nastąpiła w 62 roku naszej Ery.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Kolejny wiersz cytuję z Ewangelii, aby przybliżyć postać drugiego Papieża, Zwierzchnika kościoła jerozolimskiego:[/SIZE]
[SIZE=14pt]„Było tam również wiele niewiast, które przepatrywały się z daleka. Szły One za Jezusem z Galilei i usługiwały Mu.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]Między nimi były: Maria Magdalena, Maria - matka Jakuba i Józefa oraz matka synów Zebedeusza” – Ew. Mateusza 27,55 – 56.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Cytuję kolejny wiersz z Ewangelii aby bliżej zrozumieć koligacje rodzinne Mesjasza z Nazaretu:[/SIZE]
[SIZE=14pt]Jezus przyszedł do swego rodzinnego miasta i rozpoczął nauczanie w Synagodze tak, że wszyscy byli zdumieni i pytali: [/SIZE]
[SIZE=14pt]„Skąd u Niego ta mądrość i cuda. Czyż nie jest On synem cieśli? Czy Jego matce nie jest na imię Mariam, a Jego braciom: Jakub, Józef, Szymon i Juda? Także Jego siostry czy nie żyją wszystkie u nas? Skądże więc ma to wszystko?” – Ew. Mateusza 13,54-56.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Datę męczeńskiej śmierci Jakuba Młodszego podałem w oparciu o „Tablicę Chronologiczną” [/SIZE]numer – 7. Która to tablica znajduje się na końcu w Biblii Tysiąclecia…
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]To Jakub Młodszy zwany też Jakubem Mniejszym jest autorem „Listu Jakuba Apostoła” - [/SIZE]przeczytaj wstęp do tego Listu św. Jakuba Apostoła.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Cytuję też mowę Kefasa zwanego Piotrem na Soborze w Jerozolimie, którą to mowę wygłosił Piotr na Soborze Jerozolimskim – czytaj Dzieje Apostolskie 15,4 – 20.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]„Po długiej wymianie zdań przemówił do nich Piotr:[/SIZE]
[SIZE=14pt]Wiecie, bracia, że Bóg już dawno wybrał mnie spośród Was, aby z moich ust poganie usłyszeli słowa Ewangelii i uwierzyli Bóg który zna serca, zaświadczył na ich korzyść, dając im Ducha Świętego tak samo jak nam. Nie zrobił żadnej różnicy między nami a nimi, oczyszczając przez wiarę ich serca. Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Wierzymy przecież, że będziemy zbawieni przez łaskę pana Jezusa tak samo jak oni. [/SIZE]– Dz. 15,7 – 12.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Poganami nazywano ludzi którzy nie byli pochodzenia [/SIZE]Żydowskiego, czyli wszystkich nieobrzezanych.
[SIZE=14pt]Mowa Piotra wskazuje jasno, że Piotr nie pełnił w tym czasie funkcji Papieża. Był On Apostołem posłanym do Pogan, posłanym przez Kościół Jerozolimski .[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]W tym czasie Kościołem Jerozolimskim kierował Jakub Mniejszy, zwany też Jakubem Młodszym.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Cytuję także mowę św. Jakuba Młodszego (Mniejszego) podczas SOBORU JEROZOLIMSKIEGO:[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]A gdy i oni umilkli, zabrał głos Jakub i rzekł: „Posłuchajcie mnie bracia![/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]Szymon Piotr opowiedział, jak Bóg raczył wybrać sobie lud spośród pogan. Zgadzają się z tym słowa Proroków, bo napisano:
[SIZE=14pt]„Potem powrócę i odbuduję przybytek Dawida, który znajduje się w upadku.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Odbuduję jego ruiny i wzniosę go, aby pozostali ludzie szukali Pana i wszystkie narody, nad którymi wzywane jest imię moje – mówi Pan, który to sprawia. To są Jego odwieczne wyroki” – Dz. 15,13-20.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Czytam dalej Dzieje Apostolskie i dowiaduję się, że Jakub, przyrodni brat [/SIZE] Mesjasza będąc drugim z kolei Papieżem z radością powitał przybyłych na spotkanie braci oraz Pawła i Łukasza, tego Łukasza który jest autorem Dziejów Apostolskich, cytuję:
[SIZE=14pt]„Kiedy znaleźliśmy się w Jerozolimie to bracia przyjęli nas z radością. Następnego dnia Paweł poszedł razem z nami do Jakuba, czyli do Najwyższej władzy w Kościele Jerozolimskim - Judeochrześcijańskim…[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]Zebrali się też wszyscy starsi” Powitawszy ich, zaczął szczegółowo opowiadać , czego Bóg dokonał wśród pogan przez jego posługę.– Dz. 21,17-19.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Z powyższych wierszy wynika, że w Kościele Jerozolimskim - Judeochrześcijańskim zarysowały się dwie tendencje, dwa kierunki rozumienia nauki Mesjasza z Nazaretu.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]1) [/SIZE][SIZE=14pt]- Pierwszy kierunek reprezentował Piotr z Grona Dwunastu oraz Paweł, wcześniej znany jako Szaweł [/SIZE]był On kapłanem u Saduceuszów, po Zmartwychwstaniu Jezusa przeszedł na Chrześcijaństwo.
[SIZE=14pt]Ich nauka opierała się na wierze, że wszyscy bez wyjątku zostaną Zbawieni i trafią królestwa niebiańskiego, wszyscy którzy uwierzyli, że Jezus jest Mesjaszem przysłanym przez Boga na kulę ziemską, zaś[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]dobre uczynki się nie liczą ponieważ sama wiara wystarczy [SIZE=14pt]– czytaj Dzieje Apostolskie 15,4 – 20. Sobór Jerozolimski oraz List do Rzymian – 3,21 – 31… W którym Paweł naucza, że „WIARA JEST ŹRÓDŁEM USPRAWIEDLIWIENIA”[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]A gdzie Zadośćuczynienie ???
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]2)- Drugi kierunek reprezentował sobą Jakub Młodszy, który był Zwierzchnikiem Kościoła Jerozolimskiego i drugim z kolei Papieżem oraz Jan Ewangelista, który był bratem Jakuba Starszego ściętego mieczem przez Króla Heroda.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Ich zrozumienie Chrześcijaństwa było następujące:[/SIZE]
[SIZE=14pt]„Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama [/SIZE]w sobie.
[SIZE=14pt]Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków” – [/SIZE][SIZE=14pt]List Jakuba Apostoła 2,17 i 2,26.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]„Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Mesjaszem, z Boga się narodził; i każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, który życie od Niego otrzymał.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, albowiem miłość względem Boga polega na spełnianiu Jego przykazań, a przykazania Jego nie są ciężkie[/SIZE][SIZE=14pt]- Pierwszy List Jana Apostoła 5,1-3[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Po tym spotkaniu w Jerozolimie nastąpiło pierwsze uwięzienie Pawła przez Rzymian i był to początek końca Jego działalności. [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Z powyższego tekstu wynika, że trzecim Papieżem mógł być Piotr lub Paweł.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Niestety data śmierci Piotra jest nieznana, natomiast data śmierci Pawła to 66/67.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Trzecim Papieżem mógł też być w owym czasie LINUS rodem z Etrurii 64/?/ - 76/?/ … [/SIZE]
[SIZE=14pt]Dane o Linusie wziąłem z książki Jacquesa Merciera „Dwadzieścia Wieków Historii Watykanu” …[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Na końcu Biblii Tysiąclecia znajduje się [/SIZE]<TABLICA CHRONOLOGICZNA>
[SIZE=14pt] [/SIZE] (ciąg dalszy – 7)
[SIZE=14pt]Z tej tablicy chronologicznej dowiadujemy się:[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]43 lub 44 [/SIZE]Prześladowanie chrześcijan, śmierć św. Jakuba Starszego..
[SIZE=14pt] [/SIZE]49/50 Tzw. Sobór Jerozolimski.
[SIZE=14pt]53-58 [/SIZE] Trzecia wyprawa misyjna św. Pawła.
[SIZE=14pt]58-60 [/SIZE]Uwięzienie św. Pawła w Cezarei Palestyńskiej.
[SIZE=14pt]62 [/SIZE]Śmierć św. Jakuba młodszego.
[SIZE=14pt]66/67 [/SIZE]Drugie uwięzienie św. Pawła , zakończone jego śmiercią.
[SIZE=14pt]66-70 [/SIZE]Wojna żydowska…
[SIZE=14pt]70 [/SIZE]Zburzenie Jerozolimy przez Tytusa = zachwianie fundamentami
[SIZE=14pt] [/SIZE]Chrześcijaństwa.
[SIZE=14pt]0/0 [/SIZE]W Biblii brakuje daty śmierci św. Piotra ???
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]Jakuba Młodszy, przyrodni brat Jezusa zmarł śmiercią męczeńską w 62 roku. Był On drugim Papieżem w Nowo powstałym kościele chrześcijańskim, po nich prawdopodobnie Trzecim Papieżem został Piotr lub Paweł ?
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Lub też był to Linus 64/?/ - 76/?/ – „Dwadzieścia Wieków Historii Watykanu” [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]Mieczysław Dębski
[SIZE=14pt]Wojna Żydów z Rzymianami w latach 67 - 70 doprowadziła do tego, że pierwsi wyznawcy [/SIZE]Chrześcijaństwa Żydzi, zostali Oni w dużej mierze wymordowani przez Rzymian.
[SIZE=14pt] [/SIZE]Mieczysław Dębski
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=16pt] [/SIZE]
[SIZE=16pt] [/SIZE]
[SIZE=16pt] [/SIZE]
[SIZE=16pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]


[SIZE=16pt] [/SIZE]PIERWSI PAPIEŻE
[SIZE=14pt] [/SIZE] Otwieram Biblię Tysiąclecia i czytam… 07.09.2017r.Mój tekst Poprawiono !!!
[SIZE=16pt] [/SIZE][SIZE=14pt]Kiedy Apostołowie w Jerozolimie dowiedzieli się, że Samaria przyjęła słowo Boże, to wysłali do Samarii Piotra i Jana, którzy przyszli [/SIZE] i modlili się za nich, aby mogli otrzymać Ducha Świętego.
[SIZE=14pt]Bo na żadnego z nich Duch Święty jeszcze nie zstąpił. Byli Oni jedynie ochrzczeni w imię Pana Jezusa. [/SIZE]
[SIZE=14pt]Piotr i Jan byli Apostołami należącymi do Grona dwunastu.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Wtedy więc wkładali Apostołowie ręce na Samarytan, a Oni otrzymywali Ducha Świętego – Dzieje Apostolskie 8,14-17.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Wynika z tego, że to kierownicze ciało Kościoła Jerozolimskiego wysłało tych dwóch Apostołów z tą tak ważną misją do Samarytan, oczywiście po śmierci [/SIZE]i zmartwychwstaniu Mesjasza z Nazaretu.
[SIZE=14pt]Wniosek z powyższych wierszy jest taki, że Apostołowie Piotr i Jan nie pełnili jeszcze w nowopowstałym Kościele z siedzibą w Jerozolimie wyższych kierowniczych funkcji.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Byli Oni jednak Apostołami z Grona Dwunastu wysłanymi do Pogan w Samarii po to, aby Samarytanie otrzymali Ducha Świętego, przez nałożenie na ich głowy rąk.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Dalej w Dziejach czytamy:[/SIZE]
[SIZE=14pt]W tym też czasie Herod Agryppa Pierwszy zaczął prześladować niektórych członków Kościoła Jerozolimskiego.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]Nakazał On ściąć mieczem Jakuba Starszego, był to brat Jana, a gdy Herod spostrzegł, że to spodobało się wyznawcom Judaizmu, uwięził nadto Piotra.
[SIZE=14pt] [/SIZE]A były to dni Przaśników – Dz. 12,1-3.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Z powyższego wniosek jest taki, że to Jakub Starszy brat Jana, a syn Zebedeusza był zwierzchnikiem Kościoła Jerozolimskiego, czyli był Pierwszym Papieżem, był On osobą która zagrażała Judaizmowi i dlatego Herod nakazał Go ściąć mieczem.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Czytamy dalej w Dziejach Apostolskie:[/SIZE]
[SIZE=14pt]Szymon Piotr po cudownym uwolnieniu z więzienia skierował się do domu Marii, matki Jana, zwanego Markiem, gdzie zebrało się wielu na modlitwie. Kiedy wreszcie otworzyli mu bramę, ujrzeli Piotra i zdumieli się.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Piotr zaś nakazał ręką milczenie i opowiedział, jak to Pan wyprowadził go [/SIZE]z więzienia i rzekł:
[SIZE=14pt]„Donieście o tym Jakubowi i braciom i udał się gdzie indziej” – Dz. 12,12 – 17. [/SIZE]
[SIZE=14pt]Z Ewangelii dowiadujemy się też, że wyżej wymieniony Marek był synem Piotra[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]z Grona Dwunastu.
[SIZE=14pt]Otwieram i nadal czytam Ewangelię:[/SIZE]
[SIZE=14pt]„Pozdrawia Was Ta, która jest w Babilonie razem z Wami wybrana oraz Marek, mój syn” – Pierwszy List Piotra 5,13.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Wyjaśniam, że w tamtym czasie w Ewangelii Kościół - Ekklesia był rodzaju żeńskiego.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Piotr po ucieczce z więzienia dobrze wiedział, że w Kościele Jerozolimskim zwierzchnictwo po Jakubie Starszym objął kolejny Jakub, a był to Jakub Młodszy zwany też (Jakubem Mniejszym), syn drugiej Marii i nie należał On do Grona Dwunastu.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Był On przyrodnim bratem Jezusa.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Dla potwierdzenia tego faktu w Ewangelii czytamy:[/SIZE]
[SIZE=14pt]Jakub, sługa Boga i Pana Jezusa Mesjasza, śle pozdrowienia dwunastu pokoleniom w rozproszeniu – List Jakuba Apostoła 1,1.[/SIZE]
[SIZE=14pt]W zdaniu powyższym Jakub zachowuje się jak osoba która ma znaczną władzę w Kościele Jerozolimskim.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Biblia we „Wstępie” do „Listu Jakuba” potwierdza fakt, że Jakub Młodszy zwany też Jakubem Mniejszym, który był synem drugiej Marii, że był On zwierzchnikiem Kościoła Jerozolimskiego, czyli był Drugim z kolei Papieżem…[/SIZE]
[SIZE=14pt]Nie należał On do Grona [/SIZE]Dwunastu, był On zaś przyrodnim bratem Mesjasza.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Na poparcie moich powyższych wywodów odnośnie Jakuba Młodszego, to [/SIZE]cytuję z Ewangelii:
[SIZE=14pt]„Były tam również niewiasty, które przypatrywały się z daleka, między nimi Maria Magdalena, Maria – matka Jakuba Mniejszego i Józefa i Salome. Kiedy przebywał [/SIZE]w Galilei, one towarzyszyły Mu i usługiwały.
[SIZE=14pt]Było też wiele innych kobiet które razem z Mesjaszem przyszły do Jerozolimy” - [/SIZE] Ew. Marka 15,40-41.
[SIZE=14pt]Drugim [/SIZE]Papieżem więc był Jakub Młodszy (zwany również Jakubem Mniejszym), syn drugiej Marii, a przyrodni brat Mesjasza.
[SIZE=14pt]Śmierć męczeńska Jakuba Młodszego nastąpiła w 62 roku naszej Ery.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Kolejny wiersz cytuję z Ewangelii, aby przybliżyć postać drugiego Papieża, Zwierzchnika kościoła jerozolimskiego:[/SIZE]
[SIZE=14pt]„Było tam również wiele niewiast, które przepatrywały się z daleka. Szły One za Jezusem z Galilei i usługiwały Mu.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]Między nimi były: Maria Magdalena, Maria - matka Jakuba i Józefa oraz matka synów Zebedeusza” – Ew. Mateusza 27,55 – 56.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Cytuję kolejny wiersz z Ewangelii aby bliżej zrozumieć koligacje rodzinne Mesjasza z Nazaretu:[/SIZE]
[SIZE=14pt]Jezus przyszedł do swego rodzinnego miasta i rozpoczął nauczanie w Synagodze tak, że wszyscy byli zdumieni i pytali: [/SIZE]
[SIZE=14pt]„Skąd u Niego ta mądrość i cuda. Czyż nie jest On synem cieśli? Czy Jego matce nie jest na imię Mariam, a Jego braciom: Jakub, Józef, Szymon i Juda? Także Jego siostry czy nie żyją wszystkie u nas? Skądże więc ma to wszystko?” – Ew. Mateusza 13,54-56.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Datę męczeńskiej śmierci Jakuba Młodszego podałem w oparciu o „Tablicę Chronologiczną” [/SIZE]numer – 7. Która to tablica znajduje się na końcu w Biblii Tysiąclecia…
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]To Jakub Młodszy zwany też Jakubem Mniejszym jest autorem „Listu Jakuba Apostoła” - [/SIZE]przeczytaj wstęp do tego Listu św. Jakuba Apostoła.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Cytuję też mowę Kefasa („Piotra”) na Soborze w Jerozolimie, którą to mowę wygłosił Piotr na Soborze Jerozolimskim – czytaj Dzieje Apostolskie 15,4 – 20.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]„Po długiej wymianie zdań przemówił do nich Piotr:[/SIZE]
[SIZE=14pt]Wiecie, bracia, że Bóg już dawno wybrał mnie spośród Was, aby z moich ust poganie usłyszeli słowa Ewangelii i uwierzyli.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]Bóg który zna serca, zaświadczył na ich korzyść, dając im Ducha Świętego tak samo jak nam. Nie zrobił żadnej różnicy między nami a nimi, oczyszczając przez wiarę ich serca. Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać.
[SIZE=14pt]Wierzymy przecież, że będziemy zbawieni przez łaskę Pana Jezusa tak samo jak oni. [/SIZE]– Dz. 15,7 – 12.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Poganami nazywano ludzi którzy nie byli pochodzenia [/SIZE]Żydowskiego, czyli wszystkich nieobrzezanych.
[SIZE=14pt]Mowa Piotra wskazuje jasno, że Piotr nie pełnił w tym czasie funkcji Papieża. Był On Apostołem posłanym do Pogan, posłanym przez Kościół Jerozolimski .[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]W tym czasie Kościołem Jerozolimskim kierował Jakub Mniejszy, zwany też Jakubem Młodszym.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Cytuję także mowę św. Jakuba Młodszego (Mniejszego) podczas SOBORU JEROZOLIMSKIEGO:[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]A gdy i oni umilkli, zabrał głos Jakub i rzekł:[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]„Posłuchajcie mnie bracia!
[SIZE=14pt] [/SIZE]Szymon Piotr opowiedział, jak Bóg raczył wybrać sobie lud spośród pogan. Zgadzają się z tym słowa Proroków, bo napisano:
[SIZE=14pt]„Potem powrócę i odbuduję przybytek Dawida, który znajduje się w upadku.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Odbuduję jego ruiny i wzniosę go, aby pozostali ludzie szukali Pana i wszystkie narody, nad którymi wzywane jest imię moje – mówi Pan, który to sprawia. [/SIZE] To są Jego odwieczne wyroki” – Dz. 15,13-20.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Czytam dalej Dzieje Apostolskie i dowiaduję się, że Jakub, przyrodni brat [/SIZE] Mesjasza będąc drugim z kolei Papieżem z radością powitał przybyłych na spotkanie braci oraz Pawła i Łukasza, tego Łukasza który jest autorem Dziejów Apostolskich, cytuję:
[SIZE=14pt]„Kiedy znaleźliśmy się w Jerozolimie to bracia przyjęli nas z radością. Następnego dnia Paweł poszedł razem z nami do Jakuba, czyli do Najwyższej władzy w Kościele Jerozolimskim - Judeochrześcijańskim…[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]Zebrali się też wszyscy starsi” Powitawszy ich, zaczął szczegółowo opowiadać , czego Bóg dokonał wśród pogan przez jego posługę.– Dz. 21,17-19.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Z powyższych wierszy wynika, że w Kościele Jerozolimskim - Judeochrześcijańskim zarysowały się dwie tendencje, dwa kierunki rozumienia nauki Mesjasza z Nazaretu.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]1)-Pierwszy kierunek reprezentował[/SIZE][SIZE=14pt] Piotr z Grona Dwunastu oraz Paweł, wcześniej był znany jako Szaweł, [/SIZE]był On bowiem kapłanem u Saduceuszów, który to po Zmartwychwstaniu Jezusa przeszedł na Chrześcijaństwo.
[SIZE=14pt]Ich nauka opierała się na wierze, że wszyscy bez wyjątku zostaną Zbawieni i trafią do królestwa niebiańskiego, wszyscy którzy uwierzą, że Jezus jest Mesjaszem przysłanym przez Boga na kulę ziemską, zaś[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]dobre uczynki się nie liczą ponieważ sama wiara wystarczy [SIZE=14pt]– czytaj Dzieje Apostolskie 15,4 – 20. Sobór Jerozolimski oraz List do Rzymian – 3,21 – 31… W którym Paweł naucza, że „WIARA JEST ŹRÓDŁEM USPRAWIEDLIWIENIA”[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]A gdzie Zadośćuczynienie ???
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]2)-[SIZE=14pt] Drugi kierunek reprezentował sobą Jakub Młodszy, który to był Zwierzchnikiem Kościoła Jerozolimskiego. [/SIZE]
[SIZE=14pt]Był On z kolei drugim Papieżem [/SIZE]Kościoła Judeochrześcijańskiego i był przyrodnim bratem Jezusa,[SIZE=14pt] [/SIZE]także jego brat Juda autor Listu Św. Judy reprezentował ten sam kierunek, należał też do nich Jan Ewangelista, który był bratem Jakuba Starszego, ściętego mieczem przez Króla Heroda.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Ich zrozumienie Chrześcijaństwa było następujące:[/SIZE]
[SIZE=14pt]„Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama [/SIZE]w sobie.
[SIZE=14pt]Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków” – [/SIZE][SIZE=14pt]List Jakuba Apostoła 2,17 i 2,26.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Cytuję dalej:[/SIZE]
[SIZE=14pt]„Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Mesjaszem, z Boga się narodził; i każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, który życie od Niego otrzymał.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, albowiem miłość względem Boga polega na spełnianiu Jego przykazań, a przykazania Jego nie są ciężkie”[/SIZE][SIZE=14pt]- Pierwszy List Jana Apostoła 5,1-3[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Przeczytaj także [/SIZE][SIZE=14pt]– List św. Judy Apostoła, który też był przyrodnim bratem Jezusa.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Po tym spotkaniu w Jerozolimie nastąpiło pierwsze uwięzienie Pawła przez Rzymian i był to początek końca Jego działalności. [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Z powyższego tekstu wynika, że trzecim z kolei Papieżem mógł być Piotr lub Paweł.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Niestety data śmierci Piotra jest nieznana, natomiast data śmierci Pawła to 66/67.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Trzecim Papieżem mógł też być w owym czasie LINUS rodem z Etrurii 64/?/ - 76/?/ … [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Dane o Linusie wziąłem z książki Jacquesa Merciera „Dwadzieścia Wieków Historii Watykanu” …[/SIZE]
[SIZE=14pt]Na końcu Biblii Tysiąclecia znajduje się [/SIZE]<TABLICA CHRONOLOGICZNA>
[SIZE=14pt] [/SIZE] (ciąg dalszy – 7)
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Z tej tablicy chronologicznej dowiadujemy się:[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]43 lub 44 [/SIZE]Prześladowanie chrześcijan, śmierć św. Jakuba Starszego..
[SIZE=14pt] [/SIZE]49/50 Tzw. Sobór Jerozolimski.
[SIZE=14pt]53-58 [/SIZE]Trzecia wyprawa misyjna św. Pawła.
[SIZE=14pt]58-60 [/SIZE]Uwięzienie św. Pawła w Cezarei Palestyńskiej.
[SIZE=14pt]62 [/SIZE] Śmierć św. Jakuba młodszego.
[SIZE=14pt]66/67 [/SIZE]Drugie uwięzienie św. Pawła , zakończone jego śmiercią.
[SIZE=14pt]66-70 [/SIZE]Wojna żydowska…
[SIZE=14pt]70 [/SIZE]Zburzenie Jerozolimy przez Tytusa = zachwianie fundamentami
[SIZE=14pt] [/SIZE] Chrześcijaństwa.
[SIZE=14pt]0/0 [/SIZE]W Biblii brakuje daty śmierci św. Piotra ???
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Podsumowanie:[/SIZE]
[SIZE=14pt]Pierwszym Papieżem był Jakub Starszy z Grona Dwunastu - brat Jana, a syn Zebedeusza.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]Jakub Młodszy (Mniejszy), przyrodni brat Jezusa zmarł śmiercią męczeńską w 62 roku.
[SIZE=14pt] [/SIZE]Był On z kolei drugim Papieżem w Nowo powstałym kościele Judeochrześcijańskim, po nich prawdopodobnie Trzecim Papieżem został Piotr lub Paweł ?
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Lub też był to Linus 64/?/ - 76/?/ – Rodem z Etrurii -„Dwadzieścia Wieków Historii Watykanu” [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]Wojna Żydów z Rzymianami w latach 67 - 70 doprowadziła do tego, że pierwsi Judeochrześcijanie, Żydzi, ponieśli Oni duże straty w ludziach z rąk Rzymian oraz zostali wygnani z Palestyny przez Rzymian, Jerozolima zaś została zburzona…
[SIZE=14pt] [/SIZE]Piastów 07.09.2017rok Mieczysław Dębski
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=16pt] [/SIZE]
[SIZE=16pt] [/SIZE]
[SIZE=16pt] [/SIZE]
[SIZE=16pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
[SIZE=14pt]Oto dowód, że Jezus z Nazaretu był oczekiwanym Mesjaszem[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]Jezus chodząc po Palestynie mówił o sobie, że jest oczekiwanym ze Starego Testamentu Mesjaszem ???
[SIZE=14pt]Oto dowody, tak zwane twarde dowody na Jego Mesjaństwo:[/SIZE]
[SIZE=14pt]A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody. A oto otworzyły Mu się niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego na Niego niczym gołąb. [/SIZE]
[SIZE=14pt]A głos z Nieba mówił:” Ten jest mój Syn, umiłowany; Ciebie darzę uznaniem [/SIZE]
[SIZE=14pt]– Ew. Mateusza 3,16 - 17 i Ew. Marka 1,9 i Ew. Łukasza 3,21 i Ew. Jana 1,31 – 34. [/SIZE]Tak właśnie Narodził się Mesjasz !!!
[SIZE=14pt]Jezus powiedział:[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]„Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak Poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wiarołomstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!
[SIZE=14pt]Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw za nim Go poprosicie. Wy zatem tak się módlcie:[/SIZE]
[SIZE=14pt]Ojcze nasz, który jesteś w Niebie, niech się święci imię Twoje! Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w Niebie, [/SIZE][SIZE=14pt]I tak dalej…- Ew. Mateusza 6,7 – 10. Mesjasz Jezus też się modlił do Boga Ojca.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Dlatego też nie mógł On być Bogiem.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Jezus zapytał Ich, czyli Apostołów:[/SIZE]
[SIZE=14pt]A wy za kogo Mnie uważacie?[/SIZE]
[SIZE=14pt]Odpowiedział Szymon Piotr: „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego. Na to Jezus mu rzekł:[/SIZE]
[SIZE=14pt]Błogosławiony jesteś Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało [/SIZE]i krew, lecz Ojciec mój, który jest w Niebie” – Ew. Mateusza 16,15 – 17.
[SIZE=14pt]Wtedy surowo zabronił uczniom, aby nikomu nie mówili, że On jest Mesjaszem – Ew. Mateusza 16,20.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Nieznany czas przyjścia końca świata:[/SIZE]
[SIZE=14pt]Jezus powiedział: [/SIZE]„Lecz o dniu owym i godzinie nikt nie wie, tylko sam Ojciec – Ew. Mateusza 24,36. Także Ew. Marek wypowiedź tę zapisał – Ew. Marek 13,32.
[SIZE=14pt] [/SIZE]Gdyby Jezus był Bogiem to na pewno by wiedział kiedy nastąpi koniec obecnego systemu rzeczy…
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Jezus zapytał Apostołów:[/SIZE]
[SIZE=14pt]„A wy za kogo Mnie uważacie”[/SIZE]
[SIZE=14pt]Odpowiedział Mu Piotr: „Ty jesteś Mesjasz”. [/SIZE]Wtedy surowo im przykazał, żeby nikomu o Nim nie mówili – Ew. Marka 8,29 – 30.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Pewien młody człowiek zapytał Jezusa:[/SIZE]
[SIZE=14pt]„Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne”? [/SIZE] Jezus mu rzekł:
[SIZE=14pt]„Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg – Ew. Marka 10,17 – 18.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]W tym zdarzeniu widzimy jasną wypowiedź Jezusa, że jest tylko jeden Bóg, a On zaś jest tylko Mesjaszem, czyli pośrednikiem między Bogiem, a ludźmi.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Pewnego razu Jezus zapytał swoich uczniów:[/SIZE]
[SIZE=14pt]A wy za kogo mnie uważacie? Piotr odpowiedział: „Za Mesjasza Bożego”. [/SIZE]Wtedy surowo im przykazał i napomniał ich, żeby nikomu o tym nie mówili – Ew. Łukasza 9,20 – 21.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Jezus rzekł do nich:[/SIZE]
[SIZE=14pt]„Jak można twierdzić, że Mesjasz jest synem Dawida?[/SIZE][SIZE=14pt] Przecież sam Dawid mówi w Księdze [/SIZE]Psalmów:
[SIZE=14pt]Rzekł Pan do Pana mego: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjaciół Twoich jako podnóżek pod Twoje stopy. Dawid nazywa Go Panem: jak zatem może On być (tylko) jego synem – Ew, Łukasza 20,41 – 44. [/SIZE]także Ew. Mateusza 22;41 – 45 i Ew. Marka – 12,35.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Jednym z dwóch, którzy to usłyszeli od Jana i poszli za Nim, był Andrzej, brat Szymona Piotra. Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: „Znaleźliśmy Mesjasza” – to znaczy: Chrystusa. [/SIZE] Mesjasz = Chrystus.
[SIZE=14pt] [/SIZE] [SIZE=14pt]Zbawiciel, czyli Mesjasz jest u Żydów zaś u Greków Zbawiciel to Chrystus.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Jezus i Samarytanka [/SIZE] Rzekła do Jezusa Samarytanka:
[SIZE=14pt]„Wiem, że przyjdzie Mesjasz, zwany Chrystusem. A kiedy On przyjdzie, objawi nam wszystko”.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Powiedział do niej Jezus: „Jestem nim Ja, który z tobą mówię”[/SIZE][SIZE=14pt] – Ew. Jana 4,25 – 26.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Każdy kto wierzy, że Jezus jest Mesjaszem[/SIZE][SIZE=14pt], z Boga się narodził; i każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, które życie od Niego otrzymał. [/SIZE]
[SIZE=14pt]Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, albowiem miłość względem Boga polega na spełnianiu Jego przykazań, a przykazania Jego nie są ciężkie – Pierwszy List św. Jana Apostoła [/SIZE] 5,1 – 3. Jan ten jest także współautorem „Ewangelii według św. Jana”.
[SIZE=14pt] [/SIZE] Mieczysław Dębski
[SIZE=14pt] [/SIZE]
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
[SIZE=14pt] [/SIZE][SIZE=14pt]Powrót do Pierwotnego Chrześcijaństwa które to przetrwało trzy wieki !!![/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE][SIZE=14pt]Kłamstwa Prawdą zwyciężaj !!! [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]Mesjasz czy Bóg ???
[SIZE=14pt]Oto dowód, że Jezus z Nazaretu był oczekiwanym Mesjaszem…[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]Jezus chodząc po Palestynie mówił o sobie, że jest oczekiwanym ze Starego Testamentu Mesjaszem ??? Otwieram Biblię Tysiąclecia i czytam :
[SIZE=14pt]A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody. A oto otworzyły Mu się niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego na Niego niczym gołąb. [/SIZE]
[SIZE=14pt]A głos z Nieba mówił:[/SIZE]
[SIZE=14pt]” Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie”[/SIZE][SIZE=14pt] – Ew. Mateusza 3,16 - 17 i Ew. Marka 1,9 -11 i Ew. Łukasza 3,21- 23 i Ew. Jana 1,31 – 34. [/SIZE]
[SIZE=14pt]Wszyscy czterej Ewangeliści wydarzenie to opisali podobnie. [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]W ten oto właśnie sposób Jezus został przez Boga objawiony światu jako oczekiwany od wieków [/SIZE]Mesjasz!!!
[SIZE=14pt]Z tym właśnie [/SIZE]Mesjaszem Bóg zawarł nowe lepsze przymierze[SIZE=14pt], przymierze polegające na tym, że Bóg ustanowił Jezusa Pośrednikiem między Bogiem, a ludźmi którzy zamieszkują kulę ziemską , aby po swojej śmierci trafili Oni tak jak Jezus do Królestwa Niebiańskiego, wraz z duchem i ciałem.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Fundament pod Nową Religię czyli pod Chrześcijaństwo został położony około [/SIZE]dwa tysiące lat temu.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Są to tak zwane[/SIZE][SIZE=14pt] twarde dowody na to, że Jezus był i nadal jest Mesjaszem, czyli wybrańcem Pana Boga z pośród ludzi, a oto następne twarde dowody…[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Jezus powiedział do swoich uczniów:[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]„Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak Poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wiarołomstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!
[SIZE=14pt]Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw za nim Go poprosicie. Wy zatem tak się módlcie:[/SIZE]
[SIZE=14pt]Ojcze nasz, który jesteś w Niebie, niech się święci imię Twoje! Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w Niebie… [/SIZE] [SIZE=14pt]I tak dalej…- Ew. Mateusza 6,7 – 10.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Wygląda na to, że[/SIZE][SIZE=14pt] [/SIZE]Mesjasz o imieniu Jezus też się modlił do Boga, Ojca wszystkich ludzi.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Dlatego też Jezus nie mógł On być Bogiem, przecież Bóg nie modli się sam do siebie.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Jezus zapytał ich, czyli Apostołów:[/SIZE]
[SIZE=14pt]A wy za kogo Mnie uważacie?[/SIZE]
[SIZE=14pt]Odpowiedział Szymon Piotr:[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]„Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego. Na to Jezus mu rzekł:
[SIZE=14pt]Błogosławiony jesteś Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły Ci tego ciało [/SIZE]i krew, lecz Ojciec mój, który jest w Niebie” – [SIZE=14pt]Ew. Mateusza 16,15 – 17. [/SIZE]
[SIZE=14pt]Wtedy surowo zabronił uczniom, aby nikomu nie mówili, że On jest Mesjaszem – Ew. Mateusza 16,20.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Bóg Usynowił Jezusa z Nazaretu… [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]O nieznanym [/SIZE]czasie przyjścia końca świata Jezus powiedział:
[SIZE=14pt]„Lecz o dniu owym i godzinie nikt nie wie, tylko sam Bóg Ojciec” – Ewangelia Mateusza 24,36, także Ewangelista Marek wypowiedź tę zapisał – Ew. Marka 13,32.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]Gdyby Jezus był Bogiem to by na pewno wiedział kiedy nastąpi koniec obecnego systemu rzeczy…
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]W innym miejscu Ewangelii Jezus zapytał Apostołów:[/SIZE]
[SIZE=14pt]„A wy za kogo Mnie uważacie”?[/SIZE]
[SIZE=14pt]Odpowiedział Mu Piotr: „Ty jesteś Mesjasz”. [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]Wtedy surowo im przykazał, żeby nikomu o Nim nie mówili – Ew. Marka 8,29 – 30.
[SIZE=14pt]Pewien młody człowiek zapytał Jezusa:[/SIZE]
[SIZE=14pt]„Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne”? [/SIZE] Jezus mu rzekł:
[SIZE=14pt]„Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg – Ew. Marka 10,17 – 18.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]W tym zdarzeniu widzimy jednoznaczną wypowiedź Jezusa, że jest tylko jeden dobry Bóg, a On Jezus jest tylko Mesjaszem, czyli Pośrednikiem między Bogiem, a ludźmi.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Pewnego razu Jezus zapytał swoich uczniów:[/SIZE]
[SIZE=14pt]A wy za kogo mnie uważacie? Piotr odpowiedział: „Za Mesjasza Bożego”. [/SIZE]Wtedy surowo im przykazał i napomniał ich, żeby nikomu o tym nie mówili – Ew. Łukasza 9,20 – 21.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Jezus rzekł do Apostołów:[/SIZE]
[SIZE=14pt]„Jak można twierdzić, że Mesjasz, czyli Salomon jest synem Dawida?[/SIZE][SIZE=14pt] [/SIZE]Przecież sam Dawid mówi w Księdze Psalmów:
[SIZE=14pt]Rzekł Bóg do Pana mego: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjaciół Twoich jako podnóżek pod Twoje stopy. Dawid nazywa Go Panem: jak zatem może On być (tylko) jego synem? – Ew, Łukasza 20,41 – 44. [/SIZE]także Ew. Mateusza 22;41 – 45 i Ew. Marka – 12,35.
[SIZE=14pt] [/SIZE]Spotkanie Jezusa:
[SIZE=14pt]Jednym z dwóch, którzy to usłyszeli od Jana i poszli za Nim, był Andrzej, brat Szymona Piotra. Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: „Znaleźliśmy Mesjasza” – to znaczy Chrystusa – Ewangelia Jana 40 – 41. [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Po Aramejsku tytuł Jezusa brzmi [/SIZE][SIZE=14pt] [/SIZE]Mesjasz natomiast po Grecku tytuł Jezusa brzmi Chrystus
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Jezus i Samarytanka. [/SIZE]
[SIZE=14pt]Rzekła do Jezusa Samarytanka:[/SIZE]
[SIZE=14pt]„Wiem, że przyjdzie Mesjasz zwany Chrystusem. A kiedy On przyjdzie, objawi nam wszystko”.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Powiedział do niej Jezus: „Jestem nim Ja, który z tobą mówię” – Ew. Jana 4,25 – 26.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]A wśród słuchających Jezusa tłumów odezwały się głosy: „ Ten prawdziwie jest Prorokiem”. Inni mówili: „To jest Mesjasz”. „ Ale - mówili drudzy – czyż Mesjasz przyjdzie z Galilei? [/SIZE]Czyż pismo nie mówi, że Mesjasz będzie pochodził z potomstwa Dawidowego i z miasteczka Betlejem?” – Ew. Jana 7, 40 - 42
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]- Każdy kto wierzy, że Jezus jest Mesjaszem[SIZE=14pt], z Boga się narodził; [/SIZE]
[SIZE=14pt]i każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, które życie od Niego otrzymał. [/SIZE]
[SIZE=14pt]Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, albowiem miłość względem Boga polega na spełnianiu Jego[/SIZE][SIZE=14pt] przykazań, a przykazania Jego nie są ciężkie – Pierwszy List św. Jana Apostoła - [/SIZE] 5,1 – 3.
[SIZE=14pt]Powyższy Jan tego listu jest także współautorem „Ewangelii według św. Jana”.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE][SIZE=14pt]-Ot i wszystko, przecież Ewangelia to nie są bajki dowolnie interpretowane - [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE] Piastów 07.09.2017r. Mieczysław Dębski 11.01.2018r. tekst poprawiono.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Mietek, z którego szpitala dałeś dyla? :D
Przecie my od bakterii pochodzimy...
 
Do góry