Księża

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Herbaniczku, zauwazyles juz chyba dawno ze Biblia swoje a ksieza wraz z fanatykami swoje ;)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Duchowieństwo krytykuje młodych że traktuje słowo boże wybiórczo, nie przyjmując wszystkiego co Chrystus nakazał. Ci młodzi biorą świetny przykład z kleru, który robi to lepiej i skuteczniej
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Duchowieństwo krytykuje młodych że traktuje słowo boże wybiórczo, nie przyjmując wszystkiego co Chrystus nakazał. Ci młodzi biorą świetny przykład z kleru, który robi to lepiej i skuteczniej

Wierni moze traktuja slowo wybiorczo.. ale slowo ksiezy, to ich boli :)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
krótkich zdań kilka, Rydzyk jest postacią pod każdym niemalże względem mi obcą, lecz coś tam sobą reprezentuje i jakieś tam do kilkunastu % społeczeństwa, inne telewizje (działające na tej samej podstawie prawnej - ustawa) dostały prawa do emisji, w przeciwieństwie do "organu Rydzyka", niezależnie od tego czy on mi się podoba czy nie, to jest to nierówne traktowanie, mamy więc równych i równiejszych, rozumiem niechęć do Rydzyka (specjalnie nie dziwi), ale cichy poklask, dla dania mu przez Krajową Radę .. "z plaskacza" uważam za subtelnie mówiąc objaw hipokryzji z waszej strony...
 

Le'a

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2011
Posty
220
Punkty reakcji
3
[quote name=Vesemirus] Jak ja nie lubię wypowiedzi osób które są zaślepione bezgraniczna nienawiścią do kleru.[/quote]

Bezgraniczna nienawiść lub wielbienie, to fanatyzm, a rozsądny człowiek takiego podejścia nie akceptuje.

[quote name=Vesemirus]Jeszcze jestem w stanie zrozumieć kwestie administrowania majątkiem parafialnym (np. w Niemczech ksiądz zajmuje się tylko duszpasterstwem, a całą papierkową robotę odwala rada parafialna, która dba o remonty, czy pensje dla księdza), ale pomysł, żeby Kościół zrzekł się kościołów uważam za absurdalny - kto miałby je przejąć? W jaki sposób dochodziłoby do zabierania kościelnych dóbr. Ja myślałem, że rozmawiam w XXI wieku w demokratycznym państwie, okazało się jednak, że nadal panuje mentalność stalinowska :p Kułaków też wywłaszczycie?[/quote]

Halo Ziemia...jesteśmy w Polsce.
W Polsce papierkową robotę odwala księgowy, a rząd i proboszcz dba o pobory księży.
Stalinizm, to dyskusja na polityce, a w XXI w. żyjesz jakby co, nie należy mysleć, a wiedzieć. :tongue:

Kułaków też wywłaszczycie?
Myślę, że pewnie tak szczególnie jeśli są innego niż katolicko-rzyskiego wyznania, :sleep: to na dziś, ale w gdyby było w połowie XX w., to z pewnością wszyscy by lecieli bez względu na satus i płeć. :037:

Administrować/zarządzać.
Jeśli Kościół i kościół odczytujemy jako tę samą def, to absurd total, a poza tym nie mówimy o odbieraniu, a rozważam by były dobrem kultury narodowej.
Obecnie za wejście kościołów, które są w ramach programów wycieczek do zwiedzania, to uczestnicy muszą dokonać wpłaty zarówno indywidualni jak zbiorowa społeczność na "ręce Kościoła", gdyby były własnością państwa kwoty te wpływałyby do budżetu państawa...to taki banalny przykład. I takiej sytuacji Ks. Natanekmnie miałby mozliwości opkupowania KOścioła, byłby dostępny tylko w swym mieszkaniu, gdzie Rada B. miałby możliwość dotarcia.
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
Halo Ziemia...jesteśmy w Polsce.
Podałem przykład jak mogłoby to wyglądać - zarządzanie tak, własność - wybacz, ale Państwo jest ostatnią rzeczą jaka mi przyszła do głowy - jak patrzę co się dzieje z muzeami państwowymi, zwłaszcza na prowincji to aż strach bierze, co by było z kościołami :p
nie należy mysleć
Szanuję Twoją filozofię życiową, nie będę się śmiał, ani robił docinek - nie chcesz myśleć - Twoja sprawa :]
Myślę, że pewnie tak szczególnie jeśli są innego niż katolicko-rzyskiego wyznania, :sleep: to na dziś, ale w gdyby było w połowie XX w., to z pewnością wszyscy by lecieli bez względu na satus i płeć. :037:
Ktoś tu nie zrozumiał sarkazmu :p http://kwejk.pl/obra...63/sarcasm.html
Jeśli Kościół i kościół odczytujemy jako tę samą def, to absurd total, a poza tym nie mówimy o odbieraniu, a rozważam by były dobrem kultury narodowej.
Obecnie za wejście kościołów, które są w ramach programów wycieczek do zwiedzania, to uczestnicy muszą dokonać wpłaty zarówno indywidualni jak zbiorowa społeczność na "ręce Kościoła", gdyby były własnością państwa kwoty te wpływałyby do budżetu państawa...to taki banalny przykład. I takiej sytuacji Ks. Natanekmnie miałby mozliwości opkupowania KOścioła, byłby dostępny tylko w swym mieszkaniu, gdzie Rada B. miałby możliwość dotarcia.
Kościół i kościół to dwie różne sprawy, każdy kto myśli potrafi dostrzec różnicę :] Jest taki Pan - Popiel, arystokrata którego rodzina musiała emigrować po IIWŚ, w latach 90tych wrócił i zażądał od skarbu państwa zwrotu pałacu i ziemi - i teraz pytanie - czy renesansowy pałac jedyny w rejonach Staszowa należało oddać prawowitemu właścicielowi, czy może zachować się jak złodziej i zatrzymać to narodowe dobro? Podobnie rzecz się ma z Kościołem, jakim prawem państwo miałby zabierać co nie należy do państwa?
Jeśli chodzi o opłaty - nikt się nie zastanawia na co one są potrzebne? Dzięki tym 2, czy 3 zł ksiądz ma szanse dokonać napraw w kościele. Możesz mi wierzyć, że księża nie za bardzo się cieszą ze starego kościoła, każdy chciałby służyć w mieście w nowym góra 30letnim kościele, gdzie musi się martwić tylko o ciepełko i bieżące naprawy, mało któremu się uśmiecha unikalny romański kościółek który nie dość, że pochłania całą tacę, to jeszcze wymaga latania za sponsorami i dotacjami państwowymi, żeby się nie rozsypał.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
krótkich zdań kilka, Rydzyk jest postacią pod każdym niemalże względem mi obcą, lecz coś tam sobą reprezentuje i jakieś tam do kilkunastu % społeczeństwa, inne telewizje (działające na tej samej podstawie prawnej - ustawa) dostały prawa do emisji, w przeciwieństwie do "organu Rydzyka", niezależnie od tego czy on mi się podoba czy nie, to jest to nierówne traktowanie, mamy więc równych i równiejszych, rozumiem niechęć do Rydzyka (specjalnie nie dziwi), ale cichy poklask, dla dania mu przez Krajową Radę .. "z plaskacza" uważam za subtelnie mówiąc objaw hipokryzji z waszej strony...

o sprawie Krajowej Rady sie nie wypowiadalem bo nie znam sprawy, zreszta malo mnie to interesuje, Krajowa Rada to organ rezimowy...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
przecież przedstawiłem uzasadnienie dlaczego Rydzyk nie dostał miejsca w multipleksie, zero polityki czysta ekonomia. Wydawało mi się że jesteś człowiekiem dużej inteligencji a stosujesz argumenty rodem z gazetki osiedlowej

Ja jestem jakimś szpakiem, wypraszam sobie - jestem starszym człowiekiem, który nie przepada za obłudą i hipokryzją, nie przepada za tym że ktoś ma więcej praw niż inny nie dlatego że ciężej pracuje ale korzysta z przywilejów. Krytykuję kler bo to stała się klasa próżniacza, do tego silnie skażona polityką i w niej się obracająca.


Kolejne niewygodne dla kleru i jego obrońców ciekawostki :


Afera wybuchła latem ubiegłego roku, gdy matka 19-letniej Marzeny O., Rozalia (52 l.), zorientowała się, że jej upośledzona umysłowo córka jest w ciąży. Kobieta szybko odkryła, że ojcem dziecka jest... ksiądz Witalis G. (57 l.), proboszcz parafii prawosławnej w Boćkach. Sprawa trafiła do prokuratury.
Zlecone przez śledczych badania genetyczne potwierdziły ojcostwo kapłana. Duchowny stracił probostwo i odsunęła się od niego rodzina. Usłyszał też zarzut współżycia seksualnego przynajmniej 8 razy wbrew woli dziewczyny. Grozi mu 8 lat więzienia.
- Każdemu zdarza się chwila słabości - szczerze wyznaje pop. - Ale to ja czuję się zgwałcony! Zalecała się do mnie, telefonowała, wchodziła do domu bez uprzedzenia. Pewnego razu miałem silny migrenowy ból głowy i leżałem w łóżku. Przyszła do mnie, złapała za rękę, przytuliła się. Była cała rozpalona. Obudziłem się po 4 godzinach i nic nie pamiętam. To była moja wpadka - tłumaczy Witalis G.
- To kłamstwa! - oburza się słowami duchownego matka Marzeny. - On ją wziął na chama! Zgwałcił, życie zmarnował. Nie popuszczę mu tego - denerwuje się pani Rozalia.
Syn 19-latki i proboszcza urodził się 1 listopada. Ma na imię Szymon. Przebywa w szpitalu, ponieważ lekarze zdiagnozowali u chłopca zespół Downa i wadę serca.

Co prawda chodzi o popa ale też duchowny
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
Herbatniczek pokazuje szpakowe ząbki - nie krępuj się, pisz pod własnym nickiem.
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
Herbatniczek pokazuje szpakowe ząbki - nie krępuj się, pisz pod własnym nickiem.
Mój stary nick ,pewnie po twoich doniesieniach ,ktoś zablokował .Nie mam nic wspólnego z Herbatniczkiem .
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
oczywiście, jestem jak mój ojciec nasłany przez szpiegów zagranicznych, działam pod pseudonimem, spotykam się w nocy z moim prowadzącym na cmentarzu, tam przekazuje mi pieniądze tj. judaszowe srebrniki za które zdradzam katolicko-narodową ojczyznę.

Myślałem że mam do czynienia z ludźmi na poziomie. A wy tak naprawdę macie poziom ubeków po 7 klasach szkoły powszechnej, którzy przesłuchiwali mego ojca i jego kolegów. Jak ktoś pisze prawdę wam nieprzyjemną to zaraz robicie śledztwo: kto, kogo, kto za tym stoi, kto na tym skorzysta. Proszę o merytoryczną rozmowę, wymianę argumentów a nie przedszkolne połajanki. Jak dotąd nie mogę sie doczekać argumentów na poziomie. Wszystko ograniczacie do : cicho, nie można o kimś złego słowa powiedzieć bo ksiądz, wszystkich można krytykować ale nie duchownych


Mk 10,13-16
[sup]13[/sup] Przyprowadzano do Niego dzieci, aby je dotknął. Uczniowie zaczęli je strofować. [sup]14[/sup] Gdy Jezus to zauważył, oburzył się i rzekł im: "Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie, nie zabraniajcie im, bo do takich należy królestwo Boże. [sup]15[/sup] O tak, oświadczam wam: kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, nie wejdzie do niego". [sup]16[/sup] Potem obejmował je ramieniem i błogosławił, kładąc na nie ręce.​


Odpowiedź nie może chyba brzmieć inaczej niż stanowcze: nie! - Czuję się zawiedziona tym co zrobili, to po prostu okrutne - mówi mama 7-letniego Denuma.
Chłopiec nie mógł przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej z koleżankami i kolegami ponieważ ma zespół Downa. Najpierw proboszcz parafii św. Marii od Aniołów w Batley, a później wyższe władze kościelne uznały, że chłopiec nie byłby w stanie dokładnie zrozumieć ceremonii, ani należycie się z niej cieszyć.
Rodzice nie zgadzają się z takim stanowiskiem, twierdzą, że to dyskryminacja ich synka.
Bo czy ochrzczony chłopiec nie ma prawa być katolikiem i dalej uczestniczyć w życiu Kościoła?
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Jak sie jest obronca KrK. A nie ma aargumentow, bo niektore faky sa przylaczajace no to trzeba sie czegos czepiac ;)
 
Do góry