Faszyzm - chłopiec do bicia

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
z powodu rteci zakazano stosowania termometrow rteciowych (kilka gram rteci)
jednoczesnie wprowadzaja zakaz stosowania zarowek zarowych kosztem tzw energooszczednych - taka 15w energooszczedna zawiera gram rteci
logika? nie recza regulacja i korupcja jak to w etatyzmie
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
z powodu rteci zakazano stosowania termometrow rteciowych (kilka gram rteci)
jednoczesnie wprowadzaja zakaz stosowania zarowek zarowych kosztem tzw energooszczednych - taka 15w energooszczedna zawiera gram rteci
logika? nie recza regulacja i korupcja jak to w etatyzmie


To samo dotyczy np. strasznie irytujących filtrów cząstek stałych montowanych w nowszych dieslach , tak powyzej 2004 mniej wiecej.
Ktoś wydaje kupe ciezko zarobionych pieniedzy na nowy samochód i po jakis 60 tys. km ma juz takie problemy z filtrem ze wiecej wydaje w warsztacie niz własciciel np. 10 letniego auta dobrej marki..., ba ale nawet tego nas pozbawią niedlugo jak wejdzie podatek "ekologiczny" i posiadanie starego samochodu tez nie bedzie opłacalne...
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
Tak, zakaz jazdy bez pasów w momencie gdy sobie zapomnę i muszę bulić kasę też, choć na co dzień jestem zwolennikiem jazdy w pasach. To, ze jeżeli chciałbym przepisac cześć udziałów w mojej firmie komuś to musiał bym płacić kilka tysięcy złotych za odnowienie koncesji, to że sanepid zagroził mi mandatem jeżeli wszyscy moi pracownicy i ja nie udamy się na coroczne badania lekarskie.
Tak istny totalitaryzm,raz do roku przeprowadzić badania.Nie mam więcej pytań.Gorzej niż za Stalina.
To samo dotyczy np. strasznie irytujących filtrów cząstek stałych montowanych w nowszych dieslach , tak powyzej 2004 mniej wiecej.
UE chce nakazać ich montowanie dopiero od tego roku,więc trochę pudło kolego.Filtry cząstek stałych montowali już od dawna<co najmniej 8l> np. w PSA<citroen,peugeot>,VAG nie wiem odkąd,ale tak czy inaczej zrobili to bez nakazu UE.Sam mam tdi od nich z filtrem cz. stałych,na budziku ponad 200000km i nic a nic się nie dzieje,a na brak mocy nie narzekam.Kumpel miał problem prawdopodobnie z tego powodu problemy w cdti opla,ale ten silnik to ogólna porażka i w sumie nie do końca wiadomo czemu elektronika szalała.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Tak, zakaz jazdy bez pasów w momencie gdy sobie zapomnę i muszę bulić kasę też, choć na co dzień jestem zwolennikiem jazdy w pasach. To, ze jeżeli chciałbym przepisac cześć udziałów w mojej firmie komuś to musiał bym płacić kilka tysięcy złotych za odnowienie koncesji, to że sanepid zagroził mi mandatem jeżeli wszyscy moi pracownicy i ja nie udamy się na coroczne badania lekarskie.
Tak istny totalitaryzm,raz do roku przeprowadzić badania.Nie mam więcej pytań.Gorzej niż za Stalina.

A niby co to jest... ??? :skrzywiony:
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
UE chce nakazać ich montowanie dopiero od tego roku,więc trochę pudło kolego.Filtry cząstek stałych montowali już od dawna<co najmniej 8l> np. w PSA<citroen,peugeot>,VAG nie wiem odkąd,ale tak czy inaczej zrobili to bez nakazu UE.Sam mam tdi od nich z filtrem cz. stałych,na budziku ponad 200000km i nic a nic się nie dzieje,a na brak mocy nie narzekam.Kumpel miał problem prawdopodobnie z tego powodu problemy w cdti opla,ale ten silnik to ogólna porażka i w sumie nie do końca wiadomo czemu elektronika szalała.

Hmm to dziwne bo slyszalem ze to wlasnie te pierwsze filtry sa najgorsze, wlasnie te od citroeana i peugota. Serio nic sie nie dzieje? Kontrolka sie nie zapala czesto? A przepalales go chociaz raz? Moze ta cala panika z filtrami to jest tez przesada, ale szczerze tyle sie naczytalem na necie negatywnych postów...
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Misioor, a gdzie wg Ciebie jest granica? Jaka ustawa musiałaby wyjść żebyś uznał ją za tyrańską?
Oczywiście wtedy powiesz sobie: "to dopiero pierwsza tyrańska ustawa... to dopiero dziesiąta...i.t.d. "
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
Hmm to dziwne bo slyszalem ze to wlasnie te pierwsze filtry sa najgorsze, wlasnie te od citroeana i peugota. Serio nic sie nie dzieje? Kontrolka sie nie zapala czesto? A przepalales go chociaz raz? Moze ta cala panika z filtrami to jest tez przesada, ale szczerze tyle sie naczytalem na necie negatywnych postów...
Na necie,zwłaszcza na stronach motoryzacyjnych jest pełno bajkopisarzy. Naprawdę wierzysz,że koncerny,które walczą o klienta jak tylko potrafią z własnej woli wkładałyby do aut coś co powoduje problemy z nimi?
Co do francuskich to nie wiem, jak to się spisuje, ale te auta są przeważnie tak niedopracowane <swego czasu afery z laguną,zwrot nowych aut>, że byc moze i z DPF są tam problemy.
Misioor, a gdzie wg Ciebie jest granica? Jaka ustawa musiałaby wyjść żebyś uznał ją za tyrańską?
Oczywiście wtedy powiesz sobie: "to dopiero pierwsza tyrańska ustawa... to dopiero dziesiąta...i.t.d. "
nie wiem, jak wyjdzie to od razu napiszę,nie bój nic
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Na necie,zwłaszcza na stronach motoryzacyjnych jest pełno bajkopisarzy. Naprawdę wierzysz,że koncerny,które walczą o klienta jak tylko potrafią z własnej woli wkładałyby do aut coś co powoduje problemy z nimi?
Co do francuskich to nie wiem, jak to się spisuje, ale te auta są przeważnie tak niedopracowane <swego czasu afery z laguną,zwrot nowych aut>, że byc moze i z DPF są tam problemy.

W tych wczesnych francuskich to chyba nie bylo DPF a FTP czy jakoś tak i nie wiem czy do dzis jest tam tylko FTP. Właśnie te mam na myśli. A o problemach z DPF też czytalem ale moze i to jest prawda ze bardziej widzi sie tylko negatywy bo o pozytywach lub braku problemów przeciez nikt nie pisze bo jezdzi.
Hmmm no moze i masz racje w tym przypadku ale szczerze to troche ziarno strachu przed tym we mnie zakiełkowało jak sie naczytalem o koszta :)
W sumie filtry cząstek stałych nie chronią przed emisją CO2 a emisją rakotwórczych związków azotu i sadzy.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Misioor, a gdzie wg Ciebie jest granica? Jaka ustawa musiałaby wyjść żebyś uznał ją za tyrańską?

nie wiem, jak wyjdzie to od razu napiszę,nie bój nic nie wiem, jak wyjdzie to od razu napiszę,nie bój nic

Ej no mógłbyś się wysilić na forum i jakkolwiek zarys nakreślić... :/
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
Ej no mógłbyś się wysilić na forum i jakkolwiek zarys nakreślić... kwasny.gif
Piecia, odpowiem Ci jak rasowy koliber-bezsensownym porównaniem: jeśli ktoś twierdzi,że istnieją krasnoludki to on ma to udowodnić innym,a nie inni jemu, że nie istnieją :D

Nuworld, ja nie znam się aż tak na budowie i działaniu filtrów abym mógł się tu jakos autorytatywnie wypowiadać, bazuje na doswiadczeniach swoich i znajomych.Wez tylko pod uwagę, że diesle bez DPF to np. stary,jelcze-autobusy itd. zostawiajace za sobą chmurę dymu,jeśli DPF zapobiega dymowi i smrodowi to ja je popieram.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Ale Ty nie jesteś kolibrem więc nie pisz jak rasowy koliber; poza tym to jeśli w tym porównaniu słowo "krasnoludki" zastąpić słowem "totalitaryzm" to trzeba ustalić co nim jest... :bag:


No dokładnie Addam; prościej się chyba nie da...
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Piecia, odpowiem Ci jak rasowy koliber-bezsensownym porównaniem: jeśli ktoś twierdzi,że istnieją krasnoludki to on ma to udowodnić innym,a nie inni jemu, że nie istnieją
Tyle, że twoi współrozmówcy zapytali cię - jaka jest twoim zdaniem definicja krasnoludka (wcześniej swoje przykłady podali).

Zastosujmy to iście "kolibrowe porównanie":
Misioor- Pokaż mi krasnoludka.
Piecia - O, np ten tutaj.
Misioor - To nie jest krasnoludek.
Piecia - To jest krasnoludek. Powiedz co ty w takim razie uważasz za krasnoludka (definicja)
Misioor - Nie wiem, jak wyjdzie to od razu napiszę,nie bój nic
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
Panowie, jeśli znacie definicję totalitaryzmu to ja chętnie posłucham. Niestety takowej nie ma, więc opieramy się na porównaniach z systemami z XXw. uznanymi za totalitarne aby znaleźć podobieństwo. Ja uważam,że podobieństwo jest zbyt małe aby podciągać UE pod totalitaryzm, jeśli totalitaryzmem jest komunizm, faszyzm itd. Zapytałem jakie ustawy ograniczają waszą wolność(~są tyranem) i tylko Lobo coś tam próbował na to odpowiedzieć, ale to chyba już trochę w akcie desperacji, bo obowiązku badań lekarskich raz na rok dla przesiębiorcy nijak nie idzie porównywać ze np. zwalczaniem przejawu kazdej prywatnej działalności np. za komuny.

Pamiętacie jak lewica spod znaku GW straszyła nas pełzającym totalitaryzmem, olewaniem standardów demokratycznych itd za PISu? Teraz Wy robicie dokładnie to samo...Ale cóż prawo Kalego.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Misioor ja totalitaryzm pojmuje jako rodzaj ustroju w którym państwo stara się panować nad każda dziedziną życia człowieka. Idealny totalitaryzm jest raczej w niektórych powieściach s-f niż w rzeczywistości. Np. stalinowskie ZSRR nie mówiło obywatelom ile maja mieć dzieci jak czynią to Chiny. Wiec można mówić o totalitarnej tendencji państw. Ja w potrzebie państwa do pilnowania mojego zdrowia widzę tą tendencję.
Totalitaryzm nie kojarzy mi się ze zbrodniami, bo w powieściach s-f istnieją wspaniałe światy totalitarne bez zbrodni. Z tym, że totalitaryzm innymi słowy jest traktowaniem człowieka jako trzody, która trzeba doglądać i którą trzeba pilnować. To jest syndrom kryzysu humanizmu jak już pisałem, i dlatego niebezpieczeństwo zaistnienia ludobójstwa jest bardzo możliwe i jak dotąd właściwie konsekwentne. Może pierwsze totalitaryzmy miały inny charakter, te następne będą bardziej humanitarne (nie mylić z humanizmem) . Ale będą, bo to jest konsekwencja nie dostrzegania w drugim człowieku człowieka.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Mam dokładnie takie same zdanie na temat "totalitaryzmu" jak przedmówca.

Panowie, jeśli znacie definicję totalitaryzmu to ja chętnie posłucham. Niestety takowej nie ma,
Jak nie ma żadnej definicji to to słowo można by przyrównać do "gshjadasu".

Dla mnie: totalitaryzm - władza aspiruje do kontroli niemal każdej dziedziny życia obywateli.

PS
Widzisz jak ważne jest wzajemne wyjaśnienie sobie rozumienia definicji? Teoretycznie rozmawiamy o tym samym (totalitaryzm) ale w praktyce okazuje się, że mówimy o czymś zupełnie innym.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
Misioor ja totalitaryzm pojmuje jako rodzaj ustroju w którym państwo stara się panować nad każda dziedziną życia człowieka.
Dla mnie: totalitaryzm - władza aspiruje do kontroli niemal każdej dziedziny życia obywateli.
Pogrubione wyrazy można bardzo różnie rozumieć- czy obowiązek rejestracji działalności gosp. można podciagnąć pod "panowaniem" nad tą dziedziną?
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
Misioor nie rozumiesz ,ze nie ma magicznie waznych dzialan. Kazda mala czynnosc spoleczna jest niezbedna to prawidlowego niezakloconego dzialania.

I jezeli zakazuje sie debilnej rzeczy trzeba by ludzie wpierw zinternalizowali bariery w glowach, potem jest druga trzecia, ich dzieci maja czwarta piata a potem juz gorki, kto raz przyjal wyjatek moze przyjac kolejny, a z tad juz wolna droga to Totalitaryzmu.
 
Do góry