Najmocniejszy gaz pieprzowy

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
Groska napisał:
Przecież może złapać Cię tak, że zamiast nakierować paralizator na kogoś, uderzymy prądem siebie. Myślę, że granica błędu nie jest aż taka mała w przypadku wątłej dziewczyny i silnego, dużego faceta. Wystarczy, że wykręci Ci rękę
No jak dla mnie to taka dziewczyna nawet nie powinna chwytać się za paralizator, bo wiadomo, że łączy się to z bliskim kontaktem. Chyba że taki sobie sprawimy https://www.militaria.pl/esp/paralizator_esp_power_200_p278.xmlz zabezpieczeniem który wyłącza sprzęt po wyrwaniu go z ręki.
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Przecież może złapać Cię tak, że zamiast nakierować paralizator na kogoś, uderzymy prądem siebie. Myślę, że granica błędu nie jest aż taka mała w przypadku wątłej dziewczyny i silnego, dużego faceta. Wystarczy, że wykręci Ci rękę
No jak dla mnie to taka dziewczyna nawet nie powinna chwytać się za paralizator, bo wiadomo, że łączy się to z bliskim kontaktem. Chyba że taki sobie sprawimy https://www.militaria.pl/esp/paralizator_esp_power_200_p278.xmlz zabezpieczeniem który wyłącza sprzęt po wyrwaniu go z ręki.
nawet takie coś nie daje Ci 100% pewności bo można źle złapać czy coś. Zawsze istnieje ryzyko, że nie uda nam się obronić ale to nie znaczy, że mamy nie próbować
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Groska napisał:
Dokładnie. Ja generalnie zawsze kupuję większy gaz dla bezpieczeństwa. Jeden już mi się zdarzyło wypsikać do końca na psa, który mnie zaatakował.
akurat na psy to są inne specjalne gazy. Takim normalnym gazem to możesz zabić psa


Groska napisał:
Ha! proste, że tak. Przecież czego ludzie nie robią, żeby sprzedać coś co im zalega. A mało kto patrzy np. na datę ważności czy zabezpieczenie/blokady przez otwarciem
ja tam akurat sprawdzam takie rzeczy. No i ja kupuję tylko w dużych sklepach
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
nawet takie coś nie daje Ci 100% pewności bo można źle złapać czy coś. Zawsze istnieje ryzyko, że nie uda nam się obronić ale to nie znaczy, że mamy nie próbować
No też racja, ale zawsze jakieś zabezpieczenie to jest. A co do próbowania to się zgadzam, że trzeba próbować, ale takimi środkami które dadzą sporą szansę powodzenia na wyjście bez szwanku z sytuacji.


corka napisał:
akurat na psy to są inne specjalne gazy. Takim normalnym gazem to możesz zabić psa
Dokładnie jak mówisz, aż miałem zapytać czy temu psiakowi nic się nie stało. Bo jednak stężenie gazu jest dużo mniejsze w tych gazach dla zwierząt


corka napisał:
ja tam akurat sprawdzam takie rzeczy. No i ja kupuję tylko w dużych sklepach
Ja też staram się zwracać uwagę na takie rzeczy, ale w sklepach jak militaria to nie miałem żadnych przebojów jak na razie z terminem ważności
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Volian napisał:
No też racja, ale zawsze jakieś zabezpieczenie to jest. A co do próbowania to się zgadzam, że trzeba próbować, ale takimi środkami które dadzą sporą szansę powodzenia na wyjście bez szwanku z sytuacji.
Czyli najlepiej mieć jakąś puche gazu za paskiem i wtedy się starać działać.


Volian napisał:
Dokładnie jak mówisz, aż miałem zapytać czy temu psiakowi nic się nie stało. Bo jednak stężenie gazu jest dużo mniejsze w tych gazach dla zwierząt
A jak masz tylko gaz na ludzi a zaatakuje ciebie pies to go nie psikniesz z obawy że coś mu zrobisz?? Człowiek jest w tym najważniejszy.


Volian napisał:
Ja też staram się zwracać uwagę na takie rzeczy, ale w sklepach jak militaria to nie miałem żadnych przebojów jak na razie z terminem ważności
Też się osobiście nie spotkałem z takimi sytuacjami, może jakieś małe sklepiki w których towar nie schodzi mają z tym kłopot bo leży to nie wiadomo ile czasu na magazynie.
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
Czyli najlepiej mieć jakąś puche gazu za paskiem i wtedy się starać działać.
jakkolwiek się bronić aby tylko wyrwać się od napastnika


samoyed napisał:
A jak masz tylko gaz na ludzi a zaatakuje ciebie pies to go nie psikniesz z obawy że coś mu zrobisz?? Człowiek jest w tym najważniejszy.
jeśli to jakiś groźny pies to wiadomo ale jak nie to ja też bym nie użyła


samoyed napisał:
Też się osobiście nie spotkałem z takimi sytuacjami, może jakieś małe sklepiki w których towar nie schodzi mają z tym kłopot bo leży to nie wiadomo ile czasu na magazynie.
no takie problemy to raczej tylko na bazarkach ;p
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
no takie problemy to raczej tylko na bazarkach ;p
Zresztą w takich miejscach znajdziemy przede wszystkim "podrzędne" gazy. Nigdy nie kupimy Mace czy Foxlab na bazarze


corka napisał:
jeśli to jakiś groźny pies to wiadomo ale jak nie to ja też bym nie użyła
Ja bym użył tylko w ostateczność, gdyby wszelkie inne metody zawiodły i mogłoby się to skończyc utratą zdrowia.


corka napisał:
jakkolwiek się bronić aby tylko wyrwać się od napastnika
Dobre też są kubotany. Wyglądają niepozornie, a mogą sporo pomóc podczas bliskiej konfrontacji
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Zresztą w takich miejscach znajdziemy przede wszystkim "podrzędne" gazy. Nigdy nie kupimy Mace czy Foxlab na bazarze
w sumie kto by się skusił kupić gaz do samoobrony na bazarze ? przecież wiadomo że coś na pewno jest z tym nie tak, tylko chcą pieniądze zarobić
Volian napisał:
Ja bym użył tylko w ostateczność, gdyby wszelkie inne metody zawiodły i mogłoby się to skończyc utratą zdrowia.
https://www.militaria.pl/tm/gaz_pieprzowy_antidog_50_ml_-_stozek_p4704.xmltutaj jest gaz przeciw psom, taki normalny mógłby zrobić też dużą krzywdę zwierzęciu
Volian napisał:
Dobre też są kubotany. Wyglądają niepozornie, a mogą sporo pomóc podczas bliskiej konfrontacji
jak to działa ?
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
jak to działa ?
Bierzesz w dłoń i uderzasz. Taki legalny kastet można by powiedzieć ;)


kotka10 napisał:
tutaj jest gaz przeciw psom, taki normalny mógłby zrobić też dużą krzywdę zwierzęciu
Tak jak wspominaliśmy wyżej, zwykły ma zbyt duże stężenie. Te dla zwierzaków są ok, ale warto kupić gdy realnie czujemy się zagrożeni.


kotka10 napisał:
w sumie kto by się skusił kupić gaz do samoobrony na bazarze ? przecież wiadomo że coś na pewno jest z tym nie tak, tylko chcą pieniądze zarobić
Każdy kto uzna, że "po co mi za 100zł jak mogę mieć za 10zł". I potem jest problem jak przychodzi do użycia, bo gaz moze nie zadziałać
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Bierzesz w dłoń i uderzasz. Taki legalny kastet można by powiedzieć
są popularne ? bo w sumie nie widziałam u nikogo takiego urządzenia



Volian napisał:
Tak jak wspominaliśmy wyżej, zwykły ma zbyt duże stężenie. Te dla zwierzaków są ok, ale warto kupić gdy realnie czujemy się zagrożeni.
bardziej czuję się zagrożona przez ludzi niż przez zwierzęta



Volian napisał:
Każdy kto uzna, że "po co mi za 100zł jak mogę mieć za 10zł". I potem jest problem jak przychodzi do użycia, bo gaz moze nie zadziałać
no tak mądry polak po szkodzie :D
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
są popularne ? bo w sumie nie widziałam u nikogo takiego urządzenia
Czy są popularne to nie wiem, bo to taki sprzęt kótrego nacodzień raczej nie jesteś w stanie zauważyć :) na pewno jak ktoś potrafi się bić to może się przydać. Ja wolę gaz, bo potem jest mniej ewentualnych problemów jak chodzi o samoobronę


kotka10 napisał:
bardziej czuję się zagrożona przez ludzi niż przez zwierzęta
No cóż to pozostaje Ci kupić porządny gaz i zawsze mieć go przy sobie żeby móc sie obronic :)
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Czy są popularne to nie wiem, bo to taki sprzęt kótrego nacodzień raczej nie jesteś w stanie zauważyć na pewno jak ktoś potrafi się bić to może się przydać. Ja wolę gaz, bo potem jest mniej ewentualnych problemów jak chodzi o samoobronę
w sumie dla kobiet to najlepsze rozwiązanie do samooborny, bo większość z nas nie ma tyle siły by kogoś obezwładnić, czy uderzyć na tyle mocno żeby powalić



Volian napisał:
No cóż to pozostaje Ci kupić porządny gaz i zawsze mieć go przy sobie żeby móc sie obronic
zawsze można jeszcze zapisać się na jakiś kurs samoobrony. Ale oprócz gazu zainwestowałam sobie w torbę pacsafe żeby uchronić się przed kradzieżą, niestety mam okropny nawyk noszenia torebki bardziej z tylu i w dodatku jeszcze otwartą :niepewny:
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
w sumie dla kobiet to najlepsze rozwiązanie do samooborny, bo większość z nas nie ma tyle siły by kogoś obezwładnić, czy uderzyć na tyle mocno żeby powalić
pałka teleskopowa wbrew pozorom w rękach kobiety też potrafi być bardzo niebezpieczna


kotka10 napisał:
zawsze można jeszcze zapisać się na jakiś kurs samoobrony. Ale oprócz gazu zainwestowałam sobie w torbę pacsafe żeby uchronić się przed kradzieżą, niestety mam okropny nawyk noszenia torebki bardziej z tylu i w dodatku jeszcze otwartą
wypada wręcz to zrobić. dobry instruktor przekaże nam dużo więcej wiedzy niż jakiekolwiek poradniki i filmiki. A co do pacsafe - fajny bajer, dobre są też te siatki na plecaki
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
pałka teleskopowa wbrew pozorom w rękach kobiety też potrafi być bardzo niebezpieczna
Trzeba mieć jednak trochę siły żeby taką pałką skutecznie uderzyć.. Gaz za to szybko działa i nie wymaga wgl siły


corka napisał:
wypada wręcz to zrobić. dobry instruktor przekaże nam dużo więcej wiedzy niż jakiekolwiek poradniki i filmiki. A co do pacsafe - fajny bajer, dobre są też te siatki na plecaki
Te siatki to chyba tylko na duże plecaki są nie?
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Trzeba mieć jednak trochę siły żeby taką pałką skutecznie uderzyć.. Gaz za to szybko działa i nie wymaga wgl siły
No chyba że kobieta coś trenuje, ale takie kobiety "chucherko" to skąd ma wziąć tę siłę? Moim zdaniem też najlepszy będzie gaz, popsika i można wiać



Volian napisał:
Te siatki to chyba tylko na duże plecaki są nie?
są na te duże, ale na takie od 22-50 L też sa
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Volian napisał:
Albo takie połączenie gaz+paralizator na które wpadłem wczoraj na przecenie https://www.militari...y_max_p1631.xml
Takie cacko, to już wygląda profesjonalnie.. A nie potrzeba zgody żeby takie coś posiadac i używać ?




kotka10 napisał:
zawsze można jeszcze zapisać się na jakiś kurs samoobrony. Ale oprócz gazu zainwestowałam sobie w torbę pacsafe żeby uchronić się przed kradzieżą, niestety mam okropny nawyk noszenia torebki bardziej z tylu i w dodatku jeszcze otwartą
Pomysł całkiem fajny, ale jak złodziej będzie chciał nas okraść to może po ciuchu rozciąć nam taką torbę i tak czy inaczej zostaniemy z niczym :/



Volian napisał:
Dużo to kosztuje?

z tego co kojarzę to militaria.pl mają w ofercie takie siatki za około 300zł na plecaki czy walizki o pojemnosci 70-120 l
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
Takie cacko, to już wygląda profesjonalnie.. A nie potrzeba zgody żeby takie coś posiadac i używać ?
Nie, nie potrzeba. To jest przyrząd do samoobrony na który nie musisz mieć pozwolenia. Podbnie jak gaz. Możesz poczytać o takich rzeczach i prawie więcej tutaj https://www.militaria.pl/niebezpieczne-narzedzia-a-obrona-konieczna.xml


mymyk napisał:
Pomysł całkiem fajny, ale jak złodziej będzie chciał nas okraść to może po ciuchu rozciąć nam taką torbę i tak czy inaczej zostaniemy z niczym :/
One są chyba dodatkowo wzmacniane. Na pewno w tych paskach co się je na ramię zaklada jest w środku wszyty metal


mymyk napisał:
z tego co kojarzę to militaria.pl mają w ofercie takie siatki za około 300zł na plecaki czy walizki o pojemnosci 70-120 l
Trochę sporo.. to już chyba wolę kupić od razu całą walizkę pacsafe jak ta https://www.militaria.pl/pacsafe/torba_pacsafe_toursafe_at25_black_pat50120100_rb_p52047.xml Dorzucęparę stówek i jest :D
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Nie, nie potrzeba. To jest przyrząd do samoobrony na który nie musisz mieć pozwolenia. Podbnie jak gaz. Możesz poczytać o takich rzeczach i prawie więcej tutaj https://www.militari...a-konieczna.xml
rozumiem że nie można używać jednocześnie gazu i paralizatora ? niezłego szoku by pewnie doznał napastnik :p



Volian napisał:
One są chyba dodatkowo wzmacniane. Na pewno w tych paskach co się je na ramię zaklada jest w środku wszyty metal
taką mam https://www.militaria.pl/pacsafe/torba_pacsafe_citysafe_cs150_cranberry_pcs20215310_rb_p52144.xmlno i rzeczywiscie w pasku jest stalowy rdzeń więc nawet coldsteelem nić nie zdziałamy



Volian napisał:
Trochę sporo.. to już chyba wolę kupić od razu całą walizkę pacsafe jak ta https://www.militari...047.xml Dorzucęparęstówek i jest
parę stówek czyli 500 zł xd ? no trochę różnica w cenie jest
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
rozumiem że nie można używać jednocześnie gazu i paralizatora ? niezłego szoku by pewnie doznał napastnik :p
Użyć możesz, ale jak wyrządzisz krzywdę i taka osoba to zgłosi to możesz zostać pociągnięta do odpowiedzialności. Dlatego najlepiej skupić się na jednej metodzie samooobrony jak gazy mace i juz


kotka10 napisał:
taką mam [...] i rzeczywiscie w pasku jest stalowy rdzeń więc nawet coldsteelem nić nie zdziałamy
No dobra to pasek, ale złodzieje często rozcinają spód torebki i co wtedy?


kotka10 napisał:
parę stówek czyli 500 zł xd ? no trochę różnica w cenie jest
Plecak https://www.militaria.pl/wisport/plecak_wisport_reindeer_75_l_black_p4652.xml+ siatka robi cenę torby więc co kto woli :)
 
Do góry