Windows XP vs. Windows Vista

Co wolicie?

  • XP

    Votes: 1 100,0%
  • Vista

    Votes: 0 0,0%
  • Inny

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    1

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
prawie już półtora roku korzystam z visty. nie narzekam chociaż przestawienie się na początku było bardzo straszne (tym bardziej że nie lubię zmian :p sam strasznie długo miałem opór żeby przejść z 98 na XP). Ale teraz jestem już bardzo zadowolony - no i vista ma jedną zaj*ebistą zaletę... support ze strony microsoftu, który w XP już wygasa lub wygasł (nie orientowałem się)
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
Chłopie SP1 jak używasz to uważaj na wirusy. Weź sobie SP3 ściągnij. A po drugie na SP1 np. Kaspersky nie działa..

Przemilczasz problemy z sp3 dla xp ? Czy jeszcze się z nimi nie spotkałeś ?

Po za tym z Twojej wypowiedzi wygląda jak by po zainstalowaniu sp3 nie łapał wirusów.
 

zygielekd31

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2008
Posty
393
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Miasto
Temeria
Ostatnio mialem wirusa i do razu formatowalem dysk. A co do wirusow to na kazdym Windowsie mozna zlapac, niezalznie czy to SP1 czy SP3:p

Taa ale z SP1 ta szansa jest większa ponieważ SP3 ma te wszystkie łatki a SP1 tylko część. No a poza tym to większość już aplikacji wymaga SP2 do poprawnego działania to ja nie rozumiem xD.

No a co do tematu używam Visty poza zwiększonymi wymaganiami na RAM dla systemu i programów system bardzo przyjemny w obsłudze i dla oka. Na początku były problemy ale teraz jest już całkiem dobrze (dziesiątki poprawek zwiększających stabilność i wydajność).

Pozdrawiam RegiS
 
G

Go To Klop

Guest
XP ale to chyba dlatego ze rzadko korzystam z Visty (jedynie pracownia komp. w szkole)
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Najbardziej mnie irytuje jak się wypowiadają osoby, że XP jest the best, a nie mieli styczności z Vistą. Idiotyzm
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Eej, nie czepiajcie się braku spacji, ludzie... Nookie przecież nie każdy musi mieć takie samo wrażenie i zdanie, jak Ty, po skorzystaniu z tych dwóch systemów. ;)
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
@Monia ^^
Chodziło mi o to, że denerwuje mnie, jeżeli ktoś bluzga na system Vista a nie miał z nim styczności. Jeżeli mówi że "Vista ssie XP rulez" niech poda przyczynę. Szanuje zdanie innych, ale niech będzie sensowne.
 
Do góry