Faszyzm - chłopiec do bicia

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
czy ja gdzies napisalem ze ue/we buduje faszyzm? pisalem o dzialaniach podobnych (czy miejscami zbieznych wrecz)
OK,tylko że wszystkie ustroje mają ze sobą zawsze cos wspólnego.Nawet święta monarchia ma wspólne punkty z komunizmem.
aby w końcu zdecydować się czy UE to komunizm,faszyzm,kołchoz czy może coś jeszcze innego
chociazby pranie mlodych mozgow (nawet od przedszkola) - same mity zero faktow
nic mi o tym nie wiadomo,moze coś wiecej napisz
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
OK,tylko że wszystkie ustroje mają ze sobą zawsze cos wspólnego.Nawet święta monarchia ma wspólne punkty z komunizmem.
po bandzie pojechales

aby w końcu zdecydować się czy UE to komunizm,faszyzm,kołchoz czy może coś jeszcze innego
to autorski tworek vel potworek, nominalnie i werbalnie demokratyczny i otwarty swiatopogladowo, tolerancyjny i powtorze raz jeszcza akonserwatywny (co do faszyzmu), niestety to jedynie zaklecia, w kwestiach swiatopogladowych objawia toelrancje dla 1 pogladu, eteatystyczny = tu moze pasowac i faszyzm i socjalizm (bo juz nei komunizm) itd..

gdzies wklejalem o propagandzie od przedszkola
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Piecia sprytnie unikasz odpowiedzi-zdecyduj siew końcu faszyzm czy kołchoz i komunizm?

O faszyźmie tzn. że nazwałem jakiś element faszystowskim lub podobnym/gorszym - porównałem w ten sposób z faszyzmem może kilka razy na moje ponad 3 tysiące postów...

Napisałem przecież - kołchoz i komunizm jakby co z tego; Brave, socjalizm czerpany z głów komunistów teoretyków, teoretyków-praktyków i praktyków można śmiało nazwać komunizmem (patrz Misioor jaki ze mnie nonkonformista)...


CYTAT
Kult państwa ==> ubustwienie jego mocy pozytywnego wpływania na życie ludzi (gospodarkę itp. itd.; w gruncie rzeczy wszystko wpływa na życie ludzi)

yyy o czym Ty piszesz?Jakie ubustwianie?jakieś konkrety?Może u was organizowane są jakieś marsze itp albo pomnik ku czci KE?U mnie brak...

Chłopie, w szkołach co rusz są "dni europejskie" itp...

A ja zresztą pisałem o ubóstwianiu państwa, jego roli w życiu ludzi - w sferze gospodarczej najlepiej to widać, poprawienie wolnego rynku itp. itd...


Tak UE to kapitalizm. Nie mylić z anrachokapitalizem tudzież korwinizmem. Gospodarka UE opiera się na wolnym rynku,konkurencji i swobodzie dzialalnosci gospodarczej bye1.gif

Konkrety jakieś... Misioor, porównaj sobie USA sprzed I WŚ i EU...

Tego korwinizmu niestety(?) nie skomentuje...
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
aby w końcu zdecydować się czy UE to komunizm,faszyzm,kołchoz czy może coś jeszcze innego
Zwykły socjalizm. Po co to komplikować? Kwestionujesz istnienie kasty złodziejskich eurokratów, przytulających ciężką kasę za nie robienie nic, ewentualnie wymyślanie durnych przepisów?
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
po bandzie pojechales
owszem,ale nie ja pierwszy,jeśli chcesz to na tej zasadzie na której porównałeś faszyzm z ustrojem UE<o ile mozna o nim w ogóle mówić> mogę porównać monarchię z komunizmem,ale naprawdę nie chcę mi się taplać w absurdzie
to autorski tworek vel potworek, nominalnie i werbalnie demokratyczny i otwarty swiatopogladowo, tolerancyjny i powtorze raz jeszcza akonserwatywny (co do faszyzmu), niestety to jedynie zaklecia, w kwestiach swiatopogladowych objawia toelrancje dla 1 pogladu, eteatystyczny = tu moze pasowac i faszyzm i socjalizm (bo juz nei komunizm) itd..
Mialbys rację gdyby nie np. obecność M. Giertycha w PE, legalna działność NOP u nas czy NPD w Niemczech itd
Gospodarka UE jest niestety zbyt obciązona przez przeróżne normy itp,ale wciąż jest to gospodarka kapitalistyczna i silna,a ponadto nic nie stoi na przeszkodzie aby ją liberalizować.
Zwykły socjalizm. Po co to komplikować? Kwestionujesz istnienie kasty złodziejskich eurokratów, przytulających ciężką kasę za nie robienie nic, ewentualnie wymyślanie durnych przepisów?
Tak Qon socjalizm ma miejsce w niektórych państwach UE np. Szwecji,ale odpowiedz mi na pytanie czy bez UE tam byłoby inaczej i czy Szwedmo nie jest w Szwecji dobrze?Porównaj ją z Estonią czy Słowacją.UE to zbiór różnych gospodarek i nazywanie jej "socjalizem" to ogromne uproszczenie przypominajace te z bloga pewnego dziwnego człowieczka.
O faszyźmie tzn. że nazwałem jakiś element faszystowskim lub podobnym/gorszym - porównałem w ten sposób z faszyzmem może kilka razy na moje ponad 3 tysiące postów...
temat nie jest tylko o Tobie,ale o prawicy z pod znaku UPR,przeczytaj tekst z 1 posta
Chłopie, w szkołach co rusz są "dni europejskie" itp...
wreszcie "coś",tylko czy to wystarczy by powiedzieć,że mamy do czynienia z kultem państwa ( UE ) ?Wg mnie nie
A ja zresztą pisałem o ubóstwianiu państwa, jego roli w życiu ludzi - w sferze gospodarczej najlepiej to widać, poprawienie wolnego rynku itp. itd...
jeśli ludziom jest dobrze w danym państwie to niezależnie od ustroju będą je ubustwiać - patrz duma Amerykanów
Konkrety jakieś... Misioor, porównaj sobie USA sprzed I WŚ i EU...
dla mnie wyznacznikiem kapitalizmu jest gospodarka w prywatnych rękach oraz wolny rynek,w UE są od nich pewne odstępstwa,ale

Bliżej UE do przedwojennych USA niż do PRL
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
OK,tylko że wszystkie ustroje mają ze sobą zawsze cos wspólnego.Nawet święta monarchia ma wspólne punkty z komunizmem.
owszem,ale nie ja pierwszy,jeśli chcesz to na tej zasadzie na której porównałeś faszyzm z ustrojem UE<o ile mozna o nim w ogóle mówić> mogę porównać monarchię z komunizmem,ale naprawdę nie chcę mi się taplać w absurdzie

No to porównuj u na tej zasadzie na której porównywał Brave... Konkrety Misoor...


Mialbys rację gdyby nie np. obecność M. Giertycha w PE, legalna działność NOP u nas czy NPD w Niemczech itd
Gospodarka UE jest niestety zbyt obciązona przez przeróżne normy itp,ale wciąż jest to gospodarka kapitalistyczna i silna,a ponadto nic nie stoi na przeszkodzie aby ją liberalizować.

To że nie zamknął jeszcze wszystkich nie oznacza że jest to twór otwarty i tolerancyjny... A na przeszkodzie w liberalizacji UE stoją tacy a nie inni ludzie - m. in. bydlaki i skur.wiele...
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
No to porównuj [/]u na tej zasadzie[/u] na której porównywał Brave... Konkrety Misoor...
władza
Despotyzm,władca rządzi aż do śmierci,brak 3podzialu władzy,pełna władza nad poddanymi,wyższe urzedy dla arystkoracji~dla partyjniaków.Monarchia absolutna i komunizm mają punkty wspólne.Monarchia jest wiec trochę komunistyczna tak?
To że nie zamknął jeszcze wszystkich nie oznacza że jest to twór otwarty i tolerancyjny..
a co Twoim zdaniem musiałby się stać aby tak było?Chyba musieliby wubrać Korwina na szefa KE :lol2:
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
władza
Despotyzm,władca rządzi aż do śmierci,brak 3podzialu władzy,pełna władza nad poddanymi,wyższe urzedy dla arystkoracji~dla partyjniaków.Monarchia absolutna i komunizm mają punkty wspólne.Monarchia jest wiec trochę komunistyczna tak?

Monarchia nie musi być despotyczna, nie musi sprawować pełnej władzy nad podanymi, w kraju monarchistycznym może nie być arystokracji...

A najważniejsze jest chyba to ze monarchia to system sprawowania rządów, a komunizm dotyczy także gospodarki...


a co Twoim zdaniem musiałby się stać aby tak było?Chyba musieliby wubrać Korwina na szefa KE lol.gif

Musiałaby być większa wolność słowa, w tym do "obrażania" pedałów...
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Tak Qon socjalizm ma miejsce w niektórych państwach UE np. Szwecji,ale odpowiedz mi na pytanie czy bez UE tam byłoby inaczej i czy Szwedmo nie jest w Szwecji dobrze?Porównaj ją z Estonią czy Słowacją.UE to zbiór różnych gospodarek i nazywanie jej "socjalizem" to ogromne uproszczenie przypominajace te z bloga pewnego dziwnego człowieczka.
Masz prawo dany poziom regulacji gospodarki nazywać "jeszcze nie socjalizmem", a ja "już socjalizmem". Kwestia, do czego to dąży - większej liberalizacji gospodarki, czy wręcz przeciwnie? Jak byłoby w Szwecji bez UE, nie wiadomo, na pewno byłoby mniej biurokracji. A czy Szwedom jest dobrze nie ma znaczenia. Ilu Polaków tęskni za PRL?
 

TED69

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2009
Posty
204
Punkty reakcji
0
Ci co pamiętają PRL to zazwyczaj lepiej go wspominają oceniając przez pryzmat tego co dzisiaj nazywamy w Polsce demokracją.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
temat nie jest tylko o Tobie,ale o prawicy z pod znaku UPR,przeczytaj tekst z 1 posta
CYTAT
Chłopie, w szkołach co rusz są "dni europejskie" itp...

wreszcie "coś",tylko czy to wystarczy by powiedzieć,że mamy do czynienia z kultem państwa ( UE ) ?Wg mnie nie

Przecież w następnym zdaniu (które zresztą później przywołałeś) dopisałem głębię moich myśli; manipulujesz Misioor...

A te marsze unijne itp. to ohydztwo rodem z PRLu...


CYTAT
A ja zresztą pisałem o ubóstwianiu państwa, jego roli w życiu ludzi - w sferze gospodarczej najlepiej to widać, poprawienie wolnego rynku itp. itd...

jeśli ludziom jest dobrze w danym państwie to niezależnie od ustroju będą je ubustwiać - patrz duma Amerykanów

Nie zrozumiałeś, chodzi o to co widać w "gospodarce" - państwa do "służbę zdrowia", dobre ceny itd. itd...
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Że się wtrącę -
Dlaczego UE nazywa się nieraz faszyzmem? (korwin tu króluje niewątpliwie)?
Główny powód - stopień ingerowania państwa w życie obywateli. To największe podobieństwo.

Skąd te przeplatania porównywaniami do komunizmu, faszyzmu, nazizmu ect? Źródło - korwin. On tym żongluje.
Jaki jest tego cel? Najczęściej czysto demagogiczny lub szyderczy.


Ja w zasadzie nie przypominam sobie, żebym UE określał mianem "faszystów". Zdecydowanie wole porównywać UE do Związku Socjalistycznych Republik Europejskich. Ewentualnie może do nazizmu - miejscami duże podobieństwa w retoryce i hasłach (wspólna europa, naród europejski ect)
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Misioor czytamy wybiórczo? Ustosunkowałeś się tylko do części mojego postu, która Ci pasowała ;)
Co do określeń nadawanych UE, są przesadzone, ale zgodzę się z faktem, że twór ten uprawia "inżynierię społeczną" jak to ktoś tu kiedyś ładnie okreslił więc stąd może odniesienia do dyktatur. Nie jest to jakoś wielki zamordyzm jak w komunizmie ale bywa denerwujący czasem.

Chodzi o ilość nakazów i zakazów, często niepotrzebnych i absurdalnych. Dobrym przykladem jest nakaz posiadania przez kazdy nowy samochód systemu ESP od 2011r. To jest typowe działanie "uszczęśliwiaczy na siłe", bo to prawda ze przymusowe esp poprawi bezpieczenstwo ale wzrosną tez koszty nowych samochodów. Nie wiem czy to kosztuje duzo czy mało ale chodzi o sam fakt uszczesliwiania ludzi na sile. Karta praw podstawowych równiez pachnie troche zamordyzmem, tyle ze obyczajowym, moglibysmy jej nie przyjąć jak Wielka Brytania. Myślę , że nie da się niektórych norm wprowadzić jako europejskie bo mimo wszystko nadal tradycje i mentalność np. Polaków są różne niż np. Holendrów. Unia Europejska nie powinna sie w ogóle zajmować sprawami obyczajowymi czy takimi co mają małe znaczenie, ale tymi najwazniejszymi, czyli handlowymi, technologicznymi, ekologicznymi (nie mam tu na mysli eko-oszołomów np. przeciwników elektrowni jądrowych ale prawdziwą ekologię) , jakościowymi itp. Nie można jednak mówić ze wszystkie normy UE są absurdalne bo akurat sporo z nich wprowadza wlaśnie dobre nawyki - jak np. przepisy o bardziej skutecznym wywłaszczaniu ludzi mieszkających na terenach pod budowe autorstrady - tego np. w Polsce zawsze brakowalo.

Ale sensem tego tematu nie jest UE a właśnie słowo faszyzm w dziesiejszych politycznych dyskusjach. Moim zdaniem to absurd, że jedna z najbardziej humanitarnych dyktatur XX wieku jest najbardziej demonizowana i pełni funkcje wlasnie takiego chłopca do bicia.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Ale sensem tego tematu nie jest UE a właśnie słowo faszyzm w dziesiejszych politycznych dyskusjach. Moim zdaniem to absurd, że jedna z najbardziej humanitarnych dyktatur XX wieku jest najbardziej demonizowana i pełni funkcje wlasnie takiego chłopca do bicia.

To może absurd, ale ma on gorzki wydźwięk. Spójrz na to w ten sposób. W latach 20 i 30 XX wieku, opinia publiczna w takim USA była oburzona tym co się działo we Włoszech. W tłumach wiwatujących na cześć Duce widziano zaprzeczenie humanistycznych idei jakie przyświecały Stanom od założenia oraz dotąd powszechnie uznawano w Europie.

Ostatnio Krystianowi Zimmermanowi udającemu się na trasę koncertową po Stanach zarekwirowano jego fortepian Steinway'a, bo urzędnikom coś nie pasowało w farbie czy kleju. Uznano że może tam się znajdować niebezpieczna substancja. Instrument poddano utylizacji. Niby drobnostka. Teraz w USA na lotniskach dzieją się takie rzeczy normalnie. Moim zdaniem to jednak symbolicznie wiele znaczące wydarzenie. Pokazuje jak bezduszna jest machina tego państwa i systemu. Liczy się procedura, a nie człowiek. Nikt nie zastanowił się co znaczy instrument dla artysty.
Na koncercie Zimmerman oświadczył, ze odwołuje trasę po Ameryce, bo nie będzie grał w kraju który rości sobie prawo, aby jego armia kontrolowała cały świat. Rozległy się gwizdy na sali. Historia lubi paradoksalne żarty. Ten sam naród nawet nie sto lat temu złorzeczył na barbarzyński faszyzm i na Włochów. Ten faszyzm dzisiaj brzmi właśnie troszkę jak gorzka ironia. Nie?

Tak, żeby nie było tylko o uni ale i o "faszystowskim" USA gdzie pali się fortepiany artystom.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
w zasadzie to lobo idealnie odpowiedzial
bo czymze jest to co sie zaczyna dziac w ue/we czy usa
to nie jest faszyzm ani socjalizm ani dyktatura w czystej postaci
to nowy potworek gdzie wszytko jest jedynie narzedziem w budowie totalniackiej omnipotencji
czemu toto jest najblizsze? o ironio faszymowi (zarazem przeczac jednej z podstaw faszymu - konserwatyzmowi i bedac w kilku innych cechach jedynie podobne bo nie tozsame)
tu kluczem jest rozszerzenie wladzy nad spoleczenstwem (w nieznanej w historii nawet obrzydliwych dyktatur formie) przy jednoczesnym zachowaniu pozorow

czy ktos podejmie sie proby zdefiniowania czym toto jest?
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
Masz prawo dany poziom regulacji gospodarki nazywać "jeszcze nie socjalizmem", a ja "już socjalizmem". Kwestia, do czego to dąży - większej liberalizacji gospodarki, czy wręcz przeciwnie? Jak byłoby w Szwecji bez UE, nie wiadomo, na pewno byłoby mniej biurokracji. A czy Szwedom jest dobrze nie ma znaczenia. Ilu Polaków tęskni za PRL?
Fakt,nie ma nic do rzeczy jak żyje się Szwedom,ale lubię ją przypominać osobnikom święcie przekonanym,że "SOCJALIZM ZABIJA" .
Monarchia nie musi być despotyczna, nie musi sprawować pełnej władzy nad podanymi, w kraju monarchistycznym może nie być arystokracji...
ale co to ma do rzeczy?przeważnie była,więc ja mogę sobie pisać że monarchia była faszystowska :D
Musiałaby być większa wolność słowa, w tym do "obrażania" pedałów...
czyli do tego sprowadza się Twoje rozumienie wolności?Przedawkowaleś blog Korwina Piecia :(

Przecież w następnym zdaniu (które zresztą później przywołałeś) dopisałem głębię moich myśli; manipulujesz Misioor...
A te marsze unijne itp. to ohydztwo rodem z PRLu...
Jakie marsze?U mnie nic takiego nie ma.Czytając to forum powoli dochodzę do wniosku,że ja chyba mieszkam w innej Polsce niż Wy.Pedałów na ulicach też nie widzę,a Wy pewnie kilka razy dziennie.

Wyuzdany W Obyczajach Bydlętyzm
przemilczę to

Misioor czytamy wybiórczo? Ustosunkowałeś się tylko do części mojego postu, która Ci pasowała mruga.gif
Co do określeń nadawanych UE, są przesadzone, ale zgodzę się z faktem, że twór ten uprawia "inżynierię społeczną" jak to ktoś tu kiedyś ładnie okreslił więc stąd może odniesienia do dyktatur. Nie jest to jakoś wielki zamordyzm jak w komunizmie ale bywa denerwujący czasem.
konwersacja dotyczyła porownywania UE do faszyzmu,a nie samego faszyzmu, o którym moje zdanie pewnie znasz

być moze nie był to najbardziej zbrodniczy totalizaryzm w historii,ale jednak totalitaryzm
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Mialbys rację gdyby nie np. obecność M. Giertycha w PE, legalna działność NOP u nas czy NPD w Niemczech itd
Gospodarka UE jest niestety zbyt obciązona przez przeróżne normy itp,ale wciąż jest to gospodarka kapitalistyczna i silna,a ponadto nic nie stoi na przeszkodzie aby ją liberalizować.
To że nie zamknął jeszcze wszystkich nie oznacza że jest to twór otwarty i tolerancyjny...
a co Twoim zdaniem musiałby się stać aby tak było?Chyba musieliby wubrać Korwina na szefa KE lol.gif
Musiałaby być większa wolność słowa, w tym do "obrażania" pedałów...
czyli do tego sprowadza się Twoje rozumienie wolności?Przedawkowaleś blog Korwina Piecia :(

Moje rozumienie wolności sprowadza się m. in. do tego... Bloga JKMa czytałem może ze 3 razy w ciągu ostatniego pół roku, ale to chyba Ty go "niedodawkowałeś"... :]


Przecież w następnym zdaniu (które zresztą później przywołałeś) dopisałem głębię moich myśli; manipulujesz Misioor...
A te marsze unijne itp. to ohydztwo rodem z PRLu...

Jakie marsze?U mnie nic takiego nie ma.Czytając to forum powoli dochodzę do wniosku,że ja chyba mieszkam w innej Polsce niż Wy.Pedałów na ulicach też nie widzę,a Wy pewnie kilka razy dziennie.

Przed akcesja i referendum to było robienie kibla z mózgu, non stop festyny ze stoiskami kulinarnymi "państw unijnych", teraz tego mniej, ale tez są imprezy "unijne"... Skoro już o pedałach... O ile wiem to ikt nie mówił ze ich widzi non stop, a to że się zdarzy komuś z prawej strony forumowiska ich zobaczyć nie znaczy że coś z nimi nie tak, po prostu ich widzą...


konwersacja dotyczyła porownywania UE do faszyzmu,a nie samego faszyzmu, o którym moje zdanie pewnie znasz

No i Nuworld też o tym...
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
To że nie zamknął jeszcze wszystkich nie oznacza że jest to twór otwarty i tolerancyjny...
wszystkich?a zdelegalizowano cokoliwek?
Przed akcesja i referendum to było robienie kibla z mózgu, non stop festyny ze stoiskami kulinarnymi "państw unijnych", teraz tego mniej, ale tez są imprezy "unijne"
są także imprezy antyunijne i wyobraź sobie,że policja ich nie rozpędza i są zupełnie legalne...

jak to się ma do pisania o UE jako totalitaryzmie?
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Represje to nie tylko wpieprzanie do cel, Gantleya sie przywali na ten przykład, a za "obrażanie homoseksualistów" sądy karają...

Totalitaryzmu bezpośrednio się to nie ima, fakt, ale pokazuje antyhumanistyczną twarz tej całej Unii Socjalistycznych Republik Europejskich...
 
Do góry