Księża

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jak ja lubię odpowiedzi osób, które bezgranicznie wielbią kler.
- Boniecki robi to co Natanek. Przecież Boniecki uszanował wolę zwierzchnią a Natanek ma to w d.
- wiem kto to pierwszy powiedział, ale nie o tym pisałem
- co do pedofila księdza to oczywiście musimy milczeć. Bo naruszymy szacunek do księży. Krytykować publicznie możemy tylko innych, księża są pod ochroną
- nie możemy pytać o sytuację materialną księży - bo inni są gorsi. Wielka inteligencja przez ciebie przemawia. Co powiesz o słynnych gruntach na Białołęce, na których siostrzyczki zarobiły 10 krotnie. Należało im się bo to dla chwały bożej ?
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
jak ja lubię odpowiedzi osób, które bezgranicznie wielbią kler.
Jak ja nie lubię wypowiedzi osób które są zaślepione bezgraniczna nienawiścią do kleru.
Księża jak inni współcześni ludzie powinni posiadać jakieś dobra, problem w tym, że one przerastają ich potrzebyi (wg naszych ocen).
Te ich dobra, to datki społeczeństwa, dlatego Kościoły i inne nieruchomości być może nie powinny być własnością Kościoła, duchowni powinni administrować.
Jeszcze jestem w stanie zrozumieć kwestie administrowania majątkiem parafialnym (np. w Niemczech ksiądz zajmuje się tylko duszpasterstwem, a całą papierkową robotę odwala rada parafialna, która dba o remonty, czy pensje dla księdza), ale pomysł, żeby Kościół zrzekł się kościołów uważam za absurdalny - kto miałby je przejąć? W jaki sposób dochodziłoby do zabierania kościelnych dóbr. Ja myślałem, że rozmawiam w XXI wieku w demokratycznym państwie, okazało się jednak, że nadal panuje mentalność stalinowska :p Kułaków też wywłaszczycie?

I ty mamy sedno problemu. Po co komisje i te wszystkie biura ? Chrystus nauczał na pustyni i nie czytałem aby wynajmował hotel
Duchowni obrośli tłuszczem wygodnictwa, Chrystus mówił : weź sprzedaj wszystko co masz i rozdaj ubogim. Czy to mówił Chrystus czy szatan ?
Nic to, w końcu mamy 1,16 mld katolików na świecie, administrować tym można z sutenery pod sklepem z RTV i AGD :]
Dalej - Kościół jest wspólnotą wszystkich katolików, więc kościoły i pałace Watykanu należą do Nas wszystkich, po śmieci papieża jego osobiste rzeczy mieszczą się w pudełku po butach (nie liczę tu ubrań i książek).
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
Jak ja nie lubię wypowiedzi osób które są zaślepione bezgraniczna nienawiścią do kleru.
Jak ja nie lubię wypowiedzi osób które są zaślepione bezgraniczna miłością do kleru
Kułaków też wywłaszczycie?
i majątku im nie oddano ,a wam i owszem .
po śmieci papieża jego osobiste rzeczy mieszczą się w pudełku po butach (nie liczę tu ubrań i książek).
ale np. taki GWAŁCICIEL, OSZUST, OJCIEC NIEŚLUBNYCH DZIECI, WYŁUDZACZ MAJĄTKÓW, ZAŁOŻYCIEL ZAKONU LEGIONU CHRYSTUSA - POZNAJCIE MEKSYKAŃSKIEGO KSIĘDZA MARCIALA MACIELA
Kolejny ambasador Boga na ziemi
http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120118/REGION06/501788689
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
jak ja lubię odpowiedzi osób, które bezgranicznie wielbią kler.
Widzisz Herbatniku, ja nie wielbię kleru ani nie zamierzam potępiać.
Po prostu nie wiesz zbytnio o czym piszesz, Boniecki tak samo jak Natanek nie wykonał woli przełożonych a wręcz przeciwnie, wypowiadał się o wiele więcej niż przed zakazem.
Druga sprawa dotyczy filozofa Bonieckiego.
Studiował On co prawda filozofię na KULu lecz żadnego stopnia (o ile mi wiadomo) nie uzyskał.
Potępiany przez ciebie za ciemnotę Natanek, jest natomiast doktorem historii.
I dlaczego wykluczasz Bonieckiego z ogółu kleru? Nie potępiając go razem z pozostałymi? Czym sobie zaszkodził?

O przestępcach prawdziwych czy niewinnie oskarżanych nie zamierzam się rozpisywać, to dział [Religia] a nie [Prawo}
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Jak ja nie lubię wypowiedzi osób które są zaślepione bezgraniczna nienawiścią do kleru.

Jak narazie krytyka kleru w tym temacie jest raczej popierana argumenami a nie bezgraniczna nienawiscia :>

Dalej - Kościół jest wspólnotą wszystkich katolików, więc kościoły i pałace Watykanu należą do Nas wszystkich, po śmieci papieża jego osobiste rzeczy mieszczą się w pudełku po butach (nie liczę tu ubrań i książek).

Czyli beda mogl sie przejechac limo od biskupa, moge zamieszkac w jakims apartamencie w Watykanie ? :)

O przestępcach prawdziwych czy niewinnie oskarżanych nie zamierzam się rozpisywać, to dział [Religia] a nie [Prawo}

Problem jednak polega na tym ze kara niektorych panow mija bo prawo nieraz nie dosiega tych ktorzy zawodowo zajmuja sie religia ;)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jeśli wszystko co kleru jest własnością wyznawców to proszę na jutro podstawić limuzynę Biskupa Nycza. Proponuję jutro na 9.00 centrum Reduta w Warszawie. Chciałem się przejechać do kościoła. Tylko proszę się nie spóźnić
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
Czyli beda mogl sie przejechac limo od biskupa, moge zamieszkac w jakims apartamencie w Watykanie ?
agnostykom, nie użyczają ,w główce sie pomieszało a noclegownia Caritasu nie wystarczy .
Na blisko 120 przypadków pedofilskich i innych seks wybryków kleru w Polsce w ostatniej dekadzie ani jeden przypadek nie był zgłoszony przez tak zwanego duszpasterza diecezjalnego. Ani jeden

A kiedy u nas
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rewizje-w-kosciele-szukaja-ksiezy-pedofili,1,4999728,wiadomosc.html
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Jak mam mieszkac w Watykane i wozic sie bejca chetnie zadeklaruje moja gorliwa wiare :310:
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Projekt stanowiska radnych w obronie Telewizji Trwam jest już gotowy. Jego autorzy proszą Krajową Radiofonii i Telewizji o to, by przyznała stacji o. Rydzyka miejsce w tzw. multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.

KRRiT wydała decyzję odmowną, od której nadawca się odwołał, ale przedwczoraj znów dostał odmowę. Swój projekt radni złożyli jeszcze zanim zapadło rozstrzygnięcie w sprawie odwołania.

Autorzy pisma powołują się na "niepokój obywateli miasta dotyczący ich praw w kwestii ładu medialnego w Polsce”. Twierdzą, że wielu mieszkańców uważa, że KRRiT zastosowała wobec telewizji "dyskryminujące kryteria” i że mieszkańcy ci też czują się dyskryminowani.

Choć głosowanie odbędzie się w czwartek, to już w środę "stanowisko w sprawie stanowiska” wydało lubelskie koło nieobecnej w Radzie Miasta partii Zieloni 2004.

Partia stwierdza w nim, że radni są "pracownikami” lublinian i zwraca się do rady: "Oczekujemy, a nawet wymagamy rzetelnego, uczciwego oraz kompetentnego wywiązywania się z obowiązków. Uczestnictwo w sporach ideologicznych do nich nie należy”.

Stanowisko lubelskiego koła Zielonych 2004:

Dziewiętnastego stycznia lubelska rada miasta planuje przyjęcie uchwały potępiającej brak przyznania TV Trwam miejsca w cyfrowym multipleksie. Nie oceniając decyzji KRRiTV pragniemy przypomnieć radnym: jesteście naszymi - mieszkańców Lublina - "pracownikami".
Oczekujemy więc pracy na rzecz miasta, zamiast tracenia czasu (więc naszych pieniędzy) na tego typu inicjatywy. Lublin się wyludnia, miejscowe uczelnie będące największym kapitałem miasta coraz bardziej tracą renomę, inwestorzy omijają nasz region, toczy się niezrozumiała walka z kulturą niezależną.

Nie ma dziedziny, w której praca osób odpowiedzialnych za codzienne funkcjonowanie i rozwój Lublina może być oceniona dobrze.

W tej sytuacji zajmowanie się tematami zastępczymi jest po prostu nieprzyzwoite. Państwa osobiste opinie i poglądy, to Państwa prywatna sprawa, nic nam do tego.

Kiedy jednak występujecie Państwo jako nasi "pracownicy", oczekujemy, a nawet wymagamy rzetelnego, uczciwego oraz kompetentnego wywiązywania się z obowiązków. Uczestnictwo w sporach ideologicznych do nich nie należy.



Rozumiem że w Lublinie sprawy regionalne tak dobrze się układają, że czas na sprawy toruńskie

Rozumiem przede wszystkim, że zakonnik Rydzyk przez grzeczność nie zaprotestował przeciwko mieszaniu spraw publicznych z prywatnymi. A może mu tak wygodnie, upaja się poparciem ludu polskiego i polityków szczególnie. Skromny sługa Chrystusa
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Jak narazie krytyka kleru w tym temacie jest raczej popierana argumenami a nie bezgraniczna nienawiscia :>
Raczej złośliwością.
Problem jednak polega na tym ze kara niektorych panow mija bo prawo nieraz nie dosiega tych ktorzy zawodowo zajmuja sie religia ;)
Herbatnik pisał że plebana zamknięto, a jeśli kogoś prawo omija to pretensje proszę zgłaszać do prawników a nie przestępców

jeśli wszystko co kleru jest własnością wyznawców to proszę na jutro podstawić limuzynę Biskupa Nycza. Proponuję jutro na 9.00 centrum Reduta w Warszawie. Chciałem się przejechać do kościoła. Tylko proszę się nie spóźnić
Jak mam mieszkac w Watykane i wozic sie bejca chetnie zadeklaruje moja gorliwa wiare :310:
Znów to samo, udajecie czy rzeczywiście nie pojmujecie różnicy pomiędzy własnością prywatną a własnością wspólną?
Projekt stanowiska radnych w obronie Telewizji Trwam
Herrbatnik powoli przechodzi do obozu Szpaka, nie odpowiedział na nic co nie pasuje do jego wizji, więc wkleja coś co w żaden sposób nie pasuje do tego działu ani zakładki.
Chyba że jest rzecznikiem prasowym KRRiT?
A może TV TRWAM?
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Raczej złośliwością.

Zlosliwoscia jest porownywanie obecnych kapalnow do Jezusa i jego uczniow ?

Herbatnik pisał że plebana zamknięto, a jeśli kogoś prawo omija to pretensje proszę zgłaszać do prawników a nie przestępców

To tak jakby zglaszac pretensje do prawnikow, ze mafia ma chody, przywyileje, a mafia jest niewinna, aniolkowie.
Jak ksieza staja ponad prawem, odpowiedzialnoscia za swoje czyny - bo to ksieza - to rozumiem iz nie moze to byc wobec nich zarzutem ?

Nic w tym dziwnego ze probosz chroni ksiedza pedofila ? To wina prokuratoru ze nie ma na niego dowodow! :) hehe dobre..

Znów to samo, udajecie czy rzeczywiście nie pojmujecie różnicy pomiędzy własnością prywatną a własnością wspólną?

My rozumiemy, chyba Ty masz w tym problem. Skoro majatek Kosciola jest wartoscia wspolna to ja chce bejce od biskupa i wakacje w apartamecnie w Watykanie, w czym rzecz ?
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Zlosliwoscia jest porownywanie obecnych kapalnow do Jezusa i jego uczniow ?
Ktoś może się porównywać z Jezusem?
Nic w tym dziwnego ze probosz chroni ksiedza pedofila ?
W jaki sposób?
Skoro majatek Kosciola jest wartoscia wspolna to ja chce bejce od biskupa i wakacje w apartamecnie w Watykanie, w czym rzecz ?
Jeśli masz akcje Polsatu czy TVNu to nie znaczy że będziesz występował na wizji.
Proste?
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Ktoś może się porównywać z Jezusem?
Nie ale przyklad z jego zycia, postawy ponoc brac trzeba.

W jaki sposób?

W taki iz jak jest podejrzenie to przezucia sie go do innej parafi.
A jak przychodzi co do czego to Kosciol idzie na ugode, placi odszkodowanie i po sprawie.

Jeśli masz akcje Polsatu czy TVNu to nie znaczy że będziesz występował na wizji.
Proste?


Nie proste. Polsat albo TVN o spolki prywatne, prywany majatek. Posiadanie akcji daje tylko prawo do zysku z dywidendy. Chyba ze sie posiada pakiet kontrolny 51%.

W Kosciele wyglada to troszke inaczej. Wierni klada kase, panstwo kladzie kase. Ksieza robia z tym co chca. Kosciol to nie spolka akcyjna, finansowie nie jest przejzyste i klarowne. Lapska na swojej kasie i majatkach trzyma kler.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Herrbatnik powoli przechodzi do obozu Szpaka, nie odpowiedział na nic co nie pasuje do jego wizji, więc wkleja coś co w żaden sposób nie pasuje do tego działu ani zakładki.
Chyba że jest rzecznikiem prasowym KRRiT?
A może TV TRWAM?

Jak zwykle nie czytasz dobrze moich postów. Pytanie brzmiało co mają radni lubelscy, powołani do dbania o Lublin do spraw jakiegoś katolickiego polityka z Torunia. Nic nie mają więc chodzi o politykę i nic więcej. Apostoł Chrystusa wiernie naśladujący swego mistrza winien zaprotestować przeciwko mieszaniu spraw państwowych i boskich

Herbatnik pisał że plebana zamknięto, a jeśli kogoś prawo omija to pretensje proszę zgłaszać do prawników a nie przestępców

Ja tylko domagałem się stanowczego głosu proboszcza w sprawie księdza. Brak głosu potępiającego oznacza unikanie jednoznacznego potępienia zła. Jeśli ksiądz katolicki unika potępiania zła to kto w takim razie ma go zastąpić. Przez to mogą się rodzić podejrzenia że krył wcześniej swego podopiecznego.


Nic to, w końcu mamy 1,16 mld katolików na świecie, administrować tym można z sutenery pod sklepem z RTV i AGD

Czy katolicy to przedsiębiorstwo ? struktura państwowa ? Po co to administrować. My mamy wierzyć w Chrystusa i robić dobre uczynki a nie tworzyć biurokracji

Znów to samo, udajecie czy rzeczywiście nie pojmujecie różnicy pomiędzy własnością prywatną a własnością wspólną?

Własność jest zawsze własnością. Prawo do niej może mieć jedna osoba i może mieć kilka osób (współwłasność). Jeśli jak napisałeś dobra materialne duchowieństwa są de facto własnością wszystkich wyznawców to jak najbardziej mam prawo domaganie się posiadania jednego ze składników majątku, którego jestem współwłaścicielem. Tak traktuje Prawo Cywilne.
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
Jeśli masz akcje Polsatu czy TVNu to nie znaczy że będziesz występował na wizji.
Proste
Juz mieszamy ,Chyba kościół nie emitował akcji ?jest waszym wspólnym dobrem ,to apartamenty i fury też
Jak bedziesz miał 51% udziałów w polsacie to będziesz mógł sie pokazywac na wizji .
Ten Trolek zawsze mnie uprzedza .
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Tak traktuje Prawo Cywilne.

Wszystkie instyucje w tym panstwie sa trakowane podobno. Chyba ze te ktory sa kolezkami poliykow. Kosciol ewidetnie jest. Ewidetnie jest traktowany zupelnie inaczej niz reszta.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Tak są równi i równiejsi,. Równiejsi są ci co mają monopol na tłumaczenie co Chrystus miał na myśli. Za to pobierają należne co łaska
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Osoby związane z organizacjami i środowiskami katolickimi mają zorganizować w kwietniu w Warszawie Zjazd Katolickiej Polski. Będą na nim chciały powołać ruch społeczny Błękitna Polska. Błękit, jako kolor maryjny ma symbolizować jego zawierzenie opiece Maryi.




Początkowo ruch ma działać na zasadzie stowarzyszeń lokalnych, ale przed wyborami w 2014 r. ma się przekształcić w partię polityczną - czytamy w gazecie.

Na zjeździe ma być ogłoszony obywatelski projekt ustawy o ochronie religii katolickiej oparty m.in. na przepisach z II RP nakładających sankcje karne za znieważenie symboli narodowych i katolickich.


Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom.
  • Źródło: Ewangelia wg św. Jana 18:36 (wyd. III Biblii Tysiąclecia)
 
Do góry