Najmocniejszy gaz pieprzowy

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Volian napisał:
Użyć możesz, ale jak wyrządzisz krzywdę i taka osoba to zgłosi to możesz zostać pociągnięta do odpowiedzialności. Dlatego najlepiej skupić się na jednej metodzie samooobrony jak gazy mace i juz
A jaki gaz polecasz najbardziej ? Masz jakies rozeznanie w temacie , co polecić ?



Volian napisał:
No dobra to pasek, ale złodzieje często rozcinają spód torebki i co wtedy?
Tylko, że ta torebka jest dodatkowo chroniona panelami eXomes uniemożliwiającymi uszkodzenia /rozcięcie frontu oraz spodu torebki :)



Volian napisał:
Plecak https://www.militari...black_p4652.xml+siatka robi cenę torby więc co kto woli


To chyba faktycznie lepiej juz kupić walizkę pacsafe, niż osobno plecak + siatka. Szkoda że link do walizki nie działa, bo chętnie bym ją sobie obejrzała :/
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
A jaki gaz polecasz najbardziej ? Masz jakies rozeznanie w temacie , co polecić ?
Skup się na znanych markach, bo one są niezawodne i o dużym stężeniu substancji drażniącej. Ja mam Mace i sobie chwalę. Możesz też popatrzyć na foxlab.


mymyk napisał:
Tylko, że ta torebka jest dodatkowo chroniona panelami eXomes uniemożliwiającymi uszkodzenia /rozcięcie frontu oraz spodu torebki
A no to już konkret. Podrzucisz linka do swojej? Może faktycznie kupie dziewczynie w prezencie.


mymyk napisał:
To chyba faktycznie lepiej juz kupić walizkę pacsafe, niż osobno plecak + siatka. Szkoda że link do walizki nie działa, bo chętnie bym ją sobie obejrzała :/
Trzymaj: torba pacsafe toursafe, może ten zadziała, a walizka faktycznie godna uwagi i w cenie takich topowych walizek pdoróżnych bez zabezpieczeń
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Skup się na znanych markach, bo one są niezawodne i o dużym stężeniu substancji drażniącej. Ja mam Mace i sobie chwalę. Możesz też popatrzyć na foxlab.
Mace najlepszy. Poza tymi wymienionymi przez Ciebie dobre są też podobno sabre red.


mymyk napisał:
Tylko, że ta torebka jest dodatkowo chroniona panelami eXomes uniemożliwiającymi uszkodzenia /rozcięcie frontu oraz spodu torebki
a co to są te panele exomes? Z czego to jest zrobione?


Volian napisał:
Trzymaj https://www.militari...0_rb_p52045.xmlmożeten zadziała, a walizka faktycznie godna uwagi i w cenie takich topowych walizek pdoróżnych bez zabezpieczeń
tylko trochę mała jest ta walizka :/ Ja w podróże potrzebuję czegoś większego więc dla mnie idealnym rozwiązaniem od pacsafe są te ich siatki.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
Mace najlepszy. Poza tymi wymienionymi przez Ciebie dobre są też podobno sabre red.
pierwsze slysze o tej marce,gdzie mozna ja kupic? i wgl czym sie wyroznia?


corka napisał:
a co to są te panele exomes? Z czego to jest zrobione?
pewnie z jakiegos metalu, a ich zadaniem jest chronienie torby przed rozcieciem. Przynajmniej tak wnioskuje z tego co w militariach pisza o tych pacsafe


corka napisał:
tylko trochę mała jest ta walizka :/ Ja w podróże potrzebuję czegoś większego więc dla mnie idealnym rozwiązaniem od pacsafe są te ich siatki
I na jakiej zasadzie to działa, że jest to dla Ciebie lepsze rozwiązanie?
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Volian napisał:
pierwsze slysze o tej marce,gdzie można ja kupić? i wgl czym sie wyróżnia?

Widziałam ją na militaria.pl W sumie nie miałam tego gazu ale z tego co jest napisane to małą ciekawostką może być to , że ten gaz ma w sobie składniki któe potem sa widoczne pod ultrafioletem :D



Volian napisał:
pewnie z jakiegos metalu, a ich zadaniem jest chronienie torby przed rozcieciem. Przynajmniej tak wnioskuje z tego co w militariach pisza o tych pacsafe
Tak będąc w temacie pacsafe to znalazłam pasek -->pas pacsafe cashsafe black, o nim sądzicie? może być faktycznie użyteczny ?



Volian napisał:
I na jakiej zasadzie to działa, że jest to dla Ciebie lepsze rozwiązanie?

Z tego co kojarzę, to są to takie siatki z jakiegoś rodzaju metalu, które zakładamy na plecak czy torbę i nie można tej siatki ani rozerwać ani rozciąć przez co nasz bagaz jest w niej bezpieczny :)
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
Z tego co kojarzę, to są to takie siatki z jakiegoś rodzaju metalu, któe zakłądamy na plecak czy torbę i nie mozna tej siatki ani rozerwac ani rozciąć przez co nasz bagaz jest w niej bezpieczny :)
Pokażesz jak to wygląda? Jakieś zdjęcie albo link do sklepu?


mymyk napisał:
Tak będąc w temacie pacsafe to znalazłam pasek [...]co o nim sądzicie? może byc fakktycznie użyteczny ?
Wygląda fajnie,nie wiem czy praktyczne będzie wyciąganie zniego zawartości.Już bardziej wolę nerki :p


mymyk napisał:
Widziałam ją na militaria.pl W sumie nie miałam tego gazu ale z tego co jest napisane to małą ciekawostką może być to , że ten gaz ma w sobie składniki któe potem sa widoczne pod ultrafioletem :D
Serio?Podrzuć linka to chętnie zobacze co jest tam wiecej i sobie porównam z mace
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Sama zastanawiam się nad kupnem walizki pacsafe ale to trochę wydatek



Volian napisał:
Wygląda fajnie,nie wiem czy praktyczne będzie wyciąganie niego zawartości.Już bardziej wolę nerki :p
masz jakąś konkretna ? szukam dla faceta bo torba za duża a organizer za mały :przewraca:



Volian napisał:
Widziałam ją na militaria.pl W sumie nie miałam tego gazu ale z tego co jest napisane to małą ciekawostką może być to , że ten gaz ma w sobie składniki które potem są widoczne pod ultrafioletem
no ale mace też ma ten barwnik UV czy to coś innego ?
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
tutaj są takie siatki [...] Sama zastanawiam się nad kupnem walizki pacsafe ale to trochę wydatek
Wygląda całkiem porządnie i wzmocniony rdzeń tej siatki to pewnie się nie da przeciąć. Co do walizki to o jakiej myślisz?


kotka10 napisał:
masz jakąś konkretna ? szukam dla faceta bo torba za duża a organizer za mały
Organizer mały? Ja mam taką nerkę badger outdoor i całkiem dużo miejsca na niezbędne pierdółki ;)


kotka10 napisał:
no ale mace też ma ten barwnik UV czy to coś innego ?
To to samo. Już sobie poczytałem o tym. Jeden i drugi ma barwnik i duze stezenie MC więc co kto woli. Ja pozostanę przy Mace jednak
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Wygląda całkiem porządnie i wzmocniony rdzeń tej siatki to pewnie się nie da przeciąć. Co do walizki to o jakiej myślisz?
pacsafe toursafe at25 -nad taką się zastanawiam. Myślicie że mi wystarczy ?



Volian napisał:
Organizer mały? Ja mam taką nerkę https://www.militari...arna_p87586.xmlcałkiemdużo miejsca na niezbędne pierdółki
też się zdziwiłam, że mu nie wystarcza, ale właśnie szuka nerki, pakowna jest i wygodna ?



Volian napisał:
To to samo. Już sobie poczytałem o tym. Jeden i drugi ma barwnik i duże stężenie MC więc co kto woli. Ja pozostanę przy Mace jednak
w sumie wydaje mi się że jest tańszy nawet jeżeli o to chodzi, też jestem do niego przekonana i w samochodzie mam i w torebce
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
nad taką się zastanawiam. Myślicie że mi wystarczy ?
73 l to calkiem sporo. Mysle ze sie spokojnie zmiescisz na jakies wakacje. Tylko pytanie czemu akurat pacsafe a nie np. wittchen ?


kotka10 napisał:
też się zdziwiłam, że mu nie wystarcza, ale właśnie szuka nerki, pakowna jest i wygodna ?
Ja jestem bardzo zadowolony ze względu na to, że moge w niej nosić wszystko dosłownie i nerka się nie wypycha w żadną stronę. Jak szukasz czegoś w miarę taniego i jakościowo bardzo dobrego to kupuj


kotka10 napisał:
w sumie wydaje mi się że jest tańszy nawet jeżeli o to chodzi, też jestem do niego przekonana i w samochodzie mam i w torebce
Masz tyle dużych butli? Szacun ze chce ci sie to nosic. Masz chmury czy zele?
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Volian napisał:
73 l to calkiem sporo. Mysle ze sie spokojnie zmiescisz na jakies wakacje. Tylko pytanie czemu akurat pacsafe a nie np. wittchen ?
Omg, cena troche zwala z nóg jak za walizkę, niby porzadny bagaż musi kosztować ale nie ma żadnej tańszej alternatywy na lot samoletem i zabezpieczenie bagazu ??



Volian napisał:
Ja jestem bardzo zadowolony ze względu na to, że moge w niej nosić wszystko dosłownie i nerka się nie wypycha w żadną stronę. Jak szukasz czegoś w miarę taniego i jakościowo bardzo dobrego to kupuj
Ooo ona jest wyposażona w taśmy molle :D superancko ! jeszcze się z tym nie spotkałam przy nerkach :D



Volian napisał:
Masz tyle dużych butli? Szacun ze chce ci sie to nosic. Masz chmury czy zele?

A co to za różnica czy chmura czy żel? Wazne żeby unieruchomiło napastnika...
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
Omg, cena trochę zwala z nóg jak za walizkę, niby porządny bagaż musi kosztować ale nie ma żadnej tańszej alternatywy na lot samolotem i zabezpieczenie bagażu ??
siatki takie ochronne są na bagaż.


mymyk napisał:
A co to za różnica czy chmura czy żel? Wazne żeby unieruchomiło napastnika...
taka, że chmura w różnych warunkach spisuje się znacznie gorzej niż żel ;)


mymyk napisał:
Ooo ona jest wyposażona w taśmy molle superancko ! jeszcze się z tym nie spotkałam przy nerkach
a przypadkiem nie jest to molle od strony brzucha? Jak tak to słabo
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
a przypadkiem nie jest to molle od strony brzucha? Jak tak to słabo
Dlaczego słabo? Nie chcesz nosic na pasie to przypinasz do plecaka tymi tasmami i po problemie.Wedlug mnie przydatna sprawa


mymyk napisał:
A co to za różnica czy chmura czy żel? Wazne żeby unieruchomiło napastnika...
Niby tak, ale przy wietrznej pogodzie gaz w chmurze może polecieć nie w te strone w którą chcemy i wtedy jest problem


mymyk napisał:
Omg, cena troche zwala z nóg jak za walizkę, niby porzadny bagaż musi kosztować ale nie ma żadnej tańszej alternatywy na lot samoletem i zabezpieczenie bagazu ??
Na pewno jest. Poza tym można pozamykać plecak na małe kłódeczki i tez bedzie zabezpieczony. W temacie plecaka, potrzebuję jakiś na co dzień. Macie godne polecenia?
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Dlaczego słabo? Nie chcesz nosic na pasie to przypinasz do plecaka tymi tasmami i po problemie.Wedlug mnie przydatna sprawa
dokładnie ja nawet kapelusz sobie przypinam do plecaka



Volian napisał:
Niby tak, ale przy wietrznej pogodzie gaz w chmurze może polecieć nie w te strone w którą chcemy i wtedy jest problem
może też tak być że my sami nim oberwiemy haha no i wtedy nie będzie nam do śmiechu



Volian napisał:
Na pewno jest. Poza tym można pozamykać plecak na małe kłódeczki i tez bedzie zabezpieczony. W temacie plecaka, potrzebuję jakiś na co dzień. Macie godne polecenia?
może texar ? mój brat ma z texara taki 25 L i w pełni mu wystracza
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
dokładnie ja nawet kapelusz sobie przypinam do plecaka
wiele rzeczy można przypiąć do plecaka. Prawdziwie survivalowe rzeczy zazwyczaj są tak robione aby właśnie dało się je do czegoś przyczepić


kotka10 napisał:
może też tak być że my sami nim oberwiemy haha no i wtedy nie będzie nam do śmiechu
dlatego ja zawsze stawiam, stawiałam i będę stawiać na gazy żelowe


kotka10 napisał:
może texar ? mój brat ma z texara taki 25 L i w pełni mu wystracza
https://www.militaria.pl/badger_outdoor/plecak_badger_outdoor_recon_25_l_olive_bo-bprn25-olv_p90162.xmlten też się super prezentuje
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
może texar ? mój brat ma z texara taki 25 L i w pełni mu wystracza
O którym dokładnie mówisz? Zależy mi na czasie bo chce to na prezent sobie kupić na święta :p Jakkolwiek to głupio nie brzmi :p


corka napisał:
ten też się super prezentuje
Masz zaufanie do tej marki albo masz ten plecak? Bo ważna jest dla mnie opinia



corka napisał:
wiele rzeczy można przypiąć do plecaka. Prawdziwie survivalowe rzeczy zazwyczaj są tak robione aby właśnie dało się je do czegoś przyczepić
W końcu po to są te wielkie plecaki podróżnicze żeby do nich wszystko przytroczyć i mieć ręce wolne od zbędnego sprzętu :D
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
O którym dokładnie mówisz? Zależy mi na czasie bo chce to na prezent sobie kupić na święta :p Jakkolwiek to głupio nie brzmi :p
\mój brat ma dokładnie taki https://www.militaria.pl/texar/plecak_texar_cober_25_l_-_oliwkowy_p68299.xml. To wcale nie brzmi głupio sama sobie też będę robić prezent na święta i chce sobie zamówić w końcu jakiś porządy kubek termiczny, zazwyczaj wyjeżdżam rano do pracy, a ciepła kawa w samochodzie i w korku to będzie idealne połączenie ^^



Volian napisał:
Masz zaufanie do tej marki albo masz ten plecak? Bo ważna jest dla mnie opinia
pierwszy raz widzę tą firmę, ale w sumie na zdjęciach wygląda całkiem w porządku, poza tym raczej nie będziesz nosił tam cegieł czy rzucał go na prawo czy lewo więc nie powinno się nic złego dziać



Volian napisał:
W końcu po to są te wielkie plecaki podróżnicze żeby do nich wszystko przytroczyć i mieć ręce wolne od zbędnego sprzętu
tylko żeby ten plecak nas czasem nie przewrócił na drugą stronę :D :D w ogóle co myślicie na prezent dla mamy żeby zakupić jej zestaw noży kuchennych ?
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
kotka10 napisał:
\mój brat ma dokładnie taki https://www.militari...kowy_p68299.xml. To wcale nie brzmi głupio sama sobie też będę robić prezent na święta i chce sobie zamówić w końcu jakiś porządy kubek termiczny, zazwyczaj wyjeżdżam rano do pracy, a ciepła kawa w samochodzie i w korku to będzie idealne połączenie ^^

To jeśli szukasz czegoś na lata i porządnego to na Twoim mijescu postawiłabym na Contigo :) Są niezawodne i niezniszczalne. A teraz w fajnym zestawie z buffem można je dostac :) ---> militaria. pl/contigo/kubek_termiczny_contigo_west_loop_0,47l_caribbean_sea_chusta_buff_thermonet_-_zestaw_p91399.xml





kotka10 napisał:
pierwszy raz widzę tą firmę, ale w sumie na zdjęciach wygląda całkiem w porządku, poza tym raczej nie będziesz nosił tam cegieł czy rzucał go na prawo czy lewo więc nie powinno się nic złego dziać

Na stroonie jest napisane że jest przystosowany do zastosowan turystyczno-surviwalowych jak i do codziennego użytku w mieście , Więc wydaje mi się on dosyć uniwersalną propozcyją :) Na pewno na jego korzyść przemiawia to że ma taśmy molle :)




kotka10 napisał:
tylko żeby ten plecak nas czasem nie przewrócił na drugą stronę w ogóle co myślicie na prezent dla mamy żeby zakupić jej zestaw noży kuchennych ?

Super pomysł! Kupiłaś już ? Pochwalisz się tym zestawem bo szukam czegoś do swojej kuchni :p
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
To jeśli szukasz czegoś na lata i porządnego to na Twoim mijescu postawiłabym na Contigo Są niezawodne i niezniszczalne. A teraz w fajnym zestawie z buffem można je dostac ---> militaria. pl/contigo/kubek_termiczny_contigo_west_loop_0,47l_caribbean_sea_chusta_buff_thermonet_-_zestaw_p91399.xml
a jak z długością trzymania ciepła ? bo to chyba najważniejsze jeżeli chodzi o kubki termiczne



mymyk napisał:
Na stroonie jest napisane że jest przystosowany do zastosowan turystyczno-surviwalowych jak i do codziennego użytku w mieście , Więc wydaje mi się on dosyć uniwersalną propozcyją Na pewno na jego korzyść przemiawia to że ma taśmy molle
co to są za taśmy ?



mymyk napisał:
Super pomysł! Kupiłaś już ? Pochwalisz się tym zestawem bo szukam czegoś do swojej kuchni :p
militaria pl/victorinox/zestaw_3_nozy_kuchennych_victorinox_paring_black_5_1113_3_253-005_kb_p22395.xml taki jej wzięłam, był jeszcze taki duży zestaw za 200 zł z kilkoma nożami ale już nie ma ;(
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
To jeśli szukasz czegoś na lata i porządnego to na Twoim mijescu postawiłabym na Contigo Są niezawodne i niezniszczalne. A teraz w fajnym zestawie z buffem można je dostac
Masz takiego contigo? Słyszałem że trzymają ciepło koło 4h, to prawda?



kotka10 napisał:
taki jej wzięłam, był jeszcze taki duży zestaw za 200 zł z kilkoma nożami ale już nie ma ;(
Ciekawy zestawik. Daj znać jak z jakością jak zaczniecie z niego korzystać, bo może też sobie kupie do mieszkania



kotka10 napisał:
co to są za taśmy ?
"modułowy system przenoszenia oporządzenia osobistego Sił Zbrojnych USA. W szerszym użytku od roku 2001. Zestaw wymiennych elementów umożliwia komponowanie zestawów najlepiej odpowiadających potrzebom użytkowników" czyli możesz do plecaka przyczepić to czego ci potrzeba. W militaria.pl jest bardzo duzo przedmiotów kompatybinych z tym systemem
 
Do góry