Kara śmierci

Kara śmierci - ZA czy PRZECIW??

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
A czy są tacy którzy twierdzą, że wprowadzenie kary śmierci zwiększy przestępczość?
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
A czy są tacy którzy twierdzą, że wprowadzenie kary śmierci zwiększy przestępczość?

moze tak być,zachodzi prosty mechanizm w głowie przestępcy-"dlaczego państwo może zabić,a ja nie?"

chyba nikt nie jest na tyle glupi zeby tak twierdzic.

chyba nikt nie jest na tyle głupi żeby się ze mną nie zgodzić :D
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
ale tu nie ma nic złożonego-dziś nikt nie może zabijać,jest to grzech i przestępstwo,a gdyby państwo mogło,to trafiłby się niejeden ktory by powiedział że skoro można państwu to i jemu również
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
ale tu nie ma nic złożonego-dziś nikt nie może zabijać,jest to grzech i przestępstwo,a gdyby państwo mogło,to trafiłby się niejeden ktory by powiedział że skoro można państwu to i jemu również
Coś w tym jest. Ja juz dawno postuluje, żeby zabronić państwu kraść, ale nie spodziewałem sie, że może wtedy spadnie liczba kradzieży wśród społeczeństwa. ;)
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
Coś w tym jest. Ja juz dawno postuluje, żeby zabronić państwu kraść, ale nie spodziewałem sie, że może wtedy spadnie liczba kradzieży wśród społeczeństwa.

utopia - wiesz jaka bieda panuje w domach politow? niektorzy nie maja prywatnych odrzutowcow.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
chodziło mi o zabijanie nie będące sprzeczne z literą prawa,wiadomo że czasami policja kogoś zabije i minister weźmie łapówkę
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
zamiast kś wiezienia o na maxa zaostrzonym rygorze. na pewno bez wygod typu telewizor, papierosy itp. i niech pracuja na swoje utrzymanie. dawac ich do ciezkich prac do ktorych nie ma zbyt wielu chetnych i niech teraz robia cos dla spoleczenstwa. po co zabijac kogos kto na ogol jest w pelni sil i moze sie jakos przysluzyc spoleczenstwu pracujac.

Częściowo masz rację, ale wgłębiając się w Twój pomysł...

mówisz o dożywotnim pracowaniu społecznym na własne utrzymanie. A co, jeśli dany "złoczyńca" będzie już bezsilnym starcem lub zachoruje na jakieś ciężkie paskudztwo? Przecież wszyscy jesteśmy ludźmi :p
Czyli będzie nieprzydatny i zginie z głodu w celi? :)

Sama idea nie jest zła, ale do dopracowania xD
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
mówisz o dożywotnim pracowaniu społecznym na własne utrzymanie. A co, jeśli dany "złoczyńca" będzie już bezsilnym starcem lub zachoruje na jakieś ciężkie paskudztwo? Przecież wszyscy jesteśmy ludźmi
Czyli będzie nieprzydatny i zginie z głodu w celi?
to bedzie skrecal dlugopisy albo gotowal obiady dla innych :p poza tym mozna bedzie wprowadzic wiek niezdolnosci do pracy.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
już chyba wspominałem, że kara śmierci nie wpływa zbytnio na zmiejszenie liczby przestępstw ...

Czym to poprzesz? Chyba, że przeoczyłem coś.
Nieuchronność kary ma duże znaczenie dla potencjalnego przestępcy z brutalnym zamiarem, ale chyba inaczej myśli o swoich możliwych planach, jeżeli w jednym wariancie po odsiadce będzie kontynuował "dzieło", a w drugim nie będzie miał takiej możliwości?:)
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
Stawiam glowe ,że publiczne powieszenie za jaja zmniejszylo by przestepczosc seksualna!

to tak dla przykladu.

Albo naprawienie szkód wyrządzonych wandalizmem z z ubraniem lub szyldem w bialy dzien o najbardziej ruchliwej godzinie - to ja zniszczylem to i to i to :D.

Wstyd jest najlepszą karą.

Co do kary śmierci.... mozna by stosowac motyw darowania zycia. - ale... powinna istniec przykladowa egzekucja.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
No to może od razu przywrócic dyby,pręgierz i tortury?Na bank odstraszą!
A że to zwykłe barbarzyństwo-who cares?
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
No to może od razu przywrócic dyby,pręgierz i tortury?Na bank odstraszą!
A że to zwykłe barbarzyństwo-who cares?
A "humanitaryzm", który przestępce karze traktowa lepiej niż ofiarę to nie barbarzyństwo? Cywilizowane to zapewne nie jest. Dlaczego słowo barbarzyństwo odnosimy tylko tak jednoznacznie? Przecież nasza cywilizacja niesie więcej wartości, niż rzekomo ciągłośc skóry bandyty. Dlaczego, gdy podczas np. ratyfikacji jakiejś umowy zmienia się zasady gry podczas gry nikt nie krzyczy: BARBARZYŃSTWO?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
... ważne jest ... czy faktycznie wprowadzenie kary śmierci spowoduje spadek przestępczości ...
po amerykańskich doświadczeniach jasno wynika, że wprowdzenie kary śmierci nie wpłynęło na zmniejszenie ilości czy brutalności przestępstw ...
Surowe kary w niczym nie pomagaja ... ważna jest jej nieuchronność ...\
przeciez powyzej masz dane odwrotne = kary obnizaja przestepczosc, nieuchronnosc jest bardzo wazna, zwlaszcza w przypadku skazanego mordercy - po wykoaniu ks nikogo wiecej juz nie zabije...


ciekawa swiata
CYTAT(Wojownik1988 @ 30.07.2008, 18:38)
Czym się od nich różnimy ? A tym, że oni mordują niewinnych ludzi, co jest wielce niesprawiedliwe i karygodne, natomiast my - zwolennicy kary śmierci, chcemy, żeby otrzymali karę, na którą zasługują - karę śmierci, żeby zapłacili za to, co zrobili. My jesteśmy za sprawiedliwością, natomiast oni zdecydowanie nie.

Różnica jest wręcz ogromna.

nie ty jesteś od wydawania wyroków!
Pan Bóg nas osądzi sprawiedliwie i niech cię o to głowa nie boli każdy poniesie kare za swoje grzechy! a ty nie jesteś na etacie u Pana Boga żebyś wydawał wyroki na innych ludzi!
^ skąd w was tyle nienawiści? ^
zaraz zaraz a skad ci sie wzielo nienawisc?
czy nie przesadzasz?
przestpstwo => kara
tylko tyle i az tyle

powiązałam te tematy bo uważam swoją religie i swoją wiarę jako argument przeciwko karze śmierci
Wierze w Boga, nie odciągniesz mnie od tego wiec nawet nie próbuj.
tak a jezus dostal dozywocie (w zawiasach)?

kajan
Bóg zabrania zabijać ale nie zabrania karać!
w koncu...

lobo
Kto chce skazywać na kare śmierci za nieumyśle zabójstwo? a poza tym, uzasadniasz to, że można ludzi naprawiać, bo wielu z nich jest niewinnych. Z logiki dwója.
A "humanitaryzm", który przestępce karze traktowa lepiej niż ofiarę to nie barbarzyństwo? Cywilizowane to zapewne nie jest.
znowu brawo za logike

btw nigdy zaden kosciol chrzescijanski czy to katolocki czy protestancki czy prawoslawny nie byl przeciwko kaze smierci....
oczywiscie rozni teolodzy roznie bredzili...
 

ustinja

Smukła dziewica vel Nałożnica
Dołączył
29 Maj 2008
Posty
722
Punkty reakcji
0
nie będę się rozpisywać.

po prostu jestem za.
i szkoda,że w Polsce takowej nie ma.
 
Do góry