Najmocniejszy gaz pieprzowy

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Masz takiego contigo? Słyszałem że trzymają ciepło koło 4h, to prawda?
dostałam taki pod choinkę razem z siostrą i naprawdę byłyśmy zaskoczone. Raz zrobiłyśmy test i po 5h napój był dość ciepły więc kubek warty zakupu



Volian napisał:
Ciekawy zestawik. Daj znać jak z jakością jak zaczniecie z niego korzystać, bo może też sobie kupie do mieszkania
jeżeli chodzi o te noże to są niezawodne, aż chce się siedzieć w kuchni i gotować :D



Volian napisał:
"modułowy system przenoszenia oporządzenia osobistego Sił Zbrojnych USA. W szerszym użytku od roku 2001. Zestaw wymiennych elementów umożliwia komponowanie zestawów najlepiej odpowiadających potrzebom użytkowników" czyli możesz do plecaka przyczepić to czego ci potrzeba. W militaria.pl jest bardzo duzo przedmiotów kompatybinych z tym systemem
o dzięki wielkie :D a w ogóle macie jakieś zachcianki na wyprzedaż ?
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
jeżeli chodzi o te noże to są niezawodne, aż chce się siedzieć w kuchni i gotować
A wytrzymałość noża jak chodzi o wyginanie się części tnącej? Bardzo często jest to problem gdy kroi się twardsze rzeczy.


kotka10 napisał:
dostałam taki pod choinkę razem z siostrą i naprawdę byłyśmy zaskoczone. Raz zrobiłyśmy test i po 5h napój był dość ciepły więc kubek warty zakupu
A w jakich warunkach robiłyście test tego contigo? Bo jak stał w temperaturze pokojowej to nijak się to ma do warunków na zewnątrz :p A to jest czynnik który bardzo wystudza napój - temperatura zewnętrzna.


kotka10 napisał:
o dzięki wielkie a w ogóle macie jakieś zachcianki na wyprzedaż ?
W sumie są tak duże rabaty, że pewnie kupie jakieś ciuchy albo kurtkę. Nad tą sie zastanawiam https://www.militaria.pl/brandit/kurtka_brandit_m65_giant_olive_3101-1_p20600.xml
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
A wytrzymałość noża jak chodzi o wyginanie się części tnącej? Bardzo często jest to problem gdy kroi się twardsze rzeczy.
nie ma takiego problemu, czy kroje ugotowane czy surowe warzywo wszystko ładnie się wtapia



Volian napisał:
A w jakich warunkach robiłyście test tego contigo? Bo jak stał w temperaturze pokojowej to nijak się to ma do warunków na zewnątrz :p A to jest czynnik który bardzo wystudza napój - temperatura zewnętrzna.
nie no to by było bezsensu, wystawiłyśmy je po prostu na balkon :D



Volian napisał:
W sumie są tak duże rabaty, że pewnie kupie jakieś ciuchy albo kurtkę. Nad tą sie zastanawiam https://www.militari...1-1_p20600.xml
niestety link coś nie działa, więc napisz nazwę lub wstaw jeszcze raz :p
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
kotka10 napisał:
nie ma takiego problemu, czy kroje ugotowane czy surowe warzywo wszystko ładnie się wtapia
a czym ostrzysz takie noże ? Masz jakąś specjalną otrzałke ?


kotka10 napisał:
dostałam taki pod choinkę razem z siostrą i naprawdę byłyśmy zaskoczone. Raz zrobiłyśmy test i po 5h napój był dość ciepły więc kubek warty zakupu
a można go prać w zmywarce?



kotka10 napisał:
o dzięki wielkie a w ogóle macie jakieś zachcianki na wyprzedaż ?
ja się zastanawiam nad takim buffem z kapturem --> militaria pl/buff/kaptur_buff_hunter_military_buf115363_846_10_00_p90858.xml miał ktoś z Was coś takiego ? Sprawdzi się w górach ?
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
ja się zastanawiam nad takim buffem z kapturem --> miał ktoś z Was coś takiego ? Sprawdzi się w górach ?
Nie specjalnie widzę wygodę tego. Nie lepiej kupić bufa zwykłego? Chroni podobnie, a na pewno jest wygodniejszy.


mymyk napisał:
a można go prać w zmywarce?
Po co chcesz myć w zmywarce kubek skoro codziennie trzeba z niego korzystać? Nie lepiej już takie kapsułki kupić militaria.pl/tabletki_sigg_do_czyszczenia_termosow_-_20_sztuk_709_n_p68895.xml ?


mymyk napisał:
a czym ostrzysz takie noże ? Masz jakąś specjalną otrzałke ?
Strzelam... diamentowa albo elektryk albo "osełkowa" ;) bardzo popularne są takie militaria.pl/taidea_technology/ostrzalka_diamentowa_taidea_360_600_1200_t1202dc_p32707.xml



kotka10 napisał:
niestety link coś nie działa, więc napisz nazwę lub wstaw jeszcze raz :p
Brandit m65 w kolorze oliwkowym - tak mi się wydaje ze tak można go określić xD
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Nie specjalnie widzę wygodę tego. Nie lepiej kupić bufa zwykłego? Chroni podobnie, a na pewno jest wygodniejszy.
kwestia indywidualnego komfortu ale też nie wydaje mi się to wygodne


Volian napisał:
Po co chcesz myć w zmywarce kubek skoro codziennie trzeba z niego korzystać? Nie lepiej już takie kapsułki kupić militaria.pl/tabletki_sigg_do_czyszczenia_termosow_-_20_sztuk_709_n_p68895.xml ?
i myślisz, że takie coś będzie myło lepiej niż zmywarka?


Volian napisał:
Strzelam... diamentowa albo elektryk albo "osełkowa" bardzo popularne są takie militaria.pl/taidea_technology/ostrzalka_diamentowa_taidea_360_600_1200_t1202dc_p32707.xml
według mnie to jest najlepsze narzędzie do ostrzenia noży: militaria.pl/ganzo/ostrzalka_ganzo_touch_pro_-_zestaw_p57883.xml
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
i myślisz, że takie coś będzie myło lepiej niż zmywarka?
Jeżeli od czasu do czasu umyjesz go z taką kapsułką to będzie czysty i zachowa "świeżość" a możęsz go codziennie myć ręcznie. Ja np. nie wyobrażam sobie czekać całego dnia po użyciu raz kubka termo żeby się wyprał w zmywarce i znowu był na jednen raz.. bezsens.


corka napisał:
według mnie to jest najlepsze narzędzie do ostrzenia noży:
Pod jakim względem jest ono najlepsze? Szybkość ostrzenia, dokładność czy co jest takiego wow? ;>

Gaz pieprzowy Fox Labs polecacie?
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Jeżeli od czasu do czasu umyjesz go z taką kapsułką to będzie czysty i zachowa "świeżość" a możęsz go codziennie myć ręcznie. Ja np. nie wyobrażam sobie czekać całego dnia po użyciu raz kubka termo żeby się wyprał w zmywarce i znowu był na jednen raz.. bezsens.
rzeczywiście tak jak napisałeś to bezsensu, poza tym robi się coraz cieplej, więc już częściej wychodzi się z domu na jakieś krótkie wycieczki, chociaż niestety przydałyby mi się nowe buty, bo moje stare już się wysłużyły :/



Volian napisał:
Pod jakim względem jest ono najlepsze? Szybkość ostrzenia, dokładność czy co jest takiego wow? ;>
a mój tato nadal używa najprostszej ostrzałki jakie są, nie wiedziałam że takie cuda robią :eek:



Volian napisał:
Gaz pieprzowy Fox Labs polecacie?
chyba nawet można się porównać do mace, ale jak masz trochę hajsu to może pistolet walther ppq ? ;p
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
a mój tato nadal używa najprostszej ostrzałki jakie są, nie wiedziałam że takie cuda robią :eek:
Najprostszej tzn kamienia? Osełki militaria.pl/tm/oselka_tm_ss-8_mn-68-220_p2418.xml ?


kotka10 napisał:
chyba nawet można się porównać do mace, ale jak masz trochę hajsu to może pistolet walther ppq ? ;p
Po co mi pistolet? Gdzie ja go schowam idąc biegac? xD Wracając do merytoryki pytania, fox mean strumień żel to 3mln SHU i około 20%MC który mace jest o porównywalnych parametrach?
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Volian napisał:
Najprostszej tzn kamienia? Osełki militaria.pl/tm/oselka_tm_ss-8_mn-68-220_p2418.xml ?
a wiesz może czy własnie na takiej prostej osełce można ostrzyć scyzoryki albo ostrza w multitoolach ? czy to juz muszą byc jakos specjalnie dedykowane narzędzia do ostrzenia ?

Swoją drogą , planuję kupić siostrze jej pierwszy gaz pieprzowy, zastanawiam się czy od razu jej podarowac flakonik czy moze zacząć bezpieczniej od zestawu z płytą cd i tutorialami jak to obsługiwac ? p.s. ma 17 lat.
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Najprostszej tzn kamienia? Osełki militaria.pl/tm/oselka_tm_ss-8_mn-68-220_p2418.xml ?
właśnie z takiej osełki, niby nic specjalnego, ale potem noże ostre że trzeba uważać na palce



mymyk napisał:
a wiesz może czy własnie na takiej prostej osełce można ostrzyć scyzoryki albo ostrza w multitoolach ? czy to juz muszą byc jakos specjalnie dedykowane narzędzia do ostrzenia ?
szczerze mówiąc nic takiego nie widziałam, ale może takie małe ostrzałki kieszonkowe się do tego nadają



Volian napisał:
Po co mi pistolet? Gdzie ja go schowam idąc biegac? xD Wracając do merytoryki pytania, fox mean strumień żel to 3mln SHU i około 20%MC który mace jest o porównywalnych parametrach?
jeżeli chodzi o MC to fox nie ma sobie równych. Nie ma porównywalnych parametrów, ale myślę że mace spokojnie sobie poradzi tak samo jak fox, poza tym po co nam taki mocny gaz ?
 

Menua

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2017
Posty
32
Punkty reakcji
2
Najmocniejszy czy po prostu dobry i skuteczny w przyzwoitej cenie? Bo to zasadnicza różnica. Polecam szukać modeli firm KKS, czyli już tych w pełni profesjonalnych i bardzo skutecznych.
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Menua napisał:
Najmocniejszy czy po prostu dobry i skuteczny w przyzwoitej cenie? Bo to zasadnicza różnica. Polecam szukać modeli firm KKS, czyli już tych w pełni profesjonalnych i bardzo skutecznych.
Myślę że każdy gaz będzie skuteczny jedne bardziej, drugie mniej ale myślę że w gazach i tak wygrywa mace
 
Do góry