lady1991

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2010
Posty
39
Punkty reakcji
0
Tak wlasnie tez to zauwazylam:) ja zaczelam farmacje:)fajnie dowiedziec sie zdania na ten temat swojej rowiesnicy:)pozdrawiam
 

nela_24

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2010
Posty
35
Punkty reakcji
0
To może jak tak bardzo się boisz to idź do lekarza i porozmawiaj z nim o antykoncepcji o wszystkich plusach i minusach. Może będziesz spokojniejsza. Ja brałam pigułki około 5 lat i nie zabezpieczałam się dodatkowo w żaden sposób i wszystko jest ok. Poza tym pigułki to najskuteczniejsza metoda i nie ma się czego bać. Wydaje mi się, że pigułka + prezerwatywa to za dużo i tylko potęguje twój strach :) A sex wiadomo najlepiej uprawiać z ukochana osobą , wtedy smakuje najlepiej :)) Pozdrawiam :)
 

eva.biedrona87

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
najlepiej porozmawiac z ginem - ja polecam rowniez plastry... jesli nie bedziesz miala zadnych objawow alergicznych to najlepszy sposob dla młodej dziewczyny :)
 

Zadziwiona

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2010
Posty
5
Punkty reakcji
1
Witam!
W 8 dniu cyklu byłam na wizycie u ginekologa.
Przepisał mi tabletki antykoncepcyjne Midiana i zalecił wziąć w 1 dniu kolejnego cyklu.
Dziś po południu podczas wizyty w toalecie zauważyłam niewielki ślad krwi zmieszanej ze śluzem na papierze toaletowym.
Nie wiedziałam, czy to już, więc postanowiłam jeszcze trochę poczekać.
Teraz wieczorem niby nie mam regularnej miesiączki, ale wciąż w śluzie są niewielkie ilości krwi.
Czy mam już dziś wziąć tabletkę, czy zaczekać do obfitszej miesiączki?
Jakie są konsekwencje, jeśli dziś wezmę tabletkę, a okaże się, że to np. o 2 dni za wcześnie, a jakie jeśli wezmę np. pojutrze, a to dziś był "słaby", ale 1 dzień cyklu?
Wybaczcie, jeśli błahe pytania, ale będę tabletki brać po raz pierwszy i trochę się boję, że coś zrobię źle, a tym bardziej, że w sobotę wyjeżdżamy z chłopakiem w góry i wolałabym być "bezpieczna".
 

kaśka9

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Prosze, poradzcie. Biore tabsy Midiana. Skonczylam pierwszy blister (21tabletek) nie zrobilam tygodniowe przerwy, wzielam dodatkowe 6 tabletek z nastepnego blistra, bo z pewnych powodow chcialam przesunac krwawienie z odstawienia. Powiedzcie mi, czy teraz po 27 tabletkach mam zrobic 7dniowa przerwe? I pozniej znow 21 tabletek? Mozna tak? Czy jak juz zaczelam drugi blister to musze go skonczyc i dopiero wtedy zrobic tydzien przerwy ? Czy caly czas bede zabezpieczona? Prosze o pomoc.
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
Powinnaś wziąć już całe drugie opakowanie bez robienia przerwy po 27 dniach, a wtedy będziesz zabezpieczona. Niektórym kobietom nawet lekarz zaleca wziąć 3 pierwsze opakowania bez robienia przerwy.
 

kaśka9

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Powinnaś wziąć już całe drugie opakowanie bez robienia przerwy po 27 dniach, a wtedy będziesz zabezpieczona. Niektórym kobietom nawet lekarz zaleca wziąć 3 pierwsze opakowania bez robienia przerwy.

No i kurcze nie wiem co mam robic, bo na innym forum z kolei mowia ze moge po 27. Najwazniejsze dla mnie to zeby nie stracic zabezpieczenia. Nie wiem kogo sluchac ;) a moj ginekolog na urlopie :(
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
No i kurcze nie wiem co mam robic, bo na innym forum z kolei mowia ze moge po 27. Najwazniejsze dla mnie to zeby nie stracic zabezpieczenia. Nie wiem kogo sluchac ;) a moj ginekolog na urlopie :(

Wydaje mi sie, ze mozna i tak, i tak. Jak Ci wygodniej. Jednakze, mozesz nawet nie robic przerwy, nic sie wtedy nie stanie, nadal bedziesz zabezpieczona. Jezeli jednak chcesz zrobic przerwe to rob wtedy tez bedziesz zabezpieczona
jak sobie zyczysz :)
 

nela_24

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2010
Posty
35
Punkty reakcji
0
Bierzesz tabletki opakowaniami... Jeśli chcesz przesunąć okres nie robisz 7 dniowej przerwy i normalnie bierzesz całe drugie opakowanie i po kłopocie :) Powinno to być chyba na ulotce od tabletek anty, ale nie jestem pewna :))
 

Oczy nocy

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
Jakieś 6 miesięcy temu skończyłam brać tabletki antykoncepcyjne (Novynette) i od tej pory mam problemy z cerą. Może też tak miałyście? Co robiłyście żeby to zeszło? U mnie wygląda to jak blizny po trądziku. No i wyglądają różnie zależnie od dnia cyklu :/
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
Biorę tabletki antykoncepcyjne Qlaira ponad rok. I po ok 2 latach chcę je odstawić. Lekarz mi powiedział że przez 2 lata nie opłaca się brać tabletek. Wiecie może dlaczego tak powiedział?
 

lady1991

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2010
Posty
39
Punkty reakcji
0
hej:) mam pytanie do tych co biora tabsy zadarzylo sie ktorej z was ze dostalyscie okres o dzien wczesniej jak powinnyscie? ja mialam dostac jutro a nie dzisiaj;/
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
hej:) mam pytanie do tych co biora tabsy zadarzylo sie ktorej z was ze dostalyscie okres o dzien wczesniej jak powinnyscie? ja mialam dostac jutro a nie dzisiaj;/

Tak zdarzyło się. Odkąd biorę tabletki to miałam zawsze okres we wtorki a ostatnio dostałam w poniedziałek. To nic strasznego.
 

bebe88

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2009
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
36
czy można w połowie opakowania przerwać branie tabletek?
***
już uzyskałam odpowiedź, że jeżeli się coś dzieje to bezwzględnie i nie ma znaczenia czy polowa opakowania czy początek bo zdrowie ważniejsze
 
D

darkshine

Guest
Powinnaś je odstawić. Moja mama ma przez Dianę problemy z żyłami, pojawiły jej się żylaki i co gorsza jakieś takie punkty przy stawach np. kolana gdzie żyły mają niską przepustowość, tworzą się zatory itd. Zapomniałam jak się ta choroba nazywa.
 

nela_24

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2010
Posty
35
Punkty reakcji
0
Po odstawieniu pigułek organizm tez potrzebuję czasu żeby przejść do swojego naturalnego tryu pracy. Jak ja miałam przerwę to wszystko wrociło do normy po ok 3 m/cach i czułam się tak jak wcześniej. Także nie ma się czym przejmować. Jeśli masz duuże zmiany na skórze to idź do lekarza. :)
 

olcia1830

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Dziewczyny mam takie pytanko tabletki antykoncepcyjne biorę od od 5 miesięcy wszytko było ok ale ostatnio opakowanie jakie przyjmowałam miałam lekkie plamienie teraz kończę następne opakowanie i znowu takie coś się pojawiło ale dość obficie jak podczas okresu , czy jest możliwy okres podczas brania tabletek . No i moje zasadnicze pytanie czy podczas przerwy 7 dniowej która mi wypada właśnie za 7 dni dostane normalnie okres ???
 

olcia1830

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Idź do lekarza, bo to nie jest normalne. I nikt ci diagnozy nie postawi.


tak wiem , w poniedziałek będę dzwonić teraz nie pracują :). Jak byłam u gin 2 tyg temu to powiedziała że raz na jakiś czas się może zdarzyć, no ale przy tym opakowaniu też się zdarzyło więc pewnie tabletki będę musiała zmienić
 
Do góry