esende__166

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kraków
Witam.

Pierwsza moja tabletke zarzylam w pierwszy dzien okresu. Zazwyczaj miesiaczka trwala 5 dni a dzis mija 6 dzien jak krwawie. Nie duzo ale jest. Czy to normalne ze po pierwszych tabletkach tak jest ?
 
M

molurikpl

Guest
Witam.

Pierwsza moja tabletke zarzylam w pierwszy dzien okresu. Zazwyczaj miesiaczka trwala 5 dni a dzis mija 6 dzien jak krwawie. Nie duzo ale jest. Czy to normalne ze po pierwszych tabletkach tak jest ?


niewiem czy dobrze pamietam ale chyba tak na biologi bylo z ejka sie krwawi to sie jest w ciazy moze ty jestes?
 

blabla.4

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam! Mam pewien problem. Otóż... kilka dni temu kochałam się z moim chłopakiem. Był to mój pierwszy raz. Biorę tabletki antykoncepcyjne od 8 miesięcy, lecz kiedyś zdarzyło mi się o jakiejś zapomnieć. Ostatnie 2 blistry tabletek
wybrałam rzetelnie
, z dokładnością co do godziny i żadnej tabletki nie pominęłam. Kochaliśmy się bazując tylko i wyłącznie na zabezpieczeniu jakie dały nam tabletki (Yasminelle). Chciałabym również dodać,że tego wieczoru spożywaliśmy alkohol, a mój TŻ skończył we mnie. Było to 2 dni temu. Od tamtego czasu pobolewa mnie podbrzusze, jak w okres, ale dużo słabiej ii mam dziwne upławy. Dziwne, bo bardzo uporczywe, co jakis czas muszę zmieniać wkładkę. Czym może być to spowodowane? Dodam jeszcze, że kalkulator dni płodnych obliczył mi dni płodne iii tego dnia miaałam akurat dzień niepłodny. Zważywszy na te wszystkie okoliczności, to chyba mało prawdopodobne, że jestem w ciąży? Nurtuje mnie bardzo ten dziwny śluz. ;/ Bardzo proszę o pomoc! Pozdrawiam.
 

Kasiekowska

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam.
Mój problem polega na tym, iż nie jestem w stanie odpowiedziec sobie na pytanie czy mogło dojśc do zapłodnienia. Sytuacja wygląda tak: Biore tabletki antykoncepcyjne juz pare miesięcy, ostatnio dopadło mnie zapalenie tchawicy co spowodowało ze brałam przez tydzień antybiotyki i akurat tak sie złożyło że ten tydzień wypadł w dniach gdy miałam 7mio dniową przerwę w tabletkach antykoncepcyjnych. Po skończeniu antybiotyków na następny dzień wypadała mi kolejna seria tabletek antykoncepcyjnych, jadłam w czwartek i w piątek. Tego samego dnia w piątek doszło do stosunku. I moje pytanie brzmi- czy tabletki antykoncepcyjne miały jakąkolwiek skuteczność w tym drugim dniu?
Pilnie czekam na odpowiedz, z góry dziękuje!
Pozdrawiam.
 

martysia09

pamparam
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
755
Punkty reakcji
3
Miasto
Turek
Hej drogie forumowiczki. Przyjmuję już 4 opakowanie tabletek Naraya. Dostałam je ze względu na moje problemy ginekologiczne, przy okazji wykorzystałam do niecnych celów ;). Kochałam się z moim chłopakiem 2 razy w tym tygodniu bez dodatkowego zabezpieczenia i kurczę jakoś mam dziwne przeczucia, że nie byłam dostatecznie zabezpieczona. Czytałam mnóstwo na temat tabletek, wiem, że nie powinnam mieć powodów do obaw, jednak mimo wszystko jakoś dziwnie się czuję. Czy to normalne, też się bałyście?
 

wicca_as

Bywalec
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
562
Punkty reakcji
45
Ja przeprowadziłam sobie miłą rozmowę z ginekologiem i podeszłam do tego bez żadnych obaw. W ciągu dwóch lat bodaj cztery razy myślałam, że coś jest nie tak, ale to bardziej przez moje inne problemy zdrowotne. W moim związku rolę panikarza przejmował mój chłopak, ale teraz i jemu to minęło.
 

Kachaaa

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2010
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
London <3
otoz przechodze do sedna.

mam wrazene ze tabletki antykoncepcyjne [biore microgynon 4 miesiac] sprawiaja ze jestem okropna kolce sie o byle co z facetem jestem placzliwa podchodze emocjonalnie do wielu rzeczy predzej bylo ok, mysle ze moze to hormony w tych tabletkach, to mozliwe ?:O

ktos tak ma czy ja jestem wyjatkiem;/

czy jesli lekarz zmieni je na inne bedzi ok czy nie?
pozatym nie mam innych skutkow ubocznych i chcialabym zostac przy tabletkach dla komfortu psychicznego by czuc sie bezpieczniej nie chcialabym rezygnowac z nich jednak..
;/
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
otoz przechodze do sedna.

mam wrazene ze tabletki antykoncepcyjne [biore microgynon 4 miesiac] sprawiaja ze jestem okropna kolce sie o byle co z facetem jestem placzliwa podchodze emocjonalnie do wielu rzeczy predzej bylo ok, mysle ze moze to hormony w tych tabletkach, to mozliwe ?:O

ktos tak ma czy ja jestem wyjatkiem;/

czy jesli lekarz zmieni je na inne bedzi ok czy nie?
pozatym nie mam innych skutkow ubocznych i chcialabym zostac przy tabletkach dla komfortu psychicznego by czuc sie bezpieczniej nie chcialabym rezygnowac z nich jednak..
;/

mozliwe, czasem tabletki na to wplywaja

kurcze to ja boje sie zeby kiedys brac tabletki, bo ja to i bez nich tkai nerwus ze hohohoh

tak , moze byc tak, ze jak lekarz zmieni tabletki to bedzie lepiej :)
 

Kachaaa

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2010
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
London <3
mozliwe, czasem tabletki na to wplywaja

kurcze to ja boje sie zeby kiedys brac tabletki, bo ja to i bez nich tkai nerwus ze hohohoh

tak , moze byc tak, ze jak lekarz zmieni tabletki to bedzie lepiej :)
no nie wiem wlasnie biore 4 blister wiec do konca 2 opakowania mam 2 blistry wiec 2 mies myslalam zeby sie przemeczyc moze ustapi ale nie wiem juz czy ja jestem taka glupia czy hormony ale stalam sie placzliwa wszystko biore do siebie kloce sie o pier,doly;/
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Możliwe jest, że tabletki wpływają na Twój nastrój.
Najlepiej by było jakbyś poczekała jeszcze trochę i zobaczyła, może wahania nastrojów znikną.
Jeśli nie, poproś lekarza o zmianę tabletek.
Niestety musisz brać pod uwagę też to, że pomimo zmiany tabletek zły humor pozostanie.
 

Nefretete.

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2011
Posty
52
Punkty reakcji
2
czy jesli lekarz zmieni je na inne bedzi ok czy nie?
pozatym nie mam innych skutkow ubocznych i chcialabym zostac przy tabletkach dla komfortu psychicznego by czuc sie bezpieczniej nie chcialabym rezygnowac z nich jednak..
;/

Nie jest powiedziane, że jeśli zmienisz tabletki na inne po tamtych będziesz się dobrze czuła. Tabletki to loteria. Z tego co mi mówiono to organizm 3 miesiące przyzwyczaja się do tabletek i jeśli po tym czasie objawy nie ustąpią należy je zmienić.
Ostatnio koleżanka zmieniała tabletki z microgynon. Ginekolog jej powiedziała, że są one tabletkami starej generacji i jeśli finanse jej pozwalają to zmienić na te nowszej generacji bo one są odpowiedniejsze dla młodych dziewczyn.
 

Kachaaa

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2010
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
London <3
ja mieszkam w UK wiec mam je za darmo, tylko mam opinie ze jesli jedynym skutkiem ubocznym jest takie bycei nerwowa to sie nie oplaca zmieniac bo moga kolejne sprawiac ze bede miec plamienia mdlosci czy cokolwiek innego i nie wiem teraz juz;/
 

Andrz3!

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2010
Posty
46
Punkty reakcji
0
Witam,

Mam pytanie dokładnie do antykoncepcji tabletkami. Czy aby otrzymać tabletki antykoncepcyjne trzeba udać się do ginekologa? Czy musibyć przy tym opiekun? Czy można bez rodzica pójść do lekarza po recepte i kupić tabletki w aptece?
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Tabletki antykoncepcyjne są tylko na receptę i może je przepisać tylko lekarz.
Czy trzeba z opiekunem - jeśli osoba ma powyżej 15 lat i trafi na ugodowego lekarza to lekarz nie będzie upominał się o obecność opiekunów.
Trafisz na takiego który twardo trzyma się przepisów i będzie oczekiwał obecności opiekunów.
Ale zanim lekarz przepisze tabletki przeprowadzi badania.
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Badania krwi i cytologia, badanie piersi, badanie ginekologiczne i wywiad lekarski.
Chodzi o stwierdzenie czy dziewczyna nie ma żadnych przeciwwskazań do przyjmowania tabletek.
 

xczarnamambax

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2008
Posty
27
Punkty reakcji
0
Dzień dobry. Piszę do Was w piekielnie skomplikowanej sprawie. Otóż, jak to ja, roztargniona 18-tka, nie czytam dokładnie ulotek. No i w połowie opakowania kochałam się z chłopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia (czyli w czasie rzekomych dni płodnych), przy okazji brałam antybiotyki na zapalenie zatok. W piątek przeczytałam, że antybiotyk może osłabiać działanie tabletek no i obleciał mnie strach. Od razu pognałam do antybiotyku i okazało się, że ma inny skład niż te na które reagują tabletki. Teraz mam tydzień, w którym powinnam dostać okres. Nie zauważyłam żadnych zmian w piersiach, ani żadnych innych objawów. Co prawda wymiotowałam wczoraj w nocy, ale to chyba z powodu choroby, bo znów jestem przeziębiona. Czy istnieje szansa, że zaszłam w ciążę?
 

Frappe

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2006
Posty
275
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z Świata marzeń....
Witajcie:)
od ok 9 miesięcy biorę regularnie pigułki. Ostatnio były problemy z namierzeniem lekarza:p więc pomyślałam ze zrobie sobie np miesięczną przerwe. Okres sie skończył, wszystko ok aaale mamy okazje wyjechac na pare dni, więc wiecie.. ;) moje pytanie brzmi czy można zacząc nowe opakowanie w innym terminie? po okresie? dodatkowe zabezpieczenie i tak będzie ale jednak czułabym się bezpieczniej z pigułkami.
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Tabletki bierzesz od pierwszego dnia okresu, wzięcie ich później może spowodować, że owulacja nie zostanie zablokowana.
Jednym słowem - strata pieniędzy.
A przerwy w braniu tabletek mają sens tylko wtedy gdy ta przerwa jest kilkumiesięczna.
Moim zdaniem najlepiej zrobisz jak ten jeszcze miesiąc zabezpieczysz się np. prezerwatywą a do tabletek wrócisz w następnym okresie.
 
Do góry