zagadka na myslenie

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
78
Miasto
kraina baśni
Martwił się okropnie że któregoś dnia ktoś wedrze się na jego teren i zabierze mu wszystko co ma a miał wielką obsesję na tym punkcie i nie mial ochoty się nawet jabłkami z drzewa dzielić z biedakami

moze bał się ze Antek na drugi raz nie powie mu o zagrożeniu jego życia. On zginie a Antek zabierze jego cały majątek.
 

bonias_90

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2006
Posty
158
Punkty reakcji
0
Nikt ni epotrafi rozwiązać zagadki którą zadałam w pokrewnym temacie :D

Pewien bogacz, bardzo skąpy i surowy miał wielką i drogą posiadłość. Martwił się okropnie że któregoś dnia ktoś wedrze się na jego teren i zabierze mu wszystko co ma a miał wielką obsesję na tym punkcie i nie mial ochoty się nawet jabłkami z drzewa dzielić z biedakami :p Wpadł więc na pomysł żeby zatrudnić nocnego stróża. Jak pomyślał, tak zrobił-zatrudnił Antka. Mijały dni, bogacz i skąpiec był zadowolony z posługi Antka. Pewnego wieczoru skąpiec rozmawiał z Antkiem i wspomniał że następnego dnia leci za granicę w interesach. Jednak następnego dnia rano Antek przybiegł zaniepokojony do swego pracodawcy i zaczął go prosić żeby nie leciał za granicę bo śniło się Antkowi że jego samolot rozbije się i nikt nie przeżyje. Przestraszony bogacz usłuchał Antka inie poleciał. Potem bogacz oglądał wiadomości w tv i okazało się że Antek miał rację! Samolot do którego miał wsiąść bogacz rozbił się w drobny mak i nikt nie przeżył! W tej chwili bogaczowi zaświtała myśl w głowie i przywołał do siebie Antka. Powiedział mu: "Muszę ci podziękować. Uratowałeś mi życie i za to dzięki ci! Ale niestety muszę cię zwolnić...". I tu jest pytanie. Dlaczego bogacz chce zwolnić Antka skoro ten uratował mu życie?
:D

Sam wpuszczal Antka na posiadlosc...
Bal sie ze Antek go okradnie....
 

soulleader

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2007
Posty
649
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
Leszno
Hmm zastanawia mnie jeszcze jedno...Antek został zatrudniony jako nocny stróż...więc dlaczego przybiegł rano?
 

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
78
Miasto
kraina baśni
Ej no! <_< Skoro był stróżem nocnym, a przybiegł do niego z samego rana to znaczy, że on spał, wtedy kiedy powinien pilnować mu tej posiadłości. Może dlatego skąpiec go zwolnił ? :niepewny:
 

Charlotta

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
793
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Grudziądz
Dokładnie! :D Miał być stróżem nocnym a powiedział że śniło mu się :lol: Kapciuszek odgadła ale soulleader bardzo naprowadził na odpowiedź :)
 

Charlotta

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
793
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Grudziądz
Ja mogę dać :)
Wyobraź sobie że jesteś detektywem. Ktoś wezwał cię do bardzo trudnej sprawy. Otóż, w pewnym biurze znaleźli trupa. W pomieszczeniu na stole stał kubek z kawą, był kawałek niedokończonej kanapki, leżał długopis i koperta z listem. Było otwarte okno. Po śledztwie i badaniach okazało się że: w czasie kiedy facet zginął do pokoju nikt nie wchodził i nikt z niego nie wychodził; przez okno nie wlatywał żaden trujący gaz; kawa w kubku nie była zatruta; to samo kanapka; facet nie był uczulony na żaden składnik kanapki. Nie było widocznych śladów krwi a facet cieszył się bardzo dobrym zdrowiem, wykluczono zawał serca. Więc w jaki sposób on mógł umrzeć??

I druga zagadka:
Jeżeli syn Antka jest ojcem mojego syna, to kim ja jestem dla Antka? :lol:
Łatwe ale bardzo głupie :p
 

Charlotta

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
793
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Grudziądz
Ach wielkie sory! Spaliłam zagadkę z Antkiem bo zapomniałam dodać na początku: "jestem mężczyzną!" :p
A więc: Jestem mężczyzną. Jeżeli syn Antka jest ojcem mojego syna, to kim jestem dla Antka? :)

A nie mógł się zadźgać długopisem bo nie było krwi. Ale zabiło go na pewno coś w tym pokoju :D
 

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
78
Miasto
kraina baśni
A więc: Jestem mężczyzną. Jeżeli syn Antka jest ojcem mojego syna, to kim jestem dla Antka? smile.gif

Jest jego ojcem :]

a do tej drugiej:

zakrztusił się kanapką i umarł :D
 

Charlotta

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
793
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Grudziądz
Dobrze myślisz :) Da się zgadnąć jeśli prześledzisz dokładnie czynności jakie wykonywał facet pisząc i szykując ten list do wysłania :lol: (taka mała podpowiedź)

A to już kolejne zagadki:
Wodospad Angel jest najwyższym wodospadem na świecie. Który wodospad był najwyższy zanim odkryto Wodospad Angel? :)

Które zwierzę będzie widziało najlepiej w całkowitej ciemności: nietoperz, sowa czy lampart?

Obydwie podchwytliwe :D
 

skakanka25

Neko
Dołączył
8 Sierpień 2005
Posty
1 181
Punkty reakcji
0
Miasto
Wojkowice
wodospad angel nadal był najwyższy, bo przecież istniał

go gościa od listu to facet raczej strzelił sobie samobója... wsadził se długopis do ucha... hyh xD

a co do zwierząt to nie wiem... ale w całkowitej to żaden widzieć nie powinien

no i moja... banalna zagadka.

Jesteś właścicielem kawiarni. Pracuje w niej 5 osób. Dwaj kelnerzy mają po 21 i 43 lata. Kasjerka jest o 3 lata młodsza od dostawcy, który jest starszy o 5 lat od jednego z kelnerów i młodszy o 4 lata od kucharza, który jest o 6 lat starszy od właściciela kawiarni. Ile lat ma kucharz?

no i dam jeszcze drugą:

Jak za pomogą nożyczek i papierowej serwetki wyznaczyć dokładnie środek okrągłej filiżanki do kawy?
 

Charlotta

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
793
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Grudziądz
Zgadza się :) To że go nie odkryto to nie znaczy że nie był najwyższy i niemożliwe jest widzieć w całkowitej ciemności więc żadne :) A co do faceta to też nie to, no ale pomyślcie: list wysyłał! :D

A twoje zagadki skakanka25 są dla mnie zbyt trudne :] No ale... Moim zdaniem nie da się tego obliczyć nie wiedząc ile lat ma właściciel :niepewny: Z wyliczeń wychodzi mi że kucharz ma albo 30 albo 52 lata. A z tą filiżanką to kombinowałam ale nic mi do głowy nie wpadło.
 

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
78
Miasto
kraina baśni
Moim zdaniem nie da się tego obliczyć nie wiedząc ile lat ma właściciel

Jak to nie wiesz? :p Nie znasz właściciela? Patrz, a ja znam xD Przeczytaj jeszcze raz tą zagadkę od początku ;)

Już lepiej? :p
 

skakanka25

Neko
Dołączył
8 Sierpień 2005
Posty
1 181
Punkty reakcji
0
Miasto
Wojkowice
kapciuszek... po co dałaś jej aż tak wyraźną podpowiedź xD

co do filiżanki to nie jest to wcale takie trudne, chociaż kawiarnia znacznie łatwiejsza

hmm...

a może klej z koperty był zatruty,albo facet miał na niego uczulenie?
 

Charlotta

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
793
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Grudziądz
No w sumie niedokładnie bo chodziło o to że klej ze znaczka pocztowego był zatruty :D ale niech już będzie :)

W zagadce jest napisane "jesteś właścicielem kawiarni" więc chyba sama jestem właścicielem :lol: Wtedy z samej końcówki zagadki wychodzi że kucharz jest o 6 lat starszy ode mnie czyli ma 24 lata :p

Z tą filiżanką to nie mam pojęcia o co chodzi :]

Mam tu taką głupią zagadkę: jak możesz stanąć za drugą osobą podczas kiedy ona stoi za tobą? :D
 
Do góry