Dekalog Polaka!

Szarex

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
powiat tarnowski
Na zachodzie rzeczywiście wynagrodzenie może jest i wyższe - ale i koszty utrzymania też nie małe. Jeśli wyjeżdżasz tam na jakiś czas i odkładasz, wyrzekając się różnych luksusów, to uda Ci się coś odłożyć, ale jeśli zechcesz żyć na takim poziomie jak miejscowi, to nie wiem, czy aż tak dużo zostanie. Poza tym bez wykształcenia ani w Polsce ani za granicą niewiele można zdziałać. Tak mi się wydaje.
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
bez wykształcenia to nigdzie sie nie zarobi :). ale coraz częściej to właśnie wykształceni ludzie tam wyjeżdżają aby zapewnić sobie lepszy byt.
 

Fliegu

Reita x* x*
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
1 329
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzieś napewno
Na zachodzie rzeczywiście wynagrodzenie może jest i wyższe - ale i koszty utrzymania też nie małe. Jeśli wyjeżdżasz tam na jakiś czas i odkładasz, wyrzekając się różnych luksusów, to uda Ci się coś odłożyć, ale jeśli zechcesz żyć na takim poziomie jak miejscowi, to nie wiem, czy aż tak dużo zostanie. Poza tym bez wykształcenia ani w Polsce ani za granicą niewiele można zdziałać. Tak mi się wydaje.
tak oczywiscie tylko ze w polsce wyksztalcenie nie ma znaczenia w parlamencie same glaby nawet moja matka ma lepsze wyksztalcenie od nichmatury nie pozdawali wszyscy.. katastrofa a za granica jak wiesz ze masz dobre wyksztalcenie to wiesz ze masz dobra prace!
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
tak oczywiscie tylko ze w polsce wyksztalcenie nie ma znaczenia w parlamencie same glaby nawet moja matka ma lepsze wyksztalcenie od nichmatury nie pozdawali wszyscy.. katastrofa a za granica jak wiesz ze masz dobre wyksztalcenie to wiesz ze masz dobra prace!

z ust mi to wyjęłaś :D
 

Kloner

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2007
Posty
86
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Przygladalam sie troszke ludzia zza granicy i oni sa jacys szczesliwsi.
Szczęśliwsi?

Ja też się przyglądam i widzę jak zazdroszczą mojej niezamożnej rodzince.Np.ojciec chrzestny mojej siostry mieszka w Holandii.Ma kupę kasy, ciągle jeździ po świecie, a w listach to pisze jak świetnie jest w polsce i jak nam zazdrości.Wie co mówi bo nieraz w Polsce był.

Zachód to bagno zepsucia... może coś w tym jest ale chcesz czy nie coraz więcej z tego bagna jak to określasz trafia tutaj do polski. a pozatym to czy w polsce jest tak kryształowo, zebyśmy mogli oceniać krytycznie innych ? otwórz oczy. rządzą nami niekompenentne osoby o IQ świnki morskiej, pracy nie ma, produkty craz bardziej drożeją, a większośc lwyborców słucha radia maryja.nie mam więc za wielu powodów do dumy jeśli chodzi o bycie polką.Co do wyjazdu młodych ludzi za granicę to uważam, że dobrze robią. no bo co, mają siedzieć tutaj na utrzymaniu rodziców do póznej starości i gapić sie w telewizor ? no a co innego możesz im zaproponować ? 600 złotych na miesiąc ? to nawet na pieprz nie starczy , nie mówiąc już o własnym chociaż najmniejszym mieszkanku. a tam mają jakieś szanse.
14 lat...Mówisz jak niektórzy moi koledzy, którzy wiedzą tyle co :bag: Oni przynajmniej sluchają polskiego hh, więc za granicę też niebardzo chcą wyjechać.
Jak ktoś fujara to kiepsko skończy, ale chcieć to móc.Moi rodzice mają 3 dzieci[ze mną] zarabiają przeciętnie, pracują sporo i są bardziej szczęśliwi od wszystkich
bogatych tego świata. Myślisz że pieniądze dadzą Ci szczęście?I co, znasz polską historię, literaturę, sztukę,jednym słowem dorobek kulturowy że tak pogardzasz tswoją ojczyzną? Zwiedziłaś swój kraj, że gardzisz jego walorami? Jeśli ciężko Ci się oddycha w wieku 14 lat, to nie wrużeę Ci dobrze
 

Fliegu

Reita x* x*
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
1 329
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzieś napewno
Szczęśliwsi?

Ja też się przyglądam i widzę jak zazdroszczą mojej niezamożnej rodzince.Np.ojciec chrzestny mojej siostry mieszka w Holandii.Ma kupę kasy, ciągle jeździ po świecie, a w listach to pisze jak świetnie jest w polsce i jak nam zazdrości.Wie co mówi bo nieraz w Polsce był.
14 lat...Mówisz jak niektórzy moi koledzy, którzy wiedzą tyle co :bag: Oni przynajmniej sluchają polskiego hh, więc za granicę też niebardzo chcą wyjechać.
Jak ktoś fujara to kiepsko skończy, ale chcieć to móc.Moi rodzice mają 3 dzieci[ze mną] zarabiają przeciętnie, pracują sporo i są bardziej szczęśliwi od wszystkich
bogatych tego świata. Myślisz że pieniądze dadzą Ci szczęście?I co, znasz polską historię, literaturę, sztukę,jednym słowem dorobek kulturowy że tak pogardzasz tswoją ojczyzną? Zwiedziłaś swój kraj, że gardzisz jego walorami? Jeśli ciężko Ci się oddycha w wieku 14 lat, to nie wrużeę Ci dobrze
i to maja byc arbumenty?
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
dokładnie... to mają być argumenty ? po pierwsze to, że mam 14 lat to jeszcze o niczym nie świadczy. akurat polską historię, sztukę i literaturę znam i bardzo ją cenię. więc nie wiem czemu twierdzisz, ze nią pogardzam. co do pieniędzy to może same szcześcia nie dają, ale spróbuj bez nich przeżyć. ludzie nie wyjezdzają za granicę , zeby zarobić na nowe bmw, tylko na życie... twoi rodzice zarabiają, ale ilu jest bezrobotnych młodych ludzi po studiach ???? i co mają tutaj robić ? gdzie znajdą pracę i za ile ? oni nie chcą wyjeżdzac ale muszą. a co do twoich wróżb to dziękuję za troskę, ale sobie jednak jakoś poradzę.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
daleko odeszliscie od tematu

ale wracajac do niego a zarazem nawiazujac do waszych wypowiedzi
przpomne takie trudne slowo patriotyzm
kiedys wasi rodacy oddawali zdrowie zycie za to zebyscie mieli wolna polske
dzis wy macie to w d.........
smutne ze takie pokolenie sie chowa........
 

Fliegu

Reita x* x*
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
1 329
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzieś napewno
daleko odeszliscie od tematu

ale wracajac do niego a zarazem nawiazujac do waszych wypowiedzi
przpomne takie trudne slowo patriotyzm
kiedys wasi rodacy oddawali zdrowie zycie za to zebyscie mieli wolna polske
dzis wy macie to w d.........
smutne ze takie pokolenie sie chowa........
w d. to maja ldzie rzadzacy tym panstwem oni go do tego stanu doprowadzili
 

Anka007

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2007
Posty
89
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Nibylandia
Kloner a Ty masz 16 lat i co? Twój patriotyzm może się jeszcze diametralnie zmienić. Mając lat 16 postrzegałam wiele rzeczy troche inaczej, wszystko wydawało się prostrze, a teraz po niecałych dwóch latach, gdzie 18 - nastka na karku trudno mi dostrzec te "dobre" strony Polski i postępowania ludzi, którzy są odpowiedzialni za ten dobrobyt i za to, że tysiące uzdolnionych młodych ludzi wyjeżdża za granice i jeśli tam na górze sie coś nie zmieni będziemy wyjeżdżać nadal.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
to ze rzadza polska od 1989 r nieprzerwanie socjalisci klerykalni i antyklerykalni "na zamiane"
powoduje ze polska gospodarka i co za tym idzie portfele spoleczenstwa znajduja sie w takim polozeniu jakim sie znajduja....
widze choroby polskiej gospodarki (cos na czym w koncu sie znam, nawet doktorat z makroekonomii kiedys prokurowalem.) co nie zmienia faktu ze takie niemcy gnija w jeszcze wiekszym stopniu niz polska ale poziom z ktorego spadaja jest poprostu wysoki
mowiac prosto
do polowy lat 60 gospodarka iemiecka szybko sie rozwijala, potem zaczeli wprowadzac socjal i w latahc 70 spowolnila w 80 prawie stanela
a lata 90 i obene to trwanie w miejscu lub spadek pkb


dodam jeszcze ze korupcja to wcale nie polski wypadek
wystarczy zapytac polakow ktorzy tam mieszkaja
jak wyglada leczenie w szpitalach (prywatnych bardzo niewiele) wszystko co lepsze za lapowki
a to ze w niemczech ok 90% finduszy z EFS (europejski fundusz spoleczny) jest przekreconych to kolejny fakt
moge tak dlugo
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
To sie ta nasz europa kochana prężnie rozwija :lol2: Niemcy, francja od dawna w dół, w UK Bleir pieknie zepsol wszystko co Małgośka stworzyła (a byli kolibrzy - Torysi dobiją całkiem) hehe nic tylko bić brawa Już to widze jak USA dogonią hehe (pomimo że po dawnym liberalizmie juz tam sladu nie ma)

A ktory kraj pojdzie z torbami najszybciej? (po Argentynie i Węgrach) hmm ja chyba na Kanade bym postawil, tam to cyrki sa dopiero <lol2>
 

Kloner

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2007
Posty
86
Punkty reakcji
0
Wiek
33
daleko odeszliscie od tematu

ale wracajac do niego a zarazem nawiazujac do waszych wypowiedzi
przpomne takie trudne slowo patriotyzm
kiedys wasi rodacy oddawali zdrowie zycie za to zebyscie mieli wolna polske
dzis wy macie to w d.........
smutne ze takie pokolenie sie chowa........
Bardzo ładnie napisałeś Brave, tylko dlaczego w temacie o JKM zupełnie inne masz poglądy i właśnie "masz w :cenzura:e to, że rodacy oddawali życie za twoją wolność"?

To co tu napisałeś to dokładna wykładnia tego co myslę.Smutne tylko że po tak pięknych słowach, w innym miejscu robisdz to co potępiasz...

Kloner a Ty masz 16 lat i co? Twój patriotyzm może się jeszcze diametralnie zmienić. Mając lat 16 postrzegałam wiele rzeczy troche inaczej, wszystko wydawało się prostrze, a teraz po niecałych dwóch latach, gdzie 18 - nastka na karku trudno mi dostrzec te "dobre" strony Polski i postępowania ludzi, którzy są odpowiedzialni za ten dobrobyt i za to, że tysiące uzdolnionych młodych ludzi wyjeżdża za granice i jeśli tam na górze sie coś nie zmieni będziemy wyjeżdżać nadal.

Poprostu nie znacie Zachodu, o którym pisali moi poprzednicy.

i to maja byc arbumenty?


dokładnie... to mają być argumenty ? po pierwsze to, że mam 14 lat to jeszcze o niczym nie świadczy. akurat polską historię, sztukę i literaturę znam i bardzo ją cenię. więc nie wiem czemu twierdzisz, ze nią pogardzam. co do pieniędzy to może same szcześcia nie dają, ale spróbuj bez nich przeżyć. ludzie nie wyjezdzają za granicę , zeby zarobić na nowe bmw, tylko na życie... twoi rodzice zarabiają, ale ilu jest bezrobotnych młodych ludzi po studiach ???? i co mają tutaj robić ? gdzie znajdą pracę i za ile ? oni nie chcą wyjeżdzac ale muszą. a co do twoich wróżb to dziękuję za troskę, ale sobie jednak jakoś poradzę.

To przykład był, że nieprawdą jest jakoby byli szczęśliwsi.Gdybyście trochę lepiej wiedziały co się za granicą dzieje...


Patriotyzmu cieżko nauczyć, trzeba stracić by docenić.Jedźcie z Bogiem, ważne jest wasze szczęście ostatecznie.Tylko nie plujcie na Polskę, bo tego znieść nie mogę.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
kloner widze niezrozumienie
patriotyzm przelewanie krwi za polske to 1
a bezsensownosc wszystkich powstan za wyjatkiem jednego to drugie
potrafie to odzdzielic
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
[quote name='Kloner' date='6.04.2007, 12:52' post='639943

To przykład był, że nieprawdą jest jakoby byli szczęśliwsi.Gdybyście trochę lepiej wiedziały co się za granicą dzieje...


Patriotyzmu cieżko nauczyć, trzeba stracić by docenić.Jedźcie z Bogiem, ważne jest wasze szczęście ostatecznie.Tylko nie plujcie na Polskę, bo tego znieść nie mogę.
[/quote]

ja na Polskę nie pluje. am co do wyjazdu to jeszcze nie wiem.. może uda mi sie tu znalezć pracę, ale jeśli nie to co mam tu robić ? janse, ze wyjade. co do tego co sie za granicą dzieje to sporo wiem. mój wujek mieszka tam od dobrych dziesięciu lat.
 

Fliegu

Reita x* x*
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
1 329
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzieś napewno
ja na Polskę nie pluje. am co do wyjazdu to jeszcze nie wiem.. może uda mi sie tu znalezć pracę, ale jeśli nie to co mam tu robić ? janse, ze wyjade. co do tego co sie za granicą dzieje to sporo wiem. mój wujek mieszka tam od dobrych dziesięciu lat.
tak tak...
wiekszosc z was myśli ze ja i Doroti nie mamy zielonego pojęcia co się za granicą dzieje... i jest w błędzie
myślicie że slepo chcemy sobie wyjechac tam czy tam bo sie filmow naoglądałyśmy albo wyczytałyśmy w kolorowym czasopiśmie...
 

KMNCALISIA

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2006
Posty
27
Punkty reakcji
0
...Kto nie idzie naprzód ten się cofa, a kto zaufa swoim wczorajszym wysiłkom ten zrzeka się możliwości jutra...

Popieram chęć podjęcia inicjatywy. Każda działalność mająca na celu utrwalanie postaw patriotycznych, narodowych jest warta poparcia w kazdej sferze.
Dekalog... Rozumiem o co w nim chodzi, jednak odstaje on od współczesności. Nie chcę uchodzić za specjalistę, ale idee, które chcesz wyrazić trzeba ująć w nowoczesnych ramach stosownie do otaczającej nas rzeczywistości. Do tego potrzebna jest WIEDZA. Wiedza oparta na znajomości zagadnień cywilizacyjnych (np. Koneczny). Dlaczego cywilizacyjnych? Ponieważ bronić kultury, Polskości, miłosci i wiary w Nasz kraj nie da się, jeśli nie odwołamy sie do cywilizacji łacińskiej. Wyjątkowej i specyficznej, będącej ostoją wartości moralnych i ładu społecznego. Próba zniszczenia wartości cywilizacji łacińskiej stoi u podstaw ataków na Polskość. Ataki te moge stwierdzić, że mają wielołaszczyznowe ramy - próba modyfikowania i podważania zasad moralnych, budowanie więzi kontynentalnych jako alternatywa dla więzi narodowych., próba wmówienia Polakom iż sa zaściankowi, nietolerancyjni, ksenofobiczni... do tego możemy jeszcze dodać oskarżenia o antysemityzm, rasizm, nietolerancję itd itd - i wyłanai się obraz Polski współczesnej...

Polecam wszelkie formy stowarzyszeń - my jako Klub Myśli Narodowej Calisia równiez jesteśmy sformalizowanie jako organizacja.
Jesli będziecie zainteresowani współpracą, radą etc. prosimy o kontakt: kmncalisia@wp.pl
http://kmncalisia.webpark.pl/ (nie aktualizowana od pewnego czasu).

My nie śpimy - my walczymy!
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
mysle ze jest to duzo prostsze
antypatriotyzm w wykonaniu michnikowszczyzny + praca ustawiczna nad "glowami mlodych"
to wystarczy zeby zniszczyc kazde spoleczenstwo
zwlaszcza przy biernosci lub akceptacji ze strony spoleczenstwa + oczywiste poparcie "autorytetow moralnych" (jeszcze o kilku nie wiemy czy byli agentami)
 
Do góry