Miesiączka

chockolate94

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Hej. Mam problem. Dziś dostałam miesiączkę. (Jeśli można to tak nazwać) Zawsze miałam obfite a teraz to tylko plamienia. Brzuch boli mnie tak jak przy zwykłej miesiączce. Mam 17 lat i tydzień temu pierwszy raz kochałam się z chłopakiem. Mieliśmy prezerwatywę (tylko, że on najpierw ją założył, potem ściągnął i znowu założył) . Doszedł we mnie. Czy mogę być w ciąży? Od pierwszego dna bardzo się tym denerwuję. Czy mogę zrobić test podczas tego dziwnego plamienia? Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
 

Foka Szara

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2011
Posty
46
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Założył, ściągnął i znowu założył tę samą prezerwatywę? o_O wtf w ogóle? Test ciążowy ma z tego co wiem jakikolwiek sens po 2-3 tygodniach od domniemanego poczęcia. Jezus Maria.
Doszedł w Tobie. Ale co? Z tą wymiętoszoną prezerwatywą, która zapewne była już pozbawiona środka plemnikobójczego, którym była wyłożona od wewnątrz?
Proszę powiedz, że założył nową, w przeciwnym razie będę rozpaczać nad dzisiejszym światem...
Pierwszym objawem ciąży jest podwyższenie temperatury o kilka stopni od standardowej. Mierzy się ją jeszcze przed wstaniem rano z łóżka. Plamienie może mieć z nią związek. Zrób test za tydzień i się módl...
 

catwoman

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
To w końcu do stosunku doszło z prezerwatywą czy bez? bo ja już nic nie zrozumiałam. Co to w ogóle za opcja, żeby ściągnąć założona prezerwatywę i założyć ją ponownie? Raz załozona prezerwatywa jest już ZUŻYTA bez względu na to, czy doszło do stosunku czy nie. I lepiej to sobie zapamiętaj.
Jeżeli tydzień temu współżyłaś to wyniki testu ciążowego nie będą jeszcze w pełni wiarygodne. Ale kup w aptece test o wysokiej czułości, wtedy po około 10 dniach od współżycia wyniki są wiarygodne.

Ale najlepiej to poczytaj sobie coś o antykoncepcji, bo obawiam się, że wiesz o niej niewiele. Tutaj krótki wstęp do metod antykoncepcji: http://www.domzdrowia.pl/czytelnia/page/1258,wakacyjny-romans-jak-sie-zabezpieczyc-
A jeszcze lepiej to wybierz się do ginekologa. skoro już zaczęłaś współżycie to jest to bardzo wskazane. A lekarz na pewno najwięcej Ci powie na temat antykoncepcji.
 

bazyli2106

Nowicjusz
Dołączył
21 Sierpień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
hej. miesiączka spóźnia mi się jakieś 9 dni a od kąd pamiętam zawsze dostawałam na czas...
mam 19 lat robiłam test ciążowy i wyszedł negatywny może zrobilam coś żle.
z samego rana oddałam mocz do próbowki a dopiero później poszłam kupic test .
w ulotce nic nie pisalo zeby robic test zaraz po oddaniu moczu.
nie wiem czy zrobic jeszcze raz a na ginekologa musze czekac ponad 3 tygodnie .
moze to jakas choroba??? czuje sie dobrze i nic mnie nie boli ale ta sytuacja mnie przeraża
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Wynik testu mógł zostać zafałszowany długim przechowywaniem moczu. Konieczne jest wykonanie testu z porannej, świeżej porcji moczu (najlepiej kupić test dzień wcześniej).
Spóźnianie się okresu nie musi jednak warunkować ciąży. Wydłużenie cyklu obserwowane jest w przypadku wprowadzenia restrykcyjnej diety, zwiększenia aktywności fizycznej, przewlekłego narażenia na stres itp.
Wykonaj test,a w przypadku negatywnego wyniku będziesz musiała poczekać na wizytę u ginekologa.
 

Andrz3!

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2010
Posty
46
Punkty reakcji
0
Witam,

sprawa przedstawia się następująco . Moja dziewczyna dostawała regularnie okresu (zwykle około 20dnia miesiaca), w poprzednim miesiącu opóźnił jej się okres o jakieś 3-4dni . W tym miesiacu powinna dostać okresu po 21 ale dostała go 4 pazdziernika. Czym to moze być spowodowane? Słyszałem , że dzieje sie tak ze pare miesięcy jest okres w te same dni a później zmienia się termin na inny. Czy to prawda?
 

mofayah

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2011
Posty
98
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Okres ma prawo się spóźniać. Nie napisałeś, ile Twoja dziewczyna ma lat, a to jest bardzo istotne. Jeśli rzeczywiście regularnie miesiączkuje, a ostatnio zaczyna się to zmieniać, to może powinna zgłosić się z tym do ginekologa. Choć moim zdaniem nie ma się czym na razie przejmować. Jestem kobietą, ale nie jestem specjalistką i wiem oczywiście, że lepiej zgłosić problem specjaliście.
 

Andrz3!

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2010
Posty
46
Punkty reakcji
0
Moja dziewczyna ma 18 lat. Ja jej już wczesniej mówiłem żeby poszła do ginekologa na badania kontrolne ale ona tego nie chce zrobić ;/ Najdziwniejsze jest to że okresu tak szybko dostała . powinna mieć 21 a dostała 4...
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Moja dziewczyna ma 18 lat. Ja jej już wczesniej mówiłem żeby poszła do ginekologa na badania kontrolne ale ona tego nie chce zrobić ;/ Najdziwniejsze jest to że okresu tak szybko dostała . powinna mieć 21 a dostała 4...

Jeżeli krwawienie pojawiło się ponad 2 tygodnie przed spodziewaną miesiączką to najprawdpopodbniej jest to krwawienie patologiczne tzw krwawienie śródcykliczne. Każde takie krwawienie powinno być skonsultowane z lekarzem ginekologiem, który po przeprowadzeniu wywiadu i zbadaniu pacjentki ustali przyczynę dolegliwości.
Przed wizytą u specjalisty konieczne jest wykonanie testu ciążowego.
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Krwawienia śródcykliczne najczęściej związane są z nadżerką, polipem, zaburzeniami hormonalnymi, czasem infekcją. Mogą być również objawem ciąży. Jeżeli pacjentka jest aktywna seksualnie to zawsze w takich przypadkach zalecane jest wykonanie testu ciążowego, który wykluczy ciążę, jako przyczynę dolegliwości.

Stosowany przez Twoją partnerkę preparat nie powinien powodować krwawień z dróg rodnych.
 

Andrz3!

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2010
Posty
46
Punkty reakcji
0
Właśnie ja bym wykluczył ciążę ze względu na ograniczenia związane z tym kierunkiem ponieważ kochamy się żadko. Co do aqua slim to czytałem że ma jakiś wpływ na przyśpieszenie lub opóźnienie okresu.

Muszę jakoś namówić ją żeby poszła wkońcu do lekarza ponieważ się o nią martwię
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Właśnie ja bym wykluczył ciążę ze względu na ograniczenia związane z tym kierunkiem ponieważ kochamy się żadko. Co do aqua slim to czytałem że ma jakiś wpływ na przyśpieszenie lub opóźnienie okresu.

Muszę jakoś namówić ją żeby poszła wkońcu do lekarza ponieważ się o nią martwię

Tak jak wspomniałam poprzednio, ryzyko ciaży istnieje oczywiście jedynie u kobiet aktywnych seksualnie. Jeżeli do zbliżenia nie doszło w ostatnim czasie to oczywiście ciążę możemy wykluczyć
Wspomniany preparat nie wpływa bezpośrednio na długość cyklu. Może jednak skutecznie obniżyć masę ciała, co wtórnie może spowodować wydłużenie cyklu i opóźnienie miesiączki.
 

Andrz3!

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2010
Posty
46
Punkty reakcji
0
Witam ponownie.

Niestety pisze po raz kolejny poniewaz moja dziewczyna znowu dostała dziś okresu. Więc jest to już naprawdę nie wporządku. Tylko co? Macie jakieś nowe sugestie?
 

Andrz3!

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2010
Posty
46
Punkty reakcji
0
jeszcze inaczej. jaka waszym zdaniem moze być tego przyczyna? Wizyta u lekarza będzie lecz chciałbym wiedzieć czego się możemy spodziewać
 
Do góry