Kara śmierci

Kara śmierci - ZA czy PRZECIW??

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
1 602
Punkty reakcji
69
Zastanawiam się, czy nie łatwiej część dylematów, których rozwiązania dopatrujemy się w k.ś. nie zostałoby rozwikłanych poprzez modyfikację procesu socjalizacji.

Chodzi mi o wprowadzenie już od dziecka zagadnień związanych z samoobroną. Człowiek mógłby być świadomy i gotowy przejąć inicjatywę, ostrożny i odważny - aby umiał widząc gotującego się napastnika, zaatakować go jako pierwszy. W praktyce mogłoby to odstraszyć potencjalnych przestępców. Naturalnie powstaje tu zapotrzebowanie na odpowiednie prawo, chociaż w sytuacji zagrożenia nikt i tak o nim nie myśli - ważne, to się obronić i unieszkodliwić napastnika, aby nie pobiegł jedną przecznicę i nie zaatakował następnej osoby/domu/auta/sklepu czy ławeczki_na_stadionie_euro2012.

Uważam, że kara śmierci jest dobra na miejscu zdarzenia, od razu i z rąk ofiary. W innym razie chcę aby ci wykolejeńcy wykonywali dożywotnio prace przymusowe.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Zastanawiam się, czy nie łatwiej część dylematów, których rozwiązania dopatrujemy się w k.ś. nie zostałoby rozwikłanych poprzez modyfikację procesu socjalizacji.

Chodzi mi o wprowadzenie już od dziecka zagadnień związanych z samoobroną. Człowiek mógłby być świadomy i gotowy przejąć inicjatywę, ostrożny i odważny - aby umiał widząc gotującego się napastnika, zaatakować go jako pierwszy. W praktyce mogłoby to odstraszyć potencjalnych przestępców. Naturalnie powstaje tu zapotrzebowanie na odpowiednie prawo, chociaż w sytuacji zagrożenia nikt i tak o nim nie myśli - ważne, to się obronić i unieszkodliwić napastnika, aby nie pobiegł jedną przecznicę i nie zaatakował następnej osoby/domu/auta/sklepu czy ławeczki_na_stadionie_euro2012.

Uważam, że kara śmierci jest dobra na miejscu zdarzenia, od razu i z rąk ofiary. W innym razie chcę aby ci wykolejeńcy wykonywali dożywotnio prace przymusowe.

Co do samoobrony, odsyłam do sondy o dostępie do broni palnej :] bo z Twojego posta wnioskuję, że mówisz o treningach walki wręcz... Czemu nie, ale...

Trochę poza temat chyba wyszedłeś :)
 

Lillian

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2008
Posty
458
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Zagłosowałam na 'TAK' i jak najbardziej jestem za karą śmierci dla ludzi, którzy dopuścili się szczególnego okrucieństwa.
Uważam, że ktoś kto zabiera komuś życie sam na nie nie zasługuje. Może wtedy zmniejszyłaby się liczba przestępstw. Bo po prostu dzisiejszy wymiar kary dla przestępców jest śmieszny. Dostanie 20 lat, a wyjdzie po 5 za dobre sprawowanie ... <_<
 

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
1 602
Punkty reakcji
69
Co do samoobrony, odsyłam do sondy o dostępie do broni palnej :] bo z Twojego posta wnioskuję, że mówisz o treningach walki wręcz... Czemu nie, ale...

Trochę poza temat chyba wyszedłeś :)


Nie chodzi mi o treningi walki wręcz. Chodzi mi o uświadomienie i wyrobienie odruchu obrony w sytuacji zaskoczenia. Zdaje się bowiem, że kara śmierci ma służyć właśnie zwiększeniem bezpieczeństwa. Dlaczego zwracam uwagę na inne, niż k.ś. rozwiązania? Z prostej przyczyny: Zabijanie jako wymiar kary jest kontrowersyjne, i politycy zanim pozwoliliby wejść rozwiązaniu w życie - może minąć wiele lat. Przez ten czas należy jakoś poprawiać bezpieczeństwo. Naturalnie efekt nie przyjdzie od razu, zatem będzie czas i miejsce aby kontynuować rozważania nad wprowadzeniem kary śmierci.
 

Lillian

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2008
Posty
458
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Ja myślę, że każdy w sytuacji zaskoczenia broni się jak tylko moze i każdy gdyby tylko mógł to zabiłby przestępce. I nikt w chwili strachu nie patrzyłby na to czy to jest zgodne z prawem czy nie. A prawo przecież zezwala na samoobrone. Tylko po prostu najczęsciej nie jesteśmy w stanie nic zrobić, ponieważ przestępca jest silniejszy.
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Do Wojownika

Jeżeli chodzi o religię to proponowałbym abyś nie rzucał tekstów w stylu że nie ma dowodów na istnienie Boga bo nie ma ich również na to aby potwierdzić Jego brak. Nie narzucaj komuś swojego punktu widzenia dotyczącego religii i wiary! To jest sprawa indywidualna każdego człowieka.

Ja nikomu nic nie narzucam ! Po prostu przedstawiam swoje zdanie i poglądy na ten temat, bo CiekawaŚwiata powiązała swoją wiarę z karą śmierci, więc i ja powiązałem swoje poglądy religijne i pod ich kątem przedstawiłem swoje poglądy na karę śmierci.

PS: I tak nie jest tak źle z tą karą śmierci - jak patrzę na sondę, to większość jest za i mam nadzieję, że będzie kiedyś głosowanie na ten temat i wtedy prawdopodobnie by to weszło.
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Ale za niektóre rzeczy karą powinno być właśnie zabicie. Jaki jest sens utrzymywać mordercę w więzieniu, karmić go i wykładać na niego forsę z podatków ? To jest po prostu niesprawiedliwe. Nie zasługuje na to.
Dlatego powinien ktoś taki dostać karę śmierci, dla sprawiedliwości i większego bezpieczeństwa. Wówczas na pewno by to zmniejszyło popełnianie zabójstw, gwałtów i tym podobnych rzeczy. No bo kto by chciał zginąć ?

A tak, jak jest w Polsce, to morderca dostanie 20 lat, potem wyjdzie po 5 latach za dobre sprawowanie i dalej będzie robił swoje..... bez sensu, niesprawiedliwość. Gdyby była kara śmierci, to takie problemy by zostały rozwiązane.
 

89diabelekONA

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2008
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
34
ja myślę, że nie powinno się stosować kary śmierci. Kazdemu człowiekowi trzeba dać kolejną szansę.. wyciągnąć do niego rękę.. wiadomo, nie jestem za tym żeby leżeli w więzieniach do góry brzuchami,ale ciężko pracowali i mieli częste wizyty psychologów. Ci,których tak bardzo chcecie zabijać też mają swoje rodziny.. I tez są ludzmi, ktorzy jak wiadomo popelniaja błędy.
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
ja myślę, że nie powinno się stosować kary śmierci. Kazdemu człowiekowi trzeba dać kolejną szansę.. wyciągnąć do niego rękę.. wiadomo, nie jestem za tym żeby leżeli w więzieniach do góry brzuchami,ale ciężko pracowali i mieli częste wizyty psychologów. Ci,których tak bardzo chcecie zabijać też mają swoje rodziny.. I tez są ludzmi, ktorzy jak wiadomo popelniaja błędy.

Są ludzie, którzy już dostali tyle szans, na ile zasłużyli. Mordercy idą siedzieć, a potem wychodzą i dalej mordują, potem znowu idą siedzieć, a potem za dobre sprawowanie znowu wychodzą i znowu mordują. Chcesz takiego czegoś ?

Lepiej po prostu takich ludzi zabijać. Żeby oni nie zabijali innych. Dla bezpieczeństwa innych. Życie porządnego człowieka jest o wiele ważniejsze, niż życie mordercy.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
ja myślę, że nie powinno się stosować kary śmierci. Kazdemu człowiekowi trzeba dać kolejną szansę.. wyciągnąć do niego rękę.. wiadomo, nie jestem za tym żeby leżeli w więzieniach do góry brzuchami,ale ciężko pracowali i mieli częste wizyty psychologów. Ci,których tak bardzo chcecie zabijać też mają swoje rodziny.. I tez są ludzmi, ktorzy jak wiadomo popelniaja błędy.
A na co im ten psycholog?
 

89diabelekONA

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2008
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
34
"Naprawic" mozna kazdego,nikt do konca nie jest skreslony. Sa przypadki ze ludzie siedza a sa niewinni. Wy np. mowicie ze to morderca ze jego tez trzeba zabic,zeby innym krzywdy nie zrobil,przypuscmy ze sie pomyliliscie a ten czlowiek byl niewinny... mnie wtedy by zabiły wyrzuty sumienia.. poza tym jesli zabijecie człowieka ktory ma swoja rodzine,dzieci,żone.. np spowodowal wypadek w ktorym zginely 3 osoby-jego przeciez tez trzeba zabic.. spojrzcie w oczy jego kobiecie,jego dzieciom i mówcie te swoje racje.. Mysle ze to nie my jestesmy od odbierania zycia... Wieziena maja teraz chory system i to wie kazdy: ogladaja sobie tv,leza i smieja sie z reszty.. a powinni miec jakąs nauczke.. mogliby ruszyc do robot przymusowych,ograniczone dobra życiowe(zabrac tv,dobre jedzenie) a jesli tam trafia jakis gwalciciel,morderca to potrzebna mu jest opieka psychiatryczna.. sa czasem w zyciu takie sytuacje,ze ten czlowiek mógl ich nie zniesc i tak zareagowac,... reagowac agresja.. my nie wiemy czy nie pochodzi z patologicznej rodziny,czy nie dzialal pod wplywem zemsty.. ale zabijamy? wszystkich,równo.. ?;/
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
"Naprawic" mozna kazdego,nikt do konca nie jest skreslony. Sa przypadki ze ludzie siedza a sa niewinni. Wy np. mowicie ze to morderca ze jego tez trzeba zabic,zeby innym krzywdy nie zrobil,przypuscmy ze sie pomyliliscie a ten czlowiek byl niewinny... mnie wtedy by zabiły wyrzuty sumienia.. poza tym jesli zabijecie człowieka ktory ma swoja rodzine,dzieci,żone.. np spowodowal wypadek w ktorym zginely 3 osoby-jego przeciez tez trzeba zabic.. spojrzcie w oczy jego kobiecie,jego dzieciom i mówcie te swoje racje.. Mysle ze to nie my jestesmy od odbierania zycia... Wieziena maja teraz chory system i to wie kazdy: ogladaja sobie tv,leza i smieja sie z reszty.. a powinni miec jakąs nauczke.. mogliby ruszyc do robot przymusowych,ograniczone dobra życiowe(zabrac tv,dobre jedzenie) a jesli tam trafia jakis gwalciciel,morderca to potrzebna mu jest opieka psychiatryczna.. sa czasem w zyciu takie sytuacje,ze ten czlowiek mógl ich nie zniesc i tak zareagowac,... reagowac agresja.. my nie wiemy czy nie pochodzi z patologicznej rodziny,czy nie dzialal pod wplywem zemsty.. ale zabijamy? wszystkich,równo.. ?;/
Kto chce skazywać na kare śmierci za nieumyśle zabójstwo? a poza tym, uzasadniasz to, że można ludzi naprawiać, bo wielu z nich jest niewinnych. Z logiki dwója.
 

ciekawaswiata

...my kisses don't lie^^
Dołączył
27 Luty 2008
Posty
1 476
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Polska ;)
Jaki jest sens utrzymywać mordercę w więzieniu, karmić go i wykładać na niego forsę z podatków ? To jest po prostu niesprawiedliwe. Nie zasługuje na to.
no nie ma sensu doskonale cię rozumiem tyle ze ja wole zreformować więzienia wolała bym żeby mieli zero wygód i musieli na wszystko zapracować własnymi rękami. i żadnego płacenia na nich podatku.zrobił źle to niech tego naprawdę pożałuje
jak już mówiłam obozy pracy i żadnych wygód
 

MCur1992

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
175
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Zaznaczyłem, że jestem za karą śmierci.
Według mnie kara śmierci powinna być stosowana, ale nie zawsze... Jeżeli człowiek zabił raz to może nie powinien zostać zabity, ale powinien zostać odpowiednio ukarany. Natomiast jeżeli człowiek zabija z premedytacją i seryjnie, albo w celu gwałtu, torturowania ofiar i innych zboczeństw, i zostało mu to wielokrotnie udowodnione to przykro mi ale kara śmierci się należy.

Po za tym wk.ur.wia mnie to, jak kościół miesza się do spraw związanych z prawem. Na świcie i w naszej kochanej polsce nie żyją tylko sami katolicy, ale również ateiści ( większość ateistów jest za karą śmierci) i innowiercy. Z uwagi na samych ateistów, w końcu to również obywatele naszego kochanego narodu, kara śmierci powinna się należeć, a nawet wielu katolików jest za karą śmierci. Ateiści również mają prawo karać według siebie, nawet katolików... Katolicy nie chca, to niech nie karzą, niech nie mieszją się do prawa, niech nie popełniają przestępstw itd. Ale ludzie powinni w krytycznych sytuacjach używać kary śmierci. Nie wszystko dzieje się wokół wierzących ludzi i w okół tych ich chorych ideologii o nie karaniu innych śmiercią, bo bóg tego nie chce itd Człowiek ma prawo karać śmiercią!
 

MCur1992

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
175
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Coś ci się pomyliło, więcej wierzących jest za karą śmierci niż ateistów.


Skoro tak to nie rozumiem po co w ogóle mieszana jest do tego religia... I argumentowanie tego, ze kary śmierci nie może być tym, że bóg nie kazał zabijać. Nic innego już nam tak naprawdę nie zabrania karać zabijaniem... Może z wyjątkiem prawa...
 
Do góry