Dekalog Polaka!

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
I jak dla mnie to najpierw powinno się ich wszystkich osądzić, oczywiście w miedzyczasie zajmować się innymi sprawami ważnymi dla kraju.
A jak dla mnie to najpierw powinni się zająć gospodarką, a w międzyczasie badaniem historii. Bo co przyjdzie przeciętnemu Kowalskiemu, z tego że za powiedzmy pół roku będzie wiadomo, kto współpracował z SB, a kto nie, jeśli tenże Kowalski nie będzie miał gdzie mieszkać, lub nie będzie miał za co utrzymać rodziny.

Gospodarka na penwno z czasem ruszy do przodu

To ja Ci na to zacytuje I zasadę dynamiki Newtona:

Jeśli na ciało ,nie działa siła, to to ciało albo stoi i się nie rusza, albo dalej wlecze się tak samo wolno, w tym samym kierunku.

Teraz wystarczy zrobić podstawienie:

ciało = gospodarka
siła = właściwe ustawy

I wszystko będzie jasne :)
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Też bym chciał, żeby poziom życia przeciętnego Kowalskiego się podniósł.
Ale nie zapominajmy, kto doprowadził do takiego stanu.

Jeśli na ciało ,nie działa siła, to to ciało albo stoi i się nie rusza, albo dalej wlecze się tak samo wolno, w tym samym kierunku.

Teraz wystarczy zrobić podstawienie:

ciało = gospodarka
siła = właściwe ustawy

I wszystko będzie jasne
Za rządów SLD ustawy był jasne a widać jakie tego ammy efekty :)

I tak troche odchodząc od tematu, ale tez o gospodarce. Komunizm niby był idealnym systemem, zawsze na wszystko starczało i niczego nikomu nie brakowało, a upadł z powodu niewydolności ekonomicznej. Ale to tak na marginesie :)
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Za SLD wzrost gospodarczy wyniósł prawie 6%
Za PiS jest nieco ponad połowa z tego.
---
Co do tych mieszkań...mnie nie interesuje czy się da je wybudować!
Obiecał?
Obiecał!
Więc się domagam.
I nie wykręcaj się PO, SLD czy kłótniami, bo mnie to nie interesuje...jak obiecał, to niech się wywiąże
---
Komunizm nie upadł z powodu niewydolności ekonomicznej, tylko z powodu egoistycznej natury człowieka, oraz kraju który musieliście żywić.
Gdyby ludzie nie kradli, np. wynosząc odkrzucze, albo rzeczywiście pracowali, a nie obijali się to rzeczywiście byłby to dobry ustrój.
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Z cyklem z gospodarce jest tak, że obecna sytuacja jest następstwem ostatnich 2-3 lat. Swoją drogą niech politycy zostawią gospodarkę w spokoju, bo Polska nigdy nie wyjdzie na prostą.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Właśnie że nie!
Niech obniżą podatki, zredukują socjal, skasują becikowe, senioralne, zusy i inne dodatki, niech obniżą stawkę wyżywieniową więźniów i dadzą szpitalom i domom dziecka.
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Gdyby ludzie nie kradli, np. wynosząc odkrzucze, albo rzeczywiście pracowali, a nie obijali się to rzeczywiście byłby to dobry ustrój

No co ty nie powiesz xD .. Też bym chciał żyć w kraju komunistycznym ( z wolnością słowa i wyznania ;] ) żeby wszyscy mieli tyle samo.. Tylko nie wiem czemu coś mi mówi że zawsze znalazłby się jakiś szef wszystkich szefów który musiałbym mieć dietę bogatszą w składniki odżywcze -.-
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Za SLD wzrost gospodarczy wyniósł prawie 6%
Za PiS jest nieco ponad połowa z tego.
SLD rządziło 2 kadencje, Pis na razie 8 miesięcy :]

Obiecał?
Obiecał!
Obiecał.
Skończył kadencje?
Nie skończył!
Pogadamy przed następnymi wyborami.

Więc się domagam.
Stara zasada, nieobecni w głosowaniu nie mają racji. Głosowałeś? Jeśli nie to się domagaj...... kolacji :]


I nie wykręcaj się PO, SLD czy kłótniami, bo mnie to nie interesuje...jak obiecał, to niech się wywiąże
Jak ja bym ci popsuł samochód, a póżniej bym miał pretensje, że jeździsz gratem to jakbyś reagował?

Komunizm nie upadł z powodu niewydolności ekonomicznej
Proponuje zaczepronąć trochę uczciwej wiedzy na ten temat...

Gdyby ludzie nie kradli, np. wynosząc odkrzucze, albo rzeczywiście pracowali, a nie obijali się to rzeczywiście byłby to dobry ustrój.
Analogicznie do twojej opini o tych mieszkaniach: co mnie interesuje, że kradli. Upadł? Upadł! Więc dobry nie był.
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Niech obniżą podatki, zredukują socjal, skasują becikowe, senioralne, zusy i inne dodatki, niech obniżą stawkę wyżywieniową więźniów i dadzą szpitalom i domom dziecka.

Wszystko o czym piszesz jest wtancaniem się polityków w gospodarkę. Zamiast stworzyc jasny i przejrzysty system podatkowy i pozwolic przedsiębiorcom działac na zasadzie wolnej konkurecji, nie potrzebne by były te wszystkie socjale, beciki. Co prawda zawsze będą istniec osoby, które sobie nie radzą i im należy sie pomoc państwa, ale na pewno nie byłoby to w takiej skali jak obecnie.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
O osiem miesięcy za długo!
---
Nie mów że ty w te mieszkania wierzysz...bo póki co, powinny powstawać 3 mieszkania/minuta, a raczej nie mają takiego tempa.
---
SLD nie popsuło "grata" z naszego przykładu
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Po raz kolejny sobie przeczysz. SLD 6 % w 2 kadencje, Pis połoewe w niecałę pół. Źle? Jakby mieli mniej albo w ogóle by tego wzrostu nie było też bys pewnie pisał że źle.

Co do mieszkań to wierzę, że powstaną jednak w mniejszej liczbie.

Nie popsuło? To czemu krytykujesz stan Polskiej gospodarki? Skoro krytykujesz to znaczy że musi byc źle prawda? A to nie Pis do tego doprowadził tylko włąśnie SLD. Troche obiektywizmu
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Właśnie że do tego doprowadziły nieudolne rządy AWS...i nie wpieraj mi że SLD rządziło dwie kadencje, bo rządziło jedną.
Ale mnie nie interesuje czy powstaną 3 mln, 5 a może 6, tylko ma ich być 8!
Obiecał to niech się wywiązuje!
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
A to ja nie widziałem, że tylko AWS rządziło :] A poprzedni prezydent to z jakiej był parti?
Było trochę spokoju to znowu zaczynasz obracać fakty po swojemu...
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
A co ma prezydent do roboty?
On tylko reprezentuje naród oraz jest zwierzchnikiem sił zbrojnych.
Chyba że ma jakieś ukryte uprawnienia...
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
W Polsce były rządy komunistyczno-lewicowe i to one doprowadziły gospodarke do takiej krytycznej sytuacji.
Jakoś sobie nie przypominam, żeby Pis rządził przed Kwaśniewskim...
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
A AWS to była dziewczynka z zapałkami?
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Tylko AWS doprowadził gospodarkę do takiego stanu? Bo zdaej się, że o wiele więcej do powiedzenia w tych sprawach mieli postkomuniści.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Będziesz się upierał przy wszystkim, aby tylko się ze mną nie zgodzić.
Ja powiem że 2+2=4 a ty że 5 <_<
Nie dociera do ciebie że to PiS i AWS odpowiadają za taki stan gospodarki?
Przejrzyj na oczy!
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Nie dociera do ciebie że to PiS i AWS odpowiadają za taki stan gospodarki?
Że napisałęś AWS to rozumiem, ale wskaż mi lata, kiedy Pis rządził poza obecną kadencją. Bo to co było burzone przez lata, nie da się naprawić w 8 miesięcy...
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Ale gdyby doszło chociaż do jakiś reform!
Ale skoro nie doszło do nich na początku kadencji, to nie dojdzie już do nich wcale!
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Ale skoro nie doszło do nich na początku kadencji, to nie dojdzie już do nich wcale!

Masz takie zdanie tylko o polityce czy o każdym aspekcie życia? Analogicznie, jeśli nie zdałeś w pierwszej klasie szkoły (na początku szkoły) to nie zdasz już wcale?
Nie potrafię zrozumieć tego, że oceniasz nawet nie w połowie. Bo co z tego, że dobrze zaczną jak końcowy rezultat będzie marny?
 
Do góry