Andzia02

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2011
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Witam. Moja siostra brała tabletki antykoncepcyjne przez pół roku. Teraz postanowiła je odstawić wraz z końcem okresu z odstawienia, tj 2 stycznia. Natomiast 4 stycznia miała stosunek bez zabezpieczenia. Czy jest prawdopodobne, że jest w ciąży?
 

MatMax

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2008
Posty
55
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Jest takie prawdopodobieństwo. Sugeruję test ciążowy. Tylko on umie na to pytanie całkowicie odpowiedzieć.
 

Andzia02

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2011
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
33
No z testem zaczeka jeszcze parę dni. Ale dzień w dzień ma bóle brzucha, jest zmęczona i ma podwyższoną temperature do 37,3. Ogólnie czuje się dosyć dziwnie. Nie wie co myśleć.
 

cukiereczek57

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Hej:)

Zapomniałam zażyć 1 tabletki w 3 tygodniu:) Na ulotce piszę abym przyjęła tabletke tak szybko jak to mozliwe i nie robiła 7dniowej przerwy LUB od razu zrobiła 7 dniową przerwę (łącznie z dniem, nie wzięcia 1 tabletki). Wybralam opcję nr 2. Moje pytanie brzmi, czy podczas tej 7 dniowej przerwy i następnego opakowania jesteśmy bezpieczni:)?
 

KaroolkaKalak

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2011
Posty
419
Punkty reakcji
11
Miasto
zDolny Śląsk- jestem stąd :)
Jeżeli zrobisz przerwę, to tablety zadziałają tak,jakpowinny w normalnym przypadku. A jeżeli nie jesteś pewna, masz wątpliwości, boisz się to po prostu użyjcie dodatkowego zabezpieczenia do rozpoczęcia nowego opakowania. Polepszy to Twoje samopoczucie :D
pzdr :)
 

AniołeQ

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiec tak biore od prawie 2 lat tabletki antykoncepcyjne ostatnio nie wziełam czterech ostatnich i w ten czas kochałam sie z chłopakiem od tego czasu oczywiscie nie brałam tez tabletek i dzisiaj dostałam okres po 18 dniach od poprzedniego. Nie wiem co mam myslec .. Czy byłam w tym czasie zabezpieczona i kiedy teraz bede mogła wziąć pierwsza tabletke z nowego opakowania?​
Dlaczego dostałam ten okres ? Czy to skutek tego ze nie wzięłam tych 4 tabletek ?
 

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
Sory jednak pomyliłam się co do tych dni, bo to zawsze takie skomplikowane. Mi się wydaję, że jest małe prawdopodobieństwo, że nie byłas bezpieczna, ale jeszcze inni się wypowiedzą. Jeśli teraz masz okres to może daj sobie przez ten czas spokój z tabletkami...
 
Dołączył
11 Marzec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Bardzo proszę o pomoc. Od trzech dni biorę tabletki antykoncepcyjne "Daylette", ale źle przeczytałam na opakowaniu i zamiast numeru "1" zaczęłam brać od numeru "7". Po prostu nie zauważyłam, że z tyłu opakowania są napisane i zaczęłam od lewego górnego rogu ze strony przedniej. Dzisiaj zauważyłam jaki błąd popełniłam i nie wiem teraz co robić dalej, czy teraz wziąć numer 1, potem, 2,3,4 i 8, 9, 10.... czy jak? nie wiem również, czy tabletki te są skuteczne, jeżeli popełniłam taki błąd?
Bardzo proszę o pilną odpowiedź i pomoc

jeszcze raz bardzo proszę o odpowiedź

//nie pisz post pod postem, taka taktyka nie sprawi że ktoś Ci szybciej odpowie, czekaj cierpliwie
 
Dołączył
11 Marzec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Tą wiadomość kieruję do osób, które kiedyś będą miały podobny problem. Awięc kontaktowałam się z farmaceutą i okazało się, że mój problem nie był duży, ponieważ wszystkie białe tabletki Daylette mają taki sam skład i kiedy pomyliło się kolejność brania białych tabletek, nic się nie stało. Gorzej, jeżeli zamiast białej, weźmie się zieloną tabletkę placebo. Ale postępowanie w takim wypadku opisane jest szczegółowo w ulotce
 

Mordziasta

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Cześć, przepraszam, że piszę tu o tym, ale potrzebuję dobrej rady..
Współżyłam dziś z moim partnerem i niestety pękła prezerwtywa, a część nasienia zostało we mnie. Od półtora roku przyjmuję Diane, ale mimo wszystko mam obawy. Czy ciąża jest możliwa? Czytałam gdzieś, że tabletki Diane niekoniecznie są dobre do antykoncepcji, raczej do regulowania hormonów, a pierwotnie właśnie po to miałam je przepisane. Czy powinnam wziąć dodatkową tabletkę antykoncepcyjną, czy szukać gdzieś lekarza, który wypisałby mi receptę na tabletkę 72 po? Czekam na odpowiedź, pozdrawiam :) .
 

mniej.wiecej

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
witam!
Mam pewien problem. Chodzi mi o to, że od roku biore tabletki antykoncepcyjne Yaz ale że nie są one za tanie więc postanowiłam zmienić. Lekarz przepisał mi tabletki Microgynon i teraz nie wiem kiedy mam zacząć je brać.Od razu gdy skonczy mi się opakowanie z Yaz czy mam zrobić jaką przerwe?
Proszę o pomoc.
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
Zazwyczaj mówi się, żeby brać nowe tabletki 1-ego dnia okresu podczas przerwy ;)
 

Ana:>

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witajcie!
Nie doczytałam się w ulotce, więc pytam Was- po jakim czasie zażywania tabletek antykoncepcyjnych one zaczynają ''działać'', tzn. po ilu dniach zajście w ciążę jest minimalne, kiedy będę mogła spokojnie uprawiać seks?
Jeśli pytanie było zadane wcześniej to gorąco przepraszam.
Pozdrawiam :)
 

blessxya

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Witajcie!
Nie doczytałam się w ulotce, więc pytam Was- po jakim czasie zażywania tabletek antykoncepcyjnych one zaczynają ''działać'', tzn. po ilu dniach zajście w ciążę jest minimalne, kiedy będę mogła spokojnie uprawiać seks?
Jeśli pytanie było zadane wcześniej to gorąco przepraszam.
Pozdrawiam :)
w przypadku moich tabletek [biorę Lesinelle] działały od momentu rozpoczęcia ich brania. nie wiem czy tak jest z każdymi tabletkami, wiem że z moimi na pewno :)
 

e1e2e3

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam.
Mam 19 lat i jestem właśnie w trakcie zażywania drugiego opakowania tabletek antykoncepcyjnych Naraya. Podczas brania pierwszego opakowania czułam się całkiem dobrze, nie odczuwałam żadnych skutków ubocznych, a jedynym mankamentem to występujące plamienia pzez cały czas stosowania tabletek. Brałam je regularnie co do minuty o godzinie 20.
Zaznaczę, że podczas brania pierwszego opakowania tak jak poleciłą mi moja Pani ginekolog stosowałam dodatkową antykoncepcje czyli prezerwatywy. Po 21 tabletce zrobiłam 7 dni przerwy, w 3 dzien przerwy dostałam okres i od soboty (31mar) zaczęłam brać drugie opakowanie. Miesiączkę przeszłam dość łągodnie - krwawienie występowało przez 5 dni, przestała mi dokuczac bolesna misiączka. Plamienie zniknęło.
We wtorek kochałam się z chłopakiem już bez dodatkowego zabezpieczenia, ale nie doszło do wytrysku wewnatrz mnie. Jednak w srodę zapomniałam wziąć tabletki, zażyłam ją dopiero o godzinie 8.30, czyli upłynęło 12,5h.
Nie znalazłam podobnego przypadku na forum, dlatego chciałam zapytać jak duże szanse są na ciąże gdy tabletke zażyłam po 12,5h?
Byłabym wdzięczna za odpowiedź na nurtujące mnie pytanie.
 

loren8

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam,zapomnialam przyjac tabletki qlaira w 18 dniu i odruchowo po 12 ja wzielam,teraz przeczytalam na opakowaniu ze w niach 18-24 nie powinnam stosowac zapomnianej tabletki i rozpoczac nowy blister.Zastanawia mnie dlaczego akurat w te dni sa takie wskazania i jakie bylyby skutki gdybym normalnie kontynuowala opakowanie,oczywiscie zastanawia mnie tez jakie jest ryzyko ciazy,stosunek byl w srode a w piatek zapomnialam tabletki..z gory dziekuje za odpowiedzi
 

zoojka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
To chyba chodzi o to, że w blistrze masz tabletki z substancją czynną i tzw placebo. Jeśli po pominięciu jednej z ostatnich tabletek z czynną kontynuuje się blister to zachodzi ryzyko zajścia w ciążę (plemniki żyją jeszcze przez kilka dni od stosunku). Rozpoczęcie nowego blistra powoduje, że nie robisz przerwy w przyjmowaniu hormonów. Qlaira ma system blistra dla zapominalskich :123: Zwykle zażywa się tabletki 21 dni + 7 dni przerwy. W Qlaira zażywasz cały czas, ale 21 dni zażywasz hormony, a 7 dni placebo. Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.
 

loren8

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Dziekuje za odpowiedz. Mi zostalo jeszcze z 6 tabletek z substancja czynna wiec jezeliplemniki zyja kilka dni to moze tyle tabletek wystarczy by przyjac ? A moze gdy zbliza sie te tabletki z placebo zaczac brac nowe opakownie zeby nie robic tej przerwy ? Nie mam sie kogo poradzic a chodze do publicznego ginekologa ktory mi niestety nie pomoze...ps w qlairze sa 2 placebo
 
Do góry