zoojka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
Powiem Ci, że ja zawsze w takich sytuacjach staram się stosować do ulotki. Być może np. w Qlairze tabletki w innych kolorach zawierają mniejszą dawkę hormonów i dlatego zalecane jest rozpoczęcie nowego opakowania. Może być tak, że idąc dotychczasowym cyklem stężenie leku we krwi będzie zbyt małe by skutecznie chronić przed ciążą. Ale to takie moje gdybanie. Moim zdaniem lepiej stosować sie do ulotki - nowe opakowanie + te 9 dni dodatkowego zabezpieczania.
 

BoZeNkA_89

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2007
Posty
37
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Czesc. Jutro kończe brac moje pierwsze opakowanie tabletek anty Lesinelle. Wszystko pięknie ładnie tylko, że w sobotę jadę z moim chłopakiem na wycieczkę za miasto i na pewno będziemy się kochać. Martwi mnie,że wtedy może pojawic mi się krwawienie z odstawienia. Czy taki sex podczas krawawienia jest bezpieczny, w gre wchodzi prezerwatywa, czy moge jedynie obawiac się czegoś w stylu grzybicy pochwy i dyskomfortu?
 

Neili

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2012
Posty
130
Punkty reakcji
4
Nie martw się, jeśli sami nie macie oporów, to możecie uprawiać wtedy seks - dla niektorych to nie jest komfortowe, ale zasady higieny sa takie, jak zawsze :)
 

MalaOliv

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
u mnie krwawienie z odstawienia pojawia sie przeważnie 3/4 dnia po ostatniej tabletce, ale jeżeli wam nie przeszkadza fakt że może być krwawienie, wsumie u mnie to plamienie to czemu nie, ja w swojej ulotce wyczytałam że tabletki działają jeszcze w tym okresie na odstawienie.
 

MiniTaiga

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam.
Zarejestrowałam się na tym forum ponieważ nurtuje mnie pewna sprawa.
26.05 (sobota) powinnam zarzyć pierwszą tabletkę z nowego blistra,jednak okazało się, że receptę mogłam wykupić tylko do poprzedniego dnia(piątek), dlatego też przyjęłam dwie tabletki dopiero w niedzielę, czyli dzień później. W tydzień przerwy między opakowaniami współżyłam z chłopakiem, wiem, że przez kolejne 7dni również powinnam się dodatkowo zabezpieczać, jednak tego nie zrobiliśmy... Tak więc, w tygodniu poprzedzającym nowe opakowanie, stosunek był i w tygodniu następnym również ( bez dodtakowej antykoncepcji). Wiem, że istnieje ryzyko ciąży.
Od ok 7 tabletki zaczęły mi się plamienia, które trwały dość długo, bo ok 10 dni (tabletki biorę ok 5 lat). Na kilka dni plamienia ustąpiły, po czym przy ostatnich 3 tabletkach znów się pojawiły, jednak po 3 dniach się skończyły. Zaniepokoiło mnie to, i po 7 dniach plamienia ( tych pierwszych) zrobiłam test ciążowy, który wyszedł negatywnie. Dziś dostałam normalnego krwawienia z odstawienia, ale nie mam przy tym znajomych mi dolegliwości ( ból w podbrzuszu i wrażliwe pierśi).
Zastanawiam się czy powtórzyć test ( bo teoretycznie poprzedni mógł być za wcześnie zrobiony) mimo normalnego krwawienia. Czy może skoro się pojawiło krawienie, to dać sobie z tym spokój ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam
smile.gif
 

Seu

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2012
Posty
38
Punkty reakcji
0
Miasto
Oława/Wrocław
Jeśli nie wzięłaś tabletki o czasie, powinnaś wziąć JEDNĄ następnego dnia, przesuwając cykl o jeden dzień. Branie dwóch tabletek na raz to głupota i stąd mogą być te dolegliwości. Powinnaś jak najszybciej (nie wiem, czemu na początek wybrałaś forum i to po takim czasie...) zgłosić sie do ginekologa i powiedzieć mu o WSZYSTKIM. Po to jest, by pomóc, ale nie możesz pominąć nieczego, bo będzie pomagał na podstawie kłamstewek lub niedomówień. Skoro bierzesz tabletki od takiego czasu, powinnaś wiedzieć, że ginekolog w takich sytuacjach jest pierwszym i ostatecznym wyjściem. On wie, jak działają Twoje tabletki, twój organizm (jeśli chodzisz regularnie do tego samego lekarza), więc to jemu powinnaś zaufać. Pozdrawiam.
 

MiniTaiga

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
<p>Dostosowałam się do ulotki, a tam było napisane, że w razie pominięcia jednej tabletki, należy przyjąć zapomnianą najszybciej jak się da nawet jeśli oznacza to wzięcie 2 tabletek naraz :p</p>
 

Seu

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2012
Posty
38
Punkty reakcji
0
Miasto
Oława/Wrocław
Więc dobrze zrobiłaś:] Tak, czy inaczej zadzwonić do lekarza nie zaszkodzi. Chociażby żeby się upewnić, czy uspokoić.
 

hanya

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2009
Posty
101
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
tuż za rogiem ;)
mam problem. Biorę tabletki Yaz. tabletkę z nr 23 wzięłam ok 16 godzin za późno. Tego samego dnia, o odpowiedniej porze wzięłam 24 tabletkę. Kolejne cztery w opakowaniu to placebo. Czy mogę je teraz brać czy koniecznie muszę zacząć nowy blister? Bardzo nie chcę przesuwać okresu. Z zabezpieczeniem nie ma problemu, bo są jeszcze gumki. Obawiam się, czy krwawienie wystąpi normalnie w trakcie brania placebo?

ps. Jeśli by pojawiło się krwawienie, to czy po nim od pierwszej tabletki ochrona przed ciążą będzie pełna?
 

Aga243

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Ja biorę od 4 lat Novynette i wszystko jest ok, żadnych skutków ubocznych nie ma. ;)
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
@up no tak one są chyba najbardziej zbilansowane :) Również nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych.
 

morcia

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
mam pytanie takie, np jesli dzis wezmę tabletkę i wchlonie sie normalnie , to jesli jutro wezme tabletke nie wchlonie sie calkowicie i nastepnego dni abede uprawiac seks, to czy tabletka z poprzedniego dnia ochrania mnie jeszcze? kolejna biore normalnie isie wchlania cala.

pytam o to,poniewaz gdzies przeczytalam,ze otręby opóźniaja wchanianie i moze byc niecalkowite a jadlam otreby i wzieam chwile po tym tabletke . nie mialam wymiotow ani plamien,ani biegunki.
 

luckybone

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Witam, mam jedno pytanie...odkąd biorę tabletki antykoncepcyjne C***** (od pół roku), zmienił mi się kolor krwi, gdy dostaję miesiączkę..gdy kiedyś zawsze była czerwona, jest teraz ciemnobrązowa, a nawet czarna. Chciałam tylko zapytać, czy to normalne i czy nie jestem jedyna, której barwa krwi miesiączkowej zmieniła się wraz z zażywaniem tabletek?
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
mam pytanie takie, np jesli dzis wezmę tabletkę i wchlonie sie normalnie , to jesli jutro wezme tabletke nie wchlonie sie calkowicie i nastepnego dni abede uprawiac seks, to czy tabletka z poprzedniego dnia ochrania mnie jeszcze? kolejna biore normalnie isie wchlania cala.

pytam o to,poniewaz gdzies przeczytalam,ze otręby opóźniaja wchanianie i moze byc niecalkowite a jadlam otreby i wzieam chwile po tym tabletke . nie mialam wymiotow ani plamien,ani biegunki.

nie no, nie przesadzajmy ;)

jakby otręby miały spowodować spadek skuteczności działania tab. to na pewno miałabyś to napisane na ulotce.
 

Wiki88

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
witam:)

czy są może jakieś tabletki antykoncepcyjne które nie trzeba brać od pierwszego dnia okresu?
 

Maggotty

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam.
Stosuje tableki antykoncepcyjne. W 3 tygodniu zapomnialam 1 i nie wzielam jej ponad 12 godzin. Z ulotki wyczytalam ze mam przyjac 2 i skonczyc opakowanie. Nastepnie po 7 dniach zaczac nowe. Jak wszystkie zapewne wiemy w czasie tych 7 dni powinno wystapic krawienie ale jego nie ma!!
W czasie tych paru dni od "niewziecia" tabletki kochalam sie doslownie chwile z chlopakiem bez prezerwatywy.
Martwi mnie ten brak okresu, mimo ze test ciazowy pokazuje ze nie jestem w ciazy.
Co o tym sadzicie? Jestem po prostu przewrazliwiona?
Pozdrawiam Maggotty
 
Do góry