Miesiączka

elwirka21

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
bralam 10 dni luteine pod jezyk dzisiaj mija 12 dzien i dalej nie mam okresu dlaczego moze macie jakies wytllumaczenie napewno nie jestem w ciazy bo robilam test.
 
D

darkshine

Guest
Idź do lekarza, po luteinie w max 5 dni powinien okres się pojawić. Albo zmień lekarza, bo ewidentnie coś jest nie tak.
 

niunia1992

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Witam! Mam problem z miesiączkowaniem... Okres mam od 14 roku zycia... i mimo tego ciągle jest nieregularny:/ ostatnio spoźnił mi się 2tygodnie a teraz znowu się spoźnia juz 7 tygodni.. Boję się pojśc do ginekologa... Przez ostatnie 2 tygodnie mam czeste bóle brzucha (niby jak zwykle przed okresem) ale zazwyczaj po 3 dniach było juz krwawienie... A teraz mam te bóle i do tego wydziela się sporo białego i gestego śluzu.. Napewno nie jestem w ciązy. Czy to może być jakaś choroba narządow płciowych? Czy mam się czego bać (zanim pójde do ginekologa z tym)?
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Witam! Mam problem z miesiączkowaniem... Okres mam od 14 roku zycia... i mimo tego ciągle jest nieregularny:/ ostatnio spoźnił mi się 2tygodnie a teraz znowu się spoźnia juz 7 tygodni.. Boję się pojśc do ginekologa... Przez ostatnie 2 tygodnie mam czeste bóle brzucha (niby jak zwykle przed okresem) ale zazwyczaj po 3 dniach było juz krwawienie... A teraz mam te bóle i do tego wydziela się sporo białego i gestego śluzu.. Napewno nie jestem w ciązy. Czy to może być jakaś choroba narządow płciowych? Czy mam się czego bać (zanim pójde do ginekologa z tym)?


To mogą być zaburzenia hormonalne, nieleczone mogą prowadzic do kolejnych problemów, im później się za to zabierzesz tym może Ci być trudniej je wyleczyć - ginekolog naprawde nie gryzie i nie ma się czego bać, sto razy bardziej się boję chodzić do dentysty ;)
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
To mogą być zaburzenia hormonalne, nieleczone mogą prowadzic do kolejnych problemów, im później się za to zabierzesz tym może Ci być trudniej je wyleczyć - ginekolog naprawde nie gryzie i nie ma się czego bać, sto razy bardziej się boję chodzić do dentysty ;)

Dokladnie, jak nie ciaza to cos z hormonami moze byc. Niektorzy jak pisze sie, ze dlugo nie ma okresu, to mysla od razu, ze ciaza, ale okres moze sie dlugo opozniac z powodu zaburzen lub innych schorzen jakich jest wiele - wiec nie zawsze ciaza to powod ;)
Np ja odkad mam te zaburzenia hormonalne, to mam okres co 40 dni, a nie normalnie regularniem a w ciazy nie jestem :) Musze znow wybrac sie do gina, tym razem do lepszego.
 

paulanka19

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
? w weekend byłam na imprezie i troche zaszalałam czy używki mogą opóznić okres czy moze to zła dieta??? pomózcie
 

Atasze

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2010
Posty
10
Punkty reakcji
1
Jeny jak tak czytamm to Wam nie zazdroszcze biedaczki - moj caly wklad w okres polega na zazyciu 1-2 tabletek buscopanu w pierwszy dzien, jak mnie lapia skurcze, a potem przechodzi i basta. Choc slyszalam gdzies, ze jak ktos ma zbyt regularny cykl, to tez niedobrze, takze sama juz nie wiem, czy sie martwic, czy cieszyc ...
 

rysiasia

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
Ja miałam lekarza który na nieregularne miesiączki wszystkim jak leci przepisywał antykoncepcję, więc ja ją brałam od 14 roku życia. Nikomu nie polecam, trudności z zajściem w ciążę, po odstawieniu tabletek bardzo silne bóle miesiączkowe, takie jakich nie miałam nigdy przedtem. O ile na drugie pomagają środki rozkurczające, o tyle na pierwsze już nie ma tak łatwej recepty. Ja polecam homeopatię, naturalne sposoby, dziewczyny nie dajcie się faszerować chemią i hormonami od dziecka:(
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
14letniej dziewczynce tabletki anty przepisywać na uregulowanie??? To chyba przesada
 

rysiasia

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
14letniej dziewczynce tabletki anty przepisywać na uregulowanie??? To chyba przesada
Przesada to dość delikatnie powiedziane. To był (i jeszcze jest) konował. Dlatego teraz jestem wielką przeciwniczką wszelkich hormonów, antybiotyków. Staram się przyjmować leki jedynie w ostateczności i skrupulatnie sprawdzam ich skład. Wybieram takie, których np substancja czynna jest pozyskana z wyciągów roślinnych. Nie jestem ekspertem ale czytam ulotki.
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Ja przeciwniczką tabletek nie jestem, no ale też tak jak pisałam - bez przesady, nie trzeba byc doktorem medycyny zeby sie domyślić wpływu tabletek na tak młody organizm
 

martakrak

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2011
Posty
40
Punkty reakcji
0
Też mam problem z miesiączkami. są nieregularne i bolesne. Ginekolog stwierdził że wszystko jest ok. Nie wiem już co robic...
 

phobe123

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
1 miesiączkę dostałam 11 września 2010 r. i do tej pory nie dostałam drugiej, czy powinnam iść do lekarza? mam 15 lat(we wrześniu 16). boje się trochę a wasza pierwsza wizyta jak wyglądała?
 

onwet

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2011
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Piła
Pierwsza wizyta jest dosyć krępująca ,ale przywykniesz a poza tym pierwsza wizyta nie zawsze kończy się badaniem ogólnym .
To trochę dziwne ,ze nie dostałaś jeszcze drugiej a odchudzasz się czy coś ? chorowałaś ?
jakiekolwiek zachwiania zdrowia mają znaczenie ,ale nie przejmowałabym się na zapas :eek:k:
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Mi się nigdy nie spóźniała, a teraz nie mam jej już od 11dni.
Nie wiem czym to jest spowodowane, nie mam chłopaka, więc ciąża mi nie grozi, nie odchudzam się, nie biorę leków. Nic, ale to nic się nie zmieniło. Nie żyję w stresie.

Zastanawiam się nad tym, czy może mieć to związek z wyrzynaniem się "zębów mądrości". Co wy na to?
 
Do góry