wilq2

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Miasto
W-wa
może warto ustawić sobie przypomnienie w telefonie? Moja dziewczyna tak robi i nie zdarza jej się zapomnieć :)

i co z Twoim okresem?
 

paroweczka

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2013
Posty
11
Punkty reakcji
0
Tabletki antykoncepcyjne są wygodne. Bierzesz jedną dziennie i się niczym nie martwisz, niestety długoletnie branie tabletek często powoduje problemy z zajściem w ciąże. Więc nie jestem przekonana.

Tabletki antykoncepcyjne są wygodne. Bierzesz jedną dziennie i się niczym nie martwisz, niestety długoletnie branie tabletek często powoduje problemy z zajściem w ciąże. Więc nie jestem przekonana.
 

kittka

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
Jak wyżej już ktoś wspomniał budzik w telefonie przypomni o godzinie brania tabletki. Ja tak mam i nie zdażyło mi sie jeszcze zapomnieć o tabletce, a biorę już 2 lata
 

mouse1

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
z zażyciem tabletki można się spóźnić do 12 godzin... raz mi się tak zdarzyło i żadnych konsekwencji z tego nie było. miałam takie dwa momenty w swoim życiu, gdy brałam tabletki antykoncepcyjne. za pierwszym razem było wszystko ok, ale za drugim razem, mimo że robiłam wszystko zgodnie z instrukcją, strasznie źle się czułam, moje samopoczucie było do niczego, całymi dniami chciało mi się wymiotować i tylko o tym myślałam. mój ginekolog powiedział, że to normalne i żebym nie przestawała brać, to po jakimś czasie minie. stwierdziłam jednak, że po co mam brać te tabletki, skoro przy takim samopoczuciu i tak nie mam ochoty na sex... mój ówczesny chłopak też był tego zdania. odstawiłam więc tabletki, zaczęliśmy stosować prezerwatywy i żadna niemiła przygoda nas nie spotkała, a tamten chłopak jest teraz moim mężem
smile.png
 

Neili

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2012
Posty
130
Punkty reakcji
4
To lekarz źle Ci powiedział i zlekceważył Twoje narzekanie - powienien dobrać Ci inne tabletki :(
 

trophy250

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2008
Posty
83
Punkty reakcji
0
Witam was wszystkich ;) Mam pytanie dotyczące anty+antybiotyk;;) Mianowicie chodzi o to, że moja dziewczyna od ponad 1,5 roku bierze regularnie tabletki anty "naraya" i wszystko było by ok gdyby nie to, że teraz zachorowała na grypę:/ i przypisano jej antybiotyk nie wiem jaki ale bierze go akurat w czasie przerwy w anty. poje pytanie brzmi czy to osłabi działanie tabletek? odrazu powiem, że brała w czasie przyjmowania anty tabletki typu ibuprom oraz piła często ferwex. :/ czy po przerwie za 7 dni będzie osłabienie po tych antybiotykach ??? czy może po takim czasie brania nic sie nie osłabi w antykoncepcji hormonalnej ? Pozdrawiam ;)
 

Neili

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2012
Posty
130
Punkty reakcji
4
Jeszcze przez 7 dni po zakonczeniu brania leków powinniście się dodatkowo zabezpieczać, tak jest polecane przy większości tabletek.
 

emilia15

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2007
Posty
104
Punkty reakcji
0
chcialabym cos brac oslonowe na watrobe przy tabletkach anty co polecacie?
 

trophy250

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2008
Posty
83
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich Forumowiczy ;) Zwracam się do was z prośbę o doradzenie mi co mam robić. Jestem ze Swoją dziewczyną już 1,5roku, dziewczyna bierze tabletki anty "naraya" ale nie ma za bardzo (dość często ) ochoty na sex :/ A jak już to robimy to ja daje z siebie wszystko a ona nie może dojść :/ I oboje się zastanawiamy żeby kupić asekurelle. Jak myślicie czy to może coś pomóc? Czy chęć sexu będzie większa? Znam jedną koleżankę która brała tabletki anty i kochała się ze swoim chłopakiem prawie codziennie i nie miała z powodu brania tabletek żadnych problemów związanych z tym. Czy te naraya to tak działają? Czy przez te tabletki jest problem z orgazmem? Co mi poradzicie Bo ja się martwię, że ja coś może robię źle. Pozdrawiam.
p.s Dziewczyna tabletki bierze od ponad roku.
 

pralinka91

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2011
Posty
260
Punkty reakcji
11
Skutki uboczne tabletek mogą pojawić się w każdym momencie stosowania, nawet po roku. Na różne kobiety tabletki działają w różny sposób- niektóre obserwują spadek libido, niektóre wzrost- kwestia osobnicza. Asequrelli nie polecam, to suplement diety (=nie musiał przejść poważnych badań klinicznych + nie ma żadnej kontroli nad tym co w nich naprawdę jest i w jakich ilościach), natomiast składniki, które deklaruje producent- no cóż, szlachetne surowce, natomiast nie sądzę, aby mogły pomóc na poważne problemy z libido. Twoja dziewczyna powinna skonsultować się z lekarzem i jeśli ten uzna, że dane problemy mogą wynikać ze stosowania tabletek będzie to wskazanie by je zwyczajnie zmienić na inne.
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Dokładnei tak jak pralinka napisała, działanie asekurelli nie ma udowodnionego działania, to po prostu marketing, tak anisza w którę rewelacyjnie wskoczyli, bo o takich kobiecych problemach wiemy nie od dzisiaj.

Co do tabletek, pierwsza rzecz, orgazm u kobiety to nie tylko twoja broszka, to kwestia psychiki, jej nastroju rozluźnienia i nie skupiania sie na tym, żeby tylko dojść.... Chęć na seks poniekąd też. Miałam podobny problem i uwierz mi... obojętnie jakie bym nie brała "problem" był ten sam. Wystarczyła zmiana nastawienia ;)
Niech sobie twoja dziewczyna lepiej odpowie czy brak ochoty tkwi w tym, że po całym dniu w szkole/pracy jej sie po prostu nie chce bo jest zmęczona, albo rano po prostu woli jeszcze troszkę pospać... bo to czasami też jest lenistwo i wygodnictwo :p
A może po prostu się zablokowała, ty inicjujesz zbliżenie, ona ma jakies opory, może jej się nie chce, może nie ma ochoty dzieje się tak raz drugi... a zaskocz ją i przestań się do niej dobierać... :p

Ginekolog oczywiście może pomóc zmienić tabletki, zrobić badania.... Możecie też spróbowac odstawić tabletki i zobaczyć czy problem zniknie czy to była po prostu wymówka :p
 

trophy250

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2008
Posty
83
Punkty reakcji
0
Dziękuję wszystkim za cenne porady ;) Już wiem co robić pozdrawiam ;) i uważam temat za zamknięty chyba, że ktoś coś od siebie dodać ;p
 

pisanka

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2013
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Warszawa
ja biorę essentiale forte, ale to bardziej na regeneracje wątroby niż osłonowo.
 

pisanka

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2013
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Warszawa
ja brałam jasminelle od 6 lat. jednak z powodu migren z aurą lekarz kazał mi je odstawić. mam też od nich obciążoną wątrobę. póki co mam zmienić na pierścienie dopochwowe na czas regeneracji wątroby, a potem ewentualnie albo na nich zostać, albo zmienić na tabletki jednofazowe. Zobaczę jak będę się czuła na pierścieniach. Miał ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?
 
C

charlotte1991

Guest
Mała_103 napisał:
Witam !!
Pomóżcie ... Biorę tabletki już rok ... W tą niedzielę czyli 7 dzień nowego opakowania
o godz 18.00 miałam
wziąć tabletkę ale no zapomniałam ...
kwasny.gif
ale w poniedziałek o godz. 11,00 wzięłam tą zaległą ... a o godz. 18,00 wzięłam normalnie tak jak zawsze ... we wtorek współżyłam bez zabezpieczenia
... Czy jest możliwość zajścia w ciążę ?? mam się czego obawiać ??
Proszę odpiszcie ... !!
pozdrawiam !!
Moim zdaniem jest małe prawdopodobieństwo ciąży
 
Do góry