Windows XP vs. Windows Vista

Co wolicie?

  • XP

    Votes: 1 100,0%
  • Vista

    Votes: 0 0,0%
  • Inny

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    1

Shreder67

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2008
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Jaworzno
Xp bo nie kradnie 1 gb ram, można łatwo go przerobić na Viste i poprawki do Visty nie będą wychodziły do 2012 tylko do 2010.
 

bambam

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2008
Posty
68
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie XP, nie przeciąża systemu, jest bardziej dopracowany.
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Vista!
Używam Visty Home Basic. Po odpowiednim skonfigurowaniu działa idealnie. Kupiłem laptopa z tym systemem. Powywalałem zbędne aplikacje itp. Zero zawieszeń, błędów. Wszystko OK, wystarczy znać się na rzeczy. Na pewno lepszy od XP (Jak dla mnie)
 

Shagrath

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
124
Punkty reakcji
0
Wiek
48
Ja jestem na Viste chwilowo skazany,mam Asusa lapka 2 GB ram i jakis core 2 duo czy cuś :p zadna rewelacja,potrzebuje pilnie power dvd ktos wie gdzie go najszybciej dorwac?
 
R

rokiczaaa1

Guest
miałam długo 98SE, a potem była przerwa...po padnięciu komputera...
potem kupiłam nowy komputer z Vistą i sie jakos przyzwyczaiłam...nie kryję, ze jest ładniejsza
i mam XP na virtualnym komputerze (też 2000 i XP Dark Edition)
Jako musiałam pracować na informatyce w szkole na XP to na początku aż oczy mnie bolały, bo w domu Vista...
nie dawno sobie zainstalowałam właśnie na virtualny XP pro żeby go lepiej poznać, bo 98, xp i Vista jednak się trochę różnią...
 

luzikx

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2007
Posty
120
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Vista!
Używam Visty Home Basic. Po odpowiednim skonfigurowaniu działa idealnie. Kupiłem laptopa z tym systemem. Powywalałem zbędne aplikacje itp. Zero zawieszeń, błędów. Wszystko OK, wystarczy znać się na rzeczy. Na pewno lepszy od XP (Jak dla mnie)
To popełniasz błąd

Ja wole zdecydowanie XP. Ja też kupiłem laptopa z tym systemem i nie byłem zadowolony z tego systemu np. z tego względu że brak zgodności między Vistą a Borland Delphi 7 i tak juz pozostanie bo dzwoniłem do Borland Polska i Microsoft Polska i ani jedno ani nie myśli nawet naprawic tego!!! A poza tym na Vista nigdy nie bedziesz tak naprawde Administratorem komputera bo jest nim system. Ja będąc Adminem nie mogłem nawet skopiować programu który z neta ściągnąłem na inną partycje! Więc pytam co to k*** jest że będąc adminem nie moge ani tego ani tamtego bo odmowa dostępu???

Więc nie bede juz instalowal Visty
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
z tego względu że brak zgodności między Vistą a Borland Delphi 7 i tak juz pozostanie bo dzwoniłem do Borland Polska i Microsoft Polska i ani jedno ani nie myśli nawet naprawic tego!

nie ma sensu tego zmieniać, skoro nowsza wersja delphiego działa.

A poza tym na Vista nigdy nie bedziesz tak naprawde Administratorem komputera bo jest nim system. Ja będąc Adminem nie mogłem nawet skopiować programu który z neta ściągnąłem na inną partycje!

XP też nie masz pełnych uprawnień administracyjnych więc o co chodzi ? A co do kopiowania to rozwiązanie nie jest takie trudne tylko trzeba pomyśleć (przydaj się trochę wiedzy o dostępie do plików rodem z unixów)
A generalnie nie jesteś posiadaczem nawet tego systemu więc...

pozatym to po co komuś wciskasz "To popełniasz błąd" to że tobie było źle to komuś innemu nie musi.
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Trzeba iść do przodu... Vista wcale nie jest taka zła...
Osobiście sam korzystam z Home Premium, zainstalowałem neo, i wszystko jest póki co ok :)
nie jest taka zła, ładnie wygląda, szybko śmiga... :) jak XP ;-)
osobiście wole... no Viste chyba ;)
 

AuliX

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2007
Posty
194
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Kęty.
Zainstalowałem Neo i sieci skonfigurować nie mogę bo nie widzi karty sieciowej.

Vista do kosza :) Na 1GB RAM nie da się grać w CoH:OF na Viście, a na XP się da. Dziwne?
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Bo gry na Viście ze względu na DX10 potrzebują "trochę" więcej ramu :p
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
a co do tego ma DX10 ? przecież pamięć karta graficzna ma swoja, a pozatym jak gra jest DX9 to nic to nie zmieni ze masz 10 w systemie
 

marminho

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2008
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Elbląg
Jeśli chodzi o gry to może i jest mały spadek fps na Viscie. Osobiście siedzę teraz na Viscie (XP mam ale już praktycznie nie wchodzę) i wcale nie żałuję. A co to upiekszania XP-ka to narzekacie że Vista wysokie wymagania itp. ale takie programy zamulają kompa.
 

bartolini177

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2008
Posty
186
Punkty reakcji
0
dla mnie Vista to nie dopracowany system. Wole XP a jeszce bardziej archlinuxa:D
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
A poza tym na Vista nigdy nie bedziesz tak naprawde Administratorem komputera bo jest nim system. Ja będąc Adminem nie mogłem nawet skopiować programu który z neta ściągnąłem na inną partycje! Więc pytam co to k*** jest że będąc adminem nie moge ani tego ani tamtego bo odmowa dostępu???
No właśnie mi chodzi o konfigurację systemu. Widzisz, nie potrafisz najwyraźniej zmienić kontroli dostępu. I nie dziwota, że ludzie tak wrzeszczą na Vistę.
 

wini_007

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2008
Posty
274
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Astra 1F/1G/1H/1KR/1L (19,2°E)
Ja jestem na Viste chwilowo skazany,mam Asusa lapka 2 GB ram i jakis core 2 duo czy cuś :p zadna rewelacja,potrzebuje pilnie power dvd ktos wie gdzie go najszybciej dorwac?

Też posiadam Laptopa Asusa 2GB ramu Pentium Dual Core Grafika Intela x3100 dysk 250 gb i inne pierdółki. Dostałem do tego Recovera Visty Business oraz Xp,ka. I powiem szczerze że ten recover Visty jest stanowczo lepszy od xp,ka. Na xp,ku dużo aplikacji nie chciało mi działać.



To popełniasz błąd

Ja wole zdecydowanie XP. Ja też kupiłem laptopa z tym systemem i nie byłem zadowolony z tego systemu np. z tego względu że brak zgodności między Vistą a Borland Delphi 7 i tak juz pozostanie bo dzwoniłem do Borland Polska i Microsoft Polska i ani jedno ani nie myśli nawet naprawic tego!!! A poza tym na Vista nigdy nie bedziesz tak naprawde Administratorem komputera bo jest nim system. Ja będąc Adminem nie mogłem nawet skopiować programu który z neta ściągnąłem na inną partycje! Więc pytam co to k*** jest że będąc adminem nie moge ani tego ani tamtego bo odmowa dostępu???

Więc nie bede juz instalowal Visty

Masz pełną wersję Visty ? Chyba raczej nie. To jest tylko Recover.



Zainstalowałem Neo i sieci skonfigurować nie mogę bo nie widzi karty sieciowej.

Vista do kosza :) Na 1GB RAM nie da się grać w CoH:OF na Viście, a na XP się da. Dziwne?


Ba jak ty myślisz i o graniu to zapomnij o viście na 1gb ramu. A jak coś to skonfiguruj sobie ją dobrze. Mi jakoś na recoveru w bezczynności pobiera 2% procesora

Jeśli chodzi o gry to może i jest mały spadek fps na Viscie. Osobiście siedzę teraz na Viscie (XP mam ale już praktycznie nie wchodzę) i wcale nie żałuję. A co to upiekszania XP-ka to narzekacie że Vista wysokie wymagania itp. ale takie programy zamulają kompa.

Masz rację. Nowa technologia no i Vista. Xp u mnie dzisiaj poszedł do kosza. Zainstalowałem sobie wczoraj vistę ultimate full i przerobionego mx,a (najlepsza przeróbka xp,ka) i stwierdzam że wolę vistę. Ładniej wygląda, lepiej wyglądają kolory oraz nie pożera mi tak dużo ramu i procka. I na ultimate nawet jakoś mi wszystko stabilnie chodziło.






------------------------------------------------------------








Tak więc ludzie. Nie gadajcie nam (faworytom visty, znającym się na rzeczy) że Vista jest gó*** że dziadostwo że nie jest dopracowana itp. Jeżeli posiadacie płytki recovery to nie myślcie że macie full wersję visty. Bo nikt nie jak narazie nie daje wam pełnej wersji Visty.

A jeżeli chcecie się przekonać, to pobierzcie najzwyklejszą vistę piracką i porównajcie.


To narazie tyle ode mnie.
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Wini_007: Zgadzam się z Twoją wypowiedzią w 100% <ok> Miałem dwa oryginalne systemy: XP Home Edition i aktualnie Vista Home Basic. I uważam iż Vista jest rewelacyjna, lepsza niż XP.
 
Do góry