Faszyzm - chłopiec do bicia

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Heh, prawda jest taka, że im wcześniej jest wyrobiony u kogoś jakiś wyraźny światopogląd, to tym większe prawdopodobieństwo, że długo on w nas nie pożyje.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Moze 50% wśród młodzieży to przesada.Ale jakieś30% młodzieży korzystającej z internetu.Nigdzie nie ma takiej dysproporcji między tym,a wynikiem wyborczym.
Wejdź do działu religia, ale najpierw spróbuj wytypować ile zielonoświątkowców jest wśród polskiej młodzieży.
Nonkonformizm powiadasz :D ? Zwłaszcza na tym forum widać go doskonale :D "Lobo oklaski", "brawo Piecia" i cała reszta wazeliniarstwa :D
I te aprobaty to objaw konformizmu?

Po prostu stają się realistami.Pracodawca okazuje się chamem,ktory robi z pracownikiem co chce,nagle okazuje się,że prawa rynku nie zawsze dzialają jak należy,a zmiana pracy nie jest taka łatwa i przyjemna.Często okazuje się,że bez kodeksu pracy chyba nigdy nie dostaloby się wolnego itd itd.
Tak się okazuje, ale w branżach w których występuje duży poziom bezrobocia.Oczywiście Ty pewnie twierdzisz, że bezrobocie to nieodłączna cecha wolnego rynku. Ja twierdze, że jest ono skutkiem, obciążenia ze strony aparatu fiskalnego i sterowanego centralnie szkolnictwa m.in. Ale to już do innego tematu.
Z drugiej strony często okazuje się,ze przedsiębiorcom wcale nie jest u nas tak źle i wbrew temu co pisal Korwin na blogu,państwo aż tak strasznie nie okrada i da się wyjsc na swoje.
Proponuje zgaś telewizor i załóż firmę. Ale taką, która się czymś konkretnym zajmuje, a nie taką co to nie ma ustalonej branży, ale wykonuje zlecenia co to załatwia wujek Zenek z rady miejskiej, a główne zyski czerpie z dopłat unijnych. To wtedy się przekonasz. Gdybym opowiedział Ci moje osobiste przygody na pewno byś nie uwierzył, że to prawda i stwierdził, że to możliwe w Bangladeszu.



faszyzm jest słusznie demonizowany,bo to syf jakich malo,tylko,ze UE nie ma z tym nic wspólnego
W faszystom najgorzej zapamiętano militaryzm, i w tym względzie UE rzeczywiście nie konkuruje. Pozostałe wady tego systemu, UE już przejęła i przegoniła w nich mistrza.

Co mają podatki do praw pracownika i swobody dzialalności gosp. itd? I skąd to 50%?chyba Korwin kiedyś "obliczał" że podatków jest nawet 80% :D ale zejdzmy na ziemię.
Mamy kapitalizm<nie mylić z anarchokapitalizmem>,z kilkoma socjalistycznymi rozwiązaniami,ale nie odwrotnie.
Instytut im. Adama Smitha co roku ogłasza dzień wolności podatkowej. Jest to po prostu wyliczenie ile w poprzednim roku zapłaciliśmy podatku. Wychodzi zawsze ok. 50%. Może Korwin bierze pod uwagę daniny, ktorę nie trafiają do budżetu, ale do innych instytucji państwowych. Jak abonament telewizyjny, składki ZUS, NFZ (te dwa akurat nie wiem czy instytut je uwęglenia). W końcu od podatku to się nie różni po prostu trafia do innego skarbca. Można by jeszcze doda obowiązkowe ubezpieczenia np. OC.
Co do ma do praw człowieka? Prawa człowieka to jego prawa naturalne, które lewacy zawarli w deklaracjach de facto stając się ich "wydzielaczem" obywatelom. Nie jest etycznym gnębić człowieka taką daniną i tyle.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
To są wyłącznie Twoje odczucia Misioor, nie prowadziłeś żadnych badań, ja mam odczucia inne.
Za to Wy nad każdą tezą zawartą w poscie pewnie prowadzice długoletnie badanie i konsultacje :wow:
Wejdź do działu religia, ale najpierw spróbuj wytypować ile zielonoświątkowców jest wśród polskiej młodzieży.
nie mam nerwów,aby czytać tamten dział,sorry
I te aprobaty to objaw konformizmu?
Piszesz,że kolibrow cechuje nonkonformizm,a tutaj 80% przyznaje sobie rację.Looknij na temat o poprawnosci politycznej w aktualnosciach-tak zgodncyh wypowiedzi polski internet jeszcze nie widział.Jeśli byscie byli takim nonkonformistami,to powinniscie pisac na forum SLD,albo PO itp.
Tak się okazuje, ale w branżach w których występuje duży poziom bezrobocia.Oczywiście Ty pewnie twierdzisz, że bezrobocie to nieodłączna cecha wolnego rynku. Ja twierdze, że jest ono skutkiem, obciążenia ze strony aparatu fiskalnego i sterowanego centralnie szkolnictwa m.in. Ale to już do innego tematu.
Bezrobocie występuje zawsze i składa się na nie wiele czynnikow,nie "tylko obciążenia ze strony aparatu fiskalnego i sterowanego centralnie szkolnictwa". Czy w kapitalizmie nie padają firmy?Czy kapitalizmu nie nękają kryzysy?
Proponuje zgaś telewizor i załóż firmę. Ale taką, która się czymś konkretnym zajmuje, a nie taką co to nie ma ustalonej branży, ale wykonuje zlecenia co to załatwia wujek Zenek z rady miejskiej, a główne zyski czerpie z dopłat unijnych. To wtedy się przekonasz. Gdybym opowiedział Ci moje osobiste przygody na pewno byś nie uwierzył, że to prawda i stwierdził, że to możliwe w Bangladeszu.
już to zrobilem
W faszystom najgorzej zapamiętano militaryzm, i w tym względzie UE rzeczywiście nie konkuruje. Pozostałe wady tego systemu, UE już przejęła i przegoniła w nich mistrza.
Czy UE zwalcza liberalizm<ten niegospodarczy>,czy mamy do czynienia z kultem jednostki?,a moze z nacjonalizmem czy korporacjonizmem?Wybacz,ale przypisywanie UE faszyzmu to jakaś kompletna pomyłka.
Instytut im. Adama Smitha co roku ogłasza dzień wolności podatkowej. Jest to po prostu wyliczenie ile w poprzednim roku zapłaciliśmy podatku. Wychodzi zawsze ok. 50%. Może Korwin bierze pod uwagę daniny, ktorę nie trafiają do budżetu, ale do innych instytucji państwowych. Jak abonament telewizyjny, składki ZUS, NFZ (te dwa akurat nie wiem czy instytut je uwęglenia). W końcu od podatku to się nie różni po prostu trafia do innego skarbca. Można by jeszcze doda obowiązkowe ubezpieczenia np. OC.
chcialbym zobaczyc te wyliczenia,mi nijak nie wychodzi cobym płacił 50% zarobionych pieniedzy państwu,nawet gdy paliłem paczkę fajek dziennie i dziennie wypalam kilkanascie l paliwa
Co do ma do praw człowieka?
pracownika...
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Tak. Misioor. Brave, Adam i ja tylko przytakujemy.

Co do faszyzmu. To nie chce bronic tezy w która sam nie wierzę. UE posiada elementy wspólne z faszystowskimi Włochami, gdyż wszystkie lewicowe ideologie i systemy posiadają elementy wspólne. Nie upieram się przy tym faszyzmie, który nie był tak "odhumanizowany" jak sposób myślenia panujący obecnie w USA czy UE. PESEL2 Musoliniemu na przykład się nawet nie śnił.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap

A to pracownik to nie człowiek... ???

Pytanie złośliwe; mające pokazać ze ludzie sa przede wszystkich ludźmi, dopiero potem "pracownikami" (jakby "pracodawca" nie pracował i nie był pracownikiem!; takie dzielenie to lewackie narzędzie retoryczne), uczniami, fryzjerami, kolejarzami, fanami Quentina Tarantino, lubiącymi rooibosowe herbaty czy pizze z ananasem...

To jest moje przesłanie na dzień dzisiejszy.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
Tak. Misioor. Brave, Adam i ja tylko przytakujemy.

Co do faszyzmu. To nie chce bronic tezy w która sam nie wierzę. UE posiada elementy wspólne z faszystowskimi Włochami, gdyż wszystkie lewicowe ideologie i systemy posiadają elementy wspólne. Nie upieram się przy tym faszyzmie, który nie był tak "odhumanizowany" jak sposób myślenia panujący obecnie w USA czy UE. PESEL2 Musoliniemu na przykład się nawet nie śnił.
No sorki,ale odkąd tu jestem nie widziałem,choćby jednego tematu,gdzie byscie sienie zgadzali....
Co do faszyzmu. To nie chce bronic tezy w która sam nie wierzę. UE posiada elementy wspólne z faszystowskimi Włochami, gdyż wszystkie lewicowe ideologie i systemy posiadają elementy wspólne. Nie upieram się przy tym faszyzmie, który nie był tak "odhumanizowany" jak sposób myślenia panujący obecnie w USA czy UE. PESEL2 Musoliniemu na przykład się nawet nie śnił.
Z tym klasyfikowaniem faszyzmu jako lewicy,to też byłbym ostrożny.Out sam określał się czasami faszystą,a czy nazwiesz go lewakiem?
Korwin nazywa UE wymiennie:raz pomyslem komunistycznym,raz faszystowskim,jaki ma w tym cel?Czy nie chodzi o to aby zrażać do UPR faszyzujacych prawicowców?
Co śniło się Mussoliniemu tego nie wie nikt.
A to pracownik to nie człowiek... ???

Pytanie złośliwe; mające pokazać ze ludzie sa przede wszystkich ludźmi, dopiero potem "pracownikami" (jakby "pracodawca" nie pracował i nie był pracownikiem!; takie dzielenie to lewackie narzędzie retoryczne), uczniami, fryzjerami, kolejarzami, fanami Quentina Tarantino, lubiącymi rooibosowe herbaty czy pizzy z ananasem...

To jest moje przesłanie na dzień dzisiejszy.
Piecia,gdy pojdziezz do pracy to być moze przekonasz się,że ochrona praw pracownika to nie lewicowy frazes,tylko absolutna koniecznosćw dzisiejszych czasach.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Z tym klasyfikowaniem faszyzmu jako lewicy,to też byłbym ostrożny.Out sam określał się czasami faszystą,a czy nazwiesz go lewakiem?
Korwin nazywa UE wymiennie:raz pomyslem komunistycznym,raz faszystowskim,jaki ma w tym cel?Czy nie chodzi o to aby zrażać do UPR faszyzujacych prawicowców?
Co śniło się Mussoliniemu tego nie wie nikt.
Sam wymieniłeś lewicowe elementy faszyzmu. Sam kiedyś pisałem, że faszyzm ciąży w kierunku prawicy. Po za tym. Ja uważam te podziały za zbytnie uproszczenia.
Piecia,gdy pojdziezz do pracy to być moze przekonasz się,że ochrona praw pracownika to nie lewicowy frazes,tylko absolutna koniecznosćw dzisiejszych czasach.
Tu się zgadzam, w obecnych czasach i przy obecnym systemie są koniecznością. Niedawno mieliśmy takie czasy i taki system, że koniecznością były kartki na żywność na przykład.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
zostalem troche wywolany do tablicy, najpierw zajme sie samym glownym tematem, pozniej dygresyjnym
1. faszyzm (we wszystkich odcieniach) zaklada budowe silnego panstwa (wystarczy przeanalizowac czym bylo ewg, czym jest we a czym zaraz ma byc ue i jakie sa plany) = pelna koherentnosc sytuacji we/eu z jedna z podstawowych cech faszymu, co wiecej kult samego panstwa i jego mocy juz sie dokonuje (vide temat o edukacji nawet w przedszkolach)
2. odzegnywanie sie od komunizmu - tak i we/ue jaki i faszym odzegnuja sie od komunizmu (tak jak obydwu juz sam socjalizm nie przeszkadza)
3. odzegynwanie sie od liberalizmu - tutaj postawa faszyzmu nie ma zadnych odcieni, jest jednoznaczna, w przypadku myslenia struktur we/ue jest inaczej, libertynizm obyczajowy jest celem samym w sobie, liberalizm gospodarczy jest jednym z zawolan, jednakze juz w sferze liberalizacji trwa ostra walka z tymze, przykladow setki, od protekcjonizmu po nadregulacje plynace w drodze czy to dyrektyw czy rozporzadzen komisji, wiec tutaj wystepuej pelna niekoherencja w sferze werbalnej (propagandowej) a czesciowa kohenrencja w sferze realnej = czynow
4. militaryzm - w przypadku faszyzmu po prostu jeden z objawowo, w przypadku struktur brukselskich - jak do tej pory to raczej kwestia hasel niz czynow - czyny beda mogly nastapic dopiero po "klepnieciu" eurokonstytucji, jakie to beda czyny bywalo nawet na forum, kierunek przewidywany okolofaszystowski, lecz narazie jak bardzo ma byc zaawansowany mozna ze tak powiem wnioskowac jedynie po slowach merkel i sarkozy'ego - ci chca wojsk europejskich dla ktorych wojska panstwowe maja byc jednynie pomoca (podporzadkowane centralnemu dowodztwu) - ciekawe jak to sie ma to nato
5. silne akcentowanie czynnika narodowego, znowu w przypadku faszyzmu sprawa jest prosta, troszke bardziej to skaplikowane w przypadku brukseli, tutaj mozna mowic o "pracy organicznej" nad mlodymi pokoleniami majacymi za kilkadziesiat lat tworzyc narod europejski (sarkozy tak to okreslil - chyba nie klamal?) - mysle ze zbieznosc mimo wszytko nie jest tutaj bardzo duza (moja niewiara w stworzenie narodu europejskiego i moja niewiara w udane pranie mozgow mlodego pokolenia)
6. korporacjonizm - faszyzm uznaje rownozednosc celow i wagi pracodawcy i pracobiorcy (karmiac pracownikow przywilejami) - w przypadku brukseli mozna powiedziec ze tutaj to funkcjonuje dosklonale ale w formie zatomizowanej, karta praw podstawowych miala stanowic podstawe likwidacj (czesciowej) atomizacji korporacjonizm celem wprowadzenia 2 pieter tegoz (zachowanie kosmicznych przywilejow kasty panow - zwiazanych z praca w samych strukturach) i pozostalych gdzie chojne rozdawnictwo przywilejow ma zrownac obydwie strony stosunku pracy (swoja droga to aberracja intelektualna, ale coz) - zasadnicza roznica w obydwu przypadkach jest to ze faszyzm nie zaklada istnienia superuprzywiljowanych i pozostalych - jest w tym idiotyzmie sprawiedliwszy w zalozeniach, inna rzecz ze jezeli karta praw podstawowych zostanie wprowadzona to zdecydowana wiekszosc pracownikow bedzie sie czula tak jak by ten aspekt faszyzmu funkcjonowal
7. etatyzm - tutaj nie ma najmniejszych watpliwosci ze faszyzm i komisja europejska ida reka w reke - zadnych roznic, moze jedynie nasilenie zjawiska w przypadku brukseli nieco wieksze, ani panstwo faszystowskie ani ue/we nie tepi bezposrednio prywatnej walsnosci ani swobody dzialnosci gospodarczej, nie mniej jednak silnie ingeruje, w doskonalej kondycji mialy sie wielkie przedsiebiorstwa prywatne wspolpracujace z wladza - analogii do dzis i jutro az nadto..., walka z bezrobociem? identyczne formy roboty publiczne i szkolenia, tym ze faszyzm za wazniejsze uwazal roboty publiczne a bruksela szkolenia
8. konserwatyzm - tutaj wspolny mianownik nie istnieje
9. autokratyzm - silny wodz cemenujacy i spalajacy spoleczenstwo w przypadku faszyzmu jest oczywisty w przypadku sruktur europejskich to dopiero plan, wprawdzie komisja nie jest organem wybieralnym przez spoleczenstwo i poza wszelka kontrola - lecz jest organem kolegialnym, nie mniej jednak rozwiazania zaproponowane w eurokonstytucji w polaczeniu z jak narazie jedynie werbalnymi zapowiedziami sprowadzaja sie de facto do wprowadzenia autokratyzmu
10. walka z innymi pogladami, tutaj pelna zgodnosc, wolnosc slowa systematycznie ograniczana, w polaczeniu z poprawnoscia polittyczna - stanowiaca jakis przedziwny wektor aberracji elit i cenzury - tu mozna przewidywac w bliskiej przyszlosci pelna zgodnosc
11. system sprawowania wladzy - komisja wybierana niedemokratycznie, organy i admnistracja komisji (z klucza) parlament pelni forme izby refleksji a nie prawodawcza tutaj rowniez koherencja
posumowujac bardzo duzo zbieznosci , miejscem gdzie brak jest takowych to konserwatyzm (religijny czy obyczajowy - chociaz w nazizmie juz to nie wystepowalo, gdyz zostalo zastapione przez ideologie rasistowskie), czy przyklejanie do ue/we latki faszystowskiej ma uzsadanienie? czesciowo tak....

co do metodologii liczenia zniewolenia podatkowego czy wolnosci podatkowej to tutaj pod uwage wydatki budzetu panstwa (bez samorzadow i agend rzadowych majacych wlasne dochody i transfery publiczne do ofe (splaty zadluzen zus w ofe)
nie ma tutaj mnostwa innych danin o charakterze publicznoprawnym, jak np abonament rtv nfz skladka zus itd pfron i miliona innych
niebrane sa tylko daniny publiczne panstwowe i samorzadowe, oraz czesc skladki zus (ta panstwowa)

http://www.pit.pl/att//e_booki/dzien_wolnosci.xls = kalkulator prywatnego dnia wolnosci podatkowej

to ze upr ma niezle poparcie u malolatow to jak pisal lobo nie dziwi

wybacz misoor troche krecisz sie w kolko...
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Do nazistów (idea integracji europejskiej) i sowietów też zresztą unici nawiązują więc ja bym stawiał, że to nowa jakość.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
faszyzm jest słusznie demonizowany,bo to syf jakich malo,tylko,ze UE nie ma z tym nic wspólnego

Piszesz o włoskim faszyzmie (bo innego nie było) tak? Co wiec było w nim takiego syfiastego według ciebie? Moze masz na mysli to ze zlikwidowano mafie? (która pózniej wrócila wraz z "demokratycznymi" Amerykanami) Zaczeto budować autostrady (Włosi zaczeli jeszcze nawet przed Niemcami) ? A może zlikwidowanie bezrobocia? Osuszanie wielkich bagien, które byly zmorą Rzymian? No nie wiem, podaj kilka przykladów bo tak to wiesz piszesz w stylu jakiegoś betonowego błazna z SLD, zresztą nie pierwszy raz.

Co do artykulu to sie zgadzam i najbardziej spodobalo mi sie to zdanie (zresztą zawsze tak uwazalem i wielokrotnie tu pisalem)

Konserwatysta nie ma wyjścia. Jego wrogiem jest przede wszystkim liberalizm wyrosły z Rewolucji Antyfrancuskiej i wszelkie jego mutacje z komunizmem na czele.
 

nekro

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
87
Punkty reakcji
0
Nie bójcie się... my walczymy po stronie anty faszystów.... także walczcie dalej jesteśmy z wami....
Demony odwalić się odejdze z tego forum.. bo zacznę namierzać Was..
Dajcie spokój z kuszeniem.... już i tak oni zbyt są zagubieni także zostawcie ich sami się poprawcie lepiej...
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
Brave
1.A jaki ustrój nie dąży do stworzenia silnego państwa?Czy silne państwo to zło samo w sobie?
2. tia,demokracja tez,odżegnuje się od komunizmu-zatem pewne waszym zdaniem jest faszystowska <WOW>
3.załóżmy ze jest jakieś tam dalekie podobeństwo
4 żadnych podobieństw
5 żadnych podobieństw
6 żadnych podobieństw
7 nieiwlelkie podobieństwa
8 żadnych podobieństw
9 żadnych podobieństw - porównywanie KE do Duce to sorki ,ale kompletna bzdura,co z tego ,ze KE nie jest powoływana demokratycznie,skoro komisarzy wyznaczają demokratycznie wybrane rządy?
10 no proszę Cię...w sercu tego totalitaryzmu czyli Niemczech spokojnie działa sobie neofaszystowska partia...

podsumowując-prawie żadnych punktów wspólnych...

Piszesz o włoskim faszyzmie (bo innego nie było) tak? Co wiec było w nim takiego syfiastego według ciebie? Moze masz na mysli to ze zlikwidowano mafie? (która pózniej wrócila wraz z "demokratycznymi" Amerykanami) Zaczeto budować autostrady (Włosi zaczeli jeszcze nawet przed Niemcami) ? A może zlikwidowanie bezrobocia? Osuszanie wielkich bagien, które byly zmorą Rzymian? No nie wiem, podaj kilka przykladów bo tak to wiesz piszesz w stylu jakiegoś betonowego błazna z SLD, zresztą nie pierwszy raz.
ok,załóżmy,ze piszę tylko o wloskim faszyzmie-co on dal Włochom?Uważasz,że na nim skorzystali...?

Nie bójcie się... my walczymy po stronie anty faszystów.... także walczcie dalej jesteśmy z wami....
Demony odwalić się odejdze z tego forum.. bo zacznę namierzać Was..
Dajcie spokój z kuszeniem.... już i tak oni zbyt są zagubieni także zostawcie ich sami się poprawcie lepiej...
?
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
ok,załóżmy,ze piszę tylko o wloskim faszyzmie-co on dal Włochom?Uważasz,że na nim skorzystali...?

I tak (jak to co pisalem powyżej) i nie (jak utrata kolonii w Afryce i straty wojenne).
Napisaleś jednak ze to dobrze ze jest demonizowany. To dziwne bo w XX wieku faszyzm był jedną z najbardziej humanitarnych dyktatur więc?
Nie nalezy tez zapominać o quasi faszystowskiej Portugalii, która pochłoneła...32 ofiary co na tamte czasy daje wręc anielski wynik.
Problemem stała sie postać Mussoliniego, który zniszczył całą ideę przez sojusz z nazizmem i swoją zbytnią uległość wobec Hitlera, ale nie wiem jak to sie ma do samej ideii, którą przecież nie tylko on stworzył. No ale cóż, przez te wydarzenia oraz propagande czerwonych, został dozywotnio zbrukany jako pojęcie i nawet fakty historyczne nie przemawiają do miażdzącej wiekszości ludzi, która żongluje bezmyślnie pojęciami.

Ps: Do tych co tu piszą o UE - to zdecydujcie sie w koncu czy UE jest kołchozem, komuszym, nazistowskim czy faszystowskim tworem bo juz wszystkie te określenia padły.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Brave
1.A jaki ustrój nie dąży do stworzenia silnego państwa?Czy silne państwo to zło samo w sobie?

Tyle że EU dąży do... budowy silnego państwa-UE !!! + kult państwa...


Brave
2. tia,demokracja tez,odżegnuje się od komunizmu-zatem pewne waszym zdaniem jest faszystowska <WOW>

Yyy... System sprawowania rządów nie musi mieć bezpośredniego związku z systemem ekonomicznym... W tym wypadku nie ma, bo "demokracja" niewiele mówi (w tym przypadku)...
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Brave
1.A jaki ustrój nie dąży do stworzenia silnego państwa?Czy silne państwo to zło samo w sobie?
2. tia,demokracja tez,odżegnuje się od komunizmu-zatem pewne waszym zdaniem jest faszystowska <WOW>
3.załóżmy ze jest jakieś tam dalekie podobeństwo
4 żadnych podobieństw
5 żadnych podobieństw
6 żadnych podobieństw
7 nieiwlelkie podobieństwa
8 żadnych podobieństw
9 żadnych podobieństw - porównywanie KE do Duce to sorki ,ale kompletna bzdura,co z tego ,ze KE nie jest powoływana demokratycznie,skoro komisarzy wyznaczają demokratycznie wybrane rządy?
10 no proszę Cię...w sercu tego totalitaryzmu czyli Niemczech spokojnie działa sobie neofaszystowska partia...
wybacz ale kojny raz zaklinasz rzeczywistosc uzyj argumentow..., czynnik byc moze najwazniejszy konserwatyzm - tu zadnych zbieznosci nie ma...


Ps: Do tych co tu piszą o UE - to zdecydujcie sie w koncu czy UE jest kołchozem, komuszym, nazistowskim czy faszystowskim tworem bo juz wszystkie te określenia padły.
widzisz ja na przyklad nigdy nie nazwalem we/ue faszyzmem, wielokrotnie (troche na wyrost) pisalem o faszyzowaniu sie ...
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
s: Do tych co tu piszą o UE - to zdecydujcie sie w koncu czy UE jest kołchozem, komuszym, nazistowskim czy faszystowskim tworem bo juz wszystkie te określenia padły.
słuszny wniosek
Piecia moze byś siędo niego odniósł?
Tyle że EU dąży do... budowy silnego państwa-UE !!! + kult państwa...
Kult państwa?co masz na myśli?( w kontekscie UE oczywiście)
wybacz ale kojny raz zaklinasz rzeczywistosc uzyj argumentow..., czynnik byc moze najwazniejszy konserwatyzm - tu zadnych zbieznosci nie ma...
wszystkie ustroje mają ze sobą coś wspólnego,ale przypisywanie UE budowania faszyzmu jest tak idiotyczne,że szczerze mówiąc nie przychodzi mi do głowy żaden argument mogący przekonać ludzi o takim poziomie niezrozumienia rzeczywistości jak wy...Jestem ciekaw czy odniesiesz się do propozycji nuworlda.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
s: Do tych co tu piszą o UE - to zdecydujcie sie w koncu czy UE jest kołchozem, komuszym, nazistowskim czy faszystowskim tworem bo juz wszystkie te określenia padły.
słuszny wniosek
Piecia moze byś siędo niego odniósł?

1. Jaki wniosek... ???

2. EU jest tworem totalitarnym - z definicji lewicowym - hybryda... Jeśli patrzeć na to strcte naukowo to najbliższe prawdy jest to że UE jest kołchozem, komuszym tworem... A chodzi wyzywając EU od kołchozów itp. chodzi o wydrwienie jej "kręgosłupa moralnego"


Kult państwa?co masz na myśli?( w kontekscie UE oczywiście)

Kult państwa ==> kult jego mocy pozytywnego wpływania na życie ludzi (gospodarkę itp. itd.; w gruncie rzeczy wszystko wpływa na życie ludzi)

wszystkie ustroje mają ze sobą coś wspólnego,ale przypisywanie UE budowania faszyzmu jest tak idiotyczne,że szczerze mówiąc nie przychodzi mi do głowy żaden argument mogący przekonać ludzi o takim poziomie niezrozumienia rzeczywistości jak wy...Jestem ciekaw czy odniesiesz się do propozycji nuworlda.

A UE to może kapitalizm ??? Nie rozumiem jak można być tak oderwanym od rzeczywistości jak Ty...

http://www.youtube.com/watch?v=ek1VszNmKSg

Warte obejrzenia, kilka kwestii dość szczegółowo wyjaśnia...
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
Piecia sprytnie unikasz odpowiedzi-zdecyduj siew końcu faszyzm czy kołchoz i komunizm?
Kult państwa ==> ubustwienie jego mocy pozytywnego wpływania na życie ludzi (gospodarkę itp. itd.; w gruncie rzeczy wszystko wpływa na życie ludzi)
yyy o czym Ty piszesz?Jakie ubustwianie?jakieś konkrety?Może u was organizowane są jakieś marsze itp albo pomnik ku czci KE?U mnie brak...

Tak UE to kapitalizm. Nie mylić z anrachokapitalizem tudzież korwinizmem. Gospodarka UE opiera się na wolnym rynku,konkurencji i swobodzie dzialalnosci gospodarczej :papa:
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
wszystkie ustroje mają ze sobą coś wspólnego,ale przypisywanie UE budowania faszyzmu jest tak idiotyczne,że szczerze mówiąc nie przychodzi mi do głowy żaden argument mogący przekonać ludzi o takim poziomie niezrozumienia rzeczywistości jak wy...
czy ja gdzies napisalem ze ue/we buduje faszyzm? pisalem o dzialaniach podobnych (czy miejscami zbieznych wrecz)
Jestem ciekaw czy odniesiesz się do propozycji nuworlda.
jakiej?

Kult państwa?co masz na myśli?( w kontekscie UE oczywiście)
chociazby pranie mlodych mozgow (nawet od przedszkola) - same mity zero faktow
 
Do góry