Windows XP vs. Windows Vista

Co wolicie?

  • XP

    Votes: 1 100,0%
  • Vista

    Votes: 0 0,0%
  • Inny

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    1

wini_007

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2008
Posty
274
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Astra 1F/1G/1H/1KR/1L (19,2°E)
Wini_007: Zgadzam się z Twoją wypowiedzią w 100% <ok> Miałem dwa oryginalne systemy: XP Home Edition i aktualnie Vista Home Basic. I uważam iż Vista jest rewelacyjna, lepsza niż XP.


Widzisz i ty masz jak porównać bo porównujesz między dwoma full wersjami a nie recoverami czy piratami. Każdy pirat jest inaczej okrojony lub zbudowany. Więc nie widzę tutaj sprzeciwu że XP lepszy jest. Przetestujcie oryginalne systemy to wtedy pogadamy.

Co do recoverów to Asus robi najlepsze recovery wraz w PC Factory. I spotkałem kilka różnych recoverów i dużo się różnią od siebie.
 

mszark

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2008
Posty
145
Punkty reakcji
0
Dziwnych argumentów używacie. W moim przypadku xp jest lepszy jedynie w ładowaniu i zamykaniu, oraz w 3DMark 06 200pkt więcej na procku. A tak poza tym to xp jest o wiele wolniejszy, TAK wolniejszy. Na xp nie mogę wykonywać kilka operacji odczytu czy zapisu na dysk na raz bo zaraz mi dysk rzężi jak bym miał 128 MB Ramu. Gry, programy ładują się i działają szybciej. I jeszcze nie miałem problemów z żadnym programem. Tak samo kiedyś wszyscy psioczyli na Xp-ka, że to wolny i duże wymagania. A teraz piszecie, że xp najlepszy. 2GB ramu i dwa rdzenie i jest bardzo dobrze. Czy to są duże wymagania przy obecnych cenach podzespołów?
 

ruda151

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
251
Punkty reakcji
0
uhh właśnie mam zamiar kupić sobie laptopa, ale słyszałam, że vista jest o wiele gorsza od XP... i szukałam laptopów z XP ( a jest ich o wiele mniej niż z vistą) A z tego co przeczytałam w tym temacie wygląda iż źle słyszałam ;p Mam takie pytanie czy mógłby ktoś napisać mi różnice między XP a Vistą?:)
 

LubiszToSuko

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
85
Miasto
CK
XP !
miałam to i to [aktualnie Vista]
i poprostu budze się z płaczem jak pomyśle że zaraz siąde do komputera z Vistą a nie XP.
Vista to porażka. No i nie wszytskie programy jeszcze na niej działają.

Vista jest fuj :bag:
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Ja juz pisalem wczesniej ze uzywam visty i xp rownolegle (jeden komp to drugi tamto) i vista ma swoje wady np to ze niektory starsze gry nie chodza ale to naprawde nie jest taki straszny system. Moze masz cos z kompem i dlatego musisz plakac jak siadasz do monitora.
 

LubiszToSuko

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
85
Miasto
CK
Ja juz pisalem wczesniej ze uzywam visty i xp rownolegle (jeden komp to drugi tamto) i vista ma swoje wady np to ze niektory starsze gry nie chodza ale to naprawde nie jest taki straszny system. Moze masz cos z kompem i dlatego musisz plakac jak siadasz do monitora.

to był żart... :lagodny:
nie lubie Visty i już. :bag:
 

LubiszToSuko

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
85
Miasto
CK
A ja myslalem ze twoj monitor jakos tak za:cenzura:i**** promieniuje ze az lzy wyciska :p (to tez zart).

A tak na serio-dlaczego nie lubisz visty?
może to przypadek.
mój pierwszy komp miał XP i już taki sentyment został. wspaniale mi się na niej pracowało porównując do Visty...
i jeszcze to że nie wszytskie programy na niej działają. miedzy innymi mój do drukarki i skanera. ciągle brak aktualizacji. tak samo do telefonu.
mam komputer około roku a już był 2 razy w naprawie... no cholera jedna, ta Vista to demon zła ; )
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
To ze miales kompa w naprawie nie znaczy ze to przez viste (przynajmniej nie napisales ze system mial z tym bezposredni zwiazek).
To czy ktos cos lubi/nie lubi to subiektywna sprawa i nie ma co debatowac nad tym. Dla mnie vista jest ok. Tak samo bylo z xp na poczatku (kiedy wchodzil na rynek), wielu ludzi stekalo ze to ze tamto itd itp a teraz wszyscy tak kochaja starego xp. Vista jest w miare nowa i jeszcze duzo akutalizacji itd wyjdzie wiec z czasem bedzie to lepszy system.
 

wini_007

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2008
Posty
274
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Astra 1F/1G/1H/1KR/1L (19,2°E)
uhh właśnie mam zamiar kupić sobie laptopa, ale słyszałam, że vista jest o wiele gorsza od XP... i szukałam laptopów z XP ( a jest ich o wiele mniej niż z vistą) A z tego co przeczytałam w tym temacie wygląda iż źle słyszałam ;p Mam takie pytanie czy mógłby ktoś napisać mi różnice między XP a Vistą?:)


Ja bym nie patrzał źle kątem oka na viste. To dobry system tylko jeżeli masz pełną wersję. Okrojone wersje są kiepskie. A jeżeli szukasz laptopa z xp to kup sobie Asusa F7l. Kosztuje 2500zł i masz w nim Vistę Bussines i Xp Professional. A ogólnie bardzo dobry notebook jak na moje wymagania.


XP !
miałam to i to [aktualnie Vista]
i poprostu budze się z płaczem jak pomyśle że zaraz siąde do komputera z Vistą a nie XP.
Vista to porażka. No i nie wszytskie programy jeszcze na niej działają.

Vista jest fuj :bag:


Instaluj oryginałke i sp 1 i zobaczymy czy to samo będzie.

może to przypadek.
mój pierwszy komp miał XP i już taki sentyment został. wspaniale mi się na niej pracowało porównując do Visty...
i jeszcze to że nie wszytskie programy na niej działają. miedzy innymi mój do drukarki i skanera. ciągle brak aktualizacji. tak samo do telefonu.
mam komputer około roku a już był 2 razy w naprawie... no cholera jedna, ta Vista to demon zła ; )


Wiesz jak kupujesz nic nie warty zestaw z Tesco to tak jest ;] Składaki najlepsze. Tutaj system nic nie ma.

To ze miales kompa w naprawie nie znaczy ze to przez viste (przynajmniej nie napisales ze system mial z tym bezposredni zwiazek).
To czy ktos cos lubi/nie lubi to subiektywna sprawa i nie ma co debatowac nad tym. Dla mnie vista jest ok. Tak samo bylo z xp na poczatku (kiedy wchodzil na rynek), wielu ludzi stekalo ze to ze tamto itd itp a teraz wszyscy tak kochaja starego xp. Vista jest w miare nowa i jeszcze duzo akutalizacji itd wyjdzie wiec z czasem bedzie to lepszy system.


Obecnie dobrą łatą jest Service Pack 1
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Obecnie dobrą łatą jest Service Pack 1
wini_007: W moim przypadku SP1 do Vista nie był dobrym rozwiązaniem. Cały czas system rozłączał mi się z routerem i access pointem. Czytałem, że właśnie SP1 strasznie utrudnia pracę z routerami. Po odinstalowaniu wszystko wróciło do normy.
 

kacper1920

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Oczywiście że vista. Jest stabilniejsza ( po zainstalowaniu wszystkich łatek )., ma mocniejsze zabezpieczenia, zwykły user nie jest w stanie zrujnować jej nie będąc administratorem dzięki UAC, aero nie wymieniam jako jakiejś wielkiej zalety gdyż dla mnie wygląd średnio się liczy, ale wiele osób ceni sobie ładny design systemu, nowy sposób zarządzania RAMem, ludzie narzekają że vista zżera RAM ale to nie jest prawdą. Po prostu zamiast ciągle mielić dyskiem i odwoływać się do jego wolniejszej pamięci wykorzystuje RAM dzięki czemu operacje wykonuje szybciej...
 

Kuba97x

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
24
Punkty reakcji
0
Trudna decyzja :mruga: Chyba XP jest lepszy, bo jest bardziej stabilny, ma mniejsze wymagania, więcej gier na nim działa. Vista jest dobra, ale tylko w wyglądzie. Najlepiej to sobie wgrać "Vista Transformation Pack" do XP i sie cieszyć. Ja tak mam i nie marudze :p :D
 

starshine

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2008
Posty
303
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Na co dzien korzystam z Ubuntu, ale mam tez zainstalowana Viste i XP. Z tych dwoch wole Viste... ladniej wyglada, i jest ogolnie staranniej zrobiona. :)
 

mszark

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2008
Posty
145
Punkty reakcji
0
ludzie są po prostu zbyt ograniczeni. nauczą się jednego systemu i już w główce miejsca brak na ogarnięcie nowego.
 
Do góry