Księża

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Herbatniczek napisał:
nasz niezrównany lider wśród duchownych też coś powiedział


Wesołowski o skłonności pedofilskie został oskarżony przez lokalne media na Dominikanie. Polski duchowny został nagrany, kiedy przechadzał się po dzielnicy słynącej z prostytucji dziecięcej. Sprawa jest poważna, arcybiskupa odwołał z Dominikany papież Franciszek. Biskup oskarżany o wyjątkowo perfidne przestępstwa będzie sądzony przez władze kościelne.

W jego obronie stanął jednak inny duchowny ojciec Tadeusz Rydzyk, który uważa, że oskarżenia o pedofilię mogą być inspirowane przez mafię narkotykową. - Był w dwóch krajach, w których bardzo mocno działają mafie narkotykowe. I występował przeciw. A może te mafie narkotykowe się zemściły i coś podstawiły? Można przeróżne rzeczy zmontować, podprowadzić człowieka. To trzeba widzieć, to jest walka z Kościołem - grzmiał z anteny radiowej Rydzyk.
Ojciec dyrektor powołał się też na swoje źródła w Boliwii twierdząc, że Wesołowski to człowiek szlachetny

Poszedłbym dalej, to mafia narkotykowa zaraziła go specjalnie zmutowanym wirusem pedofilii, skoro pedofilia to choroba to pewnie można się zarazić. A że papież Franciszek odwołał natychmiastowo tego zboczeńca to oczywiście manipulacja. Rydzyk wie lepiej od Franciszka to pewne
Ojciec Rydzyk ma rację . Wesołowski od wielu lat działał Ameryce Południowej i na jego temat nie pojawiły się żadne zarzuty . Ameryce Południowej jeśli ktoś odważy się wykorzystać dziecko jest linczowany przez społeczeństwo np Urugwaju zboczeniec wykorzystał dziecko i nagle pojawił się tłum ludzi i zlinczował go . Media są cyniczne . Jeśli zwykły zboczeniec wykorzysta dziecko to media po informują o tym fakcie ale ukrywają jego twarz i dane osobowe . Nie informują gdzie pracował . Przypadku kapłana Katolickiego pokazują twarz i poskreślają gdzie pracował . Przypadku innych religii przemilczają temat . Media przemilczają przypadki wśród gwiazd i psychologów a najbardziej przemilczają wśród Żydów . Nowym Jorku Chasydzi wykorzystywali dzieci a media to przemilczały np NEW JORK TIMES zawsze krytykuje wspólnoty Chrześcijańskie za wykorzystanie dzieci i przypadku Żydów przemilczał . To pokazuje że najwięcej przypadków występuje wśród Żydów a szczególnie jeśli są Bogaci i pełnią ważną funkcję . Tak samo jest wśród zwykłych bogaczy. Sporo takich przypadków jest wśród partii lewicowych a szczególnie partiach Zielonych . Niemczech Zieloni powstali 1968 i propagowali pedofilie i chcieli by wszystkie zboczenia były legalne . Daniel Cohn-Bendit twórca tej partii realizował praktyce te pomysły i napisał książkę o swoich praktykach pod tytułem „Wielki Bazar”. W książce, która ukazała się w 1975 r., Cohn-Bendit opisywał m.in. doznania seksualne, których zaznał podczas obcowania z pięcioletnimi dziećmi, gdy pracował w przedszkolu we Frankfurcie nad Menem: „Kilka razy zdarzało się, że dzieci rozpięły mi rozporek i zaczęły mnie głaskać. Ich życzenie było dla mnie problematyczne. Jednak często mimo wszystko i ja je głaskałem” – możemy tam przeczytać.

. 1985 r. przedstawiciele Zielonych w landzie Badenia Wirtembergia opowiedzieli się za złagodzeniem kar za wykorzystywanie seksualne nieletnich.
Partia ta podobnie jak inne partie krytykują Chrześcijaństwo za wykorzystywanie dzieci a swoich szeregach tego nie widzą i ukrywają własne zboczenia .To pokazuje że partie Zielonych powinny zostać zakazane . Wszystkie partie które głoszą podobne poglądy .
SZEF Funduszu Walutowego DSK który urządzał orgie i we Francji był nietykalny i wierzył że USA spróbuje wykorzystać pokojówkę i będzie nietykalny ale USA prawo jest takie samo dla każdego . DSK wykorzystywał egzotyczne kobiety które były nieletnie i przemilczane . Media powinni pokazywać twarze i podawać dane wszystkich zboczeńców a nie wybranej grupy bo pozostałym grupą dają bezkarność . Mafia mogła zapłacić dzieciom by oczerniały kapłana i mogli dać dzieciom scenariusz co mają powiedzieć .
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
w takim razie bardzo proste pytanie: dlaczego Papież odwołał natychmiast z funkcji tego pogodnego i dobrego człowieka ???
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Odwołanie księdza Wesołowskiego przez papieża Franciszka jest w tej sprawie faktem. Faktem są także oskarżenia księdza o pedofilię. Co będzie - pokaże czas.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
chyba nikt nie wierzy w to że Papież odwołał Wesołowskiego nie posiadając jakiś wiarygodnych informacji
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Herbatniczek napisał:
w takim razie bardzo proste pytanie: dlaczego Papież odwołał natychmiast z funkcji tego pogodnego i dobrego człowieka ???
Istnieją dwie możliwości . 1 Dostał dokumenty które potwierdzają jego winę . 2 Bardziej prawdopodobna oskarżenia są poważne i uznał ze lepiej go odwołać . Nie ma tolerancji dla łamania prawa . Prawdopodobnie został oczerniany przez lokalne środowiska komunistyczne a zwykłe media wykorzystywały to do oczerniania Kościoła . Prałat
Henryk Jankowski też był przez media oczerniany . Nieważne ze wymyśliła to gazeta ateistyczna i stworzona przez współpracownika SB Fakty i Mity . Po procesie został uwolniony od zarzutów molestowania . Zanim to się stało był przez media znieważany i oczerniany .
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i tak zawsze jest że możliwość niewinności jest większa niż że jest winien, z czego wynika ta zasada ?
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Domniemanie niewinności jest uzasadnione trudnym usuwaniem błota z czci osoby, która po procesie okazała się niewinna.
Mimo domniemania niewinności papież (może) woli usunąć podejrzewanego arcybiskupa z zasięgu działań antychrześcijańskich i antykapłańskich w Dominikanie? Wszak karę śmierci zniesiono między innymi dlatego, że istnieją pomyłki sędziów. A mimo to wielu jest gotowych osądzić i wydać wyrok bez śledztwa...
O nagraniu Wesołowskiego wiadomo coś więcej niż to, że był w nieodpowiedniej dzielnicy?.
Osobiście zawsze mówię, że NIE WIEM czy ktoś jest winny, czy też tylko posądzony. Mój sąd dotyczy też całego stanu duchownego. Jest to także domniemanie o stronniczości człowieka, której też nie osądzam, bo sam jestem stronniczy.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Papież Franciszek nie powinien zostać wybrany na Papieża bo jest za mało aktywny , zbyt umiarkowany i łagodny. Chce by wszyscy go wielbili i to nie pozwala rozwiązać ważnych problemów. Chrześcijanie są mordowani przez Islam a Papież nic z tym nie robi , pozbywanie się kapłanów które nie mają nic wspólnego z Chrześcijaństwem i moralnościom. . Pozytywne rzeczy. Skromność bardzo pozytywna cecha. Powinien mieszkać siedzibie Papieży a nie w hotelu. Jest głową Watykanu i namiestnikiem Boga. Każda głowa państwa mieszka odpowiedniej siedzibie bo tam są wstanie zapewnić ochronę na wysokim poziomie. Negatywne. Synod pokazał że nie jest wstanie kontrolować kardynałów. Zamiast interesować się rodziną to chcieli rozmawiać o gejach a ta grupa społeczna nie stworzy rodziny. Niemiecki Kościół jest schizmatycki i wymaga zmian. Niemieckie szkoły Katolickie uczą że skłonności gejowskie są normalne a teologowie Niemieccy zajmują kwestionowaniem władzy Papieża i Chrześcijaństwa . Europie Zachodniej nie chcą dawać komunii do ust i dają tylko do ręki. Komunie można tylko dawać do ust a nie do rąk. By chronić sakrament przed znieważeniem i lenistwem Ta osoba może ją dać innej osobie która nie była na mszy. Tam wieli Biskupów jest liberalnych. Nie protestowali przeciwko prowadzeniu małżeństw dla gejów , aborcji , przeciwko Islamizacji Europy . Naszym kraju Kościół też wymaga zmian. Tygodnik Powszechny i ksiądz Boniecki kwestionują Chrześcijaństwo. Powinno się zabrać prawo do używania nazwy Katolicki i reprezentowania Katolicyzmu. Jeśli to możliwe doprowadzić do rozwiązania tej gazety. Te osoby popierają Michnika i jego ludzi. Piszą w tej gazecie. Nie powinni wspierać wrogów Chrześcijaństwa. Ta gazeta popierała znieważanie przez przeciwników Krzyża symboli Chrześcijańskich i zmarłych w Smoleńsku. Uznają że wolność sztuki pozwala znieważać Chrześcijaństwo a inne religie nie można znieważać. Tygodnik też znieważał osoby protestujące przeciwko Golgocie Picnic która znieważa Chrześcijaństwo .Kwestionowali potępienie Nergala przez Biskupów bo zniszczył biblie. Później prócz kwestionowania jego czynów zrobił sobie z nim zdjęcie. Dzieci które idą do Pierwsze Komunii nie powinny się spowiadać bo jest to stresujące. Papież Franciszek nie jest zdolny do wielkich zmian. Świętymi zostali mieszkańcy Włoskiej wioski lub miasta za mordowanych przez Turków bo odrzucili nawrócenie na Islam. Papież Franciszek nic nie wspominał że zostali zamordowani przez Islam. Obraz który powstał gdy zostali świętymi ukrywa że mordercy są przedstawicielami Islamu.Francuska Gazeta satyryczna została zamordowana za znieważenie Islamu . Uznają że są tą gazetą .Modlić się za zamordowanych i potępić bluźnierstwa które sprowadzają śmierć. Przypomnieć też że ta gazeta znieważała wszystko co możliwe i dlatego nie można być solidarnym z tą gazetą. To zakaz wydawania tej gazety. Trzeba bronić wartości Chrześcijańskie. Europie Zachodniej partie które teoretycznie są Chrześcijańskie uległy upadkowi moralnemu. CDU i CSU dawno temu Chrześcijaństwie a dziś nie reprezentują Chrześcijaństwa i tak samo jest z PO naszym kraju. Nadal przychodzą do Kościoła i mają rekolekcję. Papież powinien zabronić organizowania dla tej partii rekolekcji bo nie ma nic wspólnego Chrześcijaństwem. Merkel była aktywistą Komunistyczną i żadnego w Boga nie wierzy. Ojciec był pastorem ale dobrowolnie wyjechał do NRD i popierał komunizm. Sprzeciwi się cynizmowi i parodii bo partia udaje Chrześcijańska a chce robić sobie rekolekcję .
 
K

konwalia78

Guest
Od samego początku bacznie obserwuję nowo wybranego Papieża. I są momenty, kiedy pytam: Kim on jest?
Niedawno ogladałąm Mszę Św. ,którą współcelebrował Papież (jeszcze wtedy nie papież) . Komunię Św. ludzie przekazywali sobie w rękach nad swoimi głowami :huh:
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tak nudno było i się doczekałem fajnych przemyśleń księdza

Szef Rady do spraw Rodziny episkopatu, pytany o sprzeciw Kościoła wobec in vitro w kontekście dramatu rodzin, które wszystkimi sposobami próbują mieć własne dzieci, odpowiedział: "Jestem bardzo blisko ludzi, którzy cierpią z powodu niepłodności i latami poddają się terapii. I wie pan, co jest najskuteczniejsze? Modlitwa, szczera modlitwa owocuje poczęciem dziecka.

czyli modlitwa a potem seks, czy może seks jako grzeszny wykluczymy i zostanie sama modlitwa

oczywiście kpię z księdza, ale jak się opowiada takie dyrdymały to trudno się powstrzymać
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
No właśnie szukałem tematu, gdzie by tu wkleić tę perełkę.

Tak przy okazji to wczoraj chyba w Faktach, było że odchodzi rzecznik Episkopatu Polski, pewnie już miał dość tłumaczenia takich przebłysków.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
widać ten ksiądz jeszcze się nie oderwał od czasów, w których całą fizykę i biologię tłumaczono mocą boską
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
Oj tam, oj tam.

To, że tak powiedział to jeszcze nie znaczy, że w to wierzy. Ot, na przykład klecha powie, że nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu to grzech, a mimo to nie brak wśród nich mocno zaokrąglonych i wyglądających jakby mocno tankowali.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale oni są wybrani, a co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie, jak mawiała moja matka
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Panie K, ten fajny ksiądz Wesołowski, którego tak broniłeś i szukałeś fałszywego oskarżania tego niekażonego księdza właśnie się przyznał do pedofilstwa, i co ty na to ?
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Czytając wiele wypowiedzi dobrze by było aby niektórzy w sobie samych zauważyli że nie należy utożsamiać nauk jakie głosi KRK z pewnymi postawami księży. Zawsze znajdą się jacyś sprowadzajacy hańbę na nawet naj zacniejsze imię. To ich sumienie i ciężar jaki poniosą. Wszyscy oni jak i my jesteśmy poodani słabościom, złym skłonnościom i brak nam chwały Bożej - mówiąc jezykiem biblijnym. Więc ucziwie należałoby najpierw zbadać własne skłonności do złego i czy sobie z tym radzi zanim żuci się w kogoś kamieniem oraz koniecznie oddzielić misję moralną i zbawczą kościoła powszechnego od pewnych postaw upadajacych w niej ewangelizatorów.

Czytamy w NT stosunku do takich w: "Ponieważ z waszego powodu, jak jest napisane, poganie bluźnią imieniu Boga.(List do Rzymian 2:24)


Ale też pouczono: "Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią." (ew. Mt. 23)
 
K

kate2

Guest
przecajo napisał:
Mamy kolejny przykład całkowitego "pogubienia"
To nie pogubienie. To celowe działanie mające na celu rozsadzić fundamenty Kościoła i zniszczyć jego autorytet. Przykładów takich jak u tego ,,księdza'' jest więcej. Tylko się je ukrywa .

Kościół musi być podzielony by został oczyszczony. Ja na to czekam.

A tutaj Papież Franciszek gości parę homoseksualistwów http://www.nytimes.com/2015/10/03/world/europe/pope-francis-kim-davis-meeting.html
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
kate2 napisał:
To nie pogubienie. To celowe działanie mające na celu rozsadzić fundamenty Kościoła i zniszczyć jego autorytet.
Nie wiem czy zjawisko można nazwać aż tak dosadnie, ale coś istotnie jest na rzeczy. Dobrze popatrzcie na sposób wypowiadania się tego człowieka. Mówi w sposób bardzo teatralny, wyuczony.
https://www.youtube.com/watch?v=c9Xu-AcSjLk
 
Do góry