Windows XP vs. Windows Vista

Co wolicie?

  • XP

    Votes: 1 100,0%
  • Vista

    Votes: 0 0,0%
  • Inny

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    1

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Do Visty jest jeszcze za mało programów dostosowanych. Ale interfejs ma ładny. Z funkcjonalnością gorzej. Wolę XP. :]
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Zdecydowanie Windows XP, ponieważ:
  • jest kompatybilny ze wszystkimi grami (nie znam, gry, która nie chodziła by pod ten system)
  • jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami (baza sterowników do tego systemu jest ogromna)
  • brak drm :)
  • mniejsze wymagania
  • wyższa wydajność w grach
Oczywiście, że Vista jest lepszy od XP. Ale z tego co wiem to nie widzę potrzeby zamiany XP na Viste bo nie ma to sensu.
Dlaczego Vista jest lepsza i dlaczego nie ma sensu przechodzić skoro jest lepsza ?
 

szpaner1000

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2007
Posty
445
Punkty reakcji
0
Miasto
Jak to ze Śląska?
:papa: Nie ma potrzeby zamiany XP na Viste ponieważ oba systemy nie różnią się tak bardzo. Vista jest droższy. Ma małą przewagę nad XP : jest bezpieczniejszy ( lepszy firewall ), ładniejszy, bardziej stabilny ( np. jak się coś zawiesi to zawsze jest dostęp do menu start ) Teraz kazdy mądry bo XP , przypomnijcie sobie czasy gdy był 98 SE kazdy na nim siedział i cieszył ze ma kompa z windowsem a jak usłyszał Xp to to jest durny system bo to bo tamto. :papa:
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Sam siebie zaprzeczasz... Skoro wg Ciebie Windows Vista przewyższa XP to dlaczego nie warto instalować ? Bo jest droższy ? Otóż Win Vista jest tańszy od XP. Poza tym skąd wiesz, że firewall jest lepszy ? Testowałeś ? Wykrywa więcej szkodliwego oprogramowania ? Z tym wyglądem to bym polemizował. - bez problemu można uzyskać taki sam wygląd na jak na Viście.
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Dokładnie! Sama zmieniłam, chociażby z pomocą Windows Blind. I to raczej nie jest argument.
Testowałeś Vistę z tym firewallem?
Ja zostaję przy starym, dobrym XP, chociaż pewnie i pod Vistą będzie niedługo coraz więcej rzeczy chodziło bez zarzutu :]
 

szpaner1000

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2007
Posty
445
Punkty reakcji
0
Miasto
Jak to ze Śląska?
Sam siebie zaprzeczasz... Skoro wg Ciebie Windows Vista przewyższa XP to dlaczego nie warto instalować ? Bo jest droższy ? Otóż Win Vista jest tańszy od XP. Poza tym skąd wiesz, że firewall jest lepszy ? Testowałeś ? Wykrywa więcej szkodliwego oprogramowania ? Z tym wyglądem to bym polemizował. - bez problemu można uzyskać taki sam wygląd na jak na Viście.

Mój wujek testował ( on sie tam zna ). Ja tam nie bardzo... . Przecież Vista jest droższy od XP. A wygląd owszem, można uzyskać do złudzenia przypominający Vistę. Jest taka teoria, że XP wolą Ci, co mają za słabego kompa na Viste ( oczywiście nie wszyscy ) i ja sie z tym zgadzam... (...) . <_<
 

Nexus.

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2007
Posty
63
Punkty reakcji
0
XP ponieważ:
1. Jest tańszy.
2. Jest pewny.
3. Przez 5 lat wychodziły poprawki, więc jest bardzo udoskonalony.
4. Mniejsze wymagania sprzętowe dla systemu.
5. Mniejsze wymagania sprzętowe dla gier pod XP :]
6. Dwa wydania Service Pack.
7. Możliwość wgrania stylów (np. od visty)
8. Wszystkie programy obsługują XP'ka.
9. Neostrada itp. udzielają wsparcie techniczne dla xp, a dla visty na razie nie.
10. XP TO SYSTEM STABILNY I STAŁY, czego nie można powiedzieć o Viście.

Daję 10 argumentów potwierdzających, że XP jest lepszy pod każdym prawie względem. Na pewno lepszy jest w cenie, jakości i ogólnie "cena-jakość" :]


ps. Znam się trochę na tym więc wiem :)
 

blue12

czesc jestem michal
Dołączył
11 Grudzień 2006
Posty
585
Punkty reakcji
0
To prawda. Vista jest tańsza od XP. Windows XP jest droższy, bo jest pewniejszy, klienci jak kupują XP to wiedzą co kupują.
Potem na tym Microsoft® zyskuje. A Vista niby powinna być droższa, bo jest nowsza, a tak nie jest, ponieważ jeszcze jest to 'nie pewny' produkt. Nie sprawdzony przez większość użytkowników. Potem, gdy coraz więcej osób zacznie kupować Vistę, to potem cena tego systemu wzrośnie.
 

Fornakter

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2007
Posty
198
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Elbląg
nie wiem czy pamietacie jak weszedl XP, nic na niego nie chodzilo, jakich to on nie mial wymagan, i wogole
z Vista jest tak samo, poczekajcie troche na SP 1 i 2 czy cos takiego, i szybko wejdzie w standard

wiec trzeba kupywac puki tani :p
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Hmm... a ile w tej chwili kosztuje Vista, ile XP? Nie siedzę w tym, dlatego pytam :]
 

KickSter

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2007
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
kolo Torunia :)
wesj basic kosztuje bodaj cos kolo 260 zl a xp home dition okolo 300 czyli vista jest tansza ale sie nie zgodze ze Vista jest gorsza niz Xp... stworzyla sie taka opinia o viscie w polsce ze jest gorsza od xp ale tak naprawde mowicie tak bo srodowisko informatyczne w POlsce nie jest jeszcze przystosowane na nadejscie visty... min to ze nie chadzi duzo programow na viscie i to ze niema sterownikow do roznych tam rzeczy ale niewiem czy wiecie ze system Vista jest najlepiej sprzedajacym systemem na swiecie i napedza rynec Microsoftu.... Vista jest lepsza od Xp a to ze ma "kosmiczne" wymagania to nie upowaznia was do tego zeby ja krytykowac , macie komputery pentium 2 i sie cieszycie (mowie tak ogolnie przepraszam jesli kogos urazilem) zobaczycie ze za 2/3 lata vista bedzie na porzadku dziennym.... z Xp bylo tak samo ze nikt z poczciwiej 98 nie chcial sie przerzuczac na nowatorskiego Xp teraz kazdy ma i kazdy patrzy tak na Viste..... W polsce jest zacofanie w dziedzinie nowych technologi mam na mysli komputery z duza moca obliczeniowa gdzie vista pracuje bez problemu... poczekamy i vista wejdzie zobaczycie.....
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Jak wyjdzie jakiś service pack to zainstaluje.

Hmm... a ile w tej chwili kosztuje Vista, ile XP? Nie siedzę w tym, dlatego pytam
Sprawdź na allegro.
tongueek6.gif
 

Tomyhy

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
150
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Iłowa
jesli miałbym wybierac miedzy XP a Vistą to bez wachania wybrałbym ikspeka. Jest bardziej wydajny i chodzą pod niego WSZYSTKIE gry, a na Viście można sobie pograc chyba tylko w systemowe gierki :p. Głos dla XP.
 

Lady_Nikt

w rzeczy samej.
Dołączył
13 Luty 2007
Posty
2 298
Punkty reakcji
0
Wiek
18
Miasto
Warszawa
XP. Fakt z Vistą nie miałam zbyt dużo kontaktów, ale jednak przyzwyczaiłam się do starego, sprawdzonego XP.
 
Do góry