CzarnaCzacza

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witajcie

Od kilku miesiecy spotykam sie z facetem, niedawno rozpoczelismy wspolzycie. Gumki go krępują i przy jego temparamecie oraz naszych charcach moze sie to skonczyc peknieciem gumki. Mój partner od jakiego czasu sugerował zebym poszła do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne. Po ostatnim średnio udanym seksie znowu zaparoponował zebym jak najszybciej poszła do ginekologa.


Mój problem polega na tym że nie mam najmniejszej ochoty brac tabletek, jest to dla mnie w jakis sposób ograniczenie. Nigdy nie brałam tabletek. Wiem ze to brzmi smiesznie ale nie wiem z czego to wynika perspektywa skutków ubocznych np. Utycie lekko mowiąc martwi mnie. Jestem osobą drobną a do tego sprawną fizycznie, nie moge sobie pozwolic na utycie zawirowania nastroju czy ewentulane inne skutki. Moja praca (jestem przedstawicielem handlowym) nie pozwala mi na złe samopoczucie a do tego leżenie w łożku. Nigdy nie mialam kłopotów z okresem zawsze był krótki i mało obfity. Moze to z mojej strony zwykła ignorancja albo niedojrzałosc nie wiem jak to nazwac jestem osobą która robi wszytsko po swojemu. Może boje sie podswiadomie związac sie z partnerem?!
Wiem ze ten post bedzie przez wielu skrytykowany ale trudno.
 

Afeni

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2005
Posty
717
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Wcale się Tobie nie dziwię. Ja biorę tabletki od ok 6m-cy i na początku była to dla mnie katorga, częste zmiany nastrojów, bóle głowy, krwawienia w środku 'cyklu' itp. co prawda nie na każdą kobietę tak działają tabletki hormonalne u Ciebie mogłoby nie być skutków ubocznych, ale masz rację nie rób nic przeciwko sobie. Porozmawiaj z partnerem w końcu Ty też masz coś do powiedzenia ;)
 

julkaa85

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2011
Posty
15
Punkty reakcji
0
jak już dobrze dobierzesz tabletki to jest w porządku, ja nie mam żadnych tego typu skutków ubocznych, no wcześniej różnie bywalo, ale się wyregulowalo
 

CzarnaCzacza

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
własnie sie tego obawiam ale jesli nie pojde do ginekologa to problem sie nie załatwi wiec nie wiem co robic jestem w kropce :/
 

lady1991

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2010
Posty
39
Punkty reakcji
0
Hej:) chce zrobic miesiac przerwy w braniu tabletek i chcialam sie dowiedziec czy pozniej jak zaczne je brac to kiedy moge zaczac wspolzycie? bo mam obawy ze one nie beda dzialac kiedy wezme je po tej miesiecznej przerwie;/
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
Czy kogoś swędziała skóra przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych? Czy możliwe jest że po rocznym stosowaniu tabletek może pojawić się skutek uboczny w postaci swędzenia skóry?
 

lady1991

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2010
Posty
39
Punkty reakcji
0
no wlasnie ja tak mialam dlatego to jest tez przyczyna mojej przerwy w tabl
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
lady1991 a po jakim czasie stosowania tabletek pojawiło się u Ciebie swędzenie skóry? Bo ja biorę już je ponad rok i dopiero od niedawna zaczęłam odczuwać świąd. Powinnam przerwać branie tabletek?
 

lady1991

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2010
Posty
39
Punkty reakcji
0
no tez wlasnie teraz w lutym minal rok od brania tabl ja np. biore novynette. Na dodatek mialam wzdety brzuch i od 2 mies nie dostawalam okresu regularnie, a z tym swedzeniem to czesto nogi najbardziej mnie swedzialy. Na razie zrobilam przerwe zeby sprawdzic czy to przez tabletki bo na poczatku brania tabletek bylo wszystko w porzadku dopiero od niedawna cos zaczelo sie dziac. Ja na Twoim miejscu tez zrobilabym przerwe,tylko wlasnie nie jestem pewna czy juz od pierwszej tabletki,ktora wezme po miesiecznej przerwie jestem zabezpieczona.Pozdrawiam
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
A mnie to swędzi praktycznie wszędzie ( biust i nogi tez ) Kurcze trochę mi to wszystko psuje plany bo miałam w ogóle brać tabletki tylko do sierpnia a jak teraz przestanę to już na dobre dam sobie z nimi spokój. Tak w ogóle ja biorę Qlaira. Z tego co wiem to przerwa miesięczna nic Ci nie da bo dopiero po 3 miesiącach organizm oczyszcza się z tych hormonów, tak mówił mój lekarz. Co do zabezpieczenia to na moich tabletkach jest napisane że jeśli weźmiesz tabletkę 1 w pierwszy dzień okresu to jesteś zabezpieczona. Ale pomimo to ja i tak wolałabym się zabezpieczyć na Twoim miejscu, przynajmniej przez pierwsze 7 dni
 

lady1991

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2010
Posty
39
Punkty reakcji
0
Ale chyba jak wezme po mies to nic sie nie stanie? bo kurcze no w tym mies nie zjechalam do domu(mieszkam na stancji bo studiuje w innym miescie)no a w rodzinnym miescie sprzedaja mi je za okazaniem nawet starej recepty a tu musze miec aktualna;/
Z tym swedzeniem radze Ci isc do lekarza bo mozesz miec problem z zylami
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
Nic się nie stanie. Dzięki za radę jak nic się nie zmieni do końca tego opakowania to pewnie wybiorę się do lekarza.
 

wioolcia016

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
mam problem!
Mam 19 lat i biorę t.antykoncepcyjne.W tym miesiącu przez tydzień brałam tabletki później na weekend pojechałam do rodziny i zapomniałam wziąć aż przez 3 dni w poniedziałek pojawił się okres, a ja dalej brałam resztę tabletek. Teraz okres trwa już powyżej 2 tygodni gdzie powinnam dostać go 14. Wczoraj nawet pojawiły się bóle takie jakie mam przy pierwszych dniach miesiączki. Owszem byłam z tym u ginekologa ale się okazało że nie będzie go aż do czwartku, pielęgniarka powiedziała żebym zgłosiła się do szpitala ale ja się boje. Co mam robić? Co może mi być? Czy w ogóle mam się tym przejmować?

PS; To nieszczęsne pudełko tabletek które wzięłam było moim ostatnim...
 

danka11

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
NIEMCY
Witam ,mam problem i bardzo się martwię nie wiem co mam robić.Od 2 miesięcy biorę tabletki EUFEM, w pierwszej serii było wszystko ok,dostałam w czasie przerwy okres.Zaś w drugiej serii brania tabletek ,a dokładnie w 9 dzień brania tabletki dostałam okres dokładnie 10 marca.Ale tabletki brałam nadal,dzisiaj jest 21 marca zaczęła mi się przerwa 7 dniowa ,a ja nadal krwawię i to bardzo mocno przy tym mam okropne bule podbrzusza i zawroty głowy jest mi nie dobrze.W ciąży nie jestem bo robiłam sobie test.Dzwoniłam do swojego ginekologa ,który mi zapisał te tabletki ,ale on stwierdził że to normalne objawy i ze nie mam się czym denerwować.Ok ,ale krwawienie mam już 11 dni i są one coraz gorsze i bolesne .PROSZĘ O PORADĘ ,może jakieś dziewczyny przechodziły coś podobnego...Z góry dziękuję i pozdrawiam. :niepewny: ;) :papa:
 

lady1991

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2010
Posty
39
Punkty reakcji
0
Czy ktoras z Was robila przerwe w tabl jesli tak to ile czekalyscie na okres ?ja zrobilam przerwe i okres dostalam normalnie w czasie przerwy siedmiodniowej i nastepnego opakowania juz nie wzielam.Chce znowu zaczac brac tabletki.Okres powinnam dostac 19 marca a do dzis ten okres sie nie pojawil

No i jeszcze lepiej dostalam 23 marca rano i na drugi dzien popoludniu juz go nie mialam.A juz wzielam tabl 23.03 to mam dalej brac czy przerwac?
 

pooola

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Trójmiasto
Cześć Dziewczyny!
Mam pytanie do tych z Was, które są zorientowane w temacie leków w połączeniu z tabletkami anty (biorę yaz). Otóż wiem że paracetamol w dawce do 3g nie obniża skuteczności ale chodzi o to, że jeżeli przekroczę tą dawkę w ciągu doby (jestem przeziębiona więc biorę gripex max - 500g paracetamolu i często mam migreny a wtedy biore panadole extra - też po 500g w jednym) to przez ile czasu (ile dni?) skuteczność tabletek jest obniżona? Bardzo proszę o szybką pomoc bo w piątek wyjeżdżam z moim ukochanym i chciałabym wiedzieć co możemy, a co nie ;)) Pozdrawiam!
 

karolajjjn

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Bardzo prosze o pomoc poniewaz przebywam za granica i nie mam jak sie z tym zglosic do ginekologa. Od szesciu ms biore tabletki antykoncepcyjne artizia (21+7) ostatnia tabletke w maju wzielam 26.05 a miesiaczke dostalam 29.05 nastepne opakowanie powinnam rozpoczac 2.06 (po 7 dniach) a przez przypadek policzylam ze przerwa zaczela mi sie 29 i dlatego tez pierwsza tabletke wzielam 4.06. Przerwa w tabletkach zamiast 7 dni trwala 9. Do 12.06 tabletki byly brane o tej samej porze. Jak zorientowalam sie ze biore tabletki o 2 dni za pozno nie wiedzialam co zrobic i 13.06 nie wzielam tabletki poniewaz myslalam ze moge zaczac brac od nowa czyli od pierwszego dnia okresu. Siostra powiedziala mi zebym brala tabletki normalnie wiec tabletke ktora powinnam wziac 13.06 o 22.30 uzupelnilam dnia 14.06 o 12.30. na ullotce pisze ze zeby zmienic dzien okresu mozna sobie skrocic przerwe w tabletkach ale pod zadnym pozorem nie przedluzyc. Za to na innym forum pisalo ze to nie problem jak sie przedluzy przerwe w tabletkach bo to normalna zmiana cyklu tylko zeby sie w 1 tyg. zabezpieczac dodatkowo. Bardzo prosze powiedzcie mi czy mam nadal brac tabletki o tej samej porze czy juz calkowicie zle bralam ? A jesli zle bralam to czy moge poczekac na okres i wziac w pierwszy dzien ? tzn. zaczac cykl od nowa? Bardzo prosze o pomoc!!!
 

lesslis

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
406
Punkty reakcji
20
Miasto
tam gdzie nie sięga wzrok...
Witam Was Drogie Panie ;)
Kończę powoli 5 opakowanie tabletek Sylvie20 (zostało jeszcze 5 tabletek), a dziś pobolewa mnie lekko brzuch i już mam ciemne plamienie. Do tej pory lekkie plamienia dostawałam przy ostaniej lub ostatnich dwóch tabletkach, a drugiego dnia przerwy krwawienie. Czy którejś z was tez przytrafiały się takie rzeczy?
Słyszałam, że podczas stosowania antykoncepcji mogą zdarzyć się czasem plamienia międzymiesiączkowe, ale żeby krwawienie dostać jeszcze przed planowaną przerwą??
Czy może to być spowodowane tym że ilość hormonów w nich jest zbyt mała i będę musiała je zmienić? Co mi się nie za bardzo podoboba gdyż jestem zaopatrzona na najbliższe 3 miesiące.
Dodam jeszcze że tabletki lekarz przepisał mi ze względu na nieregularne i częste miesiączki.
 

KaroolkaKalak

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2011
Posty
419
Punkty reakcji
11
Miasto
zDolny Śląsk- jestem stąd :)
Takie plamienie zdarza się dość często, myślę, że za jakiś czas się ustabilizuje. Wydaje mi się też, że takie 'objawy' są wypisane na ulotce, można by to sprawdzić. Wątpię, aby to była wina tabletek.
 

lesslis

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
406
Punkty reakcji
20
Miasto
tam gdzie nie sięga wzrok...
Takie plamienie zdarza się dość często, myślę, że za jakiś czas się ustabilizuje. Wydaje mi się też, że takie 'objawy' są wypisane na ulotce, można by to sprawdzić. Wątpię, aby to była wina tabletek.

Oczywiście czytałam ulotke, ale szczerze nie pomogło mi to za bardzo:
"W czasie pierwszych kilku miesięcy przyjmowania Sylvie 20 mogą wystąpić niespodziewane krwawienia (krwawienia poza okresem przerwy w przyjmowaniu pigułek)."
Krwawienie (bo plamienie to może było w pierwszym dniu) miałam przez 6 dni z bólami brzucha, a teraz mam drugi dzień przerwy. I zastanawiam się czy nie dostanie znów krwawienia. No i mam nadzieję, że skutecznośc jest zachowana, nie pominęłam żadnej pigułki.
 
Do góry