Dekalog Polaka!

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Wiesz dlaczego reformy przeprowadza się na początku?
Bo wtedy mocno spada poparcie społeczne, żeby kilka miesięcy przed wyborami wzrosło, kiedy efekty reform zaczną być widoczne.
Teraz PiS nie zdecyduje się na taki krok, bo się boi utraty elektoratu.
---
Wypowiadasz się na tematy których nie rozumiesz <_<
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
No, ty rozumiesz. Powinieneś iść za doradcę albo w ogóle za prezydenta, wtedy byś w 8 miesięcy zmienil Polskę :]
Jak już mówiłem, ocenimy po zakończeniu kadencji.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Nie ocenimy, tylko ocenisz...ty sam ocenisz...ja już oceniłem...porządek nie był zbyt proreformowy. Kłótnie o sformowanie rządu, podbieranie polityków platformie, układy z radykałami.
Dla mnie nierealne jest, aby populistyczny rząd, zrobił coś dobrego dla państwa.
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
To oceniaj sobie dalej na początku. Ja nie tylko politykę oceniam nie jak zaczynają ale jaki jest efekt końcowy.
Wiesz, Niemcy też na początku wojny mieli duuuuuużą przewagę. Też powiesz że ją wygrali?
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Przytaczasz abstrakcyjne przykłady.
Jaki związek mają konfikty zbrojne z reformami gospodarki?
Gospodarka to coś innego.
Aby reformy zaczęły przynosić owoce, musisz szybko je wprowadzić.
W przeciwnym razie, z owoców będzie korzystał następny rząd, jeśli reformy będą zbyt późne.
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Dałem taki przykład na to co pisałeś. Skoro oceniasz po tym jak się zaczyna, to właśnie piszę, Niemcy też w pierwszym miesiącu wojny uzyskali miażdżącą przewagę. Ale ważne jest to, jak się ta wojna skończyła, a ty jak widać przykładasz wagę tylko do tego co jest na początku a nie jak się kończy. A najważniejszy jest końcowy rezultat, czy to prowadzenia danej polityki, czy wojny czy jeszcze czegoś innego.
 

ukson17

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Skądkolwiek zawsze z Polski...
Ukson88, rotfl. Białe sznurówki w glanach, łysa pała, biało-krwawa flaga w łapie i orzełek wytatuowany na karku? Mały, żałosny piesku z pianą cieknącą z pyska. Sługo "ojczyzny", która na każdym kroku dyma cię w zakończenie przewodu pokaromowego z premedytacją, a ty nieprzerwanie prosisz o jeszcze. Służalczy, zapluty systemowcze, zczeźnij. <rzyga>

Jestem ciekawy czy na realu też jesteś tak szczery i potrafiłbys mi prosto w oczy powedzieć, że jestem taki jak se tu wytworzyłeś obraz.
 

sloniu

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2006
Posty
318
Punkty reakcji
0
Pewnie nie bo by dostal z glana w krocze. Tym co powiedziales potwierdziles tylko jego przypuszczenia.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Typowe dresiarskie zachowanie...a podobno tak kochacie ojczyzne...a jej praw nie przestrzegacie?
Zaiste...
Tylko weźcie poprawkę na to, iż konstytucja gwarantuje nietykalność osobistą...
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Konstytucja zakazuje również obnoszenia się z symbolami komunistycznym, więc wytłumaczy mi dlaczego można legalnie kupić ubrania z sierpem i młotem? Tylko poproszę o konkretną odpowiedź a nie o wykręcanie się :]
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Bo sierp i młot są symbolem ludu pracującego miast i wsi, a nie komunizmu.
 

ukson17

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Skądkolwiek zawsze z Polski...
Miłośc do ojczyzny to również przestrzeganie jej praw więc mi takich steków bzdur nie wciskaj. Noszenie tego symbolu powinno być ściganie prawnie, lzwłaszcze że pod tym symbolem zginęło 80-100mln ludzi chcąc nie chcąc symbolizuje to komunizm. Osobiście ciśnienie mi sie podnosi jak ktoś nosi podkoszulke z napisem cccp.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
To jest twój problem, nie nasz.
A skoro nikt tego nie ściaga, to zdaje się że jest to legalne, albo że władze są nieudolne
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Bo sierp i młot są symbolem ludu pracującego miast i wsi, a nie komunizmu.
Wiesz no swastyki też nie wymyślili naziści, jako symbol była używana już przez cywilizajce starożytnych Majów. A gdybym sobie wrzucił swastykę w avatar od razu 99% forum by po mnie zapewne pojechało.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Swastyka jest symbolem monofizyckim, jako idealna symetria, chociaż u majów również była symbolem, jako promienie słoneczne, ale to nie była swastyka taka jak z mundurów nazistów tylko miała jakieś dodatki.
Poza tym, swastyka to krzyż o złamanych końcach.
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Swastyka nazistów była tyle inna, że byłą w białym kole na czerwony tle.
A wiesz dobrze, że tka jak symbolem nazistów była swastyka tak symbolem komunistów był sierp i młot, choć pierwotne znaczenia tych symboli był inne. Oba są zakazane przez konstytucje. Ciekwi mnie tylko kto by zaczoł protestować i przeciwko czemu, gdyby właza zakazała produkcji i sprzadaży ubrań cccp i z symbolami komunistycznymi sierpa i młota. Stawiam, że protesty urządzałyby organizacje lewicowe i anarchistyczne.

Tak na marginesie, wiedziałeś o tym, że Polscy żołnierze też mieli w oznaczeniach swoich jednostek swastyki? I dumnie się z nimi obnosili podczas pobytu w nazistowskich obozach, a jednak nikt ich za nazistów nie uważał. Ale to zapewne nic nie znaczący fakt dla wielu którzy historię znają najlepiej :]
 

sloniu

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2006
Posty
318
Punkty reakcji
0
Tak na marginesie, wiedziałeś o tym, że Polscy żołnierze też mieli w oznaczeniach swoich jednostek swastyki? I dumnie się z nimi obnosili podczas pobytu w nazistowskich obozach, a jednak nikt ich za nazistów nie uważał

DdD zaciekawiles mnie tym, moze powiesz cos wiecej, albo jakis link podasz?
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Znajde trochę czasu to wrzuce. Takie oznaczenia miały bodajże dwa polskie pułki lotnictwa.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Bo polska jest krajem katolickim a swastyka to krzyż o złamanych końcach.
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Co nie zmienia fakt, że symbole komunistyczne powinny być zakazane a obnoszenie się z nimi surowo karane.
 
Do góry