Miesiączka

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Zdecydowanie tutaj pierwsze co bym zrobiła to poszla do lekarza.Jednak z takimi problemami nie ma zartów,a z tego co wiem jest juz na te dolegliwości skuteczna szczepionka.
 

iza222

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2010
Posty
13
Punkty reakcji
1
Wiek
28
idź do lekarza on skieruje cię na badania. nic sama nie rób
 

Afeni

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2005
Posty
717
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Bierzesz jakieś leki hormonalne (tabletki antykoncepcyjne?).
Idź do lekarza powodów może być wiele... czym szybciej tym lepiej.
 

Natkaa02

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2008
Posty
56
Punkty reakcji
0
Miesiączkuje od 2 lat. Cykle miałam bardzo nieregularne, ostatnio myślałam, że okres zaczyna się regulować. Cykle trwały od 40 do 60 dni ale w kazdym miesiącu okres występował. Ostatnią miesiączke dostałam 28 sierpnia i od tamtej pory się nie pojawiła. Robiłam testy ciążowe, wyszły one negatywnie. Poszłam do ginekologa. Lekarka powiedziała, że cykl sam się musi uregulować, a ginekologicznie jest wszystko w porządku. może też wywołać te miesiączke ale to i tak będzie tylko jednorazowo więc mam cierpliwie czekać.
Chciałabym zacząć brać tabletki antykoncepcyjne ale ginekolog powiedziała, że przy tak nieregularnych cyklach może to mieć konsekwencje w przyszłości np. bezpłodność.
Co mogę w tej sytuacji zrobić? Wraz z chłopakiem nie jesteśmy gotowi na dziecko, używamy prezerwatyw ale bylibyśmy spokojniejsi gdybym zażywała tabletki. Do tego martwi mnie ta miesiaczka. Czy to normalne żeby zatrzymała się na takki czas?
 
D

darkshine

Guest
Idź do innego lekarza, zrób badania hormonalne, coś ewidentnie jest nie halo.

a byłaś juz u lekarza?
 

Ewelinka033

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Białystok/Warszawa
To raczej nie jest normalne...
Ja kiedyś też nie miałam okresu przez 3 miesiące (tylko u mnie było to raczej związane bardziej z wyjazdem za granice i stresem, nie wiem jaka była ostatnio u Ciebie sytuacja), ginekolog powiedział mi, że jak to dłużej potrwa mogą być negatywne konsekwencja i dał mi tabletki na wywołanie i potem wszystko było już w porządku. Myślę, że też powinnaś spróbować wywołać miesiączkę sztucznie. Ewentualnie tak jak radzi koleżanka iść do innego lekarza i zobaczyć co on powie.
A w ogóle czy ten ginekolog robił Ci jakieś dodatkowe badania?
 
D

darkshine

Guest
Wiesz możesz mieć torbiele, może to być cysta na jajnikach. Właśnie się z koleżanką zgadałam w tym temacie i powiem ci, że nieciekawa sprawa. Tylko jak coś nie daj sobie tego czyścić, powiedz, ze wolisz rozbicie kroplówką, zaufaj mniej boli.
 

Natkaa02

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2008
Posty
56
Punkty reakcji
0
miesiączka przyszła.
jeśli taka sytuacja znów się powtórzy na pewno pójdę do innego ginekologa
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Moze w tym przypadku to nie bylo nic powaznego. Ja powiem tak, ja nie mialam 3 miesiace okresu, ale lekcewazylam to, w koncu poszlam do lekarza, zrobiono mi usg i zbadano poziom estrogenu i czegos tam, powiedziano, ze mam PCOS. Poszlam potem do endokrynologa i powiedziala, ze nie zrobilam wszelkich potrzebnych badan, wiec nie mozna miec pewnosci, ze mam PCOS. Jutro te badania zrobie, a zwlekalam z 2 miechy :p czyli dokladniejsze badajace testosteron itp itd. Ja jednak sadze, ze mam PCOS, bo przytylam z 10 kg, a przy tym tak sie tyje, mam duze owlosienie jak przy tym, nieregularny okres bez tabletek na wywolanie brania, przetluszczajace sie ciagle wlosy a kiedys tak nie mialam, tradzik, ale moze tez sie okazac ze mam tylko PCO . oby
 

magdaaa77

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2010
Posty
24
Punkty reakcji
0
No i co Ci lekarz powiedział ? Bo mi też się kiedyś zdarzało w niektórych miesiącach nie mięc okresu, lub mieć nawet 2 tygodnie. Różnie to bywało.
 

kikson

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
265
Punkty reakcji
10
3 tygodnie? to koniecznie trzeba isć do lekarza i wziąć leki na zatrzymanie bo to jest bardzo niebezpieczne duże ubytki krwi się robią i żelaza co za tym idzie. a jak już się jest u lekaża to i o innych rzeczach można porozmawiać :)
 

inspiracja20

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
Mam pewien problem, kolejny raz nie pojawia mi się miesiączka.(Miesiączkuję od 11 lat) W poprzednim czasie też miałam taki problem, spóźniała mi się 5 tygodni i lekarz mnie przebadała i powiedziała, że zdarzają się takie cykle bezowulacyjne dwa- trzy razy w roku przepisała Luteinę na jej wywołanie, brałam ją 7 dni, po trzech dniach po odstawieniu pojawiła się normalnie nieco bardziej obfita.
Natomiast mam znów podobny problem, spóźnia się już 2,5 tygodnia.
Czy miał ktoś podobny problem, za przyczyny ?
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
jak Ci się spóznia 5 potem 2,5 tygodnia to ewidentnie coś nie gra..

ja bym na Twoim miejscu zasięgnęła porady innego lekarza.
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Może poproś o tabletki antykoncepcyjne na uregulowanie cyklu?
I przede wszystkim zrób porządne badania - jeśli ten lekarz nie chce Cię na nie skierować to poszukaj innego.
 
D

darkshine

Guest
Polecam badania hormonalne i USG, może masz coś na jajnikach torbiele, cystę... Nie wspomnę o zmianie lekarza.
 

kossi_nossi

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2010
Posty
26
Punkty reakcji
0
Dziewczyny dlaczego tak ignorujecie swoje zdrowie :( Na prawdę warto zadbać o to - ginekolog nie gryzie- to normalny lekarz. Potem po paru latach są poważne problemy :( Jak coś się zaczyna dziać to d razu d ginekologa a nie czekać nie wiadomo jak długo! Infekcja może jakimś trafem sama przejść ale może zostawić poważne skutki uboczne :(
 
Do góry