Dekalog Polaka!

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Co do niemieckiej swasty różni się ona od "normalnych" tym, że jest odwrucona w drugą stronę. Swastyka najczęściej jest symbolem solarnym,. Jej wzór Hitler zaczerpnął zapewne z kościoła do którego w dzieciństwie uczęszczał a którymi ów przybytek był przyozdobiony.
Dla sierpa i młota jest większe przyzwolenie bo "kto w młodości nie był socjalistą nie może byc dobrym człowiekiem". Całe szczęście, że z wiekiem człowiek mądrzeje.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Ja nie jestem, ani nie byłem socjalistą.
Czyżby to oznaczało że jestem zły? :D
 

Dollomino

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2007
Posty
371
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
z drugiej strony kabla
A ja sadze ze racja. Powinnismy byc tak samo dumni z Polski jak Francuzi są dumni z Francji, Anglicy z Wielkiej Brytanii czy Włosi z Włoch i nie dac sie oglupic wszystkim co sa dookola.







I co do obecnego rzadu to ciagle sylchac ze sa do d**y tylko jakos tak dziwnie przez ten dlugi czas kiedy rzadzila lewica (czyt SLD i tym podobne) to zdazyli na te cieple posadki kierownikow w tv i radiu powsadzac swie cicie, siatrzencow i kumpli no to o kim oni maja zle mowic jak nie o wrogu wuja olka? Zastanowcie sie czy aby na pewnoi ten rzad jest lepszy czy gorszy... Moim zdaniem jest taki sam jak kazdy inny ale go nie lubia i tyle.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
po 1 zapomiano o patriotyzmie, bo przeciez teraz urabiaja nas na narod europejski
dekalog moze smieszny moze dziecinny ale szczery i to sie chwali!!!!


CYTAT(mtllc @ 10.06.2006, 09:04)
Chcesz byc dobrym Polakiem, ucz się, pracuj uczciwie, broń imienia Polski nie pięścią, ale argumentami.
doskonale, brawo

CYTAT(Odeon @ 10.06.2006, 20:02)
A ja bym nie poszedł walczyć, bo nie jestem emocjonalnie związany z polską, ani z żadnym krajem.
wiec nie "sraj" w gniazdo sory za wulgaryzm...

DdD15.06.2006, 15:43
SLD i komuniści za to byli wzorowymi patriotami
ta najlepiej oddal to ostatnio oleksy ze nasz uroczy kraj mieli w d....e

Odeon 15.06.2006, 17:13
Przynajmniej wiedzieli jak się ubrać.

Odeon 19.06.2006, 14:10
Za SLD wzrost gospodarczy wyniósł prawie 6%
Co do tych mieszkań...mnie nie interesuje czy się da je wybudować!
Obiecał?
Komunizm nie upadł z powodu niewydolności ekonomicznej, tylko z powodu egoistycznej natury człowieka, oraz kraju który musieliście żywić.
Gdyby ludzie nie kradli, np. wynosząc odkrzucze, albo rzeczywiście pracowali, a nie obijali się to rzeczywiście byłby to dobry ustrój.
19.06.2006, 15:24
Właśnie że nie!
Niech obniżą podatki, zredukują socjal, skasują becikowe, senioralne, zusy i inne dodatki, niech obniżą stawkę wyżywieniową więźniów i dadzą szpitalom i domom dziecka.

Odeon 19.06.2006, 19:29
O osiem miesięcy za długo!
---
Nie mów że ty w te mieszkania wierzysz...bo póki co, powinny powstawać 3 mieszkania/minuta, a raczej nie mają takiego tempa.
---
SLD nie popsuło "grata" z naszego przykładu

Odeon20.06.2006, 14:59
Ale gdyby doszło chociaż do jakiś reform!
Ale skoro nie doszło do nich na początku kadencji, to nie dojdzie już do nich wcale!

wyjatkowej "urody" odpwiedz, na poziomie babci mocherowej a'rebour
zalosne

mowiac precyzyjnie w zakresie 1,2 do 6,3 % wzrostu pkb, ale ja rozumiem ze "fajniej" jest podawac 6

taka sama kielbasa wyborcza = klamstwa jakimi racza przy wyborach sld czy inne partie, rozumiem ze nalezalo by to samo wyciagnac teraz kwachowi czy sld?

tutaj dostrzegam rozdwojenie jazni
z 1 strony pesymistyczne spojrzenie na czlowieka - czyli liberlany konserwatyzm z 2 strony uwielbienie dla idei marxa i engelsa
coz ale to moze ja jestem nielogiczny...

zaczyna sie rozsadnie konczy sie socjalnie
czyli mamy "lepiej" dzielic biede, to juz bylo i jakos nie wyszlo...

to ze nie lubisz pis (ja tez) nie zwalnia z myslenia rozsadnego, mieszkania to takie same klamstwo jak kwacha ze da prace
a sld zostawilo trupa w szafie,
kotwica belki + zamiecione pdo dywan wydatki tak zeby nie bylo ich widac

tu akurat bardzo rozsadnie
milton friedman napisla z zona ksiazke "Tyrania Status Quo" - opisal to bardzo dokladnie

DdD 21.06.2006, 10:57
Konstytucja zakazuje również obnoszenia się z symbolami komunistycznym, więc wytłumaczy mi dlaczego można legalnie kupić ubrania z sierpem i młotem? Tylko poproszę o konkretną odpowiedź a nie o wykręcanie się
Odeon21.06.2006, 14:34
A skoro nikt tego nie ściaga, to zdaje się że jest to legalne, albo że władze są nieudolne

Odeon21.06.2006, 11:54
Bo sierp i młot są symbolem ludu pracującego miast i wsi, a nie komunizmu.
ale przeciez non stop rzadzi lewactwo, to jak to ma byc scigane?
to ze komunizm pozbawil zycia kilka razy wiecej ludiz niz nazizm, to akurat nie ma znaczenia.....

sorki ale chyba sie nie wyspales.... bo to belkot


DdD 21.06.2006, 14:40
Wiesz no swastyki też nie wymyślili naziści, jako symbol była używana już przez cywilizajce starożytnych Majów. A gdybym sobie wrzucił swastykę w avatar od razu 99% forum by po mnie zapewne pojechało.

DdD 21.06.2006, 20:16
Co nie zmienia fakt, że symbole komunistyczne powinny być zakazane a obnoszenie się z nimi surowo karane.
niestety tu widac preferencje

DdD 1.06.2006, 16:04
Swastyka nazistów była tyle inna, że byłą w białym kole na czerwony tle.
A wiesz dobrze, że tka jak symbolem nazistów była swastyka tak symbolem komunistów był sierp i młot, choć pierwotne znaczenia tych symboli był inne. Oba są zakazane przez konstytucje. Ciekwi mnie tylko kto by zaczoł protestować i przeciwko czemu, gdyby właza zakazała produkcji i sprzadaży ubrań cccp i z symbolami komunistycznymi sierpa i młota. Stawiam, że protesty urządzałyby organizacje lewicowe i anarchistyczne.
Tak na marginesie, wiedziałeś o tym, że Polscy żołnierze też mieli w oznaczeniach swoich jednostek swastyki? I dumnie się z nimi obnosili podczas pobytu w nazistowskich obozach, a jednak nikt ich za nazistów nie uważał. Ale to zapewne nic nie znaczący fakt dla wielu którzy historię znają najlepiej
dokladnie tak
dodam ze sfastyki posiadaly tez jakies oddzialy artylerii i pancerne - ale nie pamietam.. tez sie tym kiedys dziwilem


mtllc 23.06.2006, 08:02
Co do niemieckiej swasty różni się ona od "normalnych" tym, że jest odwrucona w drugą stronę. Swastyka najczęściej jest symbolem solarnym,. Jej wzór Hitler zaczerpnął zapewne z kościoła do którego w dzieciństwie uczęszczał a którymi ów przybytek był przyozdobiony.
Dla sierpa i młota jest większe przyzwolenie bo "kto w młodości nie był socjalistą nie może byc dobrym człowiekiem". Całe szczęście, że z wiekiem człowiek mądrzeje.
oczywiscie ze tak
a jest to czesc cytatu z winstona churchila, 2 czesc mowi o tym ze kto na starosc zostal socjalist jets po porstu starym durniem

Dollomino Dzisiaj, 12:17
A ja sadze ze racja. Powinnismy byc tak samo dumni z Polski jak Francuzi są dumni z Francji, Anglicy z Wielkiej Brytanii czy Włosi z Włoch i nie dac sie oglupic wszystkim co sa dookola.
I co do obecnego rzadu to ciagle sylchac ze sa do d**y tylko jakos tak dziwnie przez ten dlugi czas kiedy rzadzila lewica (czyt SLD i tym podobne) to zdazyli na te cieple posadki kierownikow w tv i radiu powsadzac swie cicie, siatrzencow i kumpli no to o kim oni maja zle mowic jak nie o wrogu wuja olka? Zastanowcie sie czy aby na pewnoi ten rzad jest lepszy czy gorszy... Moim zdaniem jest taki sam jak kazdy inny ale go nie lubia i tyle.

oczywsicie ze powinnismy byc patriotami polskimi
a nie "europejskimi" jak by tego chcial michnik et consortes...
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Dla mnie pojęcie patriotyzmu jest rzeczą względną. Czasy się zmieniają więc i definicja owego słowa musi ulegać zmianie.
Jestem patriotą, a przynajmniej za niego się uważam, lecz dla mnie nie ma takiego czegoś jak "patriotyzm europejski". Jeżeli chce być polakiem, to będę min chociaż nawet gdyby cała Unia miała stanowić 1 państwo na wzór USA. Moi poprzednicy walczyli za Polskę, ja walczyłby dla Polski, i pod tym względem właśnie widzę zmienność definicji.

Co do obecnego rządu. Wiesz Dollmino, sprawa ma się tak, iż poprzedni rząd kradł i kombinował, a obecny nie robi nic. Szpitale się walą. Wojsko jest zacofane, gospodarka spowalniana bardzo wyskokimi podatkami, a oni się zajmują aborcją, Oleksym i tym czy w święta powinno się handlować. Co z nich za patrioci się pytam skoro zamiast sprawy pierdołowate przekładają nad ważne dla państwa.

PS. W punkcie 7 się nie zgodzę. Zresztą, cały dekalog jak dla mnie jest jak to Brave napisał dość dziecięcy, z zakrawkami na nie patriotyzm, ale nacjonalizm. A wracając właśnie do tego punktu 7. To niby jak oceniłbyś (pytanie do autora) Płk. Kuklińskiego. Bądź co bądź składał przysięgę, iże będzie służył Polsce, a zdradził. Nie patrzmy na to przez pryzmat lat, ale faktów.... złożył przysięgę i ją złamał. Niema dla mnie to usprawiedliwienia w stylu " Pomógł obalić komunę". Równie dobrze, mógłbym teraz być za dyktaturą i zdradzić na rzecz jakichś Chin czy Rosji.
 

paleolobo

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
1 242
Punkty reakcji
10
Miasto
skadinad
Nie wiem gdzie wstawic ten temat, jak cos to prosze moderatorów o przniesienie. Ale to co chce przedstawic dekalog Polaka i zdanie innych o nim. Niestety jak widac coraz mniej mamy patriotów, mamy teraz tylko dwie prawdzwie patriotyczne partie, którym przyznać można że zależy im na Polsce - PiS i LPR, dlatego apeluje nie dajcie się ludzie manipulować liberalno-komuchowskim chłamem!!! Przez szacunek i hołd dla naszych ojców, dziadów i pradziadów walczmy w obronie naszych narodowych tradycji!!! Brońmy naszej wielowiekowej kultury!! NIe dajmy wyprzedac naszego kraju UE I Ruskim!! nAsze społeczeństwo sie demoralizuje błednie oceniając słowo wolność, BĄDŹMY PATRIOTAMI I KOCHAJMY POLSKE!!! to jest nasza ojczyzna która dała nam życie, nie po to by tylko z niego brać, życie to jest obowiązek wobec naszej ojczyzny!! Zawsze z dumą mówmy jestem Polakiem!! Ne pozwólmy aby w życiu poltycznym i społecznym brakowało ludzi oddanych ojczyźnie, moralności, etyki, miłosci do ojczyzny i pieniadz nie stał sie najwyższą wartoscią wyznawaną przez Polaków!!

Dekalog Polaka
"...Jam jest Polska, Ojczyzna twoja, ziemia Ojców, z ktorej wzrosłeś.

Wszystko, czymś jest, po Bogu mnie zawdzięczasz.



1. Nie będziesz miał ukochania ziemskiego nade mnie.



2. Nie będziesz wzywał imienia Polski dla własnej chwały, kariery albo nagrody.



3. Pamiętaj, abyś Polsce oddał bez wahania majątek, szczęście osobiste i życie.



4. Czcij Polskę, Ojczyznę twoją, jak matkę rodzoną.



5. Z wrogami Polski walcz wytrwale do ostatniego tchu, do ostatniej kropli krwi w żyłach twoich.



6. Walcz z własnym wygodnictwem i tchórzostwem. Pamiętaj, że tchórz nie może być Polakiem.



7. Bądź bez litości dla zdrajców imienia polskiego.



8. Zawsze i wszędzie śmiało stwierdzaj, że jesteś Polakiem.



9. Nie dopuść, by wątpiono w Polskę.



10. Nie pozwól, by ubliżano Polsce, poniżając Jej wielkość i Jej zasługi, Jej dorobek i Majestat.




Będziesz miłował Polskę pierwszą po Bogu miłością.
Bedziesz Ją miłował więcej niż siebie samego".
Chore gowienko.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
paleolobo
nie obrazaj tego mlodego czlowieka
to ze dziecinne, naiwne i zalatujace nacjonalizmem, to inna sprawa
ale jak widac szczere i patriotyczne
 

paleolobo

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
1 242
Punkty reakcji
10
Miasto
skadinad
paleolobo
nie obrazaj tego mlodego czlowieka
to ze dziecinne, naiwne i zalatujace nacjonalizmem, to inna sprawa
ale jak widac szczere i patriotyczne
Bije sie w piersi, ale przeginka przeginka.

paleolobo
nie obrazaj tego mlodego czlowieka
to ze dziecinne, naiwne i zalatujace nacjonalizmem, to inna sprawa
ale jak widac szczere i patriotyczne

Będziesz miłował Polskę pierwszą po Bogu miłością.
Bedziesz Ją miłował więcej niż siebie samego".

Bossssski wiatr.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
znowu sie z niego nabijasz
to dzieciak ale szczery...
 

herpes

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2007
Posty
64
Punkty reakcji
0
Miasto
Odollam
Dla mię Polskę mogą kupić azjatyckie automaty, zaś kraj przyjąć nazwę Republiki Zachodniokoreańskiej.
Tyle w ramach riposty na temat przez Autora rzucony.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Dla mię Polskę mogą kupić azjatyckie automaty, zaś kraj przyjąć nazwę Republiki Zachodniokoreańskiej.
Tyle w ramach riposty na temat przez Autora rzucony.
rozumiem ze to "inteligentna" prowokacja
bo nie podejrzewam niczego wiecej..
 

herpes

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2007
Posty
64
Punkty reakcji
0
Miasto
Odollam
rozumiem ze to "inteligentna" prowokacja
bo nie podejrzewam niczego wiecej..
O widzisz, a kiedyś się zastrzegałeś, iż z "typem powyżej" w dysputy wdawać się nie będziesz. Ciekawe co Cię do zmiany poglądów skłoniło :D :D :D

A poważnie to średnio poważnie. Gdyby mi się miało w jakikolwiek sposób cokolwiek poprawić to proszę, niech biorą co chcą... inna sprawa, że to jakaś abstrakcja. Zamanifestowałem jedynie swój patriotyzm, a chyba mam prawo pisać o tym co czuję.
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
Pewnie zaraz na mnie wszyscy naskoczą, zaraz bedą tą najgorszą, ale co tam. Uważam, ze ten temat jest trochę zbyt... nacjonalistyczny. Polacy są najmądrzejsi, Polska najpiękniejsza itd. Owszem nie mam nic przeciwko ojczyznie, ale nie jestem też w nia ślepo zapatrzona. Pozatym w zupełnosci nie zgadzam się, że PiS i LPR to dobre partie. Są w nich przede wszystkim ludzie chcący zrobić karierę i zarobić pieniadze. nie obchodzi ich nasz kraj. zajmuja sie bzdurami , gdy meritum lezy. co do unii to już w niej jesteśmy i nic na to nie poradzimy. w takim razie należałoby respektowac unijne prawo. co do rosji... narazie nie widzę zagrożenia, ze Polskę wykupi. tyle.
 

Fliegu

Reita x* x*
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
1 329
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzieś napewno
Pewnie zaraz na mnie wszyscy naskoczą, zaraz bedą tą najgorszą, ale co tam. Uważam, ze ten temat jest trochę zbyt... nacjonalistyczny. Polacy są najmądrzejsi, Polska najpiękniejsza itd. Owszem nie mam nic przeciwko ojczyznie, ale nie jestem też w nia ślepo zapatrzona. Pozatym w zupełnosci nie zgadzam się, że PiS i LPR to dobre partie. Są w nich przede wszystkim ludzie chcący zrobić karierę i zarobić pieniadze. nie obchodzi ich nasz kraj. zajmuja sie bzdurami , gdy meritum lezy. co do unii to już w niej jesteśmy i nic na to nie poradzimy. w takim razie należałoby respektowac unijne prawo. co do rosji... narazie nie widzę zagrożenia, ze Polskę wykupi. tyle.
podpinam się
 
Do góry