Miesiączka

kwiatek90

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
Cześć. Piszę o małą poradę bo nie wiem co się ze mną dzieje. 13.06 powinnam dostać okres.... dzisiaj jest 16 i nic. Wszystkie objawy mam tzn: strasznie bolące piersi, apetyt, wypryski na twarzy, no i zaczęły mi się czasami lekkie bóle podbrzusza i przy tym takie coś jakby mnie rozsadzało od środka jakby już chciało wyjść a nie możne (nie wiem jak to inaczej opisać). Jakieś 2 tyg temu jak kwitnęły zboża trawy miałam niesamowity katar bo mam alergie no a że mieszkam na wsi to x2. Przeżyłam też trochę stresu w tym miesiącu. Czy to może być przyczyną tego że mi się okres spóźnia? No i dodam jeszcze że mam 20 lat i zdarzają mi się nieregularne miesiączki. I jakieś 2 tyg temu uprawiałam seks z chłopakiem bez zabezpieczenia ale nie skończył we mnie na 100%. Od razy podkreślę że narazie po test się nie wybiorę bo małe miasteczko wszyscy się znają i wole uniknąć plotek...
 

Gital

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Hej:) Stres faktycznie może być przyczyną spóźnienia się okresu. Po drugie, jesteś jeszcze młoda i jak sama napisałaś, okres czasami Ci się opóźnia. Opisane przez Ciebie objawy wskazują na to, że lada dzień powinien się pojawić... 3 dni to jeszcze nie tragedia. Spokojnie :) Mimo wszystko, jeśli w najbliższym czasie sytuacja się nie zmieni powinnaś iść do lekarza. Różne mogą być przyczyny nieregularnych miesiączek (chociażby cysta na jajniku, która de facto nie jest groźna i łatwo się ją leczy w większości przypadków, ale może powodować różne dolegliwości)

P.S. To, że Twój chłopak nie skończył w Tobie, nie wyklucza zajścia w ciążę... Powinnaś o tym wiedzieć...
 

kwiatek90

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
zrobiłam test... wynik negatywny no to w ciąży nie jestem. ale dlaczego nie mam okresu a czuje się już taka pełna :mruga:
 
Dołączył
6 Lipiec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam dziewczęta ! :)

wiem ze ten temat już występował, ale chce opisać mój problem.
12 lipca wyjeżdżam za granice na obóz .
Okres powinnam dostać jakoś 10 :(
i nie chce patrzeć jak inni się opalają i się kąpią a ja nie będę mogła.

Mam więc do was pytanie :
Jak opóźnić okres ? ale wolała bym go jednak przyspieszyć !
Nigdy nie brałam żadnych tabletek.

Proszę Pomóżcie ! :)
 

beatkaaa119922

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2010
Posty
98
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Białystok/ okolice
żeby przyspieszyć polecam kąpiel w bardzo ciepłej wodzie w wannie, oczywiście nie gorącej, żeby się nie poparzyć. U mnie działa, a jak chcesz opóźnić to stresuj się dużo:p u mnie przez matury był 2 tyg później :D
 

Ineczka

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2011
Posty
23
Punkty reakcji
0
słyszałam, że są jakieś specjalne tabletki dzięki którym można przesunąć okres- no ale wtedy będziesz musiała iść do lekarza, podejrzewam że rodzinny tu nie wystarczy
 

jestemtam

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
w 28 dniu cyklu zaczęłam delikatnie plamić i trwa to już jakieś 8 dni, z tym że od dzisiaj krwi jest trochę więcej. Mam 19 lat (okres od 5 lat) i często zdarzały mi się jeszcze jakieś anomalie (spóźnienia, przyspieszenia - np. rok temu miałam 2-tygodniowy odstęp), ale coś takiego pierwszy raz. Ostatnio zazwyczaj miałam cykl 30 parę dni. W najbliższym czasie chcę się wybrać pierwszy raz do ginekologa, bo obecna sytuacja zaczyna mnie martwić. Zaczęłam nawet brać pod uwagę ciążę, ale to prawie mogę wykluczyć. Jakieś 5 dni przed tym drobnym krwawieniem, dotykałam się z chłopakiem w miejscach intymnych, ale to nie trwało długo, bo się opanowałam, on nie miał wytrysku, nie sądzę, żeby wsunął mi coś palcem do środka (zwłaszcza że nie zauważyłam, żeby sam siebie dotykał). Ostatnio też zmienił mi się trochę tryb życia: wakacje, więcej ruchu, emocji, mniej jem... Może któraś z forumowiczek miała podobny problem?
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Najskuteczniejsze są tabletki antykoncepcyjne, ale musiałabyś się udać do ginekologa. Zaczynasz brać na początku cyklu (wtedy kiedy dostajesz okres) i aby nie mieć plamienia z odstawienia(jak skończysz opakowanie to zaczynasz krwawić na drugi dzień) wystarczy wziąć dwa opakowania pod rząd nie robiąc przerwy. Nie zaczyna się jednak brać tabletek antykoncepcyjnych w połowie cyklu.

Ewentualnie jak chcesz się tylko opalać i kąpać na obozie możesz spróbować tamponów, mają specjalne aplikatory i są łatwe w umieszczaniu.

SzklanaDama
 

Justa91

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2010
Posty
40
Punkty reakcji
0
Mam pewien problem. Gdy byłam u wujka na wsi w przedostatni dzień do wyjazdu miałam dziwne plamienia. Czyli wszystko zaczęło się 3 lipca a okres miałam dostać dopiero po 10. Na drugi dzień kiedy wróciłam do domu, plamienie stało się mocniejsze więc uznałam to za okres. Było dla mnie dziwne, że brzuch mnie nie bolał, bo u mnie to normalka. Ale uznałam to jako zmiana klimatu. Niestety problemem jest to, że ten "dziwny okres" trwa do dzisiaj. Czyli ponad dwa tygodnie. Nie wygląda mi to na normalny okres, bo nie jest tak intensywny, lecz nie jest to też małe plamienie, ponieważ podpaskę muszę mieć inaczej będę miała plamę na spodniach. Nie wiem już co robić. Mam 19 lat i nigdy nie byłam u ginekologa. Teraz wydaje mi się to koniecznością, tylko nie wiem czy mam iść z tym okresem czy czekać nie wiadomo ile aż mi się skończy. Te plamienie dzisiaj stało się znowu intensywniejsze. Dzisiaj wygląda jak normalny okres. Proszę pomóżcie. Może ktoś miał podobnie i wie co z tym zrobić :(
 

vixi

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
100
Punkty reakcji
2
Powiedź o tym mamie. No i jak najszybciej do lekarza. Możesz się wykrwawić. Różne są te babskie choroby, może to jakaś nadżerka. W każdym razie nawet jak przejdzie to idź do lekarza.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
koniecznie do lekarza !

2tygodniowe plamienia nie są normalne. Możesz dostać anemii, przyczyny mogą być różne. Pomóc moze tylko ginekolog
 

Justa91

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2010
Posty
40
Punkty reakcji
0
Tylko, że dopóki mi się nie skończy to chyba nie mam co iść... A skończyć mi się może nawet za miesiąc ;/
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
podczas miesiaczki zdarzaja sie wizyty u ginekologa, a w Twoim przypadku jest to konieczne.
 

Justa91

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2010
Posty
40
Punkty reakcji
0
Dzięki :) Ale co ona może zrobić? Przecież nawet mnie nie zbada..
 

Konwalia89

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2011
Posty
18
Punkty reakcji
0
nie wiadomo co zrobi. może przepisze ci jakieś tabletki na zatrzymanie krwawienia. poza tym usg chyba może ci zrobić nawet jak masz okres.
 

kasoX

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja tez mam problem z okresem powinnien juz byc a nie ma nie wiem czemu a brzuch bolal i boli troche nawet teraz. Bardzo sie martwie bo nie chce jakiejs niespodzianki moze to te nerwy tez robia swoje. Moze mi ktos powiedziec czy okres moze mi sie spoznic nawet te kilka dni bo ja juz nie wiem. :(
 

Asiura92

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2011
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zachodniopomorskie
Witajcie dziewczyny jestem Paulina i mam wielki problem, a nie wiem czy warto iść z tym do lekarza, a mianowicie chodzi o to, że jak zawsze miałam okres regularny tak teraz dostałam go aż o CAŁE 8 DNI WCZEŚNIEJ. Mieszkam z chłopakiem (narzeczonym) przez ok. miesiąc kochaliśmy się niemal codziennie ostatnio mieliśmy przerwę ok tygodnia (praca, zmęczenie). Antykoncepcji hormonalnej nie stosowałam nigdy,a tu taka sytuacja. Łudzę się,że spowodowane jest to przepracowanie, lub ostatnie 4 dni które były dość nerwowe bo kłóciliśmy się z moim Miśkiem, stresowałam się i była to dla mnie ciężka sytuacja, ale pojawiają się też myśli,że coś może być nie tak. Okres dostałam wg po stosunku, brzuch mnie nie bolał, nawet nie czułam,że mogę dostać okres a tu taki psikus. Dziewczyny liczę na wasze wypowiedzi.
 

elzeta

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2011
Posty
88
Punkty reakcji
1
Miasto
Śląsk
Witajcie dziewczyny jestem Paulina i mam wielki problem, a nie wiem czy warto iść z tym do lekarza, a mianowicie chodzi o to, że jak zawsze miałam okres regularny tak teraz dostałam go aż o CAŁE 8 DNI WCZEŚNIEJ. Mieszkam z chłopakiem (narzeczonym) przez ok. miesiąc kochaliśmy się niemal codziennie ostatnio mieliśmy przerwę ok tygodnia (praca, zmęczenie). Antykoncepcji hormonalnej nie stosowałam nigdy,a tu taka sytuacja. Łudzę się,że spowodowane jest to przepracowanie, lub ostatnie 4 dni które były dość nerwowe bo kłóciliśmy się z moim Miśkiem, stresowałam się i była to dla mnie ciężka sytuacja, ale pojawiają się też myśli,że coś może być nie tak. Okres dostałam wg po stosunku, brzuch mnie nie bolał, nawet nie czułam,że mogę dostać okres a tu taki psikus. Dziewczyny liczę na wasze wypowiedzi.
Jeśli dobrze zrozumiałam, to przez ostatni miesiąc miałaś przeprowadzkę do narzeczonego (albo przynajmniej zmianę miejsca tymczasowego zamieszkania), trochę stresu, zmęczenie, praca, kłótnia, etc to mogło spowodować, że cykl mies. Ci się rozregulował i dostałaś okres wcześniej.
Okres po stosunku też nie jest niczym nadzwyczajnym, przynajmniej dla mnie, ponieważ przy "mocniejszych" zabawach zdarza się dostać po nich okres, trochę wcześniej niż zwykle.
Jeśli okres masz normalnie, a kolejny przyjdzie w normalnym terminie (licząc od dnia obecnej miesiączki) to nie ma się czym martwić.
jeśli mimo to czujesz, że coś może być nie tak, to idź do lekarza, uspokoi Cię.
Pozdrawiam :)
 
Do góry