Księża

E

Elen

Guest
Brave napisał:
elen musisz przysypywać ten temat polityką?
Ale to nie ja, tylko ten ksiadz. :D Dlugo sie zastanawialam Brave w jaki temat to dac. Chcialam pokazac tym tematem, ze sa kaplani, ktorzy mysla obiektywnie i uwazaja, ze- Kosciol nie powinien mieszac sie do polityki. I to jest zdrowa postawa. Odpowiem Ci cytatem koncowym- "Tu nie o politykę chodzi, ale o Kościół; aby był tym, czym powinien być. Dlatego laik, kapłan, zakonnica, zakonnik - wszyscy mogą tej trosce z czystym sumieniem i w godny sposób dać wspólne świadectwo. Będzie to niczym innym, jak wyznaniem w obecności papieża i na oczach całego świata wiary w jeden, powszechny i apostolski Kościół, któremu w Polsce, de facto nadaje się inny kształt, i to ze szkodą dla czystości wiary i obyczaju." AMEN. :)
 

Agne

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2015
Posty
163
Punkty reakcji
4
ciamka napisał:
Wg mnie, księża to złodzieje i przestępcy! Nie płacą podatków i są bezkarni!
Nie zgodzę się z tymi oskarżeniami wobec księży. Owszem. Duchowni są uprzywilejowani w kwestii płacenia podatków. Nie zmienia to jednak faktu, że ich praca wcale do lekkich nie należy.

Często zdarza nam się rzucać hasłami w stronę księży, bez konkretnego uzasadnienia; takimi, jak: ''Złodziej'', ''Pedofil'', ''Przestępca''. Powinniśmy jednak najpierw się zastanowić, bowiem nie wszyscy ludzie poświęceni Bogu są ''źli''.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Agne napisał:
bowiem nie wszyscy ludzie poświęceni Bogu są ''źli''.
Ja to widzę troszkę inaczej.
Złych ludzi jest tak mały odsetek że jest niemożliwe wyznaczenie ich poziomu, są błędem statystycznym,niezależnie od funkcji, zawodu czy narodowości
Patrzymy na innych tylko z własnego poziomu, po zmianie punktu obserwacji zmienia się widok, pomijając już taką drobnostkę że każdy (błąd st) chce być dobrym, choć nie zawsze wychodzi.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Dla nie trochę masło maślane. To jakby powiedzieć że definicja zła i dobra jest rzeczą względną.
 
E

Elen

Guest
Kaznodzieja mnie to od dawna zastanawia - kwestia Dobra i Zla. W moim zyciu doskonale odrozniam jedno od drugiego, ale.... slyszalam wiele opinii, ze jedno z drugim sie przeplata. I ze nic nie jest takie jednoznaczne, na jakie wyglada. Dla mnie to takie troszke mieszanie ludziom w umyslach. Wole osobiscie myslec w klarowny sposob i jednak jasno odrozniac jedno od drugiego. Noc nie jest dniem, a dzien noca, mimo, ze plynnie przechodza porami jedno w drugie. Traktuje zmierzch jako stan przejsciowy.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Kaznodzieya napisał:
Dla nie trochę masło maślane. To jakby powiedzieć że definicja zła i dobra jest rzeczą względną.
Nawet nie zahaczyłem o definicję, po prostu uważam że ludzie w całej rozciągłości są dobrzy i chcą dobra.
 

Lila880

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2016
Posty
44
Punkty reakcji
0
Z księżmi nie ma żadnej nowości : są i ci dobrzy i ci źli. Oczywiście te wszystkie afery pedofilskie, bogactwo kościoła czy nie utrzymywanie celibatu do nich zniechęciło no ale nie ma co mierzyć jedną miarą.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Myślałem że nie da się już powiedzieć nic głupszego ale widać ab. Gądecki postanowił pobić rekord

powiedział mianowicie, iż uczenie synów sprzątania po sobie to Gender i dziewczynki powinny to robić.

jak się chłopina przyzwyczaił, że mu siostry zakonne usługują to i nie wie o czym mówi
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
No
Precz z hipokryzją ,pazernością i pedofilią.
Cytując klasyka
"panie a co pan tak się do tych księży przyje,,ł?"
Daj spokój Herb straszenie klechami ,naziolami i kibolami odchodzi do lamusa w tym kraju



"
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ja nie straszę przed klechami tylko cytuję słowa księdza i to dosyć wysoko postawionego

i warto abyś się odniósł do konkretnych słów
 
T

TomaszTomasz

Guest
ciamka napisał:
Wg mnie, księża to złodzieje i przestępcy! Nie płacą podatków i są bezkarni!
Prawie jak Al Capone.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=-w76SWx1I1o
 
Do góry