Najmocniejszy gaz pieprzowy

markgrzyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
Sunray napisał:
na ceneo to tylko porównać ceny mogę tak? ale nie dowiem się nic o sklepie o produktach w danym sklepie czy o jakości - będzie tylko ogół?
zarówno na ceneo znajdziesz opinie o produktach jak i o sklepie, opinie znajdziesz takze na opineo czy nokaut,
troche google i wszystko wyczytasz

Sunray napisał:
>



Są tasery, ale one są dość drogą zabawką, zupełnie nieporównywalną do gazu pieprzowego.
Jest to zupełnie inna technika samoobrony. teasery to profesjonalna broń, dla służb i ochroniarzy. paraliżuje nieporównywalnie skuteczniej niż gaz czy paralizator. Ale nie sądze by nadawał się do kontaktowej samoobrony w przypadku ataku z bliska- może być niecelny
Czemu niecelny w kontakcie? Powiedziałbym że lepszy, bo nie trzeba celować w twarz, zasięg podobny do gazu, prędkość też, można bezpiecznie użyć w pomieszczeniach itd.


tylko ze na teasery trzeba miec zezwolenie? !
a gdzie takie zdobyć?


Ale skąd bierzesz informacje, że tasery wymagają posiadania pozwolenia na broń?
Te dostępne na rynku nie wymagają.



nie stwierdzilem ze trzeba miec pozwolenie na teasery,
zauważ ze uzylem '' ?! '' - pytanie/stwierdzenie

choc uwazam ze trzeba miec uprawnienia, np pracownicy ochrony,
co innego paralizatory, na nie nie trzeba
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
czy może ktoś mnie oświecić co to są teasery,
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
na pewno nie bo nie są w stanie ci udowodnić że to twoje lub nie
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
"Paraliżują one układ nerwowo-mięśniowy napastnika obezwładniając go na czas ok. 10-15 minut nie wyrządzając mu przy tym żadnych trwałych obrażeń."
hmmm czy to aby na pewno jest prawda?
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
Nie wiem co mam ci odpowiedzieć. Chcesz przetestować na sobie? Skoro mówią jak to działa i zostały one dozwolone do sprzedaży to raczej jest to bezpieczny przyrząd mimo tego, że razi prądem.
 

markgrzyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
Sunray napisał:
skoro możesz kupić i to wysyłkowo: http://www.militaria.pl/phazzer_electronics/paralizator_phazzer_dragon_%28855700001%29_p9072.xml
to chyba nie trzeba mieć uprawnień, pozwoleń itp. co nie?
Nie.
jakoś kilka lat temu zmieniło się prawo, i teraz wymagane jest tylko 18 lat skonczone, i można kupić sprzet do samoobrony legalnie, nawet wysyłkowo, a sklepy dodatkowo oferuja tylko taki sprzet na ktory faktycznie nie trzeba miec zezwolen
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
crypt napisał:
Nie wiem co mam ci odpowiedzieć. Chcesz przetestować na sobie? Skoro mówią jak to działa i zostały one dozwolone do sprzedaży to raczej jest to bezpieczny przyrząd mimo tego, że razi prądem.
bezpieczny przyrząd?
przecież ktoś od tego może wykorkować a później wyrzuty sumienia do końca życia
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
rabela napisał:
Nie wiem co mam ci odpowiedzieć. Chcesz przetestować na sobie? Skoro mówią jak to działa i zostały one dozwolone do sprzedaży to raczej jest to bezpieczny przyrząd mimo tego, że razi prądem.
bezpieczny przyrząd?
przecież ktoś od tego może wykorkować a później wyrzuty sumienia do końca życia
No to mógł nie atakować :)
 

markgrzyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
golgi napisał:
Nie wiem co mam ci odpowiedzieć. Chcesz przetestować na sobie? Skoro mówią jak to działa i zostały one dozwolone do sprzedaży to raczej jest to bezpieczny przyrząd mimo tego, że razi prądem.
bezpieczny przyrząd?
przecież ktoś od tego może wykorkować a później wyrzuty sumienia do końca życia
No to mógł nie atakować :)



co by nie mowic zakres obrony koniecznej jest w prawie opisany, i nieznajomosc prawa nie zwalnia z jego przestrzegania
polecam lekture
http://www.militaria.pl/zakres-obrony-koniecznej.xml
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
wiesz ja wiem że mógł nie atakować ale jeśli dopadną cie wyrzuty sumienia to raczej nie będziesz się w ten sposób tłumaczył
 

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
Chcę się wyposażyć w taki gaz. Czy można go kupić gdzieś na miejscu, czy tylko w internecie? Jest może jakiś sklep w Lublinie?
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
Hailie napisał:
Chcę się wyposażyć w taki gaz. Czy można go kupić gdzieś na miejscu, czy tylko w internecie? Jest może jakiś sklep w Lublinie?
Przede wszystkim można kupować w normalnym sklepie a w internecie, owszem też można. Tak powinno to brzmieć. ;)
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
rabela napisał:
Nie wiem co mam ci odpowiedzieć. Chcesz przetestować na sobie? Skoro mówią jak to działa i zostały one dozwolone do sprzedaży to raczej jest to bezpieczny przyrząd mimo tego, że razi prądem.
bezpieczny przyrząd?
przecież ktoś od tego może wykorkować a później wyrzuty sumienia do końca życia
Wyrzuty sumienia? Przecież używasz tego w samoobronie, czy ktoś na Ciebie napadł, zaatakował Cię. Ma mi być przykro z tego powodu?
 
Do góry