Najmocniejszy gaz pieprzowy

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Są tasery, ale one są dość drogą zabawką, zupełnie nieporównywalną do gazu pieprzowego.
 

markgrzyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
Gaz pieprzowy na otwartej przestrzeni lub w przeciągu to niezbyt dobry pomysł.

Kiedyś wpadłem na pomysł wystraszenia sąsiadki, a było już dosyć ciemno. Wiec kiedy otarła drzwi wyskoczyłem odemnie z mieszkania i wrzasnołem. Nie przewidziałem tylko jednej rzeczy, że może użyć gazu pieprzowego. Na jej nieszczęście przy otwartych drzwiach oby mieszkań zrobił się przeciąg. I szczerze mówiąc nie wiem jak ona to zrobiła, ale była bardziej poszkodowana niż ja.

tu moze nie zostala wspomniana najwazszniejsza kwestia wg mnie dot gazu,
powinien on byc w formie zelu, a nie aerozolu
wtedy doslownie sie pluje, a nie tworzy chmure. jest to mniej podatne na ruch powietrza, skuteczniejsze i bezpieczniejsze ale trzeba pocwiczyc celowanie

Są tasery, ale one są dość drogą zabawką, zupełnie nieporównywalną do gazu pieprzowego.
tasery to te co sa dwie elektrody wystrzeliwane z urzadzenia, na linkach ?
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
można to połączyć- są takie paralizatory, które rażą na odległość- jak na lotniskach mają.

jakoś nie mam do takiego czegoś zaufania ...to w ogóle jest w stanie przebić kurtkę? albo skórę?
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Są u nas w wolnym obrocie, a przynajmniej- miewają wersje przeznaczone na rynek cywilny.
No ale są drogie, to czterocyfrowe kwoty...
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
markgrzyb napisał:
tu moze nie zostala wspomniana najwazszniejsza kwestia wg mnie dot gazu,
powinien on byc w formie zelu, a nie aerozolu
wtedy doslownie sie pluje, a nie tworzy chmure. jest to mniej podatne na ruch powietrza, skuteczniejsze i bezpieczniejsze ale trzeba pocwiczyc celowanie
Moim zdaniem jest to sensowniejsze rozwiązanie niż typowy gaz. Bo właśnie co zrobić jeśli stoimi pod wiatr? Gwarantwane oślepienie siebie
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
Sunray napisał:
tasery to te co sa dwie elektrody wystrzeliwane z urzadzenia, na linkach ?
rabela napisał:
>jakoś nie mam do takiego czegoś zaufania ...to w ogóle jest w stanie przebić kurtkę? albo skórę?
Tak, to są krótkie haczyki, na pewno wbiją się w skórę przez przyległe ubranie. Co do grubych kurtek, nie jestem już pewny.
mówiąc skórę miałam na myśli skórzaną kurtkę ... ale chyba dlatego myślę że te ręczne są lepsze bo trafisz tam gdzie chcesz

crypt napisał:
tu moze nie zostala wspomniana najwazszniejsza kwestia wg mnie dot gazu,
powinien on byc w formie zelu, a nie aerozolu
wtedy doslownie sie pluje, a nie tworzy chmure. jest to mniej podatne na ruch powietrza, skuteczniejsze i bezpieczniejsze ale trzeba pocwiczyc celowanie
Moim zdaniem jest to sensowniejsze rozwiązanie niż typowy gaz. Bo właśnie co zrobić jeśli stoimi pod wiatr? Gwarantwane oślepienie siebie
jeśli stoimy pod wiatr zamykamy oczy i nie oddychamy psikamy i uciekamy :D zanim się nawdychamy... ale tak na poważnie to racja że może być to niebezpieczne i strasznie nieprzyjemne
 

markgrzyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
rabela napisał:
Moim zdaniem jest to sensowniejsze rozwiązanie niż typowy gaz. Bo właśnie co zrobić jeśli stoimi pod wiatr? Gwarantwane oślepienie siebie
jeśli stoimy pod wiatr zamykamy oczy i nie oddychamy psikamy i uciekamy zanim się nawdychamy... ale tak na poważnie to racja że może być to niebezpieczne i strasznie nieprzyjemne
jasne i napewno przestraszona napadem kobiota zdąży zamknąć buzie i oczy i psiknąć jak sie zorientuje ze psiknela pod wiatr
bez urazy, ale no chance


kupcie sobie taki gaz w zelu, to grosze kosztuje, na probe, zeby sie oswoic z tym, mysle ze to wiele wam da

wiecie gdzie kupic?
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
markgrzyb napisał:
Moim zdaniem jest to sensowniejsze rozwiązanie niż typowy gaz. Bo właśnie co zrobić jeśli stoimi pod wiatr? Gwarantwane oślepienie siebie
jeśli stoimy pod wiatr zamykamy oczy i nie oddychamy psikamy i uciekamy zanim się nawdychamy... ale tak na poważnie to racja że może być to niebezpieczne i strasznie nieprzyjemne
jasne i napewno przestraszona napadem kobiota zdąży zamknąć buzie i oczy i psiknąć jak sie zorientuje ze psiknela pod wiatr
bez urazy, ale no chance


kupcie sobie taki gaz w zelu, to grosze kosztuje, na probe, zeby sie oswoic z tym, mysle ze to wiele wam da

wiecie gdzie kupic?
słowo żart jest ci chyba obce... no cóż....
myślę że powinieneś dać namiary mimo wszystko zawsze to lepiej jakieś sprawdzone sklepy
 

markgrzyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
trzeba zapewne zacząć od ceneo i skapiec, a w wiekszosci przypadkó i tak trafisz do militaria.pl
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
na ceneo to tylko porównać ceny mogę tak? ale nie dowiem się nic o sklepie o produktach w danym sklepie czy o jakości - będzie tylko ogół?
 

hyperfine

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
133
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
skąinąd
Tam też są opinie i komentarze o sklepach także możesz sobie poczytać. Nie używałaś nigdy? :)
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
Sunray napisał:
Są tasery, ale one są dość drogą zabawką, zupełnie nieporównywalną do gazu pieprzowego.
Jest to zupełnie inna technika samoobrony. teasery to profesjonalna broń, dla służb i ochroniarzy. paraliżuje nieporównywalnie skuteczniej niż gaz czy paralizator. Ale nie sądze by nadawał się do kontaktowej samoobrony w przypadku ataku z bliska- może być niecelny

markgrzyb napisał:
trzeba zapewne zacząć od ceneo i skapiec, a w wiekszosci przypadkó i tak trafisz do militaria.pl
no skoro mają najwięcej do wyboru i są nie bez powodu najwyżej w wyszukiwarkach.


markgrzyb napisał:
napewno przestraszona napadem kobiota zdąży zamknąć buzie i oczy i psiknąć
Z zamknięciem buzi to mają problem nawet jak nie są przestraszone... ;)
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
golgi napisał:
Są tasery, ale one są dość drogą zabawką, zupełnie nieporównywalną do gazu pieprzowego.
Jest to zupełnie inna technika samoobrony. teasery to profesjonalna broń, dla służb i ochroniarzy. paraliżuje nieporównywalnie skuteczniej niż gaz czy paralizator. Ale nie sądze by nadawał się do kontaktowej samoobrony w przypadku ataku z bliska- może być niecelny
Czemu niecelny w kontakcie? Powiedziałbym że lepszy, bo nie trzeba celować w twarz, zasięg podobny do gazu, prędkość też, można bezpiecznie użyć w pomieszczeniach itd.
 

markgrzyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
rabela napisał:
na ceneo to tylko porównać ceny mogę tak? ale nie dowiem się nic o sklepie o produktach w danym sklepie czy o jakości - będzie tylko ogół?
zarówno na ceneo znajdziesz opinie o produktach jak i o sklepie, opinie znajdziesz takze na opineo czy nokaut,
troche google i wszystko wyczytasz

Sunray napisał:
Są tasery, ale one są dość drogą zabawką, zupełnie nieporównywalną do gazu pieprzowego.
Jest to zupełnie inna technika samoobrony. teasery to profesjonalna broń, dla służb i ochroniarzy. paraliżuje nieporównywalnie skuteczniej niż gaz czy paralizator. Ale nie sądze by nadawał się do kontaktowej samoobrony w przypadku ataku z bliska- może być niecelny
Czemu niecelny w kontakcie? Powiedziałbym że lepszy, bo nie trzeba celować w twarz, zasięg podobny do gazu, prędkość też, można bezpiecznie użyć w pomieszczeniach itd.


tylko ze na teasery trzeba miec zezwolenie? !
a gdzie takie zdobyć?
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
hyperfine napisał:
Tam też są opinie i komentarze o sklepach także możesz sobie poczytać. Nie używałaś nigdy? :)
nie nigdy jakoś nie było mi nigdy to potrzebne ;) ale teraz sobie myślę że chyba powinnam :D

markgrzyb napisał:
na ceneo to tylko porównać ceny mogę tak? ale nie dowiem się nic o sklepie o produktach w danym sklepie czy o jakości - będzie tylko ogół?
zarówno na ceneo znajdziesz opinie o produktach jak i o sklepie, opinie znajdziesz takze na opineo czy nokaut,
troche google i wszystko wyczytasz
ogólnie jakoś nigdy nie wpadłam żeby poza allegro sprawdzać ceny ... nie wiedziałam nawet że są strony które robią to za mnie ale teraz już wiem
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
markgrzyb napisał:
na ceneo to tylko porównać ceny mogę tak? ale nie dowiem się nic o sklepie o produktach w danym sklepie czy o jakości - będzie tylko ogół?
zarówno na ceneo znajdziesz opinie o produktach jak i o sklepie, opinie znajdziesz takze na opineo czy nokaut,
troche google i wszystko wyczytasz

Sunray napisał:
>



Są tasery, ale one są dość drogą zabawką, zupełnie nieporównywalną do gazu pieprzowego.
Jest to zupełnie inna technika samoobrony. teasery to profesjonalna broń, dla służb i ochroniarzy. paraliżuje nieporównywalnie skuteczniej niż gaz czy paralizator. Ale nie sądze by nadawał się do kontaktowej samoobrony w przypadku ataku z bliska- może być niecelny
Czemu niecelny w kontakcie? Powiedziałbym że lepszy, bo nie trzeba celować w twarz, zasięg podobny do gazu, prędkość też, można bezpiecznie użyć w pomieszczeniach itd.


tylko ze na teasery trzeba miec zezwolenie? !
a gdzie takie zdobyć?


Ale skąd bierzesz informacje, że tasery wymagają posiadania pozwolenia na broń?
Te dostępne na rynku nie wymagają.
 
Do góry