Trzeci kierunek

Mieczysław1990

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2012
Posty
44
Punkty reakcji
1
Mieczysław1990,


A więc, wielkość polskiego długu rosła i malała w rytm zmian koniunktury gospodarczej, a nie wstąpienia do UE. Obecna kwota zadłużenia wynika przede wszystkim z najgłębszego od lat 20-tych XX wieku światowego kryzysu gospodarczego, który wywrócił plany zrównoważenia budżetu państwa, przez rząd PO/PSL.
Gdyby doszukiwać się wpływu Unii na jego wielkość, może nim być wkład własny w inwestycje finasowane z unijnego funduszu spójnościowego. Ale ten dług, należy traktować jak inwestycję w przyszłość. Infrastruktura, drogowa, lotnicza, kolejowa, informatyczna, czy w energetyce jest naszą nadzieją na rozwój w przyszłości i obowiązkiem cywilizacyjnym wobec polskiego społeczeństwa. I tak musielibyśmy ją robić, tylko z o niebo większym wysiłkiem.

Dynamicznie przyspieszyła w raz z tym jak zaczęliśmy korzystać z UE, ale mniejsza z tym, mówisz że to inwestycja, jednak inwestycja musi się zwrócić. Jesteśmy zacofani w stosunku do zachodnich krajów o kilka a nawet kilkanaście lat. Mieliśmy okazje nie powielać, ich błędów, nie wykorzystaliśmy, zbudowaliśmy drogą infrastrukturę drogową, zamiast inwestować w kolej, przecież to właśnie wspólna polityka transportowa, kładzie nacisk na infrastrukturę kolejową, która jest ekologiczna i tańsza. Budujemy metro, które staje się inwestycją przeszacowaną, koszty ciągle rosną, biorąc pod uwagę fakt, że drążyliśmy tunel wzdłuż rzeki.


Zmiany w energetyce kosztują, a usuwanie skutków klęsk żywiołowych nie kosztuje?
Spalanie węglowodorów jest piramidalną głupotą, bez względu na ich wpływ na Globalne Ocieplenie. Jeśli UE wymusi na nas przyspieszenie modernizacji energetyki, podziękujmy jej za to.
Niemcom, Francuzom, Chińczykom, Amerykanom opłacają się technologie niskoemisyjne, tylko Polacy muszą kopcić węglem?

Po pierwsze globalne ocieplenie to mit, to bajeczka która w założeniu ma doić kraje z kasy, płacąc characz. Według opinii ekspertów, żyjemy w epoce lodowcowej i gdyby nie to, że klimat ociepla się z przyczyn na które człowiek ma najmniejszy wpływ dziś nie było by już Syberii i Kanady, ale to mniejsza z tym to jest pikuś. Przyjęcie tego paktu spowoduje, że nasza gospodarka zostanie zarżnieta, gdyż nie utrzyma takich wielkich kosztów. Owszem można zmieniać standardy w bardziej proekologiczne ale nie taką drogą. Musisz wiedzieć, że nie jesteśmy zieloną wyspą, a fakt, że rozwijamy, to na to w głównej mierze wpływają chwilowe zmienne (Euro i Fundusze UE). Nie mamy takich międzynarodowych marek jak Volkswagen, Opel, Henkel, Nestle, Unilever i wiele wiele innych, o znaczeniu europejskim a nawet globalnym. Oglądając kiedyś wykład Prof. Rybińskiego pokazywał on kraje, które posiadają firmy o zasięgu międzynarodowym, globalnym, Polska nie miała żadnego przedstawiciela, to już Węgrzy mieli jedną firmę. Wiesz perspektywy dla Polski na przyszłość, nie są rewelacyjne i to nie tylko moja opinia, o tym nawet już głośno krzyczą ekonomiści, na dzień dzisiejszy nie ma czym się obronić Polska gospodarka, a jak sam wiesz potrzebne jest to do spłaty Ogromnych inwestycji w Polsci, bo inaczej to pan Rostowski zajrzy do twojej i mojej kieszeni po pieniądze, a wtedy już będzie nie ciekawie
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
Mieczysław1990,

Masz rację odnośnie kolei. Problemem według mnie jest ślepa uliczka w którą się wpędziliśmy. Biedne państwo i samorządy na poczatku III RP "abdykowały" z obowiązku dbania o komunikację zbiorową. Skazując Polaków na indywidualną, co było zbieżne z ich oczekiwaniami po długim motoryzacyjnym poście PRlu. W konsekwencji mamy miliony prywatnych aut i potężną presję społeczną na rozwój sieci dróg. Politycy ulegają tym oczekiwaniom, zamiast kształtować sensowniejszą politykę transportową.
Natomiast nie wolno dróg pomijać w planach rozwoju. Ich brak był jedną z przyczyn, dla których omijały nas wielkie inwestycje przemysłowe lądujące w Czechach, na Węgrzech, lub na Słowacji.
Po pierwsze globalne ocieplenie to mit, to bajeczka która w założeniu ma doić kraje z kasy, płacąc characz.
Jesteś tego pewny? Czy powtarzasz takie tezy, gdyż modne jest negowanie zjawiska Globalnego Ocieplenia?
Przyjęcie tego paktu spowoduje, że nasza gospodarka zostanie zarżnieta, gdyż nie utrzyma takich wielkich kosztów.
Może skorzystać z wielkich funduszy unijnych na modernizację energetyki. Widziałeś skutki ekologiczne stosowania paliwa weglowego w energetyce? Nie potrzeba GO by zmienić wielkie obszary kraju w pustynię. Mamy niszczyć własny kraj, gdyż uważamy że obcy nie będą nam dyktować rozwiązań?
Nie mamy takich międzynarodowych marek jak Volkswagen, Opel, Henkel, Nestle, Unilever i wiele wiele innych, o znaczeniu europejskim a nawet globalnym.
No to do dzieła! Mogli Finowie z Nokią, dlaczego my nie możemy? Prof. Rybiński powiedział, że nie stworzymy globalnej marki, gdyż Polacy są na to za głupi?
Nic nie jest zdecydowane, nic nie jest przed nami zamknięte. Wszystko w naszych rękach i głowach. Wiedziałeś, że w Polsce powstały technologie niebieskiego lasera, a ostatnio, produkcji grafenu?
 

Mieczysław1990

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2012
Posty
44
Punkty reakcji
1
Masz racje, ja też jestem za modernizacją energetyki, bo to chodzi o koszty, chcemy przecież taniej płacić za energię, ale na to potrzeba czasu, niestety pakt klimatyczny nam go nie daje. Jeśli chodzi o Polaków, to w kwestii innowacyjności, jesteśmy błyskotliwi i potrafimy tworzyć wynalazki, tylko wszystko niestety rozbija się fundusze, nakładów jest mało a jak już są, często są blokowane przez chore przepisy biurokratyczne albo opieszałość urzędników, albo po prostu olewanie sprawy, tak jak to jest w przypadku lekarza który stworzył szczepionkę, dając szanse ludziom z czerniakiem na życie, jednak gość już sam nie jest w stanie wykładać pieniędzy bo dość się już spłukał, natomiast NFZ nie chce wyłożyć pieniędzy, ale to już nie wina UE tylko chory kraj jakim jest Polska
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Tam, gdzie można należy trzymać się zapisów.
Przypuszczenia i domysły muszą zastąpić wszystko inne właśnie w takim temacie jak "Trzeci kierunek"
Historia, fakty z przeszłości mogą pomagać w snuciu domysłów i wysnuwaniu przwdopodobieństwa przyszłych zdarzeń.

Na przykład dzieje Prus i ich dojścia do potęgi wskazują, że coś trudnego na początku może się stać możliwe do wykonania w przyszłości.
Na pewno nic nie będzie możliwe, jeśli nikt w sprawie trzeciej drogi niczego nie zrobi, a nawet nie zaplanuje.

"Wiedza" o drużynie Mieszka I i o sposobie wprowadzenia chrześcijaństwa w Polsce, między innymi przez Cyryla i Metodego, w połączeniu z oporem ludności i krwawym tłumieniem tego oporu jest raczej nowatorska.
Może jest ona warta zastosowania jako kanwa popwieści historycznej z tamtych czasów, albo też warta artykułu w czasopismach fachowych.Ja się z takimi przypuszczeniami nie godzę, bo nie ma to odzwierciedlenia w żadnych starych księgach; nawet tych nieprzyjaznych Mieszkowi, Znalazłem za to w kronikach z tamtych czasów potwierdzenie tego, co napisałem - państwa mniejsze sprzymierzały się (w tym także państwa plemienne) przeciwko naporowi Niemiec.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
co do krzewienia chrześcijaństwa to trochę sprawę rozjaśnia rewolucja pogaństwa w czasach Mieszka II
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Jest takie przypuszczenie, ale jest także inne - bunt poddanych przeciwko zmianom, staraniom Mieszka II urzadzenia państwa na wzór niemiecki. Część możnych "wyprowadzila się" wtedy na Mazowsze.
Komuniści wysuwali przypuszczenie, że wtedy klasa biednych zbuntowała się przeciwko klasie możnych.
Herbatniczku, czy ta uwaga, którą byłeś łaskaw uczynić, przyczynia się do posunięcia naprzód sprawy nazwanej "Trzeci kierunek"?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
temat pogaństwa za pierwszych piastów sami poruszyliście, mój wpis był tylko kolejnym w temacie
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
NIE pogaństwa, Herbatniczku, a CHRZEŚCIJAŃSTWA. Mówię o nas, a nie kimś pojedyńczym.

I to było przeze mnie poruszone w kontekście przykładu z przeszłości, mogacego mieć znaczenie dla trzeciego kierunku
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Przypuszczalnie Mieszko I nie ogłosił wszystkim swojego chrztu i chrztu swojego dworu. Nie miał takich mozliwości ogłoszszenia.
Przypuszczalnie do osady trafiał z pobliskim (znanym ludowi) grododzierżcą czy włodarzem księcia na jakimś trernie.
Misjonarze, towarzyszący urzędnikowi księcia robili swoje - nakłaniali do przyjęcia nowej religii.

Kiedy Otto z Bambergu nawracał Pomorzan, zdumiewała go bierność i obojętne miny Słowian, kiedy wywlekano i palono bałwany, wykopywano "święte" kamienie, karczowano "święte" gaje itp.Pozwolisz mi domyślać się, że te rzeczy nie były dla Słowian święte?
Że Otto i jemu podobni oceniali Słowian swoją miarą - czcicieli posągów i obrazów?

Masz skłonność do pisania o wielu rzeczach, nie łączących się z tematem. To jest celowe?

Potencjał ludnościowy, obszar, rozmiar wytwarzania i rozmiar rynku ewentualnego Sojuszu Państw Europy Centralnej (SPEC) dawałyby rękojmię szacunku dla niego przez inne państwa Europy. Zapewne Niemcy i Rosja starałyby się taki sojusz rozwalić, ale to nie czas zastanawiania się nad tym - najpierw warto się zastanowić jakie państwa należałoby namawiać, a jakich nie przyjmować.
Ktoś napomknął o Ukrainie...
Hmmm... Warto się z nią sprzymierzać? A z Białorusią?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
spoko pomysł z Białorusią jest genialny. Naród totalnie bierny, bez wyraźnych oznak społeczeństwa obywatelskiego. Ich wódz, który doszedł do władzy po hasłem walki z korupcją. My mamy też takiego demokratę, który ładnie prawi o walce z korupcją. Naszemu specjaliście też by się przydał taki naród, który wybierze i potem da spokojnie panować do śmierci.

Czty ty wilku byłeś kiedyś na Białorusi ?
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Jeżeli taki twór (SPEC) miałby kiedykolwiek powstać, to na pewno później niż wcześniej. Trzeba namawiać, tłumaczyć, wiązać się w wielu drobnych sprawach, by zdobywać do siebie zaufanie.
Dzisiejsi wielcy już dawno odejdą do lepszego świata. Nie ma co patrzeć na dzisiejszych wodzów - Łukaszenkę, Janukowycza, czy nawet na Tuska z Komorowskim.

Wschód znam tylko z książek i opowiadań. Podwoziłem kilku Białorusinów, jednego przewiozłem przez granicę z Czechami, bo czegoś nie miał ważnego.
Białoruś rysuje mi się jako kraj porządniejszy od Polski, co jest spowodowane zdecydowaną postawą i możliwościami aparatu Łukaszenki.

Chciałbym przymierza z Białorusią, bo nas odgradza od Rosji.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tobie się Białoruś rysuje a ja z kolei byłem tam klika razy. Owszem jest porządek, ale tylko tak naprawdę zewnętrznych ścian. Wiele nieporządku jest schowanego w środku, byle nie było widać.
Rozwinięte są największe miasta i ich wygląd jest niemal europejski. Za to na prowincji to obraz nędzy i rozpaczy. Drewniane chatynki, często bez kibelka w chałupie. Warunki od dobrych 3--40 lat niemal niezmienne. Dopiero tam mogłem zobaczyć jak żyli ludzie w czasach gdy byłem dzieckiem, doskonałe muzeum i zachowanymi eksponatami. Ludzie są strasznie bojaźliwi przed władzą. Owszem w cztery oczy mówią ci że Łukaszenko to zbir i najgorsza kanalia. Ale jak tylko np sąsiad może usłyszeć to natychmiast zmienia to i sławi naszeho batiuszke. Nie istnieje tam nowoczesna medycyna, poziom szpitali tych prowincjonalnych to mniej więcej poziom szpitali polskich z lat 80. Na pokaz oczywiście szpitale główne w dużych miastach są nowoczesne, ale tam leczy się wierchuszka. Sporo nowobogackich w wypasionych samochodach, ale jak mi kuzyn mówił są to powiązani z ludźmi MSW, których reżim dopuszcza do robienia pieniędzy. Nie jest możliwa jakakolwiek manifestacja czy marsz - w stylu tych w wykonaniu PIS. Taki marsz nawet by nie doszedł do skutku, zaraz ktoś by doniósł na milicję i pomysłodawcy zanim zaczęli by coś robić już byliby w aresztach śledczych. Każdy się boi tych aresztów, nikt nie chce podpaść bo z tych "żłobków" wychodzi się niejeden raz z gruźlicą, AIDS czy inną francą. Ludzie tam są tak urabiani pd początków rządów Łukaszenki a to już 18 lat. Przedtem byli urabiani przez władzę komunistyczną. Starsi, szczególnie Polacy mówią jednak że przed 1989r, było lżej. Owszem był komunizm ale na zapadłej prowincji macki władzy były luźne, ludzie żyli razem i tylko pieniądze bądź rekruci byli wywożeni.
Jest to ostatni kraj jaki mógłby się z Polską łączyć we współpracy, kraj totalnie sowiecki
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
W temacie "Trzeci kierunek" teraźniejszy stan Białorusi czy innego kraju NIE MA ŻADNEGO ZNACZENIA.
Temat można traktować jako zabawę, jako fantazję, bo w tej chwili realnym nie jest.
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
Wilk_LancaSter,

Masz skłonność do pisania o wielu rzeczach, nie łączących się z tematem. To jest celowe?

To że Ty nie dostrzegasz związku, jeszcze nie znaczy, że go nie ma.
Pisałem o faktach powszechnie akceptowanych - Mieszko I chcąc uchronić niezależność państwa Polan, przystąpił do ówczesnej "Unii Europejskiej", czyli wspólnoty chrześcijańskich państw, obecnie nazywanej Christianitas. Z powodów ważnych i aktualnych także dziś. A są nimi okiełznanie agresywnych zamiarów Niemiec wobec swoich sąsiadów, przez ponadpaństwową organizację. Wówczas, było nią papiestwo, dziś jest Unia Europejska.
Decyzja władcy Polan okazała się genialnym posunięciem, które zdeterminowało na tysiąclecie losy Polski. A mógł, co byłoby dużo prostsze i łatwiejsze do zaakceptowania przez jego ludzi, zawrzeć sojusz antyniemiecki z "pogańskimi" księstwami, sąsiadujacymi z państwem Polan. I podzielić ich los - znikając z mamy Europy!
Właśnie tego typu rozwiązanie proponujesz, pisząc o jakowymś sojuszu środkowoeuropejskim. To utopia i to z gatunku niebezpiecznych.

Nie potrafisz zrozumieć(i nie tylko Ty!), że Unia Europejska jest dla Polski ważna nie tyle z powodu transferu setek milardów Euro, ale dlatego, że jest naskuteczniejszym sposobem kontrolowania niemieckiej polityki.

Przypuszczalnie Mieszko I nie ogłosił wszystkim swojego chrztu i chrztu swojego dworu. Nie miał takich mozliwości ogłoszszenia.
Przypuszczalnie do osady trafiał z pobliskim (znanym ludowi) grododzierżcą czy włodarzem księcia na jakimś trernie.
Misjonarze, towarzyszący urzędnikowi księcia robili swoje - nakłaniali do przyjęcia nowej religii.

Kiedy Otto z Bambergu nawracał Pomorzan, zdumiewała go bierność i obojętne miny Słowian, kiedy wywlekano i palono bałwany, wykopywano "święte" kamienie, karczowano "święte" gaje itp.Pozwolisz mi domyślać się, że te rzeczy nie były dla Słowian święte?
Że Otto i jemu podobni oceniali Słowian swoją miarą - czcicieli posągów i obrazów?
Naiwny idealista! :D

Ilu zbrojnych stało za "biernymi i obojętnymi" Słowianami przy okazji palenia ich "bałwanów" i Świętych Gajów? ;)

Spróbuj obecnie zabrać Słowianom przywileje, albo zmienić na niekorzyść Kodeks Pracy. Zobaczysz ich "biernych i obojętnych! Gorbaczow, chciał Ruskim zabrać gorzałę, i przewiózł się na tym.
A Ty sugerujesz, że objętnie przyglądali się, jak obcy rozpieprzają ich odwieczne wierzenia?

Przymierze polsko-czeskie zostało przypieczętowane w roku 965 małżeństwem Mieszka I z księżniczką Dobrawą z czeskiej dynastii Przemyślidów. Według przekazu Galla Anonima, Dobrawa uzależniła kwestię zamążpójścia od porzucenia przez Mieszka I kultywowanego przez władców pogańskich zwyczaju posiadania wielu żon (Mieszko I miał ich siedem). Krótko po zaślubinach, w roku 966 książę Mieszko I przyjął chrzest za pośrednictwem czeskim. Niestety z braku źródeł historycznych nie wiadomo, w jakim miejscu odbyła się ta uroczystość. Najpierw ochrzcił się sam książę i jego dwór, a misje chrystianizacyjne wśród społeczeństwa trwały jeszcze kilka stuleci.

Przeprowadzanie chrystianizacji kraju z pewnością nie było zadaniem łatwym i przypuszcza się, że napotykało na znaczny opór społeczny, także w formie buntów ludowych. Szczególnie silne ogniska oporu znajdowały się na wsiach, gdzie najdłużej kultywowano stare obrządki i gdzie wpływy pogańskich kapłanów były najmocniejsze.

[background=rgb(255, 255, 255)]Cały tekst: http://www.edulandia...l#ixzz2F33ScNc9[/background]​
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
I to, co pisze Iron Duke jest własnie dowodem prawie konieczności powstania SPEC, by można było korzystać z wielości kronik średniowiecznych bez zadnych przeszkód.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Iron przyznał, że jego wypowiedzi są związane z tematem "Trzeci kierunek", ale chyba naciągasz, Wilku, ostatnią wypowiedź Irona nie w tę stronę, za którą on się wypowiada.
Sam, Wilku, przyznajesz, że temat jest fantazyjny i w tej chwili nieaktualny, a Iron od razu pisze, że utopia, bzdura itp - obaj podchodzicie do tego za mocno (moim zdaniem)

Jak chodzi o Prusy, to tajny plan wzmacniania tego księstewka, a p;óźniej królestwa był przekazywany każdemu nowemu władcy i były do tego dołączone groźby usuniecia z tronu, jeśli ...
Władca Prus z czasu Wiosny Ludów zmienił diametralnie swoje podejście do kochanych Berlińczyków, kiedy go z tym planem zapoznano.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Iron przyznał, że jego wypowiedzi są związane z tematem "Trzeci kierunek", ale chyba naciągasz, Wilku, ostatnią wypowiedź Irona nie w tę stronę, za którą on się wypowiada.
Sam, Wilku, przyznajesz, że temat jest fantazyjny i w tej chwili nieaktualny, a Iron od razu pisze, że utopia, bzdura itp - obaj podchodzicie do tego za mocno (moim zdaniem)

Jak chodzi o Prusy, to tajny plan wzmacniania tego księstewka, a później królestwa był przekazywany każdemu nowemu władcy i były do tego dołączone groźby usuniecia z tronu, jeśli ...
Władca Prus z czasu Wiosny Ludów zmienił diametralnie swoje podejście do kochanych Berlińczyków, kiedy go z tym planem zapoznano.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Istnienie SPEC jest jednoznaczne z wymuszeniem poważnego traktowania wszystkich jego państw z należytą powagą ANTYrozbiorową i ANTYdyskryminacyjną przez imperia - Rosję i Niemcy.
Powtarzam po raz kolejny, że ISTNIENIE PAŃSTWA jest warunkiem suwerennych możliwości podejmowania dowolnych postanowień przez jego prawych właścicieli. W tym naprawy ustroju, gospodarki i innych dziedzin.
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
Polska jest ponad 3 krotnie wieksza niz Korea Poludniowa i choc nieco mniejsza niz Japonia pod katem potencjalu rolniczego i surowcowego znacznie bogatsza od obu krajow. O Taiwanie czy Singapurze nawet nie wspomne. Zaden z tych krajow nie wiazal swego programu rozwoju gospodarczego z zadnym innym krajem i nadal nie wiaze. Polska gospodarka od czasow Jaruzelskiego a szczegolnie od 1989 cofa sie niezwykle szybko w stosunku do innych krajow. Gdyby nie 3 miliony robiacych za granica a poltora raza tyle w czasie letnich wakacji bezrobocie przekraczaloby 40% a nedza byla wieksza niz w Moldawi. Kazdy narod/kraj aby sie rozwinac musi isc wlasna droga.

pozdrawiam,
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Vik123 napisał ...Poilska gospodarka, szczegolnie od 1989 cofa sie niezwykle szybko w stosunku do innych krajow. Gdyby nie 3 miliony robiacych za granica a poltora raza tyle w czasie letnich wakacji bezrobocie przekraczaloby 40% a nedza byla wieksza niz w Moldawi. Kazdy narod/kraj aby sie rozwinac musi isc wlasna droga.

Chyba handel miedzynarodowy nie jest jednoznaczny z wzorowaniem się na innych państwach oraz nie jest uzależnianiem się od innych państw?

Sojusz z państwami, majacymi taki sam interes wobec sąsiadujących mocarstw jak Polska nie musiałby być wzorowany na UE - to mogłyby być umowy dwustronne, a nie RWPG czy imperium Europa Cenytalna.
 
Do góry