Sposoby na gładkie dłonie

N

nianiaSweet

Guest
czyli dobrze nawilża, ja też mam ten problem że jak nakąłdam krem na dłonie to mam wrażenie że krem nie nawilża zbyt dobrze i co chwila aplikuje dodatkową porcję, co do tego oeparolu to mogę go dostać w zwykłej drogerii, cena jest zachęcająca.
 

KarolowaOla

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
217
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Warszawa
nianiaSweet napisał:
a co ma w składzie ten oeparol, ostatnio wyczytałam że warto kupować kosmetyki z wiesiołka, więc teraz zwracam uwagę na to, żeby kosmetyki miały go w swoim składzie.

Na pewno właśnie olej z wiesiołka, tłoczony na zimno w dodatku. Dobrze nawilża, jest tani :D czego chcieć więcej.
 
J

Jula92

Guest
Ja używam zwykłego kremu Neutrogeny i dobrze nawilża, albo Garniera, też jest ok. Muszę uważać bo niektóre kremy mnie uczulają
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
Neutrogenę lubię, ale krem z Garniera nie dawał mi jakiś super efektów. Teraz mam z Mixy - stosuję go tylko na noc, bo jest bardzo tłusty, ale świetnie nawilża za to.
 
O

Obrusik

Guest
Garnier rzeczywiście wypadał słabo. U mnie dobre efekty dawała Mixa, ale używałam ją na noc, bo na dzień była zbyt treściwa. Teraz mam kuracje parafinową od Bielendy i jest ok. Szukam tylko jakiegoś dobrego peelingu do dłoni, nie chcę używać tych do stóp , bo są za mocne.
 

MowieGadam

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2012
Posty
124
Punkty reakcji
0
Zrób sobie peeling do dłoni z fusów kawy. Moim zdaniem doskonale je złuszczy, nie podrażniając.
 
J

Jula92

Guest
MowieGadam napisał:
Zrób sobie peeling do dłoni z fusów kawy. Moim zdaniem doskonale je złuszczy, nie podrażniając.
Wypróbuję, peeling z kawy dobrze działa też na ciało, ujędrnia je. Słyszałam też że dobre efekty na dłonie daje maseczka z rozgrzanej oliwy z miodem, i ewentualnie odrobina cytryny.
 

schealla

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2015
Posty
7
Punkty reakcji
0
Mój sposób to krem nawilżający po każdym myciu rąk, a szczególnie po pracach domowych :) no i raz w miesiącu zabieg parafinowy na dłonie (peeling, masaż, maska i parafina). Jesienią i zimą przy mocniejszym przesuszeniu skóry dłoni stosuję maść z witaminą A.
 
O

Obrusik

Guest
Maść z witaminą A tez używałam na noc i były świetne efekty tylko zakładałam bawełniane rękawiczki żeby nie potłuścić pościeli.
 
A

Amber27

Guest
Ja jestem fanka kosmetyków z oeparola i również krem tej firmy używam. Fajna konsystencja, nie klei się i długo mam delikatne i mieciutkie dłonie.
 

Agne

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2015
Posty
163
Punkty reakcji
4
Z tych sposobów, to stosuję jedynie miodowy kompres. Miód działa uzdrawiająco na moje przesuszone i spierzchnięte dłonie. Jak na razie dłonie są w całkiem dobrej kondycji, a stosuję tylko krem do rąk. Mam z Yves Rocher oraz Avonu.
I mogę polecić krem waniliowy z Avonu. Obłędny zapach, który dość długo się utrzymuję na naszych dłoniach.
 
K

Klaudia_misztal

Guest
Ja najczęsciej używam kremu do rąk Ziaji lub neutrogeny, w zimie mam strasznie przesuszona ręce i muszę je kremować kilka razy dziennie... Nie wiecie od czego się tak przesuszają dłonie?
 

g0cha

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2015
Posty
39
Punkty reakcji
0
Ja myślę, że przesuszają się od zmian temperatury, a przede wszystkim od mrozu. Mogą je wysuszać też grzejące kaloryfery. Zimą jest okropnie, ja też kremuje kilka razy dziennie.
 

jadwiga100

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2015
Posty
21
Punkty reakcji
0
g0cha napisał:
Ja myślę, że przesuszają się od zmian temperatury, a przede wszystkim od mrozu. Mogą je wysuszać też grzejące kaloryfery. Zimą jest okropnie, ja też kremuje kilka razy dziennie.
[SIZE=10.5pt]Masz tu rację. Dłonie od strony zewnętrznej są pokryte cienką skórą o którą należy odpowiednio dbać. Bardzo łatwo doprowadzić do jej przesuszenia i pękania. Wygląda to nieestetycznie, a dodatkowo sprawia ból i uniemożliwia wykonywanie niektórych czynności. Szczególnie w okresie zimowym gdy z ciepłych pomieszczeń wychodzimy na mróz, wiatr i wilgoć jesteśmy narażeni na brzydki wygląd dłoni. Powinniśmy zawsze dbać o to by mieć przy sobie rękawiczki. Najlepiej też zabezpieczać ręce przed wyjściem z domów za pomocą kremów. A czynności z użyciem detergentów wykonywać w rękawiczkach.[/SIZE]
 

Melinda88

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
niestety jestem zbyt leniwa żeby używać rękawiczek, wieczorem nakładam masło shea jako krem do rąk i stóp i jest w miare ok.
 

jadwiga100

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2015
Posty
21
Punkty reakcji
0
Melinda88 napisał:
niestety jestem zbyt leniwa żeby używać rękawiczek, wieczorem nakładam masło shea jako krem do rąk i stóp i jest w miare ok.
[SIZE=10.5pt]Jak to możliwe, że jesteś zbyt leniwa by zakładać rękawiczki? Wystarczy je zawsze trzymać z innymi środkami czystości, które używamy, jeśli mowa o tych do sprzątania. Jeśli część mamy w łazience, a część w kuchni to po prostu wystarczy kupić dwie pary różnych kolorów rękawiczek. Natomiast, jeśli chodzi o te rękawiczki na dwór to, aby o nich nie zapominać wystarczy zawsze trzymać je z kluczami do mieszkania albo portfelem. Wtedy zawsz będziemy pamiętać, że należy je zabrać. Rozwiązaniem jest też odkładanie ich do kieszeni kurtki. A gdy mamy ich kilka to zakupienie kilku par rękawiczek. Lepiej chronić dłonie niż walczyć z ich przesuszeniem. [/SIZE]
 

AuroraBorealis

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2016
Posty
46
Punkty reakcji
0
Czerwony garnier raz dziennie, na noc, i nie mam problemu z przesuszeniem rąk. Nawet po sprzątaniu, kiedy nie używam rękawiczek i skóra bardziej ucierpi, wystarczy krem dwa razy w ciągu dnia i dłonie znowu są gładkie. Peeling od czasu do czasu - z cukru albo z fusów od kawy. Wystarczy dodać do niego troszkę oliwy i oleju rycynowego i solidnie wmasowywać paćkę w dłonie, rezultat jest natychmiastowy. Rycyna jest bardzo dobra na skórki wokół paznokci. Jeśli chcę mieszankę, która wchłania się idealnie i nie zostawia po sobie śladu na skórze, to mieszam odrobinę olejku, np. jojoba z żelem borowinowym.
 
T

tabitaa

Guest
moje rączki po zimie potrzebuja pożądnego nawilżenia chociaż staram się dbać o nie na mrozach to i tak potem są mega suche i piekące. Teraz używam kremu z Oeparola z wiesiołkiem i muszę przyznać, że teraz ot moj ulubiony :) ładnie sie wchalania, a dlonie wygladają coraz lepiej, a do wiosny coraz bliżej :)
 

Karonina

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2015
Posty
71
Punkty reakcji
2
a używacie rękawiczek żeby wzmocnić efekt? ja ostatnio kupiłam takie bawełniane natura accessories z polecenia i teraz sprawdzam efekty:) zastanawiam się też nad skarpetkami bo to już czas żeby jeszcze bardziej zadbać o stopy:)
 

AuroraBorealis

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2016
Posty
46
Punkty reakcji
0
Karonina napisał:
a używacie rękawiczek żeby wzmocnić efekt?
Nigdy nie używałam. Ręce łatwiej pielęgnować w ciągu dnia niż stopy - na stopy krem nakłada się raczej tylko na noc, a ręce można smarować właściwie kiedy się chce, więc dodatkowe wzmacnianie efektu działania kosmetyków raczej nie jest potrzebne.
 
Do góry