zagadka na myslenie

skakanka25

Neko
Dołączył
8 Sierpień 2005
Posty
1 181
Punkty reakcji
0
Miasto
Wojkowice
W górach był napad na bank. Sprawca porwał 3 torby każda po 100 kg.
Wszczęto pościg, sprawca uciekał w dół - coraz niżej i niżej, aż trafił na most.
Most miał obciążenie 250 kg. - Uciekinier ważył 50 kg jak przeszedł przez most nie cofając się, a przenosząc wszystkie 3 torby?
przerzucił te torby?

co do zagadki "Nie mam braci, ani sióstr, ale ojciec tego czlowieka na obrazie jest synem mojego ojca" to już tłumaczę, bo to ja ją zadałam ;)


to macie racje... to jest jego syn/córka... tylko jak ja to czytałam na innym forum to było rozwiązanie, że on przygląda się swojemu portretowi i tak to już zostało

mieliście rację :] gratuluję

zagadka:
Poslugujac sie tylko dodawaniem napisz liczbe 28 przy pomocy pieciu dwójek, a liczbe 1000 przy pomocy osmiu ósemek. (łatwa)
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Chory jest mistrz bo hmmm nie wiem dlaczego ale chyba to mistrz
 

skakanka25

Neko
Dołączył
8 Sierpień 2005
Posty
1 181
Punkty reakcji
0
Miasto
Wojkowice
no to może po prostu przeszedł po moście? w końcu on nie musiał się zawalić po ciężarem 350 kg ;)

___
zagadka:

Pewien mężczyzna strzelił sobie prosto między oczy , o dziwo nie było śladów krwi , człowiek ten był cały i zdrowy . Jak to możliwe skoro broń była załadowana ostrymi nabojami i on na pewno trafił
 

hsz

Essylt długowłosa.
Dołączył
2 Lipiec 2007
Posty
1 253
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Poznań
skakanka25, czyżby ta broń była jakaś dziwna? czy może raczej to "między oczy" było w dziwnym miejscy zlokalozowane :D
 

anula30

.....(^_^).....
Dołączył
13 Czerwiec 2007
Posty
1 774
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
~zach-pom~
Pewien mężczyzna strzelił sobie prosto między oczy , o dziwo nie było śladów krwi , człowiek ten był cały i zdrowy . Jak to możliwe skoro broń była załadowana ostrymi nabojami i on na pewno trafił

moze strzelil do swojego odbicia w lustrze?
 

skakanka25

Neko
Dołączył
8 Sierpień 2005
Posty
1 181
Punkty reakcji
0
Miasto
Wojkowice
anula30 gratuluję

soulleader gratuluję

zagadki:

Mama Kasi miała trzy córki. Pierwsza urodziła się w Lutym i nazywała się Lutta, druga urodziła się w Maju i nazywała się Maja, jak nazywała się trzecia córka, która urodziła się w lipcu ???
_
Było trzech strzelców. Na drzewie siedziały trzy kaczki. Każdy zabił jedną a dwie odleciały. Jak to jest możliwe?
_
Jakie jest drugie słowo w naszym języku ?
_
Anna kłamie w środę, czwartek, piątek, sobotę i niedzielę, a mówi prawdę w pozostałe dni.
Stefan kłamie w niedzielę, poniedziałek i wtorek a w pozostałe dni mówi prawdę.
Pewnego dnia Anna i Stefan spotkali się na obiedzie. Jedno z nich przyznało się: "wczoraj skłamałem/am". Drugie zakrzyknęło: "ja też!".
Jakiego dnia tygodnia spotkali się na obiedzie?
_
5 par chce przekroczyć rzekę. Dysponują łodzią z trzema miejscami. Zaden z panów nie może dopuścić do sytuacji by jego wybranka przebywała bez niego w towarzystwie innego mężczyzny. Poza tym tylko jedna z pań jest w stanie wiosłować (pozostałe nie zamierzaja sie podejmować takiego wysiłku). W jaki sposób wszyscy mogą sie przeprawić na drugą stronę rzeki?


wiem, że trochę ich dużo, ale są łatwe więc się z nimi raz dwa rozprawicie
 

kruszynka_on

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
353
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Pyrlandia // Poznań
Mama Kasi miała trzy córki. Pierwsza urodziła się w Lutym i nazywała się Lutta, druga urodziła się w Maju i nazywała się Maja, jak nazywała się trzecia córka, która urodziła się w lipcu ???

Lipa?


Było trzech strzelców. Na drzewie siedziały trzy kaczki. Każdy zabił jedną a dwie odleciały. Jak to jest możliwe?

Wszyscy zabili tę samą kaczkę.
 

soulleader

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2007
Posty
649
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
Leszno
Mama Kasi miała trzy córki. Pierwsza urodziła się w Lutym i nazywała się Lutta, druga urodziła się w Maju i nazywała się Maja, jak nazywała się trzecia córka, która urodziła się w lipcu ???
Kasia
Było trzech strzelców. Na drzewie siedziały trzy kaczki. Każdy zabił jedną a dwie odleciały. Jak to jest możliwe?
j.w.

Jakie jest drugie słowo w naszym języku ?
"polski"

reszta później :p
 

anula30

.....(^_^).....
Dołączył
13 Czerwiec 2007
Posty
1 774
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
~zach-pom~
Anna kłamie w środę, czwartek, piątek, sobotę i niedzielę, a mówi prawdę w pozostałe dni.
Stefan kłamie w niedzielę, poniedziałek i wtorek a w pozostałe dni mówi prawdę.
Pewnego dnia Anna i Stefan spotkali się na obiedzie. Jedno z nich przyznało się: "wczoraj skłamałem/am". Drugie zakrzyknęło: "ja też!".
Jakiego dnia tygodnia spotkali się na obiedzie?
_
w poniedzialek
 

skakanka25

Neko
Dołączył
8 Sierpień 2005
Posty
1 181
Punkty reakcji
0
Miasto
Wojkowice
kryszynka_on dobrze odpowiedziałaś na to o kaczce GRATULUJĘ

soulleader dobrze odp na to o Kasi GRATULUJĘ

coco123 GRATULUJĘ

____
zostały Wam 2 do rozgryzienia:

Anna kłamie w środę, czwartek, piątek, sobotę i niedzielę, a mówi prawdę w pozostałe dni.
Stefan kłamie w niedzielę, poniedziałek i wtorek a w pozostałe dni mówi prawdę.
Pewnego dnia Anna i Stefan spotkali się na obiedzie. Jedno z nich przyznało się: "wczoraj skłamałem/am". Drugie zakrzyknęło: "ja też!".
Jakiego dnia tygodnia spotkali się na obiedzie?
_
5 par chce przekroczyć rzekę. Dysponują łodzią z trzema miejscami. Zaden z panów nie może dopuścić do sytuacji by jego wybranka przebywała bez niego w towarzystwie innego mężczyzny. Poza tym tylko jedna z pań jest w stanie wiosłować (pozostałe nie zamierzaja sie podejmować takiego wysiłku). W jaki sposób wszyscy mogą sie przeprawić na drugą stronę rzeki?
 

Lisa

grzeczny aniołek ;)
Dołączył
11 Styczeń 2007
Posty
1 213
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
otchłani smutku :(
Anna kłamie w środę, czwartek, piątek, sobotę i niedzielę, a mówi prawdę w pozostałe dni.
Stefan kłamie w niedzielę, poniedziałek i wtorek a w pozostałe dni mówi prawdę.
Pewnego dnia Anna i Stefan spotkali się na obiedzie. Jedno z nich przyznało się: "wczoraj skłamałem/am". Drugie zakrzyknęło: "ja też!".
Jakiego dnia tygodnia spotkali się na obiedzie?

W poniedziałek??
 
Do góry