Stwórca i Jego Duch oraz dusza żyjąca - człowiek i jego duch

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
O jakim plemniku mówicie ?!
Zapominacie ze chodzi o SŁOWO ? To jest Prawdziwe Nasienie
żadnego zapłodnienia w znaczeniu ziemskim nie było to nie grecka Mitologia
Tu wkracza Duch YHVH
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
Orsa napisał:
O jakim plemniku mówicie ?!
Zapominacie ze chodzi o SŁOWO ? To jest Prawdziwe Nasienie
żadnego zapłodnienia w znaczeniu ziemskim nie było to nie grecka Mitologia
Tu wkracza Duch YHVH


FILIOQUE – (łac., i Syna), dodatek do Chrześcijańskiego Wyznania Wiary w Kościele zachodnim. Jest to dogmat głoszący, że Duch Święty „od Ojca i Syna pochodzi”; nie akceptowany w Kościołach wschodnich. Dogmat FILIOQUE jest to tak zwane Credo Nicejskie. Przez to jedno słowo w roku 1054 doszło do schizmy kościoła wschodniego. Kościół wschodni określa pochodzenie Ducha Świętego „od Ojca przez Syna” – a Patre per Filium.


Orsunia, jak taka jesteś mądra to odpowiedz mi czy:

1 Ten Duch pochodził od Boga Ojca i Syna jak naucza kościół zachodni, a to by oznaczało, że Jezus jako Bóg sam siebie zapłodnił?

2. Ten Duch pochodził od Boga Ojca jak to naucza kościół wschodni, ale wtedy Jezus nie może być Bogiem, najwyżej może być półbogiem? Takimi półbogami byli wówczas cesarze rzymscy.
(napisał MD)
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
MietekD napisał:
Orsunia, jak taka jesteś mądra to odpowiedz mi czy:



1 Ten Duch pochodził od Boga Ojca i Syna jak naucza kościół zachodni, a to by oznaczało, że Jezus jako Bóg sam siebie zapłodnił?
Nic mi do kościoła zachodniego , nie wiem jak naucza .nie znam jego zapisu wiary.
Zobacz jak napisałeś Jezus jako Bóg sam siebie zapłodnił .
A ja powiem tak - SŁOWO JEST PŁODNE SAM W SOBIE - czy wierzysz w to ?
Duch JEST ON SŁOWO i nie potrzeba żadnego zapłodnienia w znaczeniu ziemskim .
SŁOWO PŁODNE STAJE SIE w Miriam Ciałem i Krwią = komórka Życia .
Nie ma tu żadnej ingerencji jakiej by chcieli co nie którzy , mysle ze krk zmaga sie z tym ale nie rozumie bo
nie wierzy w JAHSZUAH MESJASZA tylko co człowieka z którego chca zrobic Boga.
Gdyby wierzyli ze Jahszuah jest Mesjaszem to musilei by wierzyć ze to Sam YHVH .
Jesli chcesz tak bardziej wprost to powiem ,ze Jahszuah Mesjasz Jest Swoim Ojcem czyli Ten który ma Ciało i Krew z Mocy Ducha-Słowa Bozego .
Sam dla Siebie Jest ŹRÓDŁEM
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=14&t=739&p=3849#p3849
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
Orsa napisał:
Orsunia, jak taka jesteś mądra to odpowiedz mi czy:



1 Ten Duch pochodził od Boga Ojca i Syna jak naucza kościół zachodni, a to by oznaczało, że Jezus jako Bóg sam siebie zapłodnił?
Nic mi do kościoła zachodniego , nie wiem jak naucza .nie znam jego zapisu wiary.
Zobacz jak napisałeś Jezus jako Bóg sam siebie zapłodnił .
A ja powiem tak - SŁOWO JEST PŁODNE SAM W SOBIE - czy wierzysz w to ?
Duch JEST ON SŁOWO i nie potrzeba żadnego zapłodnienia w znaczeniu ziemskim .
SŁOWO PŁODNE STAJE SIE w Miriam Ciałem i Krwią = komórka Życia .
Nie ma tu żadnej ingerencji jakiej by chcieli co nie którzy , mysle ze krk zmaga sie z tym ale nie rozumie bo
nie wierzy w JAHSZUAH MESJASZA tylko co człowieka z którego chca zrobic Boga.
Gdyby wierzyli ze Jahszuah jest Mesjaszem to musilei by wierzyć ze to Sam YHVH .
Jesli chcesz tak bardziej wprost to powiem ,ze Jahszuah Mesjasz Jest Swoim Ojcem czyli Ten który ma Ciało i Krew z Mocy Ducha-Słowa Bozego .
Sam dla Siebie Jest ŹRÓDŁEM
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=14&t=739&p=3849#p3849



Opowiadam:
Z Proroka Mesjasz !!!
1. Przyszedł Jezus do swego miasta rodzinnego i nauczał lud w synagodze, tak, że byli zdumieni i pytali:
Skąd u Niego ta mądrość i cuda? Czyż nie jest On synem cieśli? Czy Jego matce nie jest na imię Miriam, a jego braciom: Jakub, Józef, Szymon i Juda?
Także Jego siostry czy nie żyją wszystkie u nas? Skądże ma to wszystko? I powątpiewali o Nim.
A Jezus rzekł do nich: „Tylko w swojej ojczyźnie i w swoim domu może być Prorok lekceważony” – Ew. Mateusza 13,54 – 57.

2. A gdy Jezus został ochrzczony, to natychmiast wyszedł z wody.
A oto otworzyły Mu się niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołąb i przychodzącego na Niego. A głos z nieba mówił : „Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam umiłowanie” – Ew. Mateusza 3,16 i Ew. Marka 1,9 – 11 i Ew. Łukasza 3,21 – 23 oraz Ew. Jana 1,31 – 34. Wydarzenie te na pewno miało swoje miejsce, ponieważ wszyscy czterej Ewangeliści wydarzenie te opisali.

3. Potem Jezus udał się ze swoimi uczniami do wiosek pod Cezareą Filipową. W drodze pytał uczniów: <Za kogo uważają mnie ludzie?>
Oni Mu odpowiedzieli:
„Za Jana Chrzciciela, inni zaś za Eliasza, jeszcze inni za jednego z proroków.”
Jezus więc zapytał swoich wybranych uczniów: „A wy za koga mnie uważacie?” Odpowiedział Mu Piotr:
„Ty jesteś Mesjasz.”
Wtedy surowo im przykazał, żeby nikomu o Nim nie mówili – Ew. Marka 8,27 – 30.

- Na koniec dodam, że drugi rozdział Ewangelii według Mateusza całkowicie nie zgadza się z drugim rozdziałem Ewangelii według Łukasza.
Są to te same wydarzenia, ale zupełnie inaczej opisane, czyli, że rozdziały te są niewiarygodne.
W obu tych rozdziałach jest opis narodzenia się rzekomego Boga tak niektórzy sądzą, tylko nie wiem dlaczego Bóg dał się obrzezać dnia ósmego.
Jeśli Bóg byłby obrzezany, to fakt ten oznaczałby, że Bóg zaznaczył swoją przynależność tylko do jednej nacji, zaś obrzezany Mesjasz (pośrednik między Bogiem, a ludźmi) to tylko symbol ludu wybranego, który to Mesjasz wywodzący się z tego ludu postanowił Zbawić nie tylko swój lud, ale też postanowił Zbawić cały świat.
Przypomnę, że to pierwsi Izraelici zaszczepili wśród swojego ludu wiarę w jednego Boga.
Bogu zaś oto chodziło od wieków, aby ludy miały wiarę tylko w jednego Boga.

<napisał MD>
MietekD napisał:
Orsunia, jak taka jesteś mądra to odpowiedz mi czy:



1 Ten Duch pochodził od Boga Ojca i Syna jak naucza kościół zachodni, a to by oznaczało, że Jezus jako Bóg sam siebie zapłodnił?
Nic mi do kościoła zachodniego , nie wiem jak naucza .nie znam jego zapisu wiary.
Zobacz jak napisałeś Jezus jako Bóg sam siebie zapłodnił .
A ja powiem tak - SŁOWO JEST PŁODNE SAM W SOBIE - czy wierzysz w to ?
Duch JEST ON SŁOWO i nie potrzeba żadnego zapłodnienia w znaczeniu ziemskim .
SŁOWO PŁODNE STAJE SIE w Miriam Ciałem i Krwią = komórka Życia .
Nie ma tu żadnej ingerencji jakiej by chcieli co nie którzy , mysle ze krk zmaga sie z tym ale nie rozumie bo
nie wierzy w JAHSZUAH MESJASZA tylko co człowieka z którego chca zrobic Boga.
Gdyby wierzyli ze Jahszuah jest Mesjaszem to musilei by wierzyć ze to Sam YHVH .
Jesli chcesz tak bardziej wprost to powiem ,ze Jahszuah Mesjasz Jest Swoim Ojcem czyli Ten który ma Ciało i Krew z Mocy Ducha-Słowa Bozego .
Sam dla Siebie Jest ŹRÓDŁEM
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=14&t=739&p=3849#p3849



Opowiadam:
Z Proroka Mesjasz !!!
1. Przyszedł Jezus do swego miasta rodzinnego i nauczał lud w synagodze, tak, że byli zdumieni i pytali:
Skąd u Niego ta mądrość i cuda? Czyż nie jest On synem cieśli? Czy Jego matce nie jest na imię Miriam, a jego braciom: Jakub, Józef, Szymon i Juda?
Także Jego siostry czy nie żyją wszystkie u nas? Skądże ma to wszystko? I powątpiewali o Nim.
A Jezus rzekł do nich: „Tylko w swojej ojczyźnie i w swoim domu może być Prorok lekceważony” – Ew. Mateusza 13,54 – 57.

2. A gdy Jezus został ochrzczony, to natychmiast wyszedł z wody.
A oto otworzyły Mu się niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołąb i przychodzącego na Niego. A głos z nieba mówił : „Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam umiłowanie” – Ew. Mateusza 3,16 i Ew. Marka 1,9 – 11 i Ew. Łukasza 3,21 – 23 oraz Ew. Jana 1,31 – 34. Wydarzenie te na pewno miało swoje miejsce, ponieważ wszyscy czterej Ewangeliści wydarzenie te opisali.

3. Potem Jezus udał się ze swoimi uczniami do wiosek pod Cezareą Filipową. W drodze pytał uczniów: <Za kogo uważają mnie ludzie?>
Oni Mu odpowiedzieli:
„Za Jana Chrzciciela, inni zaś za Eliasza, jeszcze inni za jednego z proroków.”
Jezus więc zapytał swoich wybranych uczniów: „A wy za koga mnie uważacie?” Odpowiedział Mu Piotr:
„Ty jesteś Mesjasz.”
Wtedy surowo im przykazał, żeby nikomu o Nim nie mówili – Ew. Marka 8,27 – 30.

- Na koniec dodam, że drugi rozdział Ewangelii według Mateusza całkowicie nie zgadza się z drugim rozdziałem Ewangelii według Łukasza.
Są to te same wydarzenia, ale zupełnie inaczej opisane, czyli, że rozdziały te są niewiarygodne.
W obu tych rozdziałach jest opis narodzenia się rzekomego Boga tak niektórzy sądzą, tylko nie wiem dlaczego Bóg dał się obrzezać dnia ósmego.
Jeśli Bóg byłby obrzezany, to fakt ten oznaczałby, że Bóg zaznaczył swoją przynależność tylko do jednej nacji, zaś obrzezany Mesjasz (pośrednik między Bogiem, a ludźmi) to tylko symbol ludu wybranego, który to Mesjasz wywodzący się z tego ludu postanowił Zbawić nie tylko swój lud, ale też postanowił Zbawić cały świat.
Przypomnę, że to pierwsi Izraelici zaszczepili wśród swojego ludu wiarę w jednego Boga.
Bogu zaś oto chodziło od wieków, aby ludy miały wiarę tylko w jednego Boga.

<napisał MD>
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
przecajo napisał:
Sam dla Siebie Jest ŹRÓDŁEM
Inaczej mówiąc, Bóg jest Bogiem i nie szukajcie w Nim ludzkich ograniczeń.

Ps.
Czasem nawet nie dość że Cię rozumiem Orso, to jeszcze się zgadzam:)
To Duch Prawdy daje ci Rozumienie ,Jego to Łaska - :123: oby więcej i więcej .

Mietek jeszcze raz ..
Zobacz jak napisałeś Jezus jako Bóg sam siebie zapłodnił .
A ja powiem tak - SŁOWO JEST PŁODNE SAM W SOBIE - czy wierzysz w to ?
Duch JEST ON SŁOWO i nie potrzeba żadnego zapłodnienia w znaczeniu ziemskim .
SŁOWO PŁODNE STAJE SIE w Miriam Ciałem i Krwią = komórka Życia .
Nie ma tu żadnej ingerencji jakiej by chcieli co nie którzy , mysle ze krk zmaga sie z tym ale nie rozumie bo
nie wierzy w JAHSZUAH MESJASZA tylko co człowieka z którego chca zrobic Boga.
Gdyby wierzyli ze Jahszuah jest Mesjaszem to musilei by wierzyć ze to Sam YHVH .
Jesli chcesz tak bardziej wprost to powiem ,ze Jahszuah Mesjasz Jest Swoim Ojcem czyli Ten który ma Ciało i Krew z Mocy Ducha-Słowa Bozego .
Sam dla Siebie Jest ŹRÓDŁEM
http://biblia.phorum...39&p=3849#p3849
A to co wpisałeś ze uznali Jahszuah za Mesjasza to jest jednoznaczny dowód ,ze uznali Go za YHVH , zobacz treny jerem gdzie napisali Tchnienie naszych nozdrzy ...




MietekD napisał:
3. Potem Jezus udał się ze swoimi uczniami do wiosek pod Cezareą Filipową. W drodze pytał uczniów:
Oni Mu odpowiedzieli:
„Za Jana Chrzciciela, inni zaś za Eliasza, jeszcze inni za jednego z proroków.”
Jezus więc zapytał swoich wybranych uczniów: „A wy za koga mnie uważacie?” Odpowiedział Mu Piotr:
„Ty jesteś Mesjasz.”
Wtedy surowo im przykazał, żeby nikomu o Nim nie mówili – Ew. Marka 8,27 – 30.

- Na koniec dodam, że drugi rozdział Ewangelii według Mateusza całkowicie nie zgadza się z drugim rozdziałem Ewangelii według Łukasza.
Są to te same wydarzenia, ale zupełnie inaczej opisane, czyli, że rozdziały te są niewiarygodne.
W obu tych rozdziałach jest opis narodzenia się rzekomego Boga tak niektórzy sądzą, tylko nie wiem dlaczego Bóg dał się obrzezać dnia ósmego.
Jeśli Bóg byłby obrzezany, to fakt ten oznaczałby, że Bóg zaznaczył swoją przynależność tylko do jednej nacji, zaś obrzezany Mesjasz (pośrednik między Bogiem, a ludźmi) to tylko symbol ludu wybranego, który to Mesjasz wywodzący się z tego ludu postanowił Zbawić nie tylko swój lud, ale też postanowił Zbawić cały świat.
Przypomnę, że to pierwsi Izraelici zaszczepili wśród swojego ludu wiarę w jednego Boga.
Bogu zaś oto chodziło od wieków, aby ludy miały wiarę tylko w jednego Boga
ł>
Oj Mietku zanim powiesz ze sie nie zgadzasz z jakims Słowem w Biblii warto zastanowić sie nad swoją ograniczonością To my sie nie zgadzamy to my jako ci z prochu Ziemi .
A kiedy juz jest Zrodzenie z Nieba wtedy tylko ZAMILKNĄC nam trzeba i BŁAGAC by On dał Łaske Rozumu
rozumienia Jego .
Za KOGO Mnie uważacie - Tak DŁUGO JESTEM z wami i JESZCZE Mnie nie poznaliście ?!
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=571
...

Dlaczego dał sie Obrzezac - czy bardziej chodzi ci o 8 dzien czy o sama Obrzezkę.
Przecież tak miało być przeciez urodził sie pod zakonem pod Prawem pod Torą a ci co przestrzegali ci decydowali.
Widzisz YHVH oddał Siebie pod decyzje religijnego człowieka i pokazał do czego jest zdolny taki religijny człowiek .
To on decyduje ogłasza ,wykonuje zmienia ,on a nie Stwórca .
Po dziś dzien ' sa tacy ak ongiś Ap Paweł który był gorliwym nienagannym wykonawca Tory i prześladował na śmierć tych którzy ośmielili sie uwierzyc ,ze YHVH mógłby CIELESNIE jako CZŁOWIEK przyjsć na ta Ziemię .
Potem ten sam apostoł Wie że dla YHVH wszystko jest możliwe nawet oddanie Siebie na prześladowanie na oplucie przez tych którzy twierdzą ze w Niego wierzą .

Nie mogę Edytowac czy to tylko ja czy to taki urok tego forum ?
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
Orsa napisał:
Sam dla Siebie Jest ŹRÓDŁEM
Inaczej mówiąc, Bóg jest Bogiem i nie szukajcie w Nim ludzkich ograniczeń.

Ps.
Czasem nawet nie dość że Cię rozumiem Orso, to jeszcze się zgadzam:)
To Duch Prawdy daje ci Rozumienie ,Jego to Łaska - :123: oby więcej i więcej .


Mietek jeszcze raz ..
Zobacz jak napisałeś Jezus jako Bóg sam siebie zapłodnił .
A ja powiem tak - SŁOWO JEST PŁODNE SAM W SOBIE - czy wierzysz w to ?
Duch JEST ON SŁOWO i nie potrzeba żadnego zapłodnienia w znaczeniu ziemskim .
SŁOWO PŁODNE STAJE SIE w Miriam Ciałem i Krwią = komórka Życia .
Nie ma tu żadnej ingerencji jakiej by chcieli co nie którzy , mysle ze krk zmaga sie z tym ale nie rozumie bo
nie wierzy w JAHSZUAH MESJASZA tylko co człowieka z którego chca zrobic Boga.
Gdyby wierzyli ze Jahszuah jest Mesjaszem to musilei by wierzyć ze to Sam YHVH .
Jesli chcesz tak bardziej wprost to powiem ,ze Jahszuah Mesjasz Jest Swoim Ojcem czyli Ten który ma Ciało i Krew z Mocy Ducha-Słowa Bozego .
Sam dla Siebie Jest ŹRÓDŁEM
http://biblia.phorum...39&p=3849#p3849
A to co wpisałeś ze uznali Jahszuah za Mesjasza to jest jednoznaczny dowód ,ze uznali Go za YHVH , zobacz treny jerem gdzie napisali Tchnienie naszych nozdrzy ...




MietekD napisał:
3. Potem Jezus udał się ze swoimi uczniami do wiosek pod Cezareą Filipową. W drodze pytał uczniów:
Oni Mu odpowiedzieli:
„Za Jana Chrzciciela, inni zaś za Eliasza, jeszcze inni za jednego z proroków.”
Jezus więc zapytał swoich wybranych uczniów: „A wy za koga mnie uważacie?” Odpowiedział Mu Piotr:
„Ty jesteś Mesjasz.”
Wtedy surowo im przykazał, żeby nikomu o Nim nie mówili – Ew. Marka 8,27 – 30.

- Na koniec dodam, że drugi rozdział Ewangelii według Mateusza całkowicie nie zgadza się z drugim rozdziałem Ewangelii według Łukasza.
Są to te same wydarzenia, ale zupełnie inaczej opisane, czyli, że rozdziały te są niewiarygodne.
W obu tych rozdziałach jest opis narodzenia się rzekomego Boga tak niektórzy sądzą, tylko nie wiem dlaczego Bóg dał się obrzezać dnia ósmego.
Jeśli Bóg byłby obrzezany, to fakt ten oznaczałby, że Bóg zaznaczył swoją przynależność tylko do jednej nacji, zaś obrzezany Mesjasz (pośrednik między Bogiem, a ludźmi) to tylko symbol ludu wybranego, który to Mesjasz wywodzący się z tego ludu postanowił Zbawić nie tylko swój lud, ale też postanowił Zbawić cały świat.
Przypomnę, że to pierwsi Izraelici zaszczepili wśród swojego ludu wiarę w jednego Boga.
Bogu zaś oto chodziło od wieków, aby ludy miały wiarę tylko w jednego Boga
ł>
Oj Mietku zanim powiesz ze sie nie zgadzasz z jakims Słowem w Biblii warto zastanowić sie nad swoją ograniczonością To my sie nie zgadzamy to my jako ci z prochu Ziemi .
A kiedy juz jest Zrodzenie z Nieba wtedy tylko ZAMILKNĄC nam trzeba i BŁAGAC by On dał Łaske Rozumu
rozumienia Jego .
Za KOGO Mnie uważacie - Tak DŁUGO JESTEM z wami i JESZCZE Mnie nie poznaliście ?!
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=571
...

Dlaczego dał sie Obrzezac - czy bardziej chodzi ci o 8 dzien czy o sama Obrzezkę.
Przecież tak miało być przeciez urodził sie pod zakonem pod Prawem pod Torą a ci co przestrzegali ci decydowali.
Widzisz YHVH oddał Siebie pod decyzje religijnego człowieka i pokazał do czego jest zdolny taki religijny człowiek .
To on decyduje ogłasza ,wykonuje zmienia ,on a nie Stwórca .
Po dziś dzien ' sa tacy ak ongiś Ap Paweł który był gorliwym nienagannym wykonawca Tory i prześladował na śmierć tych którzy ośmielili sie uwierzyc ,ze YHVH mógłby CIELESNIE jako CZŁOWIEK przyjsć na ta Ziemię .
Potem ten sam apostoł Wie że dla YHVH wszystko jest możliwe nawet oddanie Siebie na prześladowanie na oplucie przez tych którzy twierdzą ze w Niego wierzą .


Nie mogę Edytowac czy to tylko ja czy to taki urok tego forum ?



Odpowiadam:
Gdzie jest prawda?
Jeszcze nikt nie powiedział nic mądrego o chrześcijaństwie, bez przeczytania Starego Testamentu oraz bez należytego zrozumienia Go.
Stary Testament zaś naucza, że od początku stworzenia wszechświata istnieje tylko jeden Bóg.
Stary Testament to oczekiwanie na przyjście Pomazańca Bożego = Mesjasza. Mesjasza, który wskaże ludziom wąską drogę którą powinni Oni sobie wybrać w swoim ziemskim życiu oraz podpowie im co powinni czynić i jak postępować, aby osiągnąć Zbawienie, czyli życie wieczne w Królestwie Niebiańskim u Pana Boga, skąd wyszli Adam i Ewa.
W Starym Testamencie nie ma ani słowa, że Bóg ma się narodzić po raz wtóry. Stary Testament cały czas udowadnia, że istniał, istnieje i będzie istniał po wszechczasy tylko jeden Bóg.
Co prawda to imię Pana Boga zostało zagubione, ale dla ludzi którzy mają wiarę w jednego Boga jest to bez większego znaczenia.
Dlatego też zarówno Chrześcijaństwo, a także Islam, oba te wyznania swoją wiarę zbudowały na bazie Starego Testamentu.
Bez tej bazy nikt z ludzi na planecie Ziemia nie wiedziałby o co w tej Ewangelii Mesjaszowi z Nazaretu chodzi.

Nowy Testament dla Chrześcijan to przyjście na świat od wieków oczekiwanego Mesjasza, a tym Mesjaszem był Jezus z Nazaretu.
Przecież w Ewangelii Jezus wielokrotnie mówił o sobie, że dostał od Pana Boga misję do wypełnienia, a tą misją było objawienie się przed ludem, że jest zapowiedzianym i od wieków oczekiwanym Mesjaszem.
Paweł Apostoł który uratował Chrześcijaństwo przed zniknięciem z planety Ziemia, napisał o Jezusie:
„Jeden jest bowiem Bóg i jeden też pośrednik między Bogiem, a ludźmi człowiek, Mesjasz Jezus, który to jako ochotnik wydał siebie samego na okup, aby pokazać ludziom, że miłość do Boga oraz miłość do ludzi może nas zaprowadzić do Królestwa Niebiańskiego.”

Konia z rzędem temu kto w Ewangelii znajdzie choćby jedno słowo, w którym to słowie Jezus powiedział o sobie, że jest narodzonym po raz wtóry Bogiem. Ewangelia natomiast pełna jest wersetów, w których to wersetach Jezus z Nazaretu mówi o sobie, a także Jego uczniowie mówią o Jezusie, że jest On tym zapowiedzianym przez Proroków w ST Mesjaszem. Mesjaszem, który przyszedł na świat po to, aby się wypełniło proroctwo zawarte w Starym Testamencie.

Według mojego zrozumienia Biblii Mesjasz nie jest Bogiem – patrz Pierwszy List Pawła do Tymoteusza 2,3 – 7.
Przypominam też, że Jezus w swoim ziemskim życiu też miał wolną wolę, którą to wolną wolę mają wszyscy ludzie w swoim ziemskim życiu.
Przypominam też, że listu do Hebrajczyków nie napisał Apostoł Paweł, raczej list ten napisał jakiś bliżej nieznany Hebrajczyk – data napisania listu to około 80-90 rok n.e. i około 15 lat po śmierci Pawła.
(napisał MD)
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Uznanie za Mesjasza oznacza uznanie ze to Sam YHVH przyszedł do swojej własności.
3 Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga

Tt 2:13 bg "Oczekując onej błogosławionej nadziei i objawienia chwały wielkiego Boga i zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa;"

izajasz tam czytam ze YHVH to Zbawiciel Jahszuah bo innego Zbawiciela nie ma .

Masz stadnine koni ? :123:
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
Orsa napisał:
Uznanie za Mesjasza oznacza uznanie ze to Sam YHVH przyszedł do swojej własności.
3 Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga

Tt 2:13 bg "Oczekując onej błogosławionej nadziei i objawienia chwały wielkiego Boga i zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa;"

izajasz tam czytam ze YHVH to Zbawiciel Jahszuah bo innego Zbawiciela nie ma .

Masz stadnine koni ? :123:
Moja odpowiedź jest następująca:

Nie bój się prawdy, prawda Cię wyzwoli !!!

Stwórca jednak czuwał nad bękartem

Jezus powiedział do kapłanów: „Wy popełniacie czyny ojców waszych”.
Wtedy rzekli do Niego kapłani: „Myśmy się nie urodzili z nierządu” – Ew. Jana 8,41. Wróćmy do źródła, jak to było z tym narodzeniem się Jezusa?

Młodą dziewczynę o imieniu Maria, która była w dziewiątym miesiącu ciąży rodzina zabiera w pieszą drogę z Nazaretu do Betlejem. Podróż ta była niby koniecznością, ponieważ cesarz rzymski zarządził spis ludności w Palestynie.
Ludzie mieli więc obowiązek zarejestrować się, każdy w miejscu urodzenia.
Betlejem zaś było oddalone od Nazaretu około 140 kilometrów.

W owym Betlejem dochodzi do narodzin Jezusa, który okazał się być zapowiadanym w Starym Testamencie Mesjaszem.
Należy dodać, że poród odbył się w zwykłej stajni przeznaczonej dla zwierząt.
Czy to było celowe działanie rodziny Marii aby pozbyć się w taki właśnie prosty sposób niechcianego bękarta, stwarzając mu już w momencie narodzin warunki tak dalekie od warunków sanitarnych, aby tego nie przeżył?

Następnie, jak to napisał Ew. Mateusz, Jezus zostaje wywieziony na poniewierkę do Egiptu, zaś Ew. Łukasz napisał, że Jezusa po narodzeniu obrzezano 8-mego dnia i zabrano do domu, do Nazaretu.
Prawdopodobnie, jak to było naprawdę z tym narodzeniem się Mesjasza to już się nigdy nie dowiemy?
Możemy jednak domniemywać, że Jezus dorastając w Nazarecie był ciągle szykanowany przez otoczenie, które to otoczenie wytykało Mu, że jest synem nieznanego ojca, czyli, że jest bękartem.
Fakt ten, że Jezus źle się czuł w rodzinnym Nazarecie zauważył i opisał Ewangelista Łukasz 2,41 – 50.

Jest to opis o tym, jak to 12-nastoletni Jezus podczas pielgrzymki do Jerozolimy odłączył się od swojej rodziny oraz od swoich krewnych i pozostał w świątyni w Jerozolimie, gdzie przysłuchiwał się nauczycielom Prawa oraz zadawał im pytania.

Śmiem twierdzić, że był to Jego pierwszy kontakt z Esseńczykami, którzy to mieszkali w jaskiniach nad wybrzeżem Morza Martwego, w okolicach Qumran.
Należy domniemywać, że Jezus gdy dorósł to opuścił rodzinny Nazaret i zamieszkał wśród Esseńczyków.

Jezus wypowiedział nie przypadkowo, takie oto znamienne słowa:
„Tylko w swojej ojczyźnie i w swoim domu może być Prorok lekceważony” – Ew. Mateusza 13,57.

Jaki jest na to dowód, że Jezus zamieszkał wśród Esseńczyków?
Otóż dowodem, że tak właśnie było są znalezione w grotach zwoje w okolicach Qumran, w których to zwojach jest spisana nauka, a przynajmniej jej większość, którą to naukę głosił Jezus jako Mesjasz.
Badania wykazały, że znalezione zwoje w okolicach Qumran zostały napisane jeszcze przed narodzeniem się Jezusa, który okazał się być zapowiadanym Mesjaszem.

Esseńczycy – była to żydowska wspólnota mężczyzn którzy zamieszkiwali w grotach nad wybrzeżem morza Martwego.
Była to wspólnota o charakterze ascetycznym.
Zarówno Saduceusze jak i Faryzeusze uważali Esseńczyków za sektę i gardzili nimi.

Czy ktoś z Was znalazł w Ewangelii głoszonej przez Mesjasza z Nazaretu chociaż jeden atak Jezusa na Esseńczyków, na przykład:
że Esseńczycy są tak samo zakłamani i obłudni, jak Faryzeusze i Saduceusze, których to Jezus ostro krytykował?
Nie, nie, albowiem Jezus przecież sam był Esseńczykiem, a Esseńczyków w Palestynie nazywano ludźmi pobożnymi, z greckiego „essenoi”.
Jan Chrzciciel też był Esseńczykiem i też za głoszenie prawdy oddał swoje życie.
Esseńczycy byli to ludzie, którzy głoszenie prawd objawionych przez Boga cenili ponad swoje własne życie.
W pierwszych gminach chrześcijańskich, jak tego dowodzi Ewangelia są znaczne podobieństwa w liturgii, organizacji i ideologii, podobieństwa do liturgii, organizacji i ideologii Esseńczyków - jak tego dowodzą rękopisy z Qumran.

Wygląda na to, że Jezus przebywając wśród Esseńczyków przyjął ich naukę jako swoją, a następnie ulepszył ją i postanowił tę naukę zaszczepić całemu światu i to Mu się w zasadzie udało.
Należy jeszcze dodać, że Jezus pod wpływem Esseńczyków poczuł w swoim duchu, że jest tym obiecanym w ST Mesjaszem.
Gdyby został w swoim domu z matką i z ojczymem, to umarłby jako wyznawca Judaizmu.
Mieczysław Dębski
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Mietek ty nadal nie masz Namaszczonych oczu , nadal widzisz tylko człowieka nie widzisz Majestatu nie widzisz

i niechcesz widziec tego co zobaczyli Posłańcy....


[SIZE=150%]Oczekujcie błogosławionej nadziei i
Objawienia się Chwały Wielkiego Boga i Zbawiciela naszego,
Jahuszua Mesjasza. (2;13 Tytusa)
[/SIZE]
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
Orsa napisał:
Mietek ty nadal nie masz Namaszczonych oczu , nadal widzisz tylko człowieka nie widzisz Majestatu nie widzisz

i niechcesz widziec tego co zobaczyli Posłańcy....


[SIZE=150%]Oczekujcie błogosławionej nadziei i
Objawienia się Chwały Wielkiego Boga i Zbawiciela naszego,
Jahuszua Mesjasza. (2;13 Tytusa)
[/SIZE]
Odpowiadam:

Chwała Esseńczykom !!!

„Jezusa uważnie obserwowali.
Wysłali też podstawionych ludzi, którzy udając pobożnych (czytaj "Esseńczyków" - z greckiego essenoi = pobożny), mieli zadanie przyłapać Jezusa na jakimś słowie, aby Go wydać władzy i mocy namiestnika Rzymu” – Ewangelia Łukasza 20,20 i 11,52 – 54.

Z powyższych wierszy wynika, że Mesjasz z Nazaretu miał całkowite zaufanie do Esseńczyków, natomiast nie miał żadnego zaufania do Faryzeuszów i Saduceuszów – Ewangelia Mateusza 16,12 jest tego dowodem, cytuję:

„Wówczas uczniowie Jezusa zrozumieli, że Jezus nie mówił, aby wystrzegać się kwasu chlebowego, ale mają się wystrzegać nauki Faryzeuszów i Saduceuszów, która to nauka jest jak kwas chlebowy”.
Mieczysław Dębski
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Ale jakie to ma znaczenie ? co chcesz pokazać ,ze Esseńczycy wierzyli w Niego jako w Mesjasza ?
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
Orsa napisał:
Ale jakie to ma znaczenie ? co chcesz pokazać ,ze Esseńczycy wierzyli w Niego jako w Mesjasza ?
Odpowiadam:

Grzech pierworodny na swoich barkach poniósł do Nieba - Zbawiciel !!!

Jezus z Nazaretu w wieku około 30-tu lat został ochrzczony przez Jana Chrzciciela.
Obrządek ten spowodował, że Jezus z proroka stał się Mesjaszem.

W momencie chrztu zstąpił na Niego Duch Święty w postaci gołębia i był to widzialny znak dla całej ludzkości.
Każdy zaś człowiek który da się ochrzcić, gdy jest już wystarczająco odpowiedzialny za swe czyny, to otrzyma na swoją drogę życia – Wspomożyciela, a jest nim Duch Święty.
.Poprzez chrzest zawieramy przymierze z Bogiem.
Jest to całkowicie zgodne z nauką Mesjasza z Nazaretu

Dzieci zaś do lat ośmiu nie są obciążone żadnym grzechem.
Jezus , gdy przemawiał do małych dzieci, powiedział:
„Do takich należy Królestwo Niebios” – Mateusza 19,14.

Według niektórych ludzi dziecko które ukończy siedem lat powinno zostać ochrzczone, ponieważ już jest wystarczająco odpowiedzialne za swe czyny i potrafi odróżnić dobro od zła.
Nawet Oświata jest tego zdania, ponieważ do 1-ej klasy szkoły podstawowej idą dzieci które ukończyły siedem lat życia.
Mieczysław Dębski
 

Pestka_

Bywalec
Dołączył
4 Lipiec 2013
Posty
142
Punkty reakcji
46
to "oświata" wyraźnie zmieniła zdanie, bo do pierwszej klasy teraz będą chodzić dzieci 6-letnie.
dziecko które ukończy siedem lat powinno zostać ochrzczone, ponieważ już jest wystarczająco odpowiedzialne za swe czyny i potrafi odróżnić dobro od zła.
tak średnio na jeża
zawsze mnie zadziwia to podpasowywanie pod siebie zaśłyszanej opinii
bo widzisz, Mieczysławie, wg jeszcze innych "niektórych ludzi", dzieci, które idą do Komunii w drugiej klasie, (a teraz będą szły w trzeciej, w związku z reformą szkolnictwa) idą do tej Komunii zbyt wcześnie, bo niewiele rozumieją - kwestia "dobra i zła" jest kwestią kluczową.

Jeśliby już chcieć, by dziecko podjęło świadomy wybór, nie powinno być ono dopuszczane do żadnych sakramentów dopóki nie wejdzie w tzw. pełnoletność i nie bedzie w pełni odpowiedzialne za swoje życiowe wybory.
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
MietekD napisał:
Ale jakie to ma znaczenie ? co chcesz pokazać ,ze Esseńczycy wierzyli w Niego jako w Mesjasza ?
Odpowiadam:

Grzech pierworodny na swoich barkach poniósł do Nieba - Zbawiciel !!!

Jezus z Nazaretu w wieku około 30-tu lat został ochrzczony przez Jana Chrzciciela.
Obrządek ten spowodował, że Jezus z proroka stał się Mesjaszem.

W momencie chrztu zstąpił na Niego Duch Święty w postaci gołębia i był to widzialny znak dla całej ludzkości.
Każdy zaś człowiek który da się ochrzcić, gdy jest już wystarczająco odpowiedzialny za swe czyny, to otrzyma na swoją drogę życia – Wspomożyciela, a jest nim Duch Święty.
.Poprzez chrzest zawieramy przymierze z Bogiem.
Jest to całkowicie zgodne z nauką Mesjasza z Nazaretu

Dzieci zaś do lat ośmiu nie są obciążone żadnym grzechem.
Jezus , gdy przemawiał do małych dzieci, powiedział:
„Do takich należy Królestwo Niebios” – Mateusza 19,14.

Według niektórych ludzi dziecko które ukończy siedem lat powinno zostać ochrzczone, ponieważ już jest wystarczająco odpowiedzialne za swe czyny i potrafi odróżnić dobro od zła.
Nawet Oświata jest tego zdania, ponieważ do 1-ej klasy szkoły podstawowej idą dzieci które ukończyły siedem lat życia.
Mieczysław Dębski
Wierzysz ze to tak działa ? ze ochrzczenie jako obrządek miało jakas moc sprawczą ? i z proroka stał sie Mesjaszem ? o dzieciach nie bede sie wypowiadac bo to nonsens. Zaden cielesny człowiek nie ma rozeznania .A co znaczy - do takich nalezy Królestwo Boże .... no włąsnie do jakich ?
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Chrzest ma metafizyczną wartość, duchową, a obrzezanie już nie? Jasne.
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Chrzest czyli dokładnie ZANURZENIE ma wielkie znaczenie jeżeli jest świadome.
jezeli sie wie ze ZANURZA sie w Śmierc Jeszuah Mesjasza .
Wtedy wszystko sie zmienia.
Dlatego chrzes kropienie dzieci nie ma znaczenia bo nie maja świadomości ,ale ,ale moze 'uwięzic ' Dusze na wiele lat .
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Skoro ktoś siedzi na forum, to nie jest ślepy. Teraz brzmi ogólniej?

Dobra, nieważne. Podkreślajcie dalej swoje metafizyczne przepowiednie nie odpowiadając na pytania.
 
Do góry