Najmocniejszy gaz pieprzowy

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
Papiernik napisał:
Ja na przykład nie rozumiem. Chcesz się martwić o osobę która chciała Cię skrzywdzić?
Zeby nie być tak samo złym człowiekiem?



rabela napisał:
oj jak by tak to rozpatrywać.... to można do świąt nie wyjść sprzed kompa. najważniejsze żeby umieć się bronić najpierw się, później przed sądem - a w więzieniu nie jest wcale tak źle, zjeść dadzą i to całkiem nieźle każda cela ma TV co druga konsole super ekstra nową ... można się uczyć można chodzić na siłkę, lekarz jest... :):)
tak faktycznie można znaleźć plusy nawet w pobycie w więzieniu, a co tam. to może napadajmy a nie bądźmy napadani bo też przecież tak lepiej :)
 

markgrzyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
mysle ze chodzi wam o cos podobnego, tzn chcemy sie obornic, odeprzec atak, ale nie trwale uwszkodzic napastnika, czy go usmiercic, celem naszych dzialan nie jest wyrządzenie krzywdy, a unikniecie wlasnej krzywdy
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
markgrzyb napisał:
mysle ze chodzi wam o cos podobnego, tzn chcemy sie obornic, odeprzec atak, ale nie trwale uwszkodzic napastnika, czy go usmiercic, celem naszych dzialan nie jest wyrządzenie krzywdy, a unikniecie wlasnej krzywdy
no w sumie tak :)
chociaż opcja z atakowaniem też była całkiem niezła :)
 

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2
markgrzyb napisał:
mysle ze chodzi wam o cos podobnego, tzn chcemy sie obornic, odeprzec atak, ale nie trwale uwszkodzic napastnika, czy go usmiercic, celem naszych dzialan nie jest wyrządzenie krzywdy, a unikniecie wlasnej krzywdy
gazem pieprzowy czy paralizatorem w rozsądnej dawce krzywdy mu nie zrobisz.
 

markgrzyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
rabela napisał:
chociaż opcja z atakowaniem też była całkiem niezła
atakowanie zaklada po czesci, ze jestes inicjatorka zajścia, a Ty sie bronisz,
choc moze tez wlasnie odeprzec atak i skopac kpmus tylek :)

----


Papiernik napisał:
gazem pieprzowy czy paralizatorem w rozsądnej dawce krzywdy mu nie zrobisz.
raczej i gaz o roznym stezeniu i paralizator o roznej mocy, jakie dopuszczone sa na nasz rynek są "bezpieczne", ale tez nie wiesz czy nie trafisz na jakiegos alergika, albo sercowca
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
wiesz w końcu najlepsza obroną jest atak ;) ale na poważnie jestem za żeby broniąc się porządnie skopać komuś tyłek może się oduczy
 

nutria

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2013
Posty
107
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Słupsk
jeśli ktoś robi zakupy na militaria.pl to powiększyli asortyment gazów o markę FOX - silniejsze od dotychczasowych i oczywiście droższe
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Papiernik napisał:
gazem pieprzowy czy paralizatorem w rozsądnej dawce krzywdy mu nie zrobisz.
Ale jak ktoś atakuje ciebie to najlepiej go uszkodzić i uciekać wtedy nie będzie gonil.


rabela napisał:
wiesz w końcu najlepsza obroną jest atak ale na poważnie jestem za żeby broniąc się porządnie skopać komuś tyłek może się oduczy
Dokladnie tak, gazem w oczy i butem w twarz i spokojnie można odejść.


nutria napisał:
jeśli ktoś robi zakupy na militaria.pl to powiększyli asortyment gazów o markę FOX - silniejsze od dotychczasowych i oczywiście droższe
A dużo droższe czy tylko trochę, i powiedz proszę czy mocno się stężenie substancji czynnej zmieniło.
 

orbite

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2015
Posty
84
Punkty reakcji
2
Miasto
Warszawa
Kiedyś przez przypadek potarłem oko palcem, którym przejechałem tylko po wylocie w gazie pieprzowym (po wypróbowaniu). Od momentu dotknięcia gazu a wytarcia oka minęło z 10 minut. Pomimo tego i tak 10 minut płukałem oko wodą, piecze niesamowicie. Dlatego IMO nie ma znaczenia czy masz gaz mocniejszy czy słabszy. Ważne żeby był żelowy, jak ktoś dostanie w twarz nie ma opcji - zawsze ból, który rzuca na kolana.
 

cijaej

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
9
Punkty reakcji
0
Zobacz jeszcze na cqb tam jest dośc spory wybór gazów, też silnych. Tych Fox nie znam.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
nutria napisał:
jeśli ktoś robi zakupy na militaria.pl to powiększyli asortyment gazów o markę FOX - silniejsze od dotychczasowych i oczywiście droższe
oferta faktycznie ciekawa, nie sa tanie, ale mocniejsze sa
--
https://www.militaria.pl/samoobrona/gazy_pieprzowe_c122.xml?wkm=Slider&kr=Gazy-pieprzowe-2015#list
tu sa wszystkie produkty z kategorii gaz pieprzowy w tym sklepie



samoyed napisał:
A dużo droższe czy tylko trochę, i powiedz proszę czy mocno się stężenie substancji czynnej zmieniło.
wg mnie duzo za duzo drozsze, fox kosztuje 2-3x wiecej niz "policyjny" a nie jest az tyle mocniejszy



orbite napisał:
Pomimo tego i tak 10 minut płukałem oko wodą, piecze niesamowicie.
pomimo calej historii, to tak dla pamieci, woda neistety poteguje dzialanie gazu, lepiej mlekiem przemywac, im bardziej tluste tym lepiej



orbite napisał:
Ważne żeby był żelowy,
tu sie zgadzam, takze preferuje zelowy, jest skuteczniejszy, choc wymaga nieco celnosci
 

North

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2015
Posty
52
Punkty reakcji
0
czechu napisał:
jeśli ktoś robi zakupy na militaria.pl to powiększyli asortyment gazów o markę FOX - silniejsze od dotychczasowych i oczywiście droższe
droższe, ale lepsze, udało mi się wypróbować taki gaz i dla mnie WOW




orbite napisał:
Pomimo tego i tak 10 minut płukałem oko wodą, piecze niesamowicie.
pomimo calej historii, to tak dla pamieci, woda neistety poteguje dzialanie gazu, lepiej mlekiem przemywac, im bardziej tluste tym lepiej


to fakt, im tłustsze mleko tym szybciej i skuteczniej wypłucze taki gaz, wodą się tylko namęczysz i nawkurzasz a nie pomoze



orbite napisał:
Ważne żeby był żelowy,
tu sie zgadzam, takze preferuje zelowy, jest skuteczniejszy, choc wymaga nieco celnosci
przy odrobinie wprawy nie stanowi to żadnego problemu
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
North napisał:
droższe, ale lepsze, udało mi się wypróbować taki gaz i dla mnie WOW
A testowałeś na kimś?? Czy na czym polegało twoje testowanie??


North napisał:
pomimo calej historii, to tak dla pamieci, woda neistety poteguje dzialanie gazu, lepiej mlekiem przemywac, im bardziej tluste tym lepiej to fakt, im tłustsze mleko tym szybciej i skuteczniej wypłucze taki gaz, wodą się tylko namęczysz i nawkurzasz a nie pomoze
To jest bardzo ciekawa dla mnie informacja bo przyznam się że pojęcia zielonego o takim zastosowaniu mleka nie miałem.
North napisał:
przy odrobinie wprawy nie stanowi to żadnego problemu
Ja uważam że jest to tylko i wyłącznie kwestia wyboru, ale który lepszy raczej bym się nie decydował, oba mają swoje plusy i minusy.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
samoyed napisał:
To jest bardzo ciekawa dla mnie informacja bo przyznam się że pojęcia zielonego o takim zastosowaniu mleka nie miałem.
to jak z jedzeniem ostrej papryczki, tez najlepiej popic mlekiem lub maslanka, bo od wody czujesz ze jest jeszscze ostrzejsze, jakosc tak dziala tluszcz ze redukuje kapsaicyne
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
Papiernik napisał:
mysle ze chodzi wam o cos podobnego, tzn chcemy sie obornic, odeprzec atak, ale nie trwale uwszkodzic napastnika, czy go usmiercic, celem naszych dzialan nie jest wyrządzenie krzywdy, a unikniecie wlasnej krzywdy
gazem pieprzowy czy paralizatorem w rozsądnej dawce krzywdy mu nie zrobisz.
dlatego właśnie są bez zezwolenia bo nie pwoodują w myśl przepisów "trwałego uszczerbku na zdrowiu"

czechu napisał:
To jest bardzo ciekawa dla mnie informacja bo przyznam się że pojęcia zielonego o takim zastosowaniu mleka nie miałem.
to jak z jedzeniem ostrej papryczki, tez najlepiej popic mlekiem lub maslanka, bo od wody czujesz ze jest jeszscze ostrzejsze, jakosc tak dziala tluszcz ze redukuje kapsaicyne
akurat chodzi o tłuszcz, oleje- one neutralizują działanie tych substancji. w mleku jest ich tylko kilka procent, ale za to są jakby "przyswajalne" maślanka jest już bardziej tłusta.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
golgi napisał:
dlatego właśnie są bez zezwolenia bo nie pwoodują w myśl przepisów "trwałego uszczerbku na zdrowiu"
sa bez zezwolenia, bo nie sa bronia
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
golgi napisał:
dlatego właśnie są bez zezwolenia bo nie pwoodują w myśl przepisów "trwałego uszczerbku na zdrowiu"
Ale człowiek z astmą jak gazem dostanie to bez szpitala może już nie zacząć oddychać. Wiec co w takim przypadku?? Tak samo jak człowiek po trepanacji czaszki cię zaatakuje i czymś go w głowe uderzysz i padnie. Kto wtedy jest winien??


czechu napisał:
sa bez zezwolenia, bo nie sa bronia
Ale laska teleskopowa też jest bez zezwolenia a jest bronią więc jak to jest??
 

giron

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2015
Posty
7
Punkty reakcji
0
ja dziewczynie kupiłem gaz pieprzowy sabre crossfire stream tak na wszelki wypadek, firma dośc znana jeżeli chodzi o gazy więc raczej mam zaufanie, chociaż jak na razie nie było okazji do przetestowania na żywym osobniku ;P i lepiej żeby nie było takiej konieczności
 
Do góry