Trzeci kierunek

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Lolku napisałem tylko że długoletnia neutralność powoduje pewien stan odzwyczajenia się od walki o własną ojczyznę, powoduje pewnego rodzaju przeżarcie pacyfizmem. Jeśli masz inne informacje o postawach szwedów to chętnie poczytam
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
lolku twój przeskok z wątku na wątek jest niczym ferrari. Od XVIII wieku Szwecja prowadzi politykę neutralności i myślisz że tak nagle doszli do takich wniosków, tam braknie osób które by chciały wziąć za karabin i walczyć za swój kraj. Nastąpiły tam nieodwracalne przemiany mentalnościowe. Finlandia z kolei już raz przegrała z Rosją i zapewne pamięta o tym. Tyle że Rosja to już nie potęga z I kadencji Putina, stacza się z przepaść a silnego przywódcy brak. Szykuje się kolejna Wielka Smuta

Bo lapanie za karabin w dobie broni masowego razenia i bezalogowych dron rzeczywiscie ma sens .... :310:
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Przeżarci pacyfizmem mają samoloty, konkurujące z powodzeniem z naszymi F-104.
Oni tylko uznają, że za bardzo się nie wysilali z rozwojem swojego uzbrojenia i teraz w razie najazdu mieliby za mało środków do długiej i skutecznej obrony. Nie zwróciłeś uwagi, że przez tydzień NIE będą pacyfistami.

Gdyby teraz nie było NATO (też się może rozpaść) i UE, to Szwecja byłaby kandydatem do SPEC. Finlandia tym bardziej.
Widzisz? Znowu jesteśmy na agorze, poświęconej dyskusji o trzecim kierunku
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Najgorsze położenie, pod kątem trzeciego kierunku mają Dania i Gruzja.
Dlatego Iwaniszwili (wspólpracują z nim Kałmanawardze i Jajamacudze oraz Sraaszkwili?) skłania się ku współpracy z Rosją, a może nawet więcej niż współpracy.
Za to Duńczycy N iemców traktują per noga.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Gruzja właśnie sama włazi w ręce Rosjan. Zauważ że Gruzini, którym Sakashwili dał suwerenność i nowoczesne państwo nie docenili jego patriotyzmu, oddając władzę konkurencji
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Chyba teraźniejsze postępowanie (różne!) różnych grup Gruzinów nie stoi w sprzeczności z popularyzowaniem trzeciego kierunku zamiast lizania niemieckich bądź ruskich łap, gdyby rozpadła się UE, a może i NATO.
Niemcy niegdyś obrzydzili Polakom ten kierunek, lansując swój pomysł pod nazwą Mitteleuropa. To samo, co ja, lecz pod światłym kierownictwem Niemiec.
 
Do góry