Miesiączka

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
A słyszałyście może o tym, że unikanie picia mocnej herbaty czy kawy może zmniejszyć dolegliwości podczas okresu, gdyż kofeina źle wpływa na kobiecy organizm?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

.kinga.

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2010
Posty
277
Punkty reakcji
12
Miasto
Zagłębie
Skoro trwa to tydzień to może to nie tylko zadrapanie, a jakieś choróbsko. I może jeszcze określ dokładnie. miejsce nacięcia.
 

martysia09

pamparam
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
755
Punkty reakcji
3
Miasto
Turek
Witajcie, to znów ja, ale w innej sprawie. Nie chcę się dopytywać, czy jestem w ciąży, bo wiem na pewno, że nie jestem, robiłam test i wszystko jest ok. Chcę tylko spytać, jaki może być powód tego, że nie mam jeszcze miesiączki. Powiem szczerze, że bardzo się niecierpliwię, bo pierwszego dnia mam zacząć brać tabletki antykoncepcyjne ;). Inne informacje na mój temat, to 4 centymetrowa torbiel na jajniku, biorę przeciw temu leki doodbytnicze. Czy to może mieć związek? Aha, okres wahał mi sięzazwyczaj od 28-31 dni. Proszę o odpowiedź. Trochę się martwię.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
to że wynik testu okazał się negatywny nie oznacza przecież że nie możesz być w ciąży...

10 dni to spore opóźnienie,ale torbiel na jajniku jak najbardziej może być tego powodem.
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
To jest pierwszy cykl w których bierzesz te leki? Bo wydaje mi się, ze mogą mieć wpływ na cykl
 

Naturalna

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Pierwsze miesiączki to szczególny czas w życiu każdej kobiety. Nie wstydź się, tylko porozmawiaj o tym z bliską Ci osobą. My tutaj niewiele pomożemy.
Ja żeby złagodzić wszystkie objawy napięcia, lekko wyregulować stosuję suplement diety, ale Ty musisz iść do lekarza i zapytać przed każdym nowym środkiem, który chciałabyś stosować.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

yeloo

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2008
Posty
173
Punkty reakcji
0
Miasto
wszedzie
piszę w sprawie swojej dziewczyny... otóż co gdy dostaje okres ma silne bóle w podbrzuszu, no niby normalne u kobiet gdy dostają okres, taki objaw, ale nie pomagają jej nawet typowe środki jak no-spa
moim zdaniem powinna udać się do lekarza, może akurat coś jej jest, dostanie jakieś leki i będzie miała spokój bo jaki sens jest się męczyć,
ona jednak się upiera że każda dziewczyna tak ma i że nie musi iść do żadnego lekarza,
druga sprawa ma 18lat... i IMO pierwszą wizytę u ginekologa powinna mieć już za sobą, a ona jeszcze nigdy nie była... czy to normalne, czy może ja przesadzam i poprostu ból musi być tego się nie obejdzie...
 

cryptic__girl4

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Olsztyn
Myślę,że trochę przesadzasz,bo no-spa nie jest silnym lekiem i nie musi wcale pomagać.
Co do wizyty u ginekologa,to jest indywidualna sprawa,ale z pewnością powinna ją odbyć.

Pozdrawiam :]
 
D

darkshine

Guest
U ginekologa powinna być zapewne kilka lat temu. Jeżeli chodzi o ból to norma. Nospa i tak nie pomaga :sexy:
 

inspiracja20

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
Witam,

Drogie Panie piszę ze sprawą, dotyczącą miesiączki. Może wam się to przydarzyć, ale i nie musi. Zarówno przy regularnych jak i nieregularnych cyklach. Opóźnianie się miesiączki 1 dzień czy 5 czy tym podobne nie jest nicznym strasznym. Jeśli w tym czasie współżyłyście warto dla swojego świętego spokoju wykonać test ciążowy, są już takie, które wykrywają prawdopodobną ciąże po 2-3 dniach od zapłodnienia. Chociaż ja nie jestem taka przekonana czy po takim czasie jest to możliwe. Mimo wszystko wykonajcie- jeśli wynik jest negatywny, a po tygodniu w dalszym ciągu miesiączka nie pojawi się, to wykonajcie powtórny test, jeśli dalej wynik będzie negatywny zgłoście się do lekarza ginekologa.
Mimo, że miesiączkuję już o 11 lat, mój cykl nie jest regularny, zazwyczaj spóźniał się tydzień ,czasem dwa. Ale teraz ten problem trwał dłużej, miesiączka spóźniała się 5 tygodni, oczywiście wykonałam 2 testy ciążowe, które wskazywały na brak ciąży. Martwiłam się bardzo tym ogólnie bo nic takiego wcześniej się nie zdarzało. Oczywiście przeglądałam liczne fora, niektóre załamywały, bo różne przypadki były opisywane.
Dlatego poszłam do lekarza ze swoim problemem, doktor mnie przebadała dokładnie, okazało się ,że wszystko jest okey. Tyle, że 2 lub 3 razy w roku mogą wystąpić cykle bezowulacyjne i to normalne niby. Dostałam tabletki na wywołanie okresu o nazwie: luteina. Doktor powiedziała, że po 7 dniowej kuracji nimi okres powinien się pojawić 2- 3 dni po odstawieniu. Sęk w tym kiedy pojawi się kolejna miesiączka po tym wywołanym okresie, bo jeśli normalnie to ok, bo jeśli nie to trzeba się głębszych przyczyn doszukiwać.
Jeżeli macie problem z opóźniającą się miesiączką, to radzę udać się do lekarza ginekologa, przynajmniej żeby sprawdzić to, może okaże się, że faktycznie jest okey, ale mogą być i inne przyczyny tego. Nie lekceważcie tego.

Niektóre kobiety tak poprostu mają. Zdarzają się i takie bóle, że nie można się nawet przez parę dni podnieść z łóżka.
Mi no spa również nie pomagała na te bóle, a wręcz po niej stawał się on ostrzejszy. Dlatego kupowałam -musujący Eferalgan-, działał dość szybko, ze względu na konsystencję. Jeżeli chodzi o pierwszą wizytę u lekarza, to zależy od kobiety, wiesz jest to także kwestia nastawienia psychicznego i to ona musi się zdecydować, bo pierwsza wizyta nie ma co ukrywać jest dość krępująca. A 18 lat to wcale nie jest późno jak na pierwszą wizytę, po 20 roku życia niektóre kobiety idą pierwszy raz, więc nie ma w tym nic dziwnego. Jeżeli rozpoczęła już współżycie to powinna zdecydować się na tą wizytę.

Nie martw się, jesteś dość młodą osobą, więc miesiączka nie będzie regularna. Do, że pierwszą dostałaś, nie oznacza, że druga pojawi się od razu po 28 dniach, może pojawić się dużo później, jest to naturalne.

Luteina działa po 2 dniach po odstawieniu miesiączka się pojawiła
 

MartaHa

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2010
Posty
24
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Miasto
Lubuskie
mam pytanie
czy mozna pic alkohol podczas okresu ?
prosze o szybka odpowiedz
pozdrawiam Marta ;*
 

truscava

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Zależy który to dzień okresu jak np. 1 to mozesz jak 2,3 to juz nie ponieważ w dniach 2,3 okres jest obfity

Pozdrawiam .
 

inspiracja20

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
Jeżeli brałaś tabletki przeciwbólowe to wiadomo, że nie powinno się pić.
A ogólnie to można, tylko wiadomo, że nie jakieś duże ilości zwłaszcza przy obfitych miesiączkach.
 

werka86ka

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2008
Posty
250
Punkty reakcji
0
Urinal pomoże też na krew w moczu- bo ona towarzyszy też zapaleniom pęcherza, jednak nie na problem autorki...
 

Izabela_1990

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2007
Posty
128
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
nadmorskie miasteczko ;)
Generalnie to wybieram się do ginekologa,ale tylko chciałam wiedzieć,czy któraś z Was miała coś takiego.
Mam 3 problemy :
1.obfite upławy od 5 lat.
2.nieregularne miesiączki,czasami mam nawet 2-3 miesięczne przerwy ;/
3.no i teraz miesiączka utrzymuje mi się ponad 3 tygodnie,co mnie zwyczajnie niepokoi :(
 
D

darkshine

Guest
Zrób badanie moczu. Upławy świadczą o stanie zapalny bądź też grzybiczym. Takie duże odstępy między @ i czas ich trwania nie są raczej normalne. Poproś lekarza o badania hormonalne( mogą być płatne, więc licz się z kosztami typu 100zł) lepiej chuhać na zimne, bo moja sąsiadka miała ten problem, a teraz 9-ty rok starają się o dziecko.
 

kasia1648

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
597
Punkty reakcji
3
Miasto
TrOcHe Tu TrOcHe TaM
Ja mialam podobny problem okres mi sie spoznial nawet do 60-ciu dni,czasem sie nie pojawial przez miesiac i ostatnio tydz mialam okres,przerwa i zas tydzien...
U mnie byl to efekt uboczny po zastrzykach ktore bralam,aby zajsc w ciaze.Lekarz przepisal mi na to tabletki,aby wyrownac dostalam kolejne plamienie i pozniej wszystko wrocilo do normy okres co 28 dni ktory trwa 4 dni:)

Idz do lekarza,a wszystkiego sie dowiesz co i jak:)Pozdrawiam
 
Do góry