Dekalog Polaka!

Arktyde

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
dolnośląskie
Moi wszyscy przyjaciele wyjechali do Szkocji, Anglii i Irlandii. Tylko jedna osoba do Niemiec, ale to 12 lat temu. Z tamtych 2/3 chce wrócić, gdy warunki im na to pozwolą. Osobiście jestem przeciwna wyjazdom, ponieważ człowiek nie ma domu, gdy tak się tuła. Wiem jednak w jakich warunkach mieszkali i pracowali... z uśmiechem więc życzyłam im powodzenia na lotnisku. I od tamtej pory co jakiś czas kolejny znajomy wyrusza w dal.
 

Kajan90

Żuaw Prawdy
Dołączył
25 Maj 2007
Posty
1 138
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Pytanie do autora

Czy ten filmik jest również twojego autorstwa??
Bo dekalog się zgadza. ;)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Ja pod dekalogiem się nie podpiszę. Nie widzę też nic złego, żeby uciekać z kraju. Jeśli tu się urodziłem to nie znaczy, że mam akceptować wszystko wokół mnie. Polska to dziura, nigdy jej nie kochałem i kochać zapewne nie będę. Mogło być gorzej, znajdzie się niejedno gorsze państwo, ale faktów nie zmienimy nawet usilnymi próbami wdrążania patriotyzmu. Za granicą pewnie też gładko nie jest. Nie można też tworzyć sobie utopii, że kiedy opuścimy nasze granice, pieniądze same wskoczą do portfeli.
 

Kajan90

Żuaw Prawdy
Dołączył
25 Maj 2007
Posty
1 138
Punkty reakcji
5
Wiek
34
To skoro uważasz że Polska to dziura to zostań i rób wszystko aby ten stan rzeczy zmienić ucieczka jest najprostszym wyjściem z sytuacji a zarazem najgorszym.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
To skoro uważasz że Polska to dziura to zostań i rób wszystko aby ten stan rzeczy zmienić ucieczka jest najprostszym wyjściem z sytuacji a zarazem najgorszym.
Nie wiadomo co zrobię, za wcześnie jeszcze na takie postanowienia. Nie kocham Polski, ale też nie czuję skrajnej antypatii. Wychwalaniem kraju tylko dlatego, że się w nim mieszka jest dla mnie bynajmniej dziwne.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Dekalog stworzył skrajny prawicowiec
prawicowiec raczej nie
narodowiec napewno - jak dla mnie z wymowy to raczej narodowy socjalista - moge sie mylic
 

Kajan90

Żuaw Prawdy
Dołączył
25 Maj 2007
Posty
1 138
Punkty reakcji
5
Wiek
34
prawicowiec raczej nie
narodowiec napewno - jak dla mnie z wymowy to raczej narodowy socjalista - moge sie mylic
Ja uznaje narodowców za skrajnych prawicowców ale to już jest indywidualna kwestia :) a przynajmniej mi się tak wydaje a co do tego czy twórcą był NS czy NR to ciężko mi jest się wypowiedzieć ponieważ stanowisko do ojczyzny obu grup jest bardzo podobne :)
 

paleolobo

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
1 242
Punkty reakcji
10
Miasto
skadinad
Nie wiadomo co zrobię, za wcześnie jeszcze na takie postanowienia. Nie kocham Polski, ale też nie czuję skrajnej antypatii. Wychwalaniem kraju tylko dlatego, że się w nim mieszka jest dla mnie bynajmniej dziwne.
Rozsadnie mowisz/piszesz, Polakiem mozna byc wszedzie, polaczkiem tez.
 

Kajan90

Żuaw Prawdy
Dołączył
25 Maj 2007
Posty
1 138
Punkty reakcji
5
Wiek
34
A czy w dekalogu jest napisane gdzieś że musisz być wierząca/wierzący?
 

Kajan90

Żuaw Prawdy
Dołączył
25 Maj 2007
Posty
1 138
Punkty reakcji
5
Wiek
34
BB) no to mi ulżyło !!

A seryjnie jak moge zapytać kolegów narodowców.
Cóż takiego uczyniliście dla ojczyzny bądź czynicie ??

Ja na razie się kształcę ale również udzielam się na forach i propaguję wartości które uważam za nadrzędne.(patriotyzm, honor, walka z komunizmem i zboczeniami)

Ja też się zgadzam na ten dekalog,jest jak najbardziej słuszny.

A fragment :

"Nie dajmy się wyprzecić Ruskim!"

Mnie rozbił,w takim poważnym dekalogu takie teksty o Ruskich.

Tam jest napisane wyprzedać to raz a dwa poprawnie się piszę wyprzedzić.
 
Do góry