Różnice wyznaniowe wśród forumowiczów

zapraszam do oddania głosu i wypowiedzi

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
irish napisał:
wynikało by z tego że można być "wierzącym niepraktykącym"
Logicznie podchodząc do tematu nie da się wierzyć tylko trochę, podobnie, jak nie można być trochę w ciąży. Jednak sformuowanie to nabiera znaczenia w przypadku rozwodników czy byłych kapłanów. Oni wierzą, chociaz sakramentów przyjmowac nie mogą. A wiec wierzą, ale nie praktykuja.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
A dla mnie wiara nie ma nic wspólnego z tzw. praktykowaniem. Wiara jest w głowie, w sercu, we wnętrzu człowieka, wynika z jego indywidualnych potrzeb i przekonań. Czy ten, kto bije się w pierś w konfesjonale, co niedziela biega do kościoła i modli się żarkiwie na głos wierzy bardziej od kogoś, kto ma Boga w swoim sercu i rozmawia z Nim szczerze, w myślach, w swoim domu, w każdej sytuacji, nie zgłaszając przynajeżności do żadnej z wyznaniowych wspólnot?
Jeśli Bóg jest, widzi szczerość wiary.
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
nie zakładaj że każdy kto wierzy ma:
- kościół
- konfesjonał
- mszę
każdy jednak powinien mieć wiarę żywą, czyli wg mnie taką, która uwidacznia się między innymi w czynach.a propos przynależności do "wyznaniowych wspólnot" - czy jesteś w stanie nie przynależąc spełnić zalecenie Pawła z Hebr. 10:24-25?
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Słuchaj się Pawła z Tarsu to niedługo dojdziesz do wniosku, że facetów z długimi włosami powinno się palić na stosie.
 

Jeszoswiesz

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2013
Posty
83
Punkty reakcji
5
Wiek
38
Moja wiara, to moja sprawa i nikt mi nie bedzie mówił jaka ma ona być, żywa czy nie itp. :)
Jestem wierzący, ale nie identyfikuje się z jakąkolwiek religią.
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
jeśli to był przykład to bierz pod uwagę wypowiedzi sugerujące. podawaj przykłady neutralne :)
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
irish napisał:
ale który.

który Bóg ma "szczęścić"? prosimy o precyzyjne wyrażanie swoich myśli
No przecież zadeklarowała się jako katoliczka,to chyba proste,że ten w Trójcy jedyny.
 

kazaniamp3

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2008
Posty
17
Punkty reakcji
0
Chrześcijanin nie zakfalifikowany ani katolik ani protestant (chyba bardziej prot)


jak mam kryzys to stajem się wyznawcą


Wielkiego Potwora Spageti
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
kazaniamp3 napisał:
Chrześcijanin nie zakfalifikowany.

Dlaczego nie zawalifikowany ? Coś się wydarzyło ? Czy po prostu mówisz o sobie chrześcijanin niezakwalifikowany i tak jak przeciętny katolik
pt. Ja wierzący ale nie praktykujący ?
 

fjany134

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2015
Posty
10
Punkty reakcji
0
Nie potrafie tego okreslic,po prostu cos mnie pociagnelo do wiary,moze sam Bog :)
 
Do góry