Sposoby na gładkie dłonie

J

Jula92

Guest
luna40 napisał:
Mój sprawdzony sposób to krem nawilżający na noc, dosyć gruba warstwa i na to rękawiczki bawełniane, rano skóra jest gładka:)
Też próbowałam tego sposobu i rzeczywiście daje efekty :) Trzeba pamiętać tylko o regularności, bo wtedy są najlepsze efekty
 

candice90

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
287
Punkty reakcji
1
ja mialam ostatnio duzy problem ze skorkami przy paznokciach, ogolnie z dloni to nie, wiec zaczelam wcierac olejek arganowy 3w1 bielendy i po tygodniu nie mam zadnych skorek, moze warto brac kropelke czy dwie i cale dlonie tak nawilzac
 

sylkaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2014
Posty
80
Punkty reakcji
1
Co jakiś czas warto wykonać peeling dłoni. Domowy sposób na gładkie dłonie to zmieszanie 1 łyżki stołowej oliwy z oliwek, 1 szklanki cukru oraz połowy filiżanki soku z cytryny. Tak powstałą mieszankę wcieraj w skórę dłoni przez 5 minut, następnie zmyj ciepłą wodą. Możesz także wziąć pół szklanki gęstej śmietany, połączyć z połową szklanki wiórków kokosowych oraz dodać kilka kropli soku z cytryny. Miksturę nałożyć na dłonie i trzymać przez około 20 minut, następnie zmyć letnią wodą. Do peelingu dłoni można wykorzystać też kawę (oczywiście nie rozpuszczalną).Cztery łyżki kawy należy zalać wrzątkiem. Gdy kawa się zaparzy, należy odlać powstały płyn, a fusy wetrzeć w skórę dłoni. Po chwili zmyć ciepłą wodą.
Gdy dłonie „wołają” o nawilżenie
Kiedy skóra jest sucha, trzeba dostarczyć jej maksimum nawilżenia. Bardzo skuteczna może okazać się kąpiel w oliwie z oliwek (najlepiej gdy będzie z pierwszego tłoczenia). Oliwę podgrzewamy (nie może być wrząca), dodajemy witaminę A i E (dostępne w aptekach, w postaci kapsułek) oraz kilka kropli soku z cytryny. Dłonie moczymy przez około 10 minut, następnie możemy wykonać masaż dłoni, a niewchłoniętą pozostałość wytrzeć za pomocą papierowego ręcznika.
Innym sposobem na nawilżenie jest maseczka na dłonie wykonana z około 3 łyżek oliwy z oliwek, które podgrzewamy, a następnie mieszamy z żółtkiem. Tak przygotowaną mieszankę nakładamy na dłonie, a następnie zawijamy w folię kuchenną. Dla lepszego efektu warto na zawinięte dłonie nałożyć jeszcze rękawice kuchenne lub zawinąć je w koc. Maseczkę trzymamy jakieś 15 minut, później zmywamy wodą.
Oliwę z oliwek można łączyć również z innymi składnikami. Ugotuj dwa średniej wielkości ziemianki, następnie rozgnieć je, aby powstało puree. Dodaj 2 łyżki oliwy z oliwek (ewentualnie oleju z pierwszego tłoczenia) oraz trochę mleka. Powstałą mieszankę nałóż na dłonie, trzymaj przez 10 minut, a następnie zmyj ciepłą wodą.
Gdy dłonie potrzebują wyrównania kolorytu
Do pomocy wykorzystaj sok z kapusty. Dłonie zanurz w płynie przez 3 minuty, następnie spłucz letnią wodą, na koniec posmaruj ręce kremem do rąk.
Użyć możesz także soku z ogórka. Weź świeżego ogórka, wyciśnij z niego sok, który następnie wetrzyj w ręce i pozostaw do wyschnięcia. Na koniec nałóż krem do rąk.
Koloryt skóry dłoni może też poprawić samodzielnie stworzona nalewka chrzanowa. Należy zmieszać pół szklanki 2% spirytusu salicylowego z połową szklanki zimnej przegotowanej wody (może być mineralna). Tak powstałym płynem trzeba zalać starty chrzan i pozostawić go na tydzień. Po upływie tego czasu, nalewką chrzanową należy nacierać dłonie dwa razy dziennie, zawsze po umyciu rąk, później wystarczy posmarować ręce kremem.
 
J

Jula92

Guest
Nie słyszałam o tych metodach, ale kiedyś na pewno wypróbuję :) Raz tylko robiłam sobie taką maseczkę z oliwy, soku z cytryny i odrobiny miodu, bo miałam strasznie popękane dłonie, aż robiły mi się takie ranki... Ale chyba trzeba robić je często żeby było widać efekty
 

saraaaa

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2014
Posty
105
Punkty reakcji
1
ja czasem kupuję takie maseczki z perfekty, na nie nakłądam takie bawełniane maseczki i dłonie są gładsze :)
 
J

Jula92

Guest
saraaaa napisał:
ja czasem kupuję takie maseczki z perfekty, na nie nakłądam takie bawełniane maseczki i dłonie są gładsze :)
Ja robię to samo z kremami - nakładam na dłonie grubą warstwę, wsuwam w jakieś ciepłe rękawiczki i tak śpię całą noc. Pomaga :) Teraz testuję tak nawilżający krem z bielendy, Happy End i daje fajne efekty
 

candice90

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
287
Punkty reakcji
1
happy end bielendy jest dobre na suche dlonie i paznokcie, duzo ladniej sie prezentuja po regularnym uzywaniu kremu
 

kornelka87

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2014
Posty
146
Punkty reakcji
0
candice90 napisał:
happy end bielendy jest dobre na suche dlonie i paznokcie, duzo ladniej sie prezentuja po regularnym uzywaniu kremu
ja mam zawsze w torebce happy end. a w domu robie sobie kuracje olejkiem arganowym 3 w 1 bielendy, fajnie zmiekcza skorki i nawilza cale dlonie
 

candice90

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
287
Punkty reakcji
1
ja tylko jak mam mega suche skorki przy paznokciach to wcieram właśnie olejek arganowy bielendy, duzo lepiej wygladaja i szybko mija
 

saraaaa

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2014
Posty
105
Punkty reakcji
1
znam ten olejek jest mega chyba na wszytko ;) ja lubię go też na włosy i ciało.
 

Cukierniczka

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2014
Posty
13
Punkty reakcji
0
Kiedyś koleżanka zrobiła mi zabieg parafinowy na dłonie! I to było super! Nie dość, że fajne uczucie, to jeszcze później dłonie przez długi czas są miękkie :D Jeśli ma się w czym podgrzać parafinę to można sobie coś takiego zrobić, bo to niedrogi interes :D
 
J

Jula92

Guest
Cukierniczka napisał:
Kiedyś koleżanka zrobiła mi zabieg parafinowy na dłonie! I to było super! Nie dość, że fajne uczucie, to jeszcze później dłonie przez długi czas są miękkie :D Jeśli ma się w czym podgrzać parafinę to można sobie coś takiego zrobić, bo to niedrogi interes :D
A jak dokładnie wygląda taki "zabieg"? Po prostu podgrzewa się w czymś parafinę i potem nakłada ciepłą na dłonie? Trzeba włożyć potem w coś ręce?
 

ance

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2014
Posty
33
Punkty reakcji
2
Wiek
33
raz w tygodniu robię dłoniom kąpiel w oliwie z oliwek - odrobinę oliwy podgrzewam dodaję trochę kropel soku z cytryny wkladam dlonie i wsmarowuje oliwę tak przez 10 minut :)
 
J

Jula92

Guest
ance napisał:
raz w tygodniu robię dłoniom kąpiel w oliwie z oliwek - odrobinę oliwy podgrzewam dodaję trochę kropel soku z cytryny wkladam dlonie i wsmarowuje oliwę tak przez 10 minut :)
muszę wypróbować ten sposób w takim razie, bo teraz w zimie moje rece wygladają strasznie... Co prawda stosuję kremy, ale może maseczka naturalna pomoże
 

candice90

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
287
Punkty reakcji
1
ja też stosuje kremy, olejki- te głównie na suche skórki, bo wtedy jest szybki efekt, tak jak wyżej pisałam wciąż mam olejek bielendy 3w1, i moje skórki wyglądają dużo lepiej, ale taki zabieg raz na tydzień może też pomóc:)
 
J

Jula92

Guest
Robiłam sobie tą domową maseczkę parę razy i efekty są naprawdę super. Do tego zaczęłam smarować dłonie tym olejkiem arganowym Bielendy 3 w 1 który polecacie i moje dłonie wyglądają od tego wiele lepiej... :)
 

kolorwamadzia

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2015
Posty
31
Punkty reakcji
0
[SIZE=11pt]Bardzo fajne kosmetyki można dostać np. drogeriach Hebe – ostatnio trafiłam na kremy do rąk z serii Biodermic. Bardzo fajnie się je stosuje – dłonie są nawilżone, ale nie ma uczucia tłustych rąk, jak to jest np. przy kremach Garniera. Dla mnie, jak pracuję na komputerze ma to ogromne znaczenie, bo nie ma tłustych plam.[/SIZE]
 
J

Jula92

Guest
kolorwamadzia napisał:
[SIZE=11pt]Bardzo fajne kosmetyki można dostać np. drogeriach Hebe – ostatnio trafiłam na kremy do rąk z serii Biodermic. Bardzo fajnie się je stosuje – dłonie są nawilżone, ale nie ma uczucia tłustych rąk, jak to jest np. przy kremach Garniera. Dla mnie, jak pracuję na komputerze ma to ogromne znaczenie, bo nie ma tłustych plam.[/SIZE]
to prawda, w Hebe mają fajne kosmetyki, często takie których nie ma w innych dorgeriach. A o tych kremach nie słyszałam, póki co testuję krem Bielendy Happy End i przy długim stosowaniu widać znaczną poprawe dłoni, już nie mam ich tak przesuszonych
 

luna40

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2014
Posty
164
Punkty reakcji
0
Zabieg z parafiny słyszałam, że jest skuteczny, warto czasem pójść do kosmetyczki na taki zabieg.
 
Do góry