Miesiączka

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Witaj ponownie, widzę, że nie do końca przekonały Cię moje wcześniejsze odpowiedzi. Chciałabym Ci jedynie zwrócić uwagę, iż poprzez forum nikt nie udzieli Ci informacji, co się dzieje z Twoją partnerką. Przyczyn plamień międzymiesiączkowych jest wiele. Najczęstsze podałam Ci w odpowiedziach powyżej. Celowo używam sformułowania plamień śródcyklicznych/międzymiesiączkowych, gdyż z Twoich opisów wynika, że krwawienia pojawiają się często, a zatem nie są to miesiączki. Pamiętaj, miesiączka jest fizjologicznym złuszczaniem się endometrium występującym średnio co 28-30 dni. Jeżeli krwawienie pojawia się częściej, to nie jest to miesiączka a plamienie patologiczne wymagające diagnostyki. Jako lekarz udzielający odpowiedzi na forum nie jestem w stanie powiedzieć nic więcej. Konieczne jest osobiste zbadanie Twojej dziewczyny w celu postawienia właściwej diagnozy.
 

elzeta

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2011
Posty
88
Punkty reakcji
1
Miasto
Śląsk
Idę o zakład, że Andrz3! za chwilę po raz 102 spyta o przyczynę ;) więc uważam, że bez sensu jest odpowiadanie...
 

miła21

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mam mały problem od kilku miesiecy mam za wcześnie miesiaczke o pare dnie.... nie wiem dlaczego ???????
 

elzeta

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2011
Posty
88
Punkty reakcji
1
Miasto
Śląsk
Jeśli cały cykl miesiączkowy trwa od 21-32 dni to wszystko ok. Taka natura. Jeśli jest inaczej, idź do lekarza.
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Twoje zapytanie jest wysoce nieprecyzyjne. Nie piszesz, czy doszło do skrócenia cyklu po wielu latach regularnych miesiączek, czy dochodzi do cyklicznego skracania cyklu o kolejne dni. Jeżeli Twoje cykle trwają krócej niż 21-23 dni, wskazana jest kontrola ginekologiczna.
 

malaru

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2011
Posty
217
Punkty reakcji
4
Miasto
Tarnobrzeg
Dziewczyny, jakie jest Wasze zdanie: miesiączka to dni jak każde inne i ćwiczycie jak zawsze, czy miesiączka to czas, kiedy organizm kobiety wymaga "specjalnego traktowania" i można sobie odpuścić ćwiczenia?

Dla mnie osobiście, po zlikwidowaniu bólu menstruacyjnego za pomocą tabletek przeciwbólowych, okres to dni BEZ traktowania ulgowego - ale spotkałam się też z opinią, że takie postępowanie jest błędne, bo powinno się odpocząć, nie narażać się na zwiększenie krwawienia (jak wiadomo wysiłek fizyczny przyspiesza krążenie - z tej przyczyny np. masażu nie wykonuje się wcale u pacjentek z miesiączką).
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Wiesz, ja zawsze sobie odpuszczałam ćwiczenia w "te dni" ;) Co prawda nie ma żadnych problemów z ćwiczeniemi, gdyż okres to nie choroba, ale lepiej się oszczędzać.
 

pralinka91

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2011
Posty
260
Punkty reakcji
11
Duży wysiłek fizyczny w czasie miesiączki, rzeczywiście może być niebezpieczny i prowadzić do krwotoku. Aaaale umiarkowanie ćwiczenia, szczególnie rozluźniające mogą pomóc w zwalczeniu bólu menstruacyjnego i ogólnym polepszeniu samopoczucia. Dlatego taryfa ulgowa w czasie krwawienia- tak, ale nie całkowita rezygnacja z ćwiczeń :)
 

paralogiczna

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Cześć.
ja z pytaniem czy antybiotyki mogą spowodować brak miesiączki lub jej opóźnienie?


Dzisiaj leci trzeci tydzień od kąd przyjmuje antybiotyki.
Od dwóch tygodni choruje na angine.
Dwa tygodnie temu lekarz przepisał mi antybiotyk. Pomogło ale po 2 dniach choroba wrócilla - wiec tydzien temu dostalam drugi ale juz inny antybiotyk, ktory nie pomógl nic a nic, więć w niedziele rano udałam sie do lekarza (prywatnie) i dostałam trzeci antybiotyk, troche silniejszy (KLACID).

Powinnam dostać miesiączke 18lutego, dzis jest 20 luty a miesiaczki ani sladu, nawet jajniki mnie nie bola.
Jedyne co się pojawia to przezroczysta wydzielina.

Czy może byc to spowodowane przyjmowaniem takiej ilosci lekoow w tak krotkim czasie?
 

m_b

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
204
Punkty reakcji
0
Miasto
tajemnica
Wydaję mi się, że to może to być spowodowane ogólnym wycieńczeniem organizmu, trzy tygodnie choroby to bardzo dużo.
 

paralogiczna

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
coś się pojawiło ale bardzo słabo, wiec pewnie masz rację.
Dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam.
 

agus4@onet.com.pl

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
teresin / skrzelew
mam problem może ktoś z was mi pomoże po porodzie miałam trzy razy miesiączke a teraz jej nie mam wogóle ostatnią miałam w listopadzie w połowie jego mam syna który ma już rok i 2 mięsioce z moim partnerem normalnie się kochałam po upływie czasu aż się wszystko wygoi po urodzieniu jeśli ktoś ma taki sam problem i wie jakmi pomóc to z góry dziekuje i czekam na odpowiedz pozdrawiam wysyłam buziaki
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
mam problem może ktoś z was mi pomoże po porodzie miałam trzy razy miesiączke a teraz jej nie mam wogóle ostatnią miałam w listopadzie w połowie jego mam syna który ma już rok i 2 mięsioce z moim partnerem normalnie się kochałam po upływie czasu aż się wszystko wygoi po urodzieniu jeśli ktoś ma taki sam problem i wie jakmi pomóc to z góry dziekuje i czekam na odpowiedz pozdrawiam wysyłam buziaki

nikt Ci nie pomoze w kwesti zaniku miesiaczki , trzeba umowic sie na wizyte do ginekologa, on stwierdzi co jest przyczyna i da odpowiednie leki.
 

Natalia Wawrzyniak

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam. Mam ogromny problem, w związku z brakiem miesiączki. Nigdy nie miesiączkowałam regularanie co do dnia, zawsze były małe przesunięcia +/- kilka dni. Prawie rok czasu nie współżyłam z partnerem. Po długiej przerwie odbyliśmy stosunek dokładnie 2012-01-08. Na drugi dzień 2012-01-09 pojawiła sięmiesiączka w miare planowo. W miesiącu lutym miesiączka pojawiła się w dniu 2012-02-12 i również trwała ok 5 dni bez żadnych problemów. Dziś 2012-03-24 a miesiączka nie pojawiła się, próbowałam przeliczyć cały cykl i tak czy inaczej już dawno powinna się pojawić. W dniu dzisiejszym wykonałam test ciążowy, wynik negatywny. Nie mam żadnych objawów, czuję się dobrze. Nadmienię, że mam 25 lat, bardzo szybko się denerwuję i od miesiąca luty 2012 zaczęłam ćwiczyć, aerobic, rowerek od tyg siłownia. Bardzo cieszylibyśmy się z partnerem gdyby okazało się że jestem w ciąży, jednakże chciałabym się upewnić czy to możliwe, biorąc pod uwagę fakt, iż coraz intensywniej ćwiczę na siłowni i ograniczam się, aby zrzucić zbędne kg, ponieważ mam nadwagę. Do lekarza mogę najszybciej umówić się na 5 kwietnia prywatnie heh tragedia.. to nabliższy termin.. bardzo proszę o pomoc i fachową radę. Z góry dziękuje.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
Witam. Mam ogromny problem, w związku z brakiem miesiączki. Nigdy nie miesiączkowałam regularanie co do dnia, zawsze były małe przesunięcia +/- kilka dni. Prawie rok czasu nie współżyłam z partnerem. Po długiej przerwie odbyliśmy stosunek dokładnie 2012-01-08. Na drugi dzień 2012-01-09 pojawiła sięmiesiączka w miare planowo. W miesiącu lutym miesiączka pojawiła się w dniu 2012-02-12 i również trwała ok 5 dni bez żadnych problemów. Dziś 2012-03-24 a miesiączka nie pojawiła się, próbowałam przeliczyć cały cykl i tak czy inaczej już dawno powinna się pojawić. W dniu dzisiejszym wykonałam test ciążowy, wynik negatywny. Nie mam żadnych objawów, czuję się dobrze. Nadmienię, że mam 25 lat, bardzo szybko się denerwuję i od miesiąca luty 2012 zaczęłam ćwiczyć, aerobic, rowerek od tyg siłownia. Bardzo cieszylibyśmy się z partnerem gdyby okazało się że jestem w ciąży, jednakże chciałabym się upewnić czy to możliwe, biorąc pod uwagę fakt, iż coraz intensywniej ćwiczę na siłowni i ograniczam się, aby zrzucić zbędne kg, ponieważ mam nadwagę. Do lekarza mogę najszybciej umówić się na 5 kwietnia prywatnie heh tragedia.. to nabliższy termin.. bardzo proszę o pomoc i fachową radę. Z góry dziękuje.

zabeczpieczaliscie sie?

jest mozliwe ze po intestywnych cwiczeniach i stresie miesiaczka sie moze opoznic, natomiast 2tygodnie to sporo za duzo.. wykonaj jeszcze raz test. Nie kazda ma na poczatku objawy ciazy, wiec to ze sie dobrze czujesz o niczym nie swiadczy. Ale jesli bylo zabezpieczenie, to prawdopodbnie cos Ci sie rozregulowalo, moze przez zmiane trybu zycia.

do prywatnego lekarza sa takie terminy? przeciez prywatny to cie powinien za 2 , 3 dni przyjac :/
 

mloda143

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
84
Punkty reakcji
0
Martwię się trochę bo juz 5 dni spóżnia mi się okres. Dorzucę że ostatni raz kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia w lutym i po tym stosunku za dwa tygodnie miałam okres a teraz go brak. Trochę się denerwuje i nie wiem co robić. Doradzcie co mam robić.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Jak chcesz wiedzieć czy jesteś w ciąży to kup test ciążowy, a jeśli wyjdzie negatywny i miesiączki nadal nie będzie to radzę wizytę u ginekologa, bo przyczyną mogą być problemy zdrowotne. Na drugi raz lepiej pamiętajcie o zabezpieczeniu, oszczędzi wam to niepotrzebnych stresów.

btw. Odżywiasz się normalnie? Niedowaga? Ostatnio jakieś większe stresy przechodziłaś?
 

mloda143

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
84
Punkty reakcji
0
No tak ale ten seks nie trwał 30 minut on trwał nie całe 5 minut ponieważ on już dalej nie chciał. I nawet on dobrze się nie podniecił bo nie trysnął ani nic. I byłam bardzo zawiedziona i więcej z nim tego nie robiłam. A po za tym po tym wszystkim tak jak pisałam miałam już okres. Tylko teraz nie wiem czemu się spóźnia.

Odżywiasz się normalnie?
Tak.
Raczej ja mam problemy z nadwagą
.
Ostatnio jakieś większe stresy przechodziłaś?
Raczej cały czas ma stres bo szkoła, kłótnie itp.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
No tak ale ten seks nie trwał 30 minut on trwał nie całe 5 minut ponieważ on już dalej nie chciał. I nawet on dobrze się nie podniecił bo nie trysnął ani nic. I byłam bardzo zawiedziona i więcej z nim tego nie robiłam.
odechciało mu się seksu?

A po za tym po tym wszystkim tak jak pisałam miałam już okres. Tylko teraz nie wiem czemu się spóźnia.

to że miałaś 2tyg po stosunku okres nie oznacza ze w ciazy nie mozesz byc, do stwierdzenia tego faktu sluza np. testy ciazowe :]


Raczej ja mam problemy z nadwagą
.

przez nadwage mozna miec problemy z cyklem, a masz regularnie okres?

Raczej cały czas ma stres bo szkoła, kłótnie itp.

taki tam stres to nie stres. jak sie nie pojawi za tydzien, (oczywiscie test obowiazkowo), to do ginekologa.
 
Do góry