zagadka na myslenie

tajemnicza :)

Dominika ;)
Dołączył
4 Styczeń 2007
Posty
3 590
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
z daleka
pff ja wszystkie znam co tu byly oprócz mnicha :p

a teraz ja zadam zagadke :sexy: moze znacie moze nie.. jest łatwa ;)

Marcin wspial sie na 15sto metrową drabine i spadł z niej na beton i nic mu sie nie stalo. Jak to jest możliwe? :rotfl2:
 

Coco123

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
313
Punkty reakcji
0
Miasto
z tamtont.
a kto powiedział ze na sam szczyt?? hehe nie wiem czy to dobra odpowiedz moze miał jakis kombinezon??
 

tajemnicza :)

Dominika ;)
Dołączył
4 Styczeń 2007
Posty
3 590
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
z daleka
pf na pierwszy szczebel sie wspial ;)

miałam gdzies cala ksiazke z takimi zagadkami :) ale juz nie pamietam gdzie jest ;)
 

Coco123

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
313
Punkty reakcji
0
Miasto
z tamtont.
ja pierwsz a powiedzialam ze nie na sam szczyt zresztą czy to ważne hehe a ktoś jeszcze??



Pewien krol postanowil sprawdzac swoich wiezniow w nastepujacy sposob. Wiezien
musi wybrac pomiedzy dwoma pokojami, w jednym jest dama a w drugim tygrys. Jesli
wiezien wybierze pokoj w ktorym jest dama, poslubi dame, jesli pokoj w ktorym
jest tygrys zostanie zjedzony.
Pierwszego dnia odbyla sie jedna proba. Krol wyjasnil wiezniowi, ze w kazdym z
dwu pokoi jest dama lub tygrys, ale moze byc tak, ze w dwoch pokojach sa damy
lub w dwoch pokojach sa tygrysy, badz tez tak, ze w jednym jest dama a w drugim
tygrys.
Dla utrudnienia zadania krol wyjasnil, ze jezeli w pokoju po lewej rece (pokoj1)
jest dama to zdanie umieszczone na drzwiach jest prawdziwe, a jesli jest tygrys,
to napis jest falyszwy. Natomiast w pokoju po prawej rece jest przeciwnie:
jezeli jest dama to napis jest falszywy, a jezeli tygrys, to napis jest prawdziwy.

Oto napisy na drzwiach pokoi:

Pokoj 1 - Nie ma znaczenia, ktory pokoj wybierasz
Pokoj 2 - Dama jest w pierwszym pokoju
W kórym pokoju jest dama??
 

Coco123

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
313
Punkty reakcji
0
Miasto
z tamtont.
ale jeśli daa była by w obu to napis na 2 pokoju byłby fałszywy a nie jest jeśli w 1 pokoju tez jest dama
 

Charlotta

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
793
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Grudziądz
Nikt ni epotrafi rozwiązać zagadki którą zadałam w pokrewnym temacie :D

Pewien bogacz, bardzo skąpy i surowy miał wielką i drogą posiadłość. Martwił się okropnie że któregoś dnia ktoś wedrze się na jego teren i zabierze mu wszystko co ma a miał wielką obsesję na tym punkcie i nie mial ochoty się nawet jabłkami z drzewa dzielić z biedakami :p Wpadł więc na pomysł żeby zatrudnić nocnego stróża. Jak pomyślał, tak zrobił-zatrudnił Antka. Mijały dni, bogacz i skąpiec był zadowolony z posługi Antka. Pewnego wieczoru skąpiec rozmawiał z Antkiem i wspomniał że następnego dnia leci za granicę w interesach. Jednak następnego dnia rano Antek przybiegł zaniepokojony do swego pracodawcy i zaczął go prosić żeby nie leciał za granicę bo śniło się Antkowi że jego samolot rozbije się i nikt nie przeżyje. Przestraszony bogacz usłuchał Antka inie poleciał. Potem bogacz oglądał wiadomości w tv i okazało się że Antek miał rację! Samolot do którego miał wsiąść bogacz rozbił się w drobny mak i nikt nie przeżył! W tej chwili bogaczowi zaświtała myśl w głowie i przywołał do siebie Antka. Powiedział mu: "Muszę ci podziękować. Uratowałeś mi życie i za to dzięki ci! Ale niestety muszę cię zwolnić...". I tu jest pytanie. Dlaczego bogacz chce zwolnić Antka skoro ten uratował mu życie?
:D
 

zetnktel

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
127
Punkty reakcji
1
Hmmm moze ze Antek bedzie chcial jakiejs zaplaty za to. Ze bedzie wiedzial ze bogacz wie ze jest jego dluznikiem a ze jest skąpy i niechce sie dzielic to go zwolnil? Albo samolot byl bogacza i chodzi o jakies odszkodowanie niewiem mysle glosno albo ze bogacz chcial zginac bo nie mogl juz dluzej zniesc tego starchu ze ktos mu cos ukradnie. Albo ze bogacz mial tam dosstac jakas kase niewiem
 

Charlotta

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
793
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Grudziądz
Nie o to chodzi. Odpowiedź jest wyraźnie w zagadce. Przeczytajcie dobrze :D
Aż się chce podpowiedzieć :lol:
 
Do góry